خروج امریکا از برجام، آخوندها خوش‌شانس‌ترین مستبدین تاریخ هستند!


این اولین بار نیست که امریکا به توافقات بین‌المللی پشت کرده است. آخرین بار، آقای ترامپ و نخبگان حاکم بر امریکا، حدود یک سال پیش از پیمان پاریس که دربرگیرنده اقداماتی برای حفظ محیط‌زیست بود، خارج شدند. کشوری که حدود پنج درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهد، حدود بیست‌وپنج درصد انرژی جهان را مصرف می‌کند، از این پیمان خارج شد. علت؟ برای اینکه معتقدند که ادامه تعهد بر اقتصاد امریکا تأثیر منفی خواهد داشت. ۱۹۵ کشور، پیمان پاریس را امضا و ۱۴۷ کشور آن را به تصویب مجلس خود رسانده بودند. به‌طور متوسط، یک آمریکایی حدود 30 برابر یک هندی، 120 برابر یک بنگلادشی و 300 برابر یک تانزانیایی انرژی مصرف می‌کند، مردم هند و تانزانیا باید هزینه‌های کاهش آلودگی محیط‌زیست را بپردازند ولی امریکای ترامپ، از زیر یک چنین مسئولیتی شانه خالی می‌کند. شالوده مانیفست و منطق "رویای آمریکایی"، که آقای ترامپ نماینده برجسته و قهرمان امروزی آن می‌باشد، خوداندیشی، خودخواهی و خودپرستی است. این ویژگی ها، حداقل یکی از دلایل قدرت گیری حکومت‌هایی مثل حکومت اسلامی در ایران است.
 
این واقعیت که حکومت آخوندی ایران در آغاز، ترفندی از افسونگری مذهبی بود که به تدریج تبدیل به نمادی تمام‌قد از یک مافیای مذهبی شد؛ و اینکه جامعه ایران در پی یافتن راه‌حل جهت پایان دادن به ستمگری و بی‌عدالتی مافیای مذهبی، به خود می‌پیچد، زشتی واقعیت مانیفست "رویای آمریکایی" را نفی نمی‌کند. زشتی واقعیت‌های حکومت اسلامی، توجیه‌گر مانیفست آمریکایی نیست.

آخوندها خوش‌شانس‌ترین مستبدین تاریخ هستند؛ برای اینکه مانیفست آمریکایی وقتی با بهانه‌های واهی، عراق را در هم کوبید، عرصه را برای بهره گیری افسونگران مذهبی حاکم بر ایران آماده ساخت. وقتی‌که مانیفست آمریکایی با همکاری عربستان و ترکیه تصمیم گرفتند که سوریه را با اتکا به داعش و دیگر جهادیست های سلفی، درهم کوبند، زمینه را برای چهره ضد داعشی جمهوری اسلامی آماده ساختند. پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا که مدعی است، حکومت ایران عامل اصلی ناآرامی‌ها در خاورمیانه است، زیر ضرب سؤالات معترضانه خبرنگاران در اردن قرار گرفت؛ و حتی وزیر امورخارجه اردن نیز علناً اعلام کرد که تضاد اسرائیل و فلسطین عامل اصلی بحران خاورمیانه می‌باشد. بعید نیست که اگر امریکا به این روش ادامه دهد، یک جریان سنی همچو حماس در اردن نیز قدرت گیرد که روابط خوب و تائید آمیزی با حکومت اسلامی ایران برقرار سازد. از یک چنین منظری است که علیرغم تمامی تلاش‌های امریکا، اسرائیل و عربستان، حزب‌الله در لبنان به قوی‌ترین جریان سیاسی این کشور بدل شد. و امروز نیز، عهدشکنی آمریکایی‌ها، آخوندها را در صحنه بین‌المللی مظلوم نشان داد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا کنون یازده گزارش در مورد ایران منتشر کرده است و در هرکدام از آن بر همکاری ایران با آژانس تأکید کرده است. در پی خروج امریکا از برجام، "فرانسه از احتمال شکایت از آمریکا به سازمان تجارت جهانی خبر داد"، آمانو اعلام کرد که ایران تا امروز به برجام پایبند بوده است. بریتانیا، یعنی مهمترین متفق امریکا در اروپا در پی یافتن یک راه حل غیردلاری برای مبادله با ایران است. اروپایی‌ها اعلام کردند که برای حمایت از شرکت‌هایی که با ایران تجارت می‌کنند، راه حل‌هایی خواهند یافت.

در پاسخ به خروج امریکا از برجام، لحن روحانی آرام و حساب‌شده بود؛ آنها از این مظلوم‌نمایی بیشترین استفاده را می‌کنند. ایران در تلاش است که اروپا را حفظ کند. روسیه و چین از شکاف افتاده بین اروپا و امریکا، حتی بیشتر از ایران خشنود خواهند شد. آخوندها خوش‌شانس‌ترین مستبدین تاریخ هستند، برای اینکه مانیفست رویای آمریکایی آن چنان چهره‌ای از خود نشان داد که آخوندها را از انزوا خارج و امریکا را به کنج انزوا سوق داده است.

چرا امریکا یک چنین خطای سیاسی را مرتکب شد؟

این واقعیت که امریکا کماکان قوی‌ترین نقش را در اقتصاد جهانی داراست؛ و این واقعیت که کل تجارت اروپا با ایران، فقط 25 میلیارد یورو ولی تجارت آنان با امریکا بیش از 1100 میلیارد دلار است؛ و این واقعیت که کماکان حدود هشتاد درصد از مبادلات ارزی دنیا با دلار انجام می‌گیرد؛ و اینکه امریکا کماکان در برخی عرصه‌های فنّاوری از حق انحصاری برخوردار است؛ اروپا را در همراهی با ایران به مخمصه خواهد انداخت. اما اروپایی‌ها حس می‌کنند که نیت آمریکایی‌ها نه همگامی با ایرانیان خسته از این حکومت، بلکه آماده‌سازی شرایطی است که قدرقدرتی امریکا را نه عمدتاً در مقابل آخوندهای وطنی، بلکه در مقابل چین، اروپا و روسیه تقویت کند. برخی از ایرانیانی که به‌حق از ستمگری مافیای حکومت مذهبی، جانشان به لب رسیده گمان می‌کنند که مشکل اصلی منطقه، هژمونی طلبی آخوندهای شیعه می‌باشد. این خطاست! هژمونی طلبی شیعی از بحران منطقه تغذیه می‌کند. هدف اصلی آمریکایی‌ها حل کشمکش و هژمونی طلبی شیعه و سنی نیست. مگر در لیبی کشمکش شیعه و سنی بود که آنجا را در هم کوبیدند و عرصه را برای گردن کشی گروه‌های مختلف جهادیست سنی، مثل القاعده و داعش فراهم ساختند. امریکا به دنبال تحکیم سلطه خود در مقابل رقبای اصلی مثل چین، اروپا، ژاپن و روسیه است که به یک چنین ترفندی دست می‌زند، نه برای دمکراسی و عدالت در ایران. کارنامه عربستان و امارات، در زمینه دمکراسی و حقوق بشر روشن‌تر از مافیای مذهبی حاکم بر ایران نیست.
 
ده‌ها هزار داعشی و القاعده‌ای که از خاک ترکیه به سوریه منتقل شدند در اجرای اهداف ناکام ماندند، امریکا، اسرائیل و عربستان در پی این ناکامی، به رویاروی مستقیم به ایران تن خواهند داد. پیروزی حزب‌الله در لبنان کاسه صبر امریکا، اسرائیل و عربستان را سرریز کرد. تا کنون وقتی اسرائیل به حزب‌الله حمله می‌کرد، به یک گروه شبه‌نظامی در لبنان حمله می‌کرد. موفقیت حزب‌الله در انتخابات لبنان و تعلق بیش از نیمی از کرسی‌های مجلس لبنان به حزب‌الله، این تصویر را اجباراً عوض خواهد کرد. حزب‌الله بخش مهمی از حکومت و نظام سیاسی لبنان شده است. حمله به حزب‌الله، مترادف با حمله به کشور و دولت لبنان خواهد بود. امریکا از یک رویارویی ایران با عربستان و ردوبدل شدن صدها موشک ناخشنود نخواهد بود. چرا که قیمت نفت چند برابر شده و چین، ژاپن و اروپا را در موقعیت اقتصادی سختی قرار خواهد داد. قدرت رقابت آنان را در مقابل آمریکایی که به لحاظ انرژی خودکفاست، شدیداً کاهش خواهد داد. اروپا با پیش‌بینی این سناریوست که این‌چنین از برجام دفاع می‌کند.
 
اینکه اروپا چقدر بتواند در مقابل تمهیدات اقتصادی امریکا تاب مقاومت داشته باشد، کاملاً به بزرگی هزینه و عواقب پذیرش یک جنگ در خاورمیانه خواهد داشت. احتمالاً هدف بلاواسطه اروپا، جلوگیری از شروع یک جنگ بین ایران و قطب امریکا، اسرائیل و عربستان خواهد بود. اما به نظر می‌رسد که این جنگ به منطقه تحمیل خواهد شد. جان بولتون مشاور امنیتی ترامپ اعلام کرد که "این ایران است که ما را به جنگ نزدیک می‌کند".
 
جهالت یکی از ویژگی‌های کارکرد افسونگران مذهبی است، اما این بار حکومت مذهبی ایران، یک خویشتن‌داری هوشیارانه را به نمایش می‌گذارد. با عکس‌العمل نشان ندادن در مقابل حملات اسرائیل به سوریه، مانع شروع یک جنگ مستقیم می‌شود. ایران می‌تواند، هر وقت که لازم است ریاض پایتخت عربستان را به موشک ببندد، در حالی که هنوز خدشه‌ای به حریم هوایی ایران وارد نشده است.    
 
سعودی‌ها در حمله به ایران بسیار ذینفع هستند، آن‌ها حاضرند که "تا آخرین قطره خون سربازان آمریکایی" در مقابل ایران بجنگند؛ و از هرگونه فداکاری دلاری امتناع نکنند. ایران، عراق نیست که امریکا بخواهد مستقیماً به لشکرکشی بپردازد، مردم امریکا نیز یک چنین هزینه‌ای را نخواهند پذیرفت. احتمالاً استراتژیست های آمریکایی هزار بار پشیمان هستند که چرا با صدام آن‌گونه کردند. صدام با ارتش نیم میلیونی‌اش امروز می‌توانست متحد خوبی برای آنان باشد.
 
یک رویارویی مستقیم نظامی با ایران حکومت را متلاشی نخواهد کرد، تقویت خواهد کرد. زمینه را برای تظلم خواهی بیشتر فراهم خواهد ساخت. تهاجم نظامی به ایران، یک تأثیر روانی بر مردم ایران خواهد داشت، بخشی از مردم را به همراهی با حکومت خواهد کشید و بخش دیگر را در مقابله با ستمگری روزانه مافیای حکومتی به پاسیفیسم عملی سوق خواهد داد. یک تهاجم نظامی به ایران ابزارهای اعمال خشونت حکومت علیه مردم را تقویت خواهد کرد و در منطقه شبه نظامیانی همچو لشکر صدها هزار نفری حشد شعبی، را به حکومت آخوندی ایران نزدیک تر خواهد ساخت.

حکومت آخوندی ایران در اطراف گورستان تاریخ پرسه می‌زند، مافیای مذهبی یک دمل اجتماعی درونی است. تصفیه‌حساب کردن با آن، نیازمند یک درمان اجتماعی است. جامعه ایران قدم‌های خیلی خوبی را در این مسیر طی کرده است. هزینه‌های زیادی پرداخته است، اما بیداری جامعه، شکل‌گیری یک اراده جمعی از مهم‌ترین دست آوردهای آن است. اراده جمعی بیدار، مهم‌ترین پیش‌فرض هر رویکرد سیاسی درست است. جامعه ایران در مسیر درستی پیشروی می‌کند، خودخواهی و خودپرستی رویای آمریکایی به همراهی متحدین منطقه ایش، خاک به چشم این پیشرفت می‌پاشد، در این مسیر سنگ‌اندازی می‌کند.
 
ما را به خیر تو امیدی نیست، شر مرسان!
رضا پویشگر
------------------------------------------------------------
یادداشت‌ها و مقالات آرا و دیدگاه‌های نویسندگان خود را بازتاب می‌دهند و بیانگر دیدگاه پیک ایران نیستند.
[کد مطلب: 154584] [تاريخ انتشار: بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مه ۲۰۱۸ ، 17:19:06 توسط مزدك
اخه "فرشاد"، يكبار ديگه كامنت اولى رو كه نوشتى بخون. خيلى بى غيرت هستى. از قلدرى امريكا ميگى ولى صحبت از قلدرى، ظلم و جنايات ٤٠ ساله رژيم اسهالى نميكنى. حتى يك لغت! بعدش هم ميزنى به بيوه رجوى و ادرس اشتباه ميدى. در اتمام، اخه مرد مومن، تو به خارجه نشينى هموطن من جناب تهمتن چيكار دارى. تو به جاى برخورد با ايده و نظر، مثل جمهورى اسهالى شرط و شروط ميذارى كه كى حق صحبت داره و كى نداره. مگه من به تو ميگم كه دهنتو ببند و در مورد أمريكا نظر نده چون خارج از أمريكا زندگى ميكنى؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مه ۲۰۱۸ ، 09:09:13 توسط سیم آخر
فرشاد، اگه میخواهی نظری بدهی خوب نظر بده. چرا از خودت دری وری تولید میکنی. اگر نظراتت در مسائل سیاسی همچون نظراتت در مورد اقای x هست، باید بگم عمق فاجعه هستی. قدیم قدیما هر کسی میخواست به دیگری تهمت بزنه یا خرابش کنه، الفاظی از قبیل جادوگر ، جن، و همین اواخر همچون کمونیست و کافر، غرب زده بکار میبردند. از این قبیل ادما نباش. موفق باشی.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۸ ، 17:55:54 توسط علیرضا سلیمی
هموطن گرامی تهمتن ، اراجیف چندش آور این مزدور چاله دهان وروانپریش از قماش "فرشاد"بهیچوجه ارزشی ندارد . این عناصر ناآگاه هم از سقوط رژیم شاه خائن ، محصول کودتای استعماری ۲۸ مرداد ناراحتند و هم بخاطر ناآگاهی وتعصبات فکری وعقیدتی از نوع حزب اللهی آب به آسیاب نظام جنایتکار و ضد ایرانی آخوندهای خون آشام میریزند .هدف این ارازل و اوباش فقط تخریب نیروهای مبارز و سرنگونی طلب واقعی است .
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۸ ، 07:16:31 توسط فرشاد
خدمت تهمتن عرض کنم بهار عربی بنابرگفته آخوندها نیست. براتون توصیه میکنم اگر زبان بلدی که به جز فارسی چیزی دیگری بلد نیستی بهتره بری تو همان خارجی که نشسته ای با چند نفر از اهالی(البته تحصیل کرده ها ) این کشورهای درگیر در این بهار عربی از تونس و لیبی و سوریه و . . . . نشسته و از نزدیک صحبت کنی آنوقت خود درک خواهی کرد که آغاز بهار عربی چه بود و برای چه هدفی بود. برات توصیه میکنم یک سفری هم به ترکیه برو و با جند تا روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی از نزدیک صحبتی بکن و آنوفت خود می فهمی که داستان بهار عربی چی بود و واسه چی شروع شد. در ضمن اوضاع و احوال ایران و جهان را نه فقط از رسانه های فارسی زبان بلکه از سایر کانالهای کشورهای خاورمیانه هم دنبال کن در آن صورت با کمی تجزیه و تحلیل حساب کار همه چیز به دست خواهد آمد که ماجرای اتفاقات خاورمیانه چیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۸ ، 07:05:25 توسط افراسیاب
میلیونها آدم با این رژیم همکاری نمیکنن بخاطر اینکه از آینده میترسن هم داخل و هم خارج کشور، اگر بدانند که کسی باهاشون کاری نداره که دیگه هیچی، ریزش نیرو بخاطر ترس از آینده است و تهدید کردن نیروها و عوامل رژیم خیلی تاثیر بد در روحیه آنها داره بخاطر همین باورشون شده که مردم میریزنشون تو دریا، امروز دور زدن تحریمها تو آمریکا هفتاد سال زندان داره، بسیجیها و پاسدارها باید بدونن همکاری با این رژیم دست آخر یعنی مرگ یا میره زیر موشک خارجی یا بدست مردم زخم خورده میافته، زن و بچه اش میافتن تو خیابان به گدائی دخترش زنش از گرسنگی میافتن به روسپیگری، چقدر بسر مردم باطوم میزنید تیر میزنید زندانی میکنید پول کارگر رو میخورید اینها زخم خوردن باید انتقام بگیرن، هر کسی با این رژیم همکاری کنه در هر مقامی آینده وحشتناکی داره، اینکه پاسدارها فکر میکنن بازخرید میشن و آخوندها هم برمیگردن تو مسجد خوابش رو ببینید در بهترین حالت یک تیر میزنن تو شقیقه شون،
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 21:33:40 توسط تهمتن - ش
" اکثریت ساکت" نظری سازنده داده و من هم با بیشتر نظر ایشان موافقم. امادرصورت سرنگونی رژیم؛ به نیروهای شهری انتظامی؛ نباید آسیب رساند که در آن لحطات حساس؛ باید نیرویی منظم درکنار نیروهای مردمی از اختشاش و بهم ریزی و ازازل واوباش که درهرجامعه ای موچوند؛ جلوگیری و ازامنیت مردم واموال شان پاسداری کرده و همانند انقلاب ۵۷ که گفته میشود دربسیاری از شهرها﴿پاسبان های سابق شهربانی﴾ اعتماد کرده و آسیب به آنان نرسانند. بقیه نیروهای نظامی هم در پادگانها خواهند ماند وهیچ اعتمادی هم به همه سران جنایتکار؛ چه انتظامی﴿پلیس﴾ و چه آرتش و خصوصا سپاه پاسداران نباید کرد. اما بدنه این نیروها تا حدودی قابل اعتماد خواهندبود ومنظور ارسرهنگ و سروان به پائین رده هاست. - امادرمورد آقای "فرشاد" بازهم ایشان به مزخرفات اتهام زنی بی اساس﴿بجای دو کلمه حرف منطقی﴾ پرداخته وهذیانگویی میکند!! نگارنده هرچند احتیاجی بمعرفی خود بشما را نمی بیند؛ اما بزرگ شده درهمین انقلاب است که تاوان هم داده است. - دیگر اینکه طبق منطق ونوشته خودتان؛ بهار عربی را همانند آخوندان؛ امریکایی خوانده اید؟؟!! با نظرفرستادن؛ بیشتر خودرا افشاکنید!!
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 19:44:33 توسط اکثریت ساکت
ج ا در حال سقوطه و نیروهای نظامی باید به سوگندی که یاد کردند عمل کنند و به مردم بپیوندند. اگر آمریکا و یا هر کشور دیگری نقش اصلی سرنگونی و بازی کنه به هیچ وجه بنفع ایران نیست. صاحب ایران ما مردم ایران هستیم و آینده ایران رو هم ما باید بدست بگیریم. اگر کمونیستی یا سلطنت طلب یا مجاهد و یا هرچیزی اگر منافع ملی مهمتراز همه چیزبرات نباشه به کشور خیانت کردی. منافع آمریکا امروز فقط سقوط رژیمه و منافع ایران نه تنها سقوط رژیم بلکه یکپارچگی کشورهم هست. نیروهای نظامی باید به مردم بپیوندند تا از متلاشی شدن کشور جلوگیری بشه.
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 18:25:41 توسط کاربرد
آقا رضا "خودش خشک ميشه مي افته" سياستيست که ديگر کاربردي ندارد!
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 18:07:05 توسط فرشاد
جناب تهمتن 40 سال پیش امثال شما خارج نشینها انقلابی کردید که ایران امروزی ثمره همان انقلاب شماهاست اما بعدا همگی به غلط کردم و گ . . . . . خوردن افتادید. حالا هم یک عده ای ایرانی به هوس آمریکا و متحدانش میخواهند از دست این آخوندها رها شوند فقط امید وارم که ملت ایران از دست این رژیم خلاص بشوند اما فقط بعد چند سال مثل شماها به غلط کردم و گ ..... خوردن نیافتند. فقط همین
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 17:59:12 توسط فرشاد
جناب آقای نهمتن فرق من و امثال شما در این هست که شما فقط به فکر منفعت شخصی خویش هستید و رفته تو اروپا نشتی و دست گدایی به سمت دولتهای اروپایی دراز کردی و اونجا مثل انگلی مفت خوری میکنی اما من به فکر منفعت آب و خاک کشور ایران هستم نه به فکر منافع رژیم ایران شما حتی منظور حرف های مرا نیز متوجه نشدید. منظور من این هست که امریکا نه به فکر ملت ایران هست ونه به فکر کشور ایران . آمریکا فقط به دنبال منافع خویش هست . آمریکا مگر همانی نبود که قبل از به راه انداختن بهار عربی غرق در بحران اقتصادی بود و بحرانش به اروپا هم رسیده بود؟؟؟؟؟؟؟ پس چی شد که الان اقتصاد آمریکا بهترین وضعیت در 7 سال گذشته را پیدا کرده هست؟؟؟؟ هروفت آتش حنگ و خون ریزی در خاورمیانه شعله ور میشود اقتصاد آمریکا هم جان میگیرد . شماها به همین خیال باشید و برای آمریکا فرش قرمز پهن کنید که شماها را از چنگ اخوندها رها خواهد کرد. شما دقیقا مثل یک عنصر بی خاصیت هستی که ترجیج میدهی برای خلاص شدن از دست آخوندها آب و خاک و مرز و بوم مملکت ایران را تقدیم به بیگانگان کنید تا به راحتی ایران برگشته و مشروبتان را نوش جان کنید.
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 17:57:48 توسط فرهاد
هالوی عزیز جواب سئوال شما به نوعی در خود سئوال است شاید هم کاسه ای زیر کاسه رقفای ضد امپریالیست باشه
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 17:50:17 توسط فرهاد
آقا رضا بیدار شو عزیزم! رفقهای پلوتاریا همه رفتند و حکومت ملاها بدست همین سرکرده سرمایه داری جهانی داره سقوط میکنه.
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 17:25:38 توسط هالو
پرسش من از ایرانیان اینست که چرا در این مقطع, احزاب چپ ( علی جوادی, کورش عرفانی, فداییُان چپ , ..) جملگی پهلوی جمهوری نکبت و پلیدی ایستاده اند و از برجام دفاع میکنند؟؟؟؟
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 16:01:09 توسط مهرداد
خوش شانسی ملاها با آمدن ترامپ تمام شد. جرج بوش پسر عراق را به ایران داد و اوباما سوریه و یمن را. ترامپ هر که و هر چه که باشد غیر قابل پیش بیینی است و احتیاج به دلارهای نفتی ایران هم ندارد. خروج از تحریم ها هیچ هم خوش شانسی نیست و ملاها هم هیچ خویشتن داری نکرده اند. حمله موشکی به اسراییل یک نمونه آن است. اما این بار اسراییل و امریکا جلوی این قلدری ها را خواهند گرفت . نویسنده این مقاله میخواهد با بازی با کلمات اعمال جمهوری اسلامی را موجه جلوه دهد. آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت. سرمایه گذاری های ایران در سوریه و یمن و ..از بین رفت. زیر ساحت اتمی هم تقریبا نابود شده. جامعه از شدت یکاری و فقر و بدبختی درحال انفجار است. دیگر حتی آب و هوا هم پیدا نمیشود. تخم مرع و شیر شده جزو مواد لوکس. آنوقت نویسنده دم از خوش شانسی ملاها میزند! روز ی که این جامعه منفجر شود و به جای خودکشی به ملاکشی رو بیاورد شانس ملاها را خواهیم دید. بند شلوار خودشان را نجات بدهند بقیه پیشکش
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 14:43:42 توسط تهمتن - ش
آقای فرشاد !! مواظب باش انگشت پایت به چشم ات فرو نرود !! مسلمانان مجاهدین چکار به این مقاله دارد؟؟!! سگان زرد مسلمان؛ از برادران مسلمان شغال اند ؟؟!! آخر گوز شما به شقیقه این مقاله چکار دارد ؟؟!! شما اگر نظری از طرفداری از این مقاله دارید ﴿البته شما آگاهی مذبوحانه و زیرکی نویسنده این مقاله در پشتیبانی پنهانی از نظام آدمکش را ندارید !!﴾ درضمن بهتر است آقای "رضا پویشگر"نویسنده این مقاله و شما نگران خشم مردم ایران و طغیان آن برعلیه نظام اسلامی باشید که در حال حاضر و بعداز خروج امریکا از برجام؛ در سراسر کشور دو چنان شده و بزودی این طغیان رودخانه های شهری؛ به دریای طغیان مردم تبدیل خواهدشد ونظام آدمکش و مزدوران مزبوطه را به قعر دریا خواهندفرستاد. پس نگران امریکا نباشید و باید حامیان آشکار و پنهان نظام آدمکش نگران خشم و نفرت عمومی مردم ایران برعلیه نظام پابگور علی خامنه ای باشند. - امریکا را بهانه ناشیانه برای خیزش مردم و نابودی نظام قرار ندهید که بسیار دیر شده و همجنین حربه ای کهنه برای حامیان پنهان و آشکار نظام ست !!
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 12:07:13 توسط فرشاد
آمریکا در جهان قلدری میکند و باید هم روزی پوزه این گرگ خون خار به خاک مالیده شود . حرف از دموکراسی و حقوق بشر همه بهانه ای بیش برای مداخله آمریکا در کشورهای دیگر نیست . هر ایرانی هم که ازاین سیاستهای ترامپ بی شخصیت و بی بندوبار دیوانه روانی و بی شرم و حیا و متجاوز جنسی به زنان دفاع میکند . خائن به ملت ایران و کشور ایران است . الخصوص سازمان مجاهدین خلق و مریم رجوی بیوه مسعود رجوی خائن
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 11:12:15 توسط تهمتن - ش
این مقاله از نوع مقالاتی ست که باید" بین جملات "جملات را خواند ومتوجه شد: و نه خود جملات !! چند مثال : نابودی سوریه را چه کسانی باعث شد؟؟ مگر مردم سوریه درابتدا بصورت مسالمت آمیزتظاهرات برای آزادی از دیکتاتوری بشار اسد راخواستار نبودند ؟؟ آیا این عربستان وامریکا واسرائیل بودکه تظاهرات مسالمت آمیزمردم سوریه را با هلیکوپتر وتانک وتوپ بخاک وخون کشاند؟؟و یا بشاراسد ؟؟ -مثالی دیگر : نویسنده اینمقاله سعی میکند بیرون آمدن امریکا ازمقوله محیط زیست را؛ با بیرون رفتن ازبرجام﴿نابودکننده قطعی حکومت ملایان﴾درافکارخواننده را یک مقوله همسان القاء ووانمود کند!! اینمقاله همانی را میخواهد وانمودکند؛ که حامیان پشت پرده نطام آدمکش؛ وحامیان پیدا بصورت روشن وبدون پرده میگویند : ترساندن مردم ازجنگ باامریکا وسوریه ای شدن ایران!! بزبانی دیگر؛ هیچ اشاره به تخریم شکننده امریکا؛ که هم اکنون نظام رابه لبه گورکشانده؛ نمیکند ؟؟!! اماهیچگاه جنگی صورت نخواهدگرفت وحتا ملایان هم حرات شروع آنرا ندارند زیرا بسرکوب مردم برای ادامه حکومت بیشتر معتقدند تاشروع جنگی که نابودشان میکند. - علت مبرا دانستن این سایت ازمقاله همین ست
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با دهم مه ۲۰۱۸ ، 10:10:03 توسط سالیه
اینها همش حرف مفت است نویسنده در عالم هپروت سیر میکنه قطعا از مواجب بگیران رژیم در خارج از کشوره در صورت حمله امریکا به ایران در جهت سرنگومی این رژیم مردم هرگز با امریکایی ها نخواهند جنگید مردم از دست ستم وگرانی وفقر و...... که حاصل وجود و دوام این رژیم است جان به لب شده اند حمایت از این رژیم یعنی بدختی ابدی ایران وایرانی
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: