"ترامپ می‌خواست پایگاه‌های ایران و روسیه در سوریه را بزند"


به گزارش ایسنا، روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی به نقل از منابع مطلع از روند تصمیم گیری درباره حمله موشکی اخیر علیه سوریه گفت: گزینه‌های مختلفی مطرح شد. یکی از این گزینه‌ها که محافظه کارتر بود هدف قرار دادن توانایی‌های تسلیحات شیمیایی پیشنهاد شد؛ گزینه دوم حملات گسترده تر به مواضع حکومت اسد از جمله تاسیسات تحقیقاتی تسلیحات شیمیایی و مراکز فرماندهی ارتش سوریه و سومین پیشنهاد که بسیار هزینه به همراه داشت هدف قرار دادن پایگاه‌های هوایی روسیه در سوریه و هدف قرار دادن توانایی‌های نظامی دولت سوریه بود.

در نهایت ترامپ با استفاده از بیش از ۱۰۰ موشک پیشرفته برای هدف‌گیری سه هدف سوری موافقت کرد که در واقع تلفیقی از دو گزینه اول بود.برخی منابع مطلع اعلام کردند: ترامپ به تیم مشورتی‌اش پیشنهاد داده بود که حمله به پایگاه‌های روسیه و ایران در سوریه را نیز مدنظر قرار دهند اما جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا این تصمیم را رد کرد.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در این باره بیشتر به ترامپ متمایل بود با این حال ماتیس هشدار داد که خطرات چنین حمله‌ای بسیار هزینه‌بر بوده و می‌تواند باعث پاسخ‌های خطرناک و گسترده تر از سوی تهران و مسکو شود. 
*

[کد مطلب: 152719] [تاريخ انتشار: بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸ ، 17:11:18 توسط حقیقتگو
همانطورکه هیچ کشاورزی و گاوداری و هیچ کارخانه دار جمع آورنده شیر وتولید کننده مواد لبنیاتی و حتی شربنی پزی ها مایل نبوده ونیستند گاوشیرهای درچراگاه ها و در آغل ها را سرببرند فقط بخاطر آنکه به افرادی فقط شاخ ها و سم هایشان راحواله می کنند همانطور امپریالیست به هیچ وجه مایل نبوده ونیستند بساط آخوندها و ارتجاعیون مذهبی که با برده داری و دیکتاتوری و استبداد وخفقان مردمان خاورمیانه مسبب صاردات نفت و منابع زیرزمینی و محصولات کشاورزی و غیره وآنهم با قیمت چندرغاز و فقط درجهت بندرهای کشورهای اربابان خارجی هستند را هم بمباران و محو کنند و بساط بخور بخورها و جشن و شادی و کت شلواری ها کراواتی قلدررا درکشورهای خاورمیانه دوباره احیا کنند - چه با حکومت پادشاهی افغانستان و ایران و چه با حکومت صدام حسین و قذافی کردند که تماما" حکایت حقیقی از ریشه کردن تمامی تمدن وعلم ورفاه اقتصادی و آزادی و همچنین محوکردن صدای هرگونه اعتراض مردمی به چپاول های همه گونه و حق وحقوق بشریشان و تبدیل آنها به برده گانی که افسارهایشان دردست گماشته گان امپریالیست ساز همچون القاعده و طالیبان وحزب الله و خمینی وعلی خامنه ای
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸ ، 12:22:36 توسط ناشناس
با توجه به متن خبر ( در صورت حقيقي بودن خبر) به اين نتيجه ميرسيم كه، بازي موش و گربه در سوريه و منطقه ادامه خواهد داشت. لولوي ايران ، حزب الله، سوريه همچنان بر سر عربستاني ها و اماراتي ها باقي ميماند تا دوشيدن ايشان ادامه پيداكند. در ادامه روس ها هر از چند گاهي به كمك ترامپ ميايند تا بر مسند متزلزل خود برجا باشد . اپوزيسيون ايران هم سرش با اين مسائل گرم باشد و دولت ايران هم نيمه جان باقي بماند تا دست و پا بزند .
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فيلم/ محسن صفایی فراهانی: جنایت سینما رکس آبادان توسط رژیم شاه انجام نشد؛ عوامل این جنایت بعد از انقلاب نماینده مجلس شدند 
فیلم/ دفاع مردم از یک بی حجاب در مترو تهران
ببينيد حکومت بی کفايت اسلامی چه بر سر ايران و ايرانی آورده است
فيلم/ فحاشی و در گیری بر سر گرفتن غذای نذری
عکس/ ماه محرم/ گسست از مراسمهای این عزاداری حرکت مهمی علیه رژیم جنایت کار و ضد مردمی جمهوری اسلامی است
فیلم/ تحریم دکان آخوندها در محرم
عکس/ سعید مرتضوی در مراسم عزاداری شهرستان تفت (زادگاهش)!
فيلم/ انتقاد شدید یک شهزوند به عزاداران حسینی 
فيلم/ صف های نذری در روز عاشورا 
فيلم/ فیلم دیگری از خشونت درهواپیمایی ماهان  
رویترز: شرط فرانسه برای معرفی سفیر جدید در ایران
 وداع با دموکراسی از طریق دست‌کاری ماشین‌های رای‌گیری آمریکا 
حریق اتوبوس مسافربری در جاده همدان - تهران + عکس 
آگهی های تجارتی