نيمي از هواپيماهايي ايران‌اير از پرواز به اتحاديه اروپا منع شدند

ایلنا: اتحاديه اروپا پرواز هواپيماهاي متعلق به «ايران اير» به كشورهاي عضو اين اتحاديه را ممنوع اعلام كرد.
به گزارش خبرنگار ايلنا، كميسيون اروپا بعد از انجام بازرسي‌ها و برخي آزمايش‌هاي فني و امنيتي و برآورد امكان چندين سانحه هوايي جدي ممنوعيت ورود هواپيماهاي شركت ايران اير به كشورهاي عضو اتحاديه اروپا را اعلام و تاكيد كرد كه اين ممنوعيت در سريع‌ترين زمان ممكن اجرايي مي‌شود.
كميته امنيت هوايي اتحاديه اروپا همچنين اعلام كرد كه شركت ايران اير تنها با استفاده از ناوگان هوايي ويژه‌اي اجازه پرواز به كشورهاي اين اتحاديه را دارد.
كميسيون اروپا تاكيد كرد كه طي ماه‌هاي آينده براي بررسي ضريب امنيتي سيستم حمل و نقل هوايي شركت ايران اير به تهران سفر مي‌كند.
بنا بر اين گزارش فهرست هواپيماهايي كه توسط اتحاديه اروپا از پرواز به كشورهاي عضو اين اتحاديه منع شده‌اند، به شرح زير است:
شماره ثبت و در صورت در دسترس بودن شماره سريال ساخت:
تمامي هواپيماها غير از:
EP-IBA
EP-IBC
EP-IBD
EP-IBG
EP-IBH
EP-IBI
EP-IBJ
EP-IBS
EP-IBT
EP-IBV
EP-IBZ
EP-ICE
EP-ICF
EP-IBK
EP-IBL
EP-IBP
EP-IBQ
EP-IAA
نوع هواپيما:
14 هواپيما از نوع A-300، چهار هواپيما از نوع A-130، نه هواپيما از نوع B747، يك هواپيما از نوع B737 و شش هواپيما از نوع A320
شماره مجوز فعاليت هوايي:
FS100
نام قانوني شركت هوايي (بر طبق مستندات تثبت شده در مجوز فعاليت هوايي):
IRAN AIR
در اين فهرست اعلام شده است كه شركت ايران اير با استفاده از هواپيماهاي ويژه‌اي تحت شرايطي كه در بندهاي 49 - 50 اين آئين‌نامه تعيين شده است، مجوز ادامه فعاليت در تمامي كشورهاي عضو اتحاديه اروپا را خواهد داست.
بر اساس بند49-50 اين شركت‌هاي هواپيمايي منع شده تنها در صورت استفاده از هواپيماي جديد كه استانداردهاي بين المللي را داشته باشند حق تردد به محدوده هوايي اتحاديه اروپا را خواهند داشت.
در فهرست اتحاديه اروپا همچنين پرواز هواپيماهاي متعلق به شركت‌هاي«آريانا» افغانستان و شركت‌هايي از كامبوج و رواندا ممنوع اعلام شده است.
در اين فهرست محدوديت‌هايي براي ناوگان حمل و نقل هوايي چندين كشور ديگر از جمله آنگولا، گينه استوايي، جمهوري دموكراتيك كنگو، اندونزي، جيبوتي، گابن، قزاقستان، فيليپن، ليبريا، سودان، سيرالئون، سوآزيلند نيز تعيين شده است.
بر اين اساس با توجه به اعلام رسمي ايران اير برمالكيت 67 فروند هواپيما، با توجه به ليست اعلامي اتحاديه اروپا از اين پس 34 فروند از هواپيماهاي ايران اير يعني نيمي از ناوگان اين شركت حق تردد به اتحاديه اروپا را ندارند. البته مسوولان سازمان هواپيمايي و شركت ايران اير بارها اين خبر را تكذيب كرده‌اند اما اطلاعات موثق این لیست در آدرس اینترنتی http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_en.htm موجود است.
