به ما بپيونديد

پکن به مجازات شرکت چینی "زونگ سین" توسط آمریکا واکنش نشان داد


در واکنش به مجازات های واشنگتن علیه شرکت چینی "زونگ سین"، مقامات پکن هشدار دادند که از حقوق شرکت هایشان دفاع می کنند. شرکت بزرگ چینی "زونگ سین" که در عرصۀ فن شناسی و خدمات ارتباطات فعال است و به بازارهای آمریکا نیز وسیعاً دسترسی دارد، متهم به نقض تحریم های آمریکا علیه رژیم های ایران و کره شمالی است.

به گزارش رادیو فرانسه، وزیر تجارت چین با انتشار بیانیه ای تأئید کرد که وزارت بازرگانی آمریکا به صدور تجهیزات و قطعات فنی به شرکت چینی "زونگ سین" خاتمه داده است. این بیانیه می افزاید که "دولت چین با دقت روند تحولات را دنبال می کند و تدابیر لازم را جهت صیانت از حقوق و منافع شرکت های چینی اتخاذ می کند."

وزارت بازرگانی چین بدون اشاره به اتهامات منتهی به تحریم شرکت "زونگ سین"، گفته است که شرکت چینی سرمایه گذاری های هنگفتی در آمریکا انجام داده و هزاران شغل در این کشور ایجاد کرده است. دولت چین در بیانیه اش ابراز امیدواری کرده است که ایالات متحد آمریکا قوانین و کادر قانونی باثبات و منصفانه ای را در قبال شرکت ها به اجرا بگذارد.

شرکت چینی "زونگ سین" نیز با انتشار بیانیه ای کوتاه اعلام کرده که سرگرم بررسی آثار مجازات های جدیداً وضع شدۀ آمریکا و گفتگو با مقامات این کشور است. سهام شرکت چینی "زونگ سین" در هونگ‌کونگ و شانگهای به حال تعلیق درآمده است.

ایالات متحد آمریکا در سال ٢٠۱٧ شرکت چینی "زونگ سین" را به دلیل مشابه به پرداخت جزای نقدی معادل ۱ میلیارد و ٢٠٠ میلیون دلار محکوم کرده بود. در این پرونده شرکت چینی "زونگ سین" اعتراف کرده بود که در سال ٢٠۱۶ تجهیزات و فنون آمریکایی را خریداری و برغم تحریم های آمریکا علیه ایران و کره شمالی به این دو کشور صادر کرده است. به گفتۀ مقامات آمریکا تجهیزات صادر شدۀ این کشور توسط شرکت چینی در صنایع نظامی ایران و کره شمالی و به منظور نقض حقوق بشر در این دو کشور مورد استفاده قرار گرفته اند.

بازرسان وزارت بازرگانی آمریکا اینبار شرکت چینی را به اظهار دروغ در مورد تدابیری متهم می کنند که این شرکت قرار بوده در قبال مسئولان خود به اجرا بگذارد.

دولت بریتانیا نیز به دقت فعالیت های شرکت چینی "زونگ سین" را زیر نظر دارد. مقامات انگلستان دوشنبه به اپراتورهای تلفن این کشور هشدار دادند که در همکاری با شرکت چینی "زونگ سین" قویاً جانب احتیاط را رعایت کنند.

مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا با انتشار بیانیه ای اعلام کرده که استفاده از تجهیزات و خدمات شرکت چینی "زونگ سین" می تواند امنیت ملی بریتانیا را به خطر بیاندازد، بی آنکه البته توضیح بیشتری در این باره بدهد.

[کد مطلب: 152792] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم فروردين ۱۳۹۷ برابر با هفدهم آوريل ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فيلم/ فرستنده کليپ: بدون حجاب سوار اتوبوس شدم اين مرد فضول به من گفت فاحشه خانم روسريتو سرت كن فقط ترسش رو وقتی ديد از او فيلم می گيرم ببينيد 
عکس/ «وحوش ناجا» که به دختر جوان معصوم در پارک حمله کرده و وی را مضروب کردند را شناسایی و با مغرفی آنان به مردم زندگی را برایشان جهنم کنید
فیلم/ ترک کردن مسجد هنگام سخنرانی جلیلی نماینده خامنه ای دربانه
فيلم/ كتك زدن وحشيانه يك دختر بيگناه توسط ماموران گشت ارشاد فقط به جرم «بدحجابي»، دختر بي حال به زمين مي افتد.  
گزارش فوربس یک هفته بعد از بحران دلار در ایران؛ سیاست جمهوری اسلامی شکست خورد
سپاه با انتشار عکسهای خصوصی کاوه مدنی به او این پیام را رساند که به ایران بازنگردد"
* واکنش (هراسان!) ناجا به انتشار فیلم ضرب و شتم یک دختر جوان توسط ماموران گشت ارشاد
* واکنش شهیندخت مولاوردی به حمله مامور زن گشت ارشاد به یک دختر
اشیای هخامنشی از منزلی در روستای درودزن مرودشت کشف شد + عکس
* واکنش ترانه علیدوستی به برخورد مامور زن گشت ارشاد
* واکنش بسیار تند رضا صادقی به خشونت گشت ارشاد
عکس/ بازتاب رفتار وحشیانه گشت ارشاد در رسانه‌های خارجی
فیلم/ مراسم خاکسپاری جوان اعدامی بهمن ورمزیار که با تبلیغ و دروغ سازی بسیجی ها گفتند آغا عفوش کرده!
فيلم/ شعار مردم در مصلی به تصرف درآمده کازرون: وای به روز که مسلح شویم
آگهی های تجارتی