به ما بپيونديد

افزایش آمار طلاق در ایران و ثبت ٢٠ طلاق در هر ساعت


رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران به روند رو به رشد آمار طلاق در ایران در سال ۹۶ نسبت به سال ٩٠ اشاره نمود. وی اظهار داشت که در سال ٩٠ به ازای هر ساعت ۱۶ طلاق در ایران ثبت شده است در حالیکه این تعداد در سال ۹۶ به ٢٠ طلاق در ساعت افزایش یافته است.

به گزارش رادیو فرانسه: "سید حسن موسوی چلک" رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با تأکید بر اینکه تحلیل آمار ازدواج و طلاق در سالهای ٩٠ و ٩۶ نشان دهندۀ اینست که در فاصلۀ بین این سالها، آمار ازدواج با ٣٠٪ تغییرات منفی روبرو بوده است، افزود که منظور از این تغییرات منفی این است که از تعداد ازدواج های ثبت شده در سال ٩۶ نسبت به سال ٩٠، ٣٠٪ کاسته شده است.

بررسی آمار ازدواج نشان می دهد که در سال ٩۵، تعداد ٨٧۴ هزار و ٧٩٢ ازدواج در ایران ثبت شده که در سال ٩۶، این تعداد به ۶٠٨ هزار و ٩٧٧ ازدواج کاهش یافته است. بنا به گفتۀ او در همین بازۀ زمانی، آمار طلاق ٢٢٫٢٪ تغییرات مثبت داشته است و از ١۴٢ هزار و ٨۴١ فقره در سال ٩٠ به ١٧۴ هزار و ٩٩٧ فقره در سال ٩۶ افزایش داشته است.

بر مبنای همین آمارها، در سال ٩٠ در هر ساعت ١۶ طلاق ثبت شده است که این آمار در سال ٩۶ به ٢٠ طلاق در ساعت رسیده است.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی در ادامه اظهار نمود که در شاخص دیگری که تعداد ازدواج ها به ازای هر طلاق را نشان می دهد، باز هم روند نگران کنندۀ افزایش طلاق در ایران دیده می شود. بر همین مبنا در سال ٩٠ به ازای هر ۶٫١ ازدواج، یک طلاق داشتیم که در حال حاضر به ازای هر ٣٫۴ ازدواج، یک طلاق در ایران اتفاق می افتد. وی در ادامه افزود که روند کاهش ١٣ درصدی ازدواج در سال ٩۶ نسبت به سال ٩۵ هم بسیار نگران کننده است.

او با اشاره به دلایل طلاق های ثبت شده در ایران نیز توضیح داد که معمولاً مواد مخدر یکی از وجوه غالب درخواست ها برای طلاق است؛ اما معمولاً مجموعه ای از علت ها وجود دارد وعناوینی که در دادخواست ها نوشته می شوند، پوششی برای نگفتن دلایل واقعی آن است. مواد مخدر، خشونت، دخالت ها، نداشتن مهارت های زندگی، مشکلات اقتصادی، خشونت های خانگی، روابط فرا زناشویی، نارضایتی از زندگی زناشویی و بیماری ها می توانند از عوامل مؤثر در افزایش آمار طلاق باشند؛ ضمن آنکه تعداد طلاق های توافقی هم رو به افزایش است.
#

[کد مطلب: 153468] [تاريخ انتشار: ششم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با بيست و ششم آوريل ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فيلم/ فقط همين کم بود؛ طرح هر خانه يك آخوند!!
هواپیماربایی در آسمان ایران 
عکس/  روش جذب نیروی جدید برای بسیج
عکس/ کاری که بانک ملی و شهرداری با بنای تاریخی میدان حسن آباد تهران کرد
انفجار در پایگاه های ایران در سوریه(امروز صبح) + عکس
پاسخ رسمی وزارت امورخارجه ایران به سخنان پومپئو
دسته گل پوتین به آنگلا مرکل پرحاشیه و دردسرساز شد
ارز‌ها کجا رفته‌اند؟ 
12 خواسته آمریکا از ایران در سخنرانی امروز  وزیر امور خارجه آمریکا که در صورت اجرای آن چیزی زیادی از جمهوری اسلامی باقی نمی ماند
فيلم/ سال ها گذشته ولی هنوز هم این بهترین مصاحبهﻯ پخش شده است!
بعد از ۱۵ یا ۱۶ سال هنوز حرفهايش تازگی دارد و هیچ چیز عوض نشده .. 
واکنش سپاه به بسته پیشنهادی پمپئو چیست؟
فيلم/ از نتايج 40 سال حکومت اسلامی/ قمه کشی دختران دبیرستانی 
آگهی های تجارتی