بر اساس اين گزارش، فرهاد پرورش مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران یازدهم آبان ماه سال گذشته در حاشيه هفتمين نمايشگاه بين‌المللي حمل و نقل عمومي و خدمات حمل و نقل شهري در جمع خبرنگاران، با بيان اين كه تمامي هواپيماهاي ايران‌اير ملكي هستند، خاطرنشان كرد: 67 فروند هواپيما در ناوگان هما وجود دارد كه دو فروند بوئينگ نيز در آينده نزديك به ناوگان ايرلاين افزوده خواهد شد.
بنابر اظهار مدیرعامل هما و مستندات موجود در سایت اتحادیه اروپا از مجموع 67 فروند هواپیمای هما 33 فروند اجازه تردد در مسیرهای اروپایی ندارند.

[کد مطلب: 15187] [تاريخ انتشار: شانزدهم فروردين ۱۳۸۹ برابر با پنجم آوريل ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفدهم فروردين ۱۳۸۹ برابر با ششم آوريل ۲۰۱۰ ، 05:15:06 توسط مریم
جدا از اینکه جمهوری اسلامی جنایتکار است، اما تحریم هواپیمایی ایران فقط به ضرر مردم و اقتصاد مملکت است. با وجود این همه تحریم، متخصصان خوب تعمیر و نگهداری ایرانی، توانستند این هواپیما ها را سر پا نگاه دارند، کاری که از دست هر کسی بر نمی اید. این هواپیما ها هنوز پس از ۳۰-۴۰ سال پرواز میکنند و ما باید این رو متوجه باشیم، درود بر خلبانان و مهندسان ایرانی
نوشته شده در تاريخ هفدهم فروردين ۱۳۸۹ برابر با ششم آوريل ۲۰۱۰ ، 01:06:52 توسط خواننده
اینها از علائم پیشرفت سریع السیر ایران است. در هر مسئله ای که منجر به مرگ شود ایران در دنیا اول است!
نوشته شده در تاريخ شانزدهم فروردين ۱۳۸۹ برابر با پنجم آوريل ۲۰۱۰ ، 15:34:13 توسط بهمن ۵٧
درود بر هم ميهنان٠چه افتخار بزرگي كه نصيب اين ملت شده! فكرش را بكنيد بالاخره ما هم در رديف جيبوتي سيرالئون افغانستان گينه بيسائو گابن سودان سوآزيلند قرار گرفتيم٠ منكه از غرور و سربلندي در پوست نميگنجم, شما چطور؟ فقط قدري براي دوپاسپورتي ها دلم ميسوزد كه بر قيمت بليط شان افزوده خواهد شد و گوجه املت شان بيشتر و پياز آبگوشت كوبيده شان كمتر. نوش جان دوستان. آروق زدن زيادي ممنوع!!
نوشته شده در تاريخ شانزدهم فروردين ۱۳۸۹ برابر با پنجم آوريل ۲۰۱۰ ، 09:32:10 توسط تهمتن
اقدامات جامعه جهاني برعليه نظام خامنه اي روز به روزگسترش پيداميكند. تحريم مقدماتي واردات بنزين;مقدمات تحريم صادرات نفت دزدي شده مردم ايران;ممنوعيت سفر سران دزدسپاه پاسداران خامنه اي;ممنوعيت هرگونه ارسال وسائل تكنولژي بيشرفته بدست ملايان;ممنوعيت وسائل سنگين و پيشرفته استخراج نفتي كه سالهاست ازآن جلوگيري شده كه به همين خاطراست كه رژيم بيش از سه و نيم ميليون بشكه نفت نميتوانددزدي كند وتازه همين مقدارهم رو بكاهش دارد(فرسودگي همين وسائل سابق) و حال مقدمات ممنوعيت پروازه تابوت هاي پرنده رژيم به اروپا - تحريم همه جانبه ي نظام ملايان جنايتكار شروع گشته كه بزدودي به تمام ارگان هاي رژيم سرايت كرده و سرنگوني حتمي را براي رژيم ومردم منتظر بهانه ايران براي قيام نهايي و سقوط قطعي نظام رادر پي خواهدداشت... قيام مردم بپاخاسته ايران + تحريم جوامع جهاني = سرنگوني قطعي وحتمي نظام. اين فرمول سقوط نظام و گرفتاري همه جنايتكاران ٣١ ساله ي اين نظام بوده كه روزي درمحكمه هاي مردمي به سزاي جنايات وخيانتهاي خودبر عليه مردم نجيب ايران خواهندرسيد..سال ٨٨ ;آغاز پايان ستمگران بود وسال٨٩;پايان ستم بمردم ايران است.
نوشته شده در تاريخ شانزدهم فروردين ۱۳۸۹ برابر با پنجم آوريل ۲۰۱۰ ، 08:34:00 توسط ساسان اول
31 سال عربده کشی . 31 سال دشمن دشمن کردن . 31 سال تقسیم جهان به " دنیای کفر " و دنیای تشیع امام زمانی ، 31 سال خون ریزی،قتل عام ،تجاوز به زندانیان بی پناه و اسیر ، 31 سال زندان و دادگاه نمایشی و شکنجه و تحقیر ملت ستمدیده ایران درحال پایان است . خامنه ای دزد کلکسیون عبا ها و پیپ ها و عصاهایت را جمع کن و آماده برای دادگاه جنایات حکومت اسلامی باش، آزادی پرشکوه ایران در راه است . آزادی ملت ایران در تابستان 1389 ، پایان رژیم خون و جنون اسلام
نوشته شده در تاريخ شانزدهم فروردين ۱۳۸۹ برابر با پنجم آوريل ۲۰۱۰ ، 08:23:09 توسط دزد دریایی
هیچوقت یادم نمیره چند سال پیش با همین ایران ایر ! در سفری خارجی برای صبحانه املت دادند و از قضا بعد از باز کردن درب املت متوجه شدم املت فوق از تخم مرغ گندیده درست شده است و بوی آن نیز نصف هواپیما را برداشت ! ظرف املت را به مهماندار پس دادم اما رفت و دیگر خبری از آوردن املت دیگری نشد ! به گمانم املت مرا برد و به خورد خلبان داد ! از آن موقع این کفتار آبی رنگ را تحریم کرده و دیگر هیچ بلیطی از آن خرید نکردم . حال بعد از سالها آقایان اروپایی هم به نتیجه اینجانب رسیده اند و دارند گوشمالیشان میدهند . امیدوارم بزودی الباقی ناوگان قراضه شان را نیز از سفر به اروپا منع کنند .
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فاسدترین نهادها در ایران همانا ولایت فقیه و روحانیت شیعه هستند
سپاه با پرونده روح‌الله زم چه می‌کند؟‌
کاریکاتور / مقابله با کشف حجاب در مجتمع‌های آپارتمانی
احمدی نژاد نگران منطقه ۹ شیکاگو! 
دستگیری یکی از عوامل جمهوری اسلامی در سوئد
فیلم/ رقص در مترو تهران
عکس / چرا تصاویر اعتراض‌ها در لبنان عجیب و غریب هستند؟! 
اعترافات زم از محافظه‌کاران شروع شد؛ این مدافع حرم کیست؟ 
روح‌الله زم را 'دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت کرد و تحویل ایران داد'
نخستین اعترافات تلویزیونی زم علیه یک «مدافع حرم» زندانی و متهم به جاسوسی
نامه‌ وزیر اطلاعات به فرمانده سپاه درباره‌ی روح الله زم
تاجزاده : چطور است میتوانید ریگی و زم را دستگیر کنید ولی در شناسایی ضارب ابراهیم‌نژاد یا عاملان اسیدپاشی عاجر هستید
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: