عکس/ عکسی که دنیا را تکان داد و عکاسش را ویران کرد 
کانال تلگرامی روزآروز نوشت:

سال 1993 نیویورک‌تایمز عکسی منتشر کرد که بعدها «کودک و کرکس» نام گرفت.

سال ۹۳ (1993) هنوز اثری از شبکه‌های اجتماعی نبود اما بازنشر عکس در اکثر رسانه‌ها باعث شد تا «کوین کارتر» عکاس آن به جایزه پولیترز برسد.

کوین به سودان رفته بود تا با عکس‌هایش اثرات جنگ داخلی را نشان دهد. او در یک کیلومتری کمپ تغذیه سازمان ملل با شنیدن صدای ناله کودکی به سمت دخترکی می‌رود که نای رفتن به کمپ را هم نداشت.

در همان حال کرکسی نزدیک می‌شود تا بعد از مردن بچه کارش را بسازد. کارتر هم منتظر می‌ماند و بعد از ۲۰ دقیقه انتظار صبرش تمام می‌شود، عکسش را می‌گیرد و می‌رود.

کارتر اگرچه در جلب توجه نسبت به ماجرای سودان موفق عمل کرد اما در یک مورد ناکام بود: او نمی‌دانست در جواب مخاطب‌هایی که از عاقبت کودک می‌پرسیدند چه جوابی بدهد!

او وظیفه‌اش را انجام داده بود اما تلخی اتهامات در مورد بی‌وجدانی او نسبت به سوژه بیشتر از شیرینی موفقیتش بود.

همه اینها باعث شد تا کارتر ۳۳ ساله در ۲۷ جولای ۱۹۹۴ یک شلنگ به اگزوز ماشینش وصل کند و با تنفس منواکسیدکربن زندگی‌اش را تمام کند.

نیویورک‌تایمز علاوه بر اینکه کارتر را به پولیترز ‌رساند، خبر فوتش را هم پوشش ‌داد.

سال ۲۰۱۱ مردی که ادعا می‌کرد پدر بچه‌است در مصاحبه با نشریه الموندوی اسپانیا گفت که فرزند او در واقع پسری بود که همان موقع توسط نیروهای کمپ سازمان ملل نجات پیدا کرد اما عاقبت سال ۲۰۰۷ در اثر تب شدید جان سپرد.  

