مومیایی عجیب 3 انگشتی انسان نیست!

 
محققان روسی دریافتند، مومیایی کشف شده در پرو که به جای 5 انگشت دارای 3 انگشت در دست و پای خود است، انسان نیست.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌تایمز، در اوایل سال 2017 بود که یک مومیایی در نزدیکی یک مقبره در کشور "پرو" پیدا شد. این اکتشاف، عنوان تمامی اخبار شد. زیرا این مومیایی به رغم ظاهر انسان نمای خود، فقط دارای 3 انگشت در پا و 3 انگشت در دست بود. جمجمه آن نیز بلند و کشیده بود.

بررسی نمونه بافت این مومیایی که "ماریا" نام گرفته است، نشان می‌دهد که این مومیایی انسان نیست.

یک ژنتیک شناس روسی از "سن پترزبورگ" این نمونه را آزمایش کرد تا زیستگاه و منشاء این مومیایی را مشخص کند.

وی تشخیص داد که این مومیایی متعلق به قرن پنجم پس از میلاد مسیح است.

گفتنی است با اینکه تعداد کروموزوم های این مومیایی مانند انسان، 23 جفت است ولی انسان نیست. محققان همچنین در حال مشاهده و بررسی شکل کروموزوم‌ها و آمینو­اسیدهای "ماریا" هستند تا ببینند آیا این مومیایی شبیه انسان‌های آن زمان است یا خیر؟

یک تفاوت عمده ساختاری این مومیایی با انسان، قفسه سینه آن است. شکل وارونه قسمت فوقانی بدن این مومیایی، دنده‌های آن را به شکل نیم دایره درآورده است. این ساختار بدنی مومیایی محققان را در مطالعه اعضای داخلی بدن "ماریا" کمک کرد.  

شواهد موجود نشان می‌دهد که این مومیایی انسان است ولی محققان می‌گویند: ساختار آناتومی این مومیایی با انسان‌های آن دوره کاملا متفاوت است.

برای حفاظت ماریا، از" کلرید کادمیوم" استفاده شد که یک ماده شیمیایی با خاصیت ضدباکتریایی است.

در حال حاضر نیز محققان روسی به همراه محققان پرویی در حال انجام مطالعات بیشتر روی"ماریا"هستند و محققان روسی امیدوارند تا این مومیایی را به کشور خود منتقل کنند. 

[کد مطلب: 150426] [تاريخ انتشار: بيست و سوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۸ ، 09:37:43 توسط سام
این همان خداییست که بشر هزاران سال به دنبالش بود. موجودی که نسل انسان را از موجودات زمینی اصلاح کرد و از دور مراقب انسانهاست. اسلام که آمد اینها از زمین فراری شدند چون فهمیدند نسل انسان با این دین منقرض میشه و بشر را به حال خودش گذاشتند تا هر گهی میخواد بخوره!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۸ ، 07:49:31 توسط افراسیاب
اینها همانها هستند که سنگهای چند صد یا هزار تنی رو قیچی کردن یا با لیزر بریدن و صدها کیلومتر انتقال دادن، در نقاشیهای مصر هم کله دراز و کله قندی دارن و قد و هیکلشون هم در نقاشیها یا مجسمه ها چند برابر انسان معمولی است، در تخت جمشید هم هستند و همان سنگها با همان برش و بست هم هست آثار تیغ اره با دور خیلی بالا روی سنگها مجود است حتی بصورت خط خط روی سنگها رو زخمی کرده مثل ماشین برش سنگ و آهن که امروز است بعضی ها هم با لیزر بریدن، از این مومیائیها چندتا دیگه هست و آزمایش دی ای آ گرفتن انسان نیست و با هیچ مجودی در سیاره ما همخوانی نداره
آگهی های تجارتی