بانک جهانی: ایران چند سال دیگر نفت دارد؟ 


بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به «ثروت در حال تغییر ملت ها» پیش‌بینی کرده است ذخایر نفتی ایران ۱۵۵ سال دیگر دوام بیاورد. برآوردهای این نهاد بین‌المللی نشان می‌دهد در میان کشورهای بزرگ نفتی، ذخایر نفتی ونزوئلا دیرتر از همه به پایان می‌رسد. پیش‌بینی شده است ۳۴۵ سال دیگر ذخایر نفت این کشور به اتمام برسد. پس از ونزوئلا، لیبی قرار دارد و ۲۷۵ سال طول خواهد کشید تا ذخایر نفت لیبی به پایان برسد.

به گزارش اسپوتنیک و با استناد به گزارش بانک جهانی، بازار نفت، یکی از مهم‌ترین زمینه‌های رقابت ایران و عربستان به شمار می‌رود. بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به «ثروت در حال تغییر ملت ها» پیش‌بینی کرده است ذخایر نفتی ایران ۱۵۵ سال دیگر دوام بیاورد. برآوردهای این نهاد بین‌المللی نشان می‌دهد در میان کشورهای بزرگ نفتی، ذخایر نفتی ونزوئلا دیرتر از همه به پایان می‌رسد. پیش‌بینی شده است ۳۴۵ سال دیگر ذخایر نفت این کشور به اتمام برسد. پس از ونزوئلا، لیبی قرار دارد و ۲۷۵ سال طول خواهد کشید تا ذخایر نفت لیبی به پایان برسد.

بر اساس این گزارش ایران پس از ونزوئلا و لیبی در رتبه سوم از نظر میزان پایداری ذخایر نفتی خود در میان کشورهای بزرگ نفتی قرار دارد. پس از ایران کانادا قرار دارد و پیش‌بینی شده است ذخایر نفتی این کشور نیز ۱۳۰ سال طول بکشد. این گزارش طول عمر ذخایر نفتی عراق را ۱۱۰ سال، کویت ۹۸ سال، امارات ۹۷ سال، عربستان ۸۰ سال، قطر ۴۹ سال، نیجریه ۴۸ سال و الجزایر را ۴۰ سال پیش‌بینی کرده است.

برآوردهای بانک جهانی در خصوص طول عمر ذخایر نفتی کشورهای جهان بر پایه میزان تولید و میزان ذخایر اثبات شده فعلی آنها انجام شده است. 
*

[کد مطلب: 152738] [تاريخ انتشار: بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸ ، 19:32:57 توسط افراسیاب
حسن جون بانک جهانی بر داده های آن کشورها گزارش داده و این داده ها ده سال پیش هم همینطور بوده، اگر ونزوئلا تا ۴۰۰ سال دیگه نفت داشت تولیدش امروز دو برابر عربستان بود و نه یک ملت گرسنه درب داغون مثل امروز، گزارش واقعی رو در سایت کمپانی نفتی شیل بخوان ایران تقریبا ۲۸ میلیارد بشکه نفت داره ونه ۱۴۶ میلیارد که جمهوری اسلامی میگه
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸ ، 18:16:52 توسط افراسیاب
نود درصد نفت جهان تبدیدل به بنزین و دیزل میشه، ده درصد مابقی پلاستیک و صد و چهل هزار نوع مواد شیمیائی مثل پودر رختشوئی و بطور مثال تولید آلمینیوم به بیست وپنج نوع مواد شیمیائی نفتی احتیاج داره، ما اگر بگیم نفت نمیخواهیم و ماشین برقی داریم آنوقت نمیتوانیم هواپیما تراکتور ماشین و روغن موتور و حتی آب آشامیدنی استریل و حتی کشاورزی صنعتی داشته باشیم، تنها راهش اینه که نفت باقیمانده مصرف مواد ضروری بشه برای این انسانهائی که الان زنده هستند ولی سیاستمداران گوش نمیدن
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸ ، 17:10:26 توسط حسن
افراسیاب تو راست میگی و داده ها و تحقیقات دانشمندان و متخصصان و محققان بانک جهانی غلط است ?! حالا کی میگه ایرانی جماعت مثل این افراسیاب هیچی حالیش نمیشه?!
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸ ، 15:17:41 توسط خسته
حالا یا صد یا دویست!!! جهان کمتر از 30سال دیگر نیازی به سوخت های فسیلی نخواهد داشت
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم آوريل ۲۰۱۸ ، 14:26:31 توسط افراسیاب
اینطوری حساب نمیکنن که مال کی زودتر تمام میشه کل تولید جهان امروز ۹۵ میلیون بشکه است و با افزایش جمعیت در ده سال آینده باید بشه ۱۳۰ میلیون بشکه در روز که نمیشه چون تولید کل نفت جهان پیک شده در ضمن بانک جهانی با داده های آماری آن کشورها محاسبه کرده که غلط چون آن کشورها دروغ میگن مثل عربستان که میکه هنوز بعد صدسال ۲۴۰ میلیارد بشکه داره و کم نشده، ایران و کویت هم دروغ میگن بخطر جزب سرمایه های خارجی، عربستان ایران و کویت هشتاد درصد نفتشون رو در طول صد سال خوردن
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ رگبار مسلسل و حمله نیروی انتظامی برای متفرق کردن مردم
فیلم/  لحظه حادثه فرود بدون چرخ فوكر ١٠٠ ایران ایر، بروی باند فرودگاه مهرآباد تهران
فیلم/  رشت/ ماموران نیروی انتظامی به میان جشن و شادی مردم در میدان شهرداری ریختند تا مراسم را به هم بزنند
فيلم/ تصاویر هوایی از سیل در ورودی شهر گنبدکاووس 
شاگردان غفار عباسی در مشهد بست نشسته‌اند
فیلم/ جشن چهارشنبه سوری مردم تهران در فلکه دوم تهرانپارس همراه با رقص و پایکوبی خیابانی
فیلم/ به کوری چشم آخوندها نوروز زنده تر از همیشه
کشته شدن 2 مامور نیروی انتظامی در مشهد
فیلم/ چهارشنبه سوری سال ۹۷، کرمانشاه: فریاد «مرگ بر بسیجی»
فیلم/  درگیری های شب گذشته در دزفول سه کشته بجا گذاشت
فیلم/ چهارشنبه سوری شهرک اکباتان (تهران)
فیلم/ از درگیری های شب گذشته در دزفول (2)
آگهی های تجارتی