هشدارهای حسن هیکل نسبت به نقشه غرب و روسیه برای راه اندازی جنگ سوم خلیج فارس/ ایران و عربستان پشت پرده ها را دریابند!! 

  
کانال تلگرامی سحام نوشت: 

حسن الهیکل روزنامه نگار برجسته مصری( مرگ ۲۰۱۶) دو سال پیش در روزنامه الاهرام مصر مطلبی هشدار دهنده نوشت که دولتهای مسلمان عکس آن عمل کردند، اما چه بود؟

او در این مطلب به وضعیت اسفناک اقتصاد غرب و بخصوص امریکا اشاره کرده و می گوید تنها یک جنگ بزرگ که بتواند حداقل ۲ تریلیون دلار عاید اقتصاد غرب کند می تواند از فروپاشی این اقتصاد جلوگیری کند چرا که بانکهای امریکائی و اروپائی دیگر قادر به پرداخت سود سپرده های سنگین عربستان، قطر و امارات نیستند، آنها نیاز به راه اندازی جنگ سوم خلیج دارند. این اهداف چیست؟

هدف اول از جنگ سوم خلیج : پس از کاهش شدید قیمت نفت ۱۳۰ دلاری به کمتر از یک سوم قیمت و از طرف دیگر تحریمهای امریکا و اروپائیها پس اشغال شبه جزیره کریمه و فلج شدن اقتصاد رو به رشد روسیه، الان تنها گزینه مناسب برای همسایه شمالی راه انداختن یک جنگ تمام عیار بین دو کشور قدرتمند و تولید کننده نفت جهان یعنی ایران و عربستان است.

در صورت بروز چنین جنگی قیمت نفت سر به آسمان خواهد زد، بعضی از پیش بینی ها از قیمت ۲۰۰ دلار تا ۴۰۰ دلار در هر بشکه صحبت به میان می آورد. آمریکا نیز نفت خود را در داخل مصرف خواهد کرد هم آنرا به بهایی گزاف به خریداران نفت ایران و عربستان خواهد فروخت. اقتصاد آمریکا بار دیگر شکوفا خواهد شد.

هدف دوم از جنگ سوم خلیج : کسب سود ناشی از فروش سلاحهای گوناگون به کشورهای درگیر در جنگ و همسایه های نگران و درخواست آنان برای خرید سلاحهای پیشرفته

هدف سوم از جنگ سوم خلیج: جلوگیری از رشد دو ابرقدرت جدید یعنی چین و هند است که در ۱۰ سال گذشته با رشد اقتصادی ۲ رقمی توانسته اند ایالات متحده و اروپا را پشت سر بگذارند.

چین و هند به تنهائی ۵۰ درصد نفت خلیج فارس را خرید می کنند. در صورت بالا رفتن بهای نفت آمریکا و روسیه که خود بزرگترین کشورهای تولید کننده نفت غیر اوپک هستند فروشندگان اصلی نفت بشکه ای چند صد دلار به این دو کشور خواهند بود‌ که این بهای گزاف نفت رشد اقتصادی چین و هند را کاهش خواهد داد.

اما رویکرد ایران و عربستان به این نقشه خانمانسوز چیست!؟

ایران مدام از نابودی ۳ ساعته تمام زیر ساختهای عربستان و شهرهای آن( بجز مکه و مدینه) توسط موشکهایش صحبت می کند.

شیوخ تازه به دوران رسیده و کم تجربه عربستان هم از اشغال یکساعته آسمان ایران توسط نیروی هوائی فوق پیشرفته اش دم می زنند.

اما چیزی که در نهایت بوقوع خواهد پیوست نابودی زیرساختها و کشته شدن صدها هزار نفر از نظامیان و غیرنظامیان دو کشور مسلمان ایران و عربستان است.

برای آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا وضع متفاوت است، آنان علاوه بر دستیابی به هر سه هدف گفته شده، اسرائیل یار غار آمریکا و کارتل های اسلحه فروشی تبدیل به ابرقدرت بلامنازع خاورمیانه خواهد شد. چرا که توان موشکی بالای ایران و نیروی هوایی پیشرفته عربستان صرف استهلاک یکدیگر شده اند و اسراییل دیگر مزاحم مقتدری ندارد!!.

کشتار حجاج ایران، قتل و زندان و حصر برخی شاهزاده های سعودی مخالف جنگ، برکناری و مرگ مرموز وزیر خارجه کارکشته عربستان در آمریکا، راه انداختن جنگ بین حوثی های یمنی طرفدار ایران با عربستان، اعدام شیخ نمر. بر پا کردن پرکشته و خسارت بارترین جنگ چند دهه اخیر جهان در سوریه و اقدامات سفیهانه ای چون اشغال سفارت عربستان در تهران و ... همگی در کنار هم معنا پیدا می کنند نه به تنهایی.!!

جنگ خاورمیانه از آنچه تصور می کنیم به ما نزدیک تر است.

[کد مطلب: 153990] [تاريخ انتشار: سيزدهم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با سوم مه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی