پکن به مجازات شرکت چینی "زونگ سین" توسط آمریکا واکنش نشان داد


در واکنش به مجازات های واشنگتن علیه شرکت چینی "زونگ سین"، مقامات پکن هشدار دادند که از حقوق شرکت هایشان دفاع می کنند. شرکت بزرگ چینی "زونگ سین" که در عرصۀ فن شناسی و خدمات ارتباطات فعال است و به بازارهای آمریکا نیز وسیعاً دسترسی دارد، متهم به نقض تحریم های آمریکا علیه رژیم های ایران و کره شمالی است.

به گزارش رادیو فرانسه، وزیر تجارت چین با انتشار بیانیه ای تأئید کرد که وزارت بازرگانی آمریکا به صدور تجهیزات و قطعات فنی به شرکت چینی "زونگ سین" خاتمه داده است. این بیانیه می افزاید که "دولت چین با دقت روند تحولات را دنبال می کند و تدابیر لازم را جهت صیانت از حقوق و منافع شرکت های چینی اتخاذ می کند."

وزارت بازرگانی چین بدون اشاره به اتهامات منتهی به تحریم شرکت "زونگ سین"، گفته است که شرکت چینی سرمایه گذاری های هنگفتی در آمریکا انجام داده و هزاران شغل در این کشور ایجاد کرده است. دولت چین در بیانیه اش ابراز امیدواری کرده است که ایالات متحد آمریکا قوانین و کادر قانونی باثبات و منصفانه ای را در قبال شرکت ها به اجرا بگذارد.

شرکت چینی "زونگ سین" نیز با انتشار بیانیه ای کوتاه اعلام کرده که سرگرم بررسی آثار مجازات های جدیداً وضع شدۀ آمریکا و گفتگو با مقامات این کشور است. سهام شرکت چینی "زونگ سین" در هونگ‌کونگ و شانگهای به حال تعلیق درآمده است.

ایالات متحد آمریکا در سال ٢٠۱٧ شرکت چینی "زونگ سین" را به دلیل مشابه به پرداخت جزای نقدی معادل ۱ میلیارد و ٢٠٠ میلیون دلار محکوم کرده بود. در این پرونده شرکت چینی "زونگ سین" اعتراف کرده بود که در سال ٢٠۱۶ تجهیزات و فنون آمریکایی را خریداری و برغم تحریم های آمریکا علیه ایران و کره شمالی به این دو کشور صادر کرده است. به گفتۀ مقامات آمریکا تجهیزات صادر شدۀ این کشور توسط شرکت چینی در صنایع نظامی ایران و کره شمالی و به منظور نقض حقوق بشر در این دو کشور مورد استفاده قرار گرفته اند.

بازرسان وزارت بازرگانی آمریکا اینبار شرکت چینی را به اظهار دروغ در مورد تدابیری متهم می کنند که این شرکت قرار بوده در قبال مسئولان خود به اجرا بگذارد.

دولت بریتانیا نیز به دقت فعالیت های شرکت چینی "زونگ سین" را زیر نظر دارد. مقامات انگلستان دوشنبه به اپراتورهای تلفن این کشور هشدار دادند که در همکاری با شرکت چینی "زونگ سین" قویاً جانب احتیاط را رعایت کنند.

مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا با انتشار بیانیه ای اعلام کرده که استفاده از تجهیزات و خدمات شرکت چینی "زونگ سین" می تواند امنیت ملی بریتانیا را به خطر بیاندازد، بی آنکه البته توضیح بیشتری در این باره بدهد.

[کد مطلب: 152792] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با هفدهم آوريل ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
افشای پشت پرده داماد وزیر اطلاعات توسط روحانی جنجالی +عکس
فیلم/ این هم از کارناوال عزاداری حسین در رودسر
استفاده از هر فرصت برای کمی شادی
فيلم/ حمله خشونت‌آمیز یکی از مسافران هواپیمایی ماهان به زنی که از دیدگاه او‌ حجاب مناسبی نداشت 
چه کسی سنگ قبر نخست‌وزیر ایران را شکست؟
اسرائیل تصویر هوایی کاخ اسد را منتشر کرد!
حضور خانواده ملی‌پوشان والیبال در استاديوم بازی ايران و کوبا باعث پخش نشدن بازی تیم ملی شد! + عکس  
احتمال تغییر نام دریای خزر
 عکس/ بساط نوحه خوانی و سينه زنی در حضور روحانی!
عکس/ دیگ شهرداری شیراز به سرقت رفت
تلویزیون اسرائیل: هواپیمای ایرانی در فرودگاه دمشق هدف قرار گرفت
کاوه مدنی از برخورد مأموران امنیتی با او در بدو ورود به ایران خبر داد
عکس/ حمله به سفارت جمهوری اسلامی در پاریس
آگهی های تجارتی