[کد مطلب: 151342] [تاريخ انتشار: هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با بيست و هفتم مارس ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ پانزدهم فروردين ۱۳۹۷ برابر با چهارم آوريل ۲۰۱۸ ، 09:28:13 توسط دنیا
به آتش: دوره تکامل سلطنت طلب ها از دوره تکامل دایناسورها طولانی تر است. کاری هم از دست من و شما بر نمیاید. اینها وقتی فاکت شان "شفا" ست و جاضر نیستند نژادپرستی خود را آگاهانه کنار بگذارند خونخواری از سلولهای بدنشان بیرون میزند... وقاحت و بی شرمی اینان را همین نکته بس که "نشخوار" میفرمایند که شما هر چه دارید از سلطنت دارید؟؟؟ این یعنی عین "چماق" ی که خمینی جلاد بلند میکرد و میگفت هر چه دارید از "اسلام" دارید... میباشد. هر دو نوکر و سگ درگاه امپریالیسم بودند که تاج و منبرشان آمریکایی انگلیسی بود!
نوشته شده در تاريخ دوازدهم فروردين ۱۳۹۷ برابر با يکم آوريل ۲۰۱۸ ، 13:54:17 توسط غضنفر یزدی
2_افسوس که تمدن ساسانی توسط اعراب فرو پاشید اگر حامعه جهانی را ایرانیان هدایت میکردند ما جهانی با انصاف وعدالت وپیشرفت بهتری داشتیم .بنده اضاف کنم شاید که برق نیز زودتر کشف میشد آلمانها پیل بغداد را که درعراق امروز وایران دیروز یافتند تولید الکتریسیته را در آنزمان داشتند که برای تیز کردن شمشیر و ابزار بکار میبردند .شاهان ایران به همان نسبت اگر بد بوده اند که شاهان غرب وترک و خلفای عرب که صد هت برابر بدتر بوده اند کافی است فرنانروایان شاخ زرین را بخوانی تا بدانی فرزندان فراری عثمان بیگ که ایرانیان در ترکیه کنونی وروم شرقی دیروز پناهشان دادندچگونه سلطان شدند وچگونه مبکشتند در همان عهد صفوی ها استادان واربابان امروزی ها منهای شاه عباس بزرگ نیز شاه بودند قیاس خود گویدت که تفاوت جنایت از زمین به آسمان است ترکها جنایت پیشه گان محض در برابر شاهان ایران تبریز نیز عزادار شاهزادگان کوچولو وپناهنده به ایران در میدان تبریز خفه شده با ریسمان افراد عمویشان .اما روسای جمهور خوب مانند برادرتان صدام وقذافی و بن علی ده ها در غرب وشرق نیز روی شاهان را سپید کرده اند همانگونه که ملایان کردند .انصاف خوب ا
نوشته شده در تاريخ دوازدهم فروردين ۱۳۹۷ برابر با يکم آوريل ۲۰۱۸ ، 13:42:08 توسط غضنفر یزدی
به آتش .وجود شما حضور شما قلم شما نفس شما از سلطنت است ایران از سلطنت است منتهی چون تاریخ نمیدانی چون اندیشه کانالیزه شده ایران مسعود مرغوم شده است نمیتوانی درکی از ایرانیت انسانیت داشته باشی گناه تو نبست همه مرغومی ها اینند فرفی مهندس و دوک تور کردنشان با ملایان ندارد دیدی که آنان نیز از بردن نام لوور ناتوان چون شمایند زیرا هردو دروغ را میخواهید بنام راست به مغز مردم بچپانیو همانگونه که به مغزتان چمانده اند بنده نه تنها تاریخ ایران که اعراب ترکها اروپا را بسیار خوانده ام قیاس شاهان قاتل در برابر هیچ شاه فاتلی در جهان کور ذهنی شما را میرساند شما باید با جهان مفایسه کنی تا تعضیم کنی به کوروش بزرگ که برده داری را بر انداخت واعراب دوباره مادینه های من و شما را به حجله شان بردند اگر قتلهای خلفا حتا علی را از ایرانت مبدانستی به قبور حتا شاهان قاجار میرفتی ومیگریستی.به جای فحش به شفا کتاب را بخوان وسندهایی که آورده است بیاب کلامی دروغ در آن نیست کسروی ودشتی نیز سند آورده اند اما قاتق شمت نیز اسلام است اما دیگران هم در تاریخ همبن را گفته اند این اسلام نبست مال ما تحفه است نیچه.افسوس که تمدن .
نوشته شده در تاريخ دوازدهم فروردين ۱۳۹۷ برابر با يکم آوريل ۲۰۱۸ ، 12:33:21 توسط آتش
قصیه بسیار ساده است فرمول اتم نیست. آیا درست است گفته شود آلمان ها همه وحشی هستند چون هیتلر و ارتش نازی او یکی از خونخوار ترین ارتش های دنیا بود؟ خب همین قضیه در مورد اعراب نیز صدق میکند منتهی وقتی فسیل مغزهای سلطنت طلب اینرا نمیتوانند بفهمند تقصر من چیست؟
نوشته شده در تاريخ دوازدهم فروردين ۱۳۹۷ برابر با يکم آوريل ۲۰۱۸ ، 04:40:24 توسط غضنفر یزدی
به آتش.که نشان میدهد چنان بیسواد است که تنها آتش اسلحه را میشناسد کار به شفا نداریم ده ها مورخ وجود دارند که تایید کننده جنایتکار بودن اعراب بویژه پیش از اسلام انددرست همدست رفیق دایی یوسف اگر نمیدانیی دایی یوسف همان جوزف خونستالین حال یک مدت سنی های عراق زیر بیرق مسعود درحجله خفه شده ومریم استریپ تیزی یک لحمی از دست عربها خوردی واسکناس های صدام را درجیب گذاشتی هی امپریالیست امپریالیست میکنی امپریالست پرش تکید هنوز دوزاریت نیفتاده کی نژاد پرسته ؟ شما نیستی وقتی دیگران را امپریالیست مینامی در حالیکه بهترین آدمهای دنیا در بین همین امپریالیستهایند خودت در بین امپریالیست ها که بر علیه شان نژاد چ ر ستانه شعار میدهی چه میکنی چرا نمیری همان عراق پیش قوم وخویشای القاید صدام مسعود که مرغوم شد کلاش هم دارند شما را با همین یک نام میشود شناخت که چقدر به انسانیت احترام میگذاری.قدری مطالعه کن هواداران البغدادی مسعود 99 درصدشان اهلش نیستند تنها زبان درازی دارند و کپی کن چیره دستند .خوب به آدمیت به زرینکوب بلاذری ابن اثیر مسعودی تاریخ بخارا بنگر ببین تو راست میگی یا ما.متاسفم برای بیسوادی شما
نوشته شده در تاريخ دهم فروردين ۱۳۹۷ برابر با سی ام مارس ۲۰۱۸ ، 09:00:06 توسط آتش
من نمی فهمم چرا نژادپرستهای دو آتشه اینجا بلبل زبانی میکنند مگر در میان ایرانیان سنگدل وچود ندارد؟ شاه قاتل یک سنگدل بود، خمینی یک سنگدل بود ساواکی های بی شرف و بی همه چیز سنگدل بودند واوامایی ها همتاهایشان نیز... این ربطی به اعراب ندارد... شچاع الدین شفا هم یک نژاد پرست بود مگر تمام استاتید دانشگاه و مورخان و نویسندگان آدمهای درستی هستند؟ هر کسی به طبقه ای که منافعش را حمایت میکند خدمت میکند شجاع الدین شفا هم خادم دربار بود و نوشته هایش بوی هیتلر میدهد... هر نوشته ای که مردم را بر علیه قوم یا نژاد دیگری تهییج کند بوی هیتلر میدهد بوی کشتار و نژاد پرستی میدهد چون یک عده نادان و خودبین پیدا میشوند که از آنها فاکت میاورند و نژادهای دیگر را با چوب منفور نژادپرستی خود میرانند. در مورد عکس بالا کودک در عکس یک نمونه از جنایاتی ست که امپریالیستها در آفریقا مرتکب شدند منابع آنها را غارت و آنها را برای یک لقمه نان محتاج کردند زنده ماندن این کودک بسیار بعید بود آنچه که آن عکاس باوجدان را وادار میکرد که این صحنه را مستند سازد تاثیر آن برای بیدار کردن وجدانهای بخواب رفته بود و نیز آگاه گری هر بیشتر
نوشته شده در تاريخ هشتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با بيست و هشتم مارس ۲۰۱۸ ، 21:34:30 توسط غضنفر یزدی
نه دوست گزامی شما نخست مطالعه کن ببین پیش از اسلام نیز چنین بوده اند وبسیار بدتر خواستی برایت سند بیاورم راهزنی آدمکشی دزدیدن دختران وزنان یکدیگر ادبیات در نزدشان هیچ فرهنگ هیچ مقفع را مسخره میکردند که برایشان دستور نوشت کسی ادبیات یاد میگزفت میکففتند کار عجمی ها را میکنی آن موارد بالا پیش از اسلام بود آن یک پنجم غنایم هم یک چهارم بود که به خدا یا بت های کعبه میرسید رسمی کهرعبدالمطلب گذاشت دراسلام شد یک پنجم مورخان خودشان این نکات را تایید میکنند غربی های مورخ نیز شمشیر اسب وزن برایشان مهم بوده است نه فرهنگ ادب تازه اسلام قدری ملایم ترشان میکند اما باز با همین اسلام هم حرف شما درست است اینحا کافی است بدانی همه خلفا شراب میخوردند و برخی از حداقل 4تا 12هزار کنیز درحرمسرا داشتند شما بخوان ببین چه تحفه هایی در میان مردمان دیگر باقیاس بوده اند نسبی فکر کنی آری هرجامعه ای بد وخوب دارد اما اگر امتیاز داده شود آخرینش اعرابند درهمان کرمان اگر بدانی که نمیدانی چه جنایت ها کردند مغزت سوت خواهد کشید کلا اعراب از گرده انسانهای دیگر پیش وپس ازاسلام خورده اند اکنون هن نفت وکارگرانشان خارجی ها
نوشته شده در تاريخ هشتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با بيست و هشتم مارس ۲۰۱۸ ، 14:02:32 توسط به غضنفر یزدی
جناب غضنفر یزدی اشتباه بزرگی کردی. اعراب مثل ایرانی ها و مثل هر مردمی دیگر خوب و بد دارد. من کرمانی هستم و میدانم که اعراب آدمهایی بسیار خوب هم دارد مثل ما ایرانی ها. اما این اسلام ضد بشر و ضد تمدن و ضد انسان و انسانیت است که عرب و ایرانی و مصری و هندوستانی و ترک ... را به این حد از دد منشی رسانده است. تو برادر برو و فتوای ضد بشری خامنه ای را در مورد بهاییان بخوان برو فتوای آیت الله بروجردی را در مورد بهاییان و بابیان بخوان تا بدانی که این ایرانی های خوب چگونه درنده خو می شوند وقتی این دین نجس محمد در خونشان میدود. تو که یزدی هستی بهتر از من میدانی که مردم خوب شهر تو چه آدمکشانی در میانشان هست که کم هم نیستند. بهایی کشی یزدیها و یهودی کشیشان و کمونیست کشی آنها شناسه ی خاص و عام است و همین سال پیش بود که سر فرهنگ امیری بهایی را به جرم آدم خوب بودن که آخوندها خوب بودنش را به تبلیغ معنی کردند آری سر فرهنگ امیری بهایی را جلو زن و فرزندش و مادر پیرش بریدند. برو یکبار دیگر ماجرا را بخوان و بیندیش که اسلام ضد بشر است و هزار و چهارصد سال است که تمرین سربریدن می کند. مرگ نیستی بر اسلام نانجیب!
نوشته شده در تاريخ هشتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با بيست و هشتم مارس ۲۰۱۸ ، 08:33:24 توسط شهره رادپور
سلام حادثهٔ بسیار تلخیه وظیفهٔ انسانی حکم میکرد که آقای کارتر بعد از گرفتن عکس بچه رو به کمپ منتقل کنه تأسف باره واقعا
نوشته شده در تاريخ هشتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با بيست و هشتم مارس ۲۰۱۸ ، 07:32:56 توسط غضنفر یزدی
افراسیاب گرامی.کتاب بعد از 1400 سال دکتر شجاع الدین شفا را بخوان تا بدانی بی وجدان ترین پست ترین بیشرف ترین آدمهای کره خاکی همانا اعراب بوده اند وشاید که هنوز نیز چنین باشند .حداقل کوین بعد وجدانش را نتوانسته است قانع کند و افسرده وراه رهایی خود را مرگ دانسته است از هارون ومامون که به نحوی بیشتر برای ما ایرانیان آشنایند تا آنانی که برایشان بر سرمان میزنیم تا غور افغانسان آتروز خراسان ایران کفر آباد نامیده میشد امروز طالبان آباد تاربخارا وسغد و تبریز وری وکرمان وسیستان وهر نقطه میهن که اسلام چه هدیه هایی به مردم ما داد عدالتی گاهی یافت نشد تا امروز که دقیقا همان اموی وعباسیان با نام سیدعلی خلیفه الله همان میکنند که رفت گاهی هم در این قرون یک عرب هم گاز شترش را به راه نفسش وصل نکرد تا از عذاب وجدان بمیرد افتخار نیز میکنند که آنهمه گرفتند بردند کشتند سوزاندند توجیه گرشان نیز بی میهنانی چون کدیور واشکوری وسروش وبنی صدر وفرقه رجب رجب اند .تاریخ ما سیه پوش است
نوشته شده در تاريخ هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با بيست و هفتم مارس ۲۰۱۸ ، 18:23:50 توسط افراسیاب
حیف شد خودش رو کشت باید محاکمه و اعدامش میکردن، پدر سگ بیشرف نشسته ببینه بچه مردم کی میمیره بعد عکس بندازه، هر آدم دیگه بود بچه رو بر میداشت میبرد نجات میدادآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی