پذیرش اورشلیم به‌عنوان پایتخت اسرائیل، ظلم به یهودیان است


رضا پویشگر
جامعه یهودی خدمات زیادی به بشریت کرده است. این جامعه بیشتر از هر جامعه ای  دیگر، قهرمانان بشریت را به جامعه انسانی تحویل داده‌است. انیشتین، فروید، کارل مارکس، نیلز بور و صدها اندیشمند دیگر، در زمانه خود زیستند، ولی در آینده آن اندیشیدند. اینان پیشتازان زمانه خود بودند. اینان پیغام‌آوران علم بودند. اینان به رازها و ناشناخته‌های کائنات هجوم بردند. اینان دیو ناشناخته‌ها را به چالش کشیدند، و تعصب و جهالت را حداقل در محدودۀ پژوهش‌هایشان، به زنجیر کشیدند.

شخصی که دولت ترامپ برای نیایش و دعای افتتاحیه سفارت امریکا به اورشلیم فرستاد، آقای رابرت جفرس نام دارد. ایشان از مشهورترین کشیش‌های کیش اوانجلیکال (Evangelical Church)، از مذاهب مسیحیت می‌باشد. اینان از متعصب‌ترین مسیحیان در امریکا می‌باشند.

آقای میت رامنی، کاندید ریاست جمهوری امریکا از حزب جمهوری‌خواه در مقابل اوباما، در تویتر خود در مورد کشیش رابرت جفرس نوشت:
«رابرت جفرس می‌گوید " شما نمی‌توانید رستگار شوید اگر یهودی هستید" و "مورمونیسم مرتد بوده و حفره‌ای از جهنم می باشد". او چیزهای مشبهی نیز در مورد اسلام گفته است. یک چنین متعصب مذهبی نباید دعای افتتاح سفارت امریکا در اورشلیم را بخواند.»

کشیش جفرس بارها اعلام کرده است که اورشلیم باید پایتخت یهودیان باشد، چراکه خدا این‌گونه می‌گوید، چراکه در انجیل مقدس این‌طور نوشته شده است. او معتقد است که از سه هزار سال قبل اورشلیم پایتخت یهودیان بوده است. در همان دعای افتتاحیه سفارت، در حالی که چشم‌هایش را بسته بود و از اعماق وجودش خدا را برای آن روز سپاس می‌گفت، این جملات را بر زبان آورد: "خدایا ترا هر روز شکرگزاریم که به ما رئیس‌جمهوری اعطا کردی که جسورانه نه‌تنها در کنار حقیقت تاریخ قرار دارد، بلکه مهمتر از آن در صف تو، ای خدا، قرار دارد."
 
انیشتین خوش‌شانس بود که آن‌قدر زنده نماند تا این صحنه‌ها را ببیند؛ تا ببیند که چگونه دیو ناشناخته‌ها و جهالت، که او تمام عمرش را صرف جنگیدن با آن کرده بود، این بار در وجود آقای ترامپ، کشیش جفرس و نتانیاهو حلول کرده است. منطق و نگرش اینان هنوز در قرون پیش از میلاد پرسه می‌زند؛ در جنگ‌های صلیبی در پی تسخیر سرزمین مقدس شمشیر می‌زند؛ در جنگ‌های سی‌ساله کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها شکم همدیگر را می‌درند؛ روان اینان، در جماران پرسه می‌زند. به همین دلیل است که آنهایی که فریاد می‌زدند، راه قدس از کربلاست، همزاد اینان هستند. به همین دلیل است که می‌توان ادعا کرد، احمدی‌نژاد و نتانیاهو دو روی یک سکه بوده، و هستند.
 
پس مأمنی برای یهودیان چی؟
 
حق مأمن، یک حق انسانی است، رنگ و مذهب نمی‌شناسد؛ از همین روی، معلوم است که یهودیان حق مأمن دارند. اگر میلیون‌ها انسان از خاورمیانه به اروپا و امریکا برای یک زندگی بهتر، برای یک زندگی مادی و معنوی بهتر، مهاجرت می‌کنند، به همان سیاق نیز میلیون‌ها یهودی برای یک زندگی مادی و معنوی بهتر، از اروپا و امریکا به خاورمیانه، حتی بعد از قرن‌ها، رجعت می‌کنند، تا در صلح و آرامش زندگی کنند. این حق آنان است. اما این حق انسانی آنان، با خودپرستی گرایشی از افراطی‌های یهودیان، آلوده شده است. دولت فعلی اسرائیل نمادی از این خودپرستی است. آنان در پی یک زندگی صلح‌آمیز نیستند بلکه به دنبال بلعیدن تمامی سرزمینی هستند که با دیگران سهیم هستند و این سرزمین، کسانی دیگری به غیر از آنان را، در دامنه خود پرورانده است. از این روی اینان نمادی از خودخواهی و خودپرستی اند. نقشه زیر چگونگی بلعیده شدن تمامی سرزمینی که به لحاظ تاریخی فلسطین نامیده می‌شود را نشان می‌دهد.

سران حکومت‌های آمریکایی و اسرائیلی، در روز افتتاح سفارت امریکا در اورشلیم، اعلام کردند که اتحاد آنان بر مبنای احترام به آزادی است. نقشه بالا به تنهایی حاکی از آن است که این ادعا چقدر پوچ و عوامفریبانه است. تمامی سرزمین‌هایی که از سال ۱۹۴۷ به بعد تحت اشغال اسرائیل درآمده است، از طرف سازمان ملل محکوم شده است. سازمان ملل با قطعنامه‌های متعدد خواهان عقب‌نشینی اسرائیل شده‌اند. صهیونیست ها با نفوذی که در سیاست امریکا و به‌واسطه قدرت سرمایه‌های غول‌آسایشان دارند، تمامی این قطعنامه‌ها را نقض کرده و نادیده گرفته‌اند. و تا سال ۲۰۱۸، حدود ۹۰% از سرزمین‌هایی که طبق قطعنامه‌های سازمان ملل به فلسطینی‌ها تعلق دارد اشغال و در عمل به خاک خود الحاق کرده‌اند. صهیونیست ها در پی الحاق ده درصد باقیمانده می‌باشند؛ برای همین نیز اسرائیل هیچ تمایلی به برقراری صلح ندارد. چراکه اگر صلح کند نمی‌تواند آرام‌آرام تمامی سرزمین فلسطین را ببلعد. نقشه بالا به‌تنهایی نشان می‌دهد که خودپرستی و جهالت صهیونیسم، چگونه حق مأمن یهودیان را آلوده کرده است.
 
تاریخ به عقب باز نخواهد گشت؛ گفتن اینکه قوم یهود دو هزار سال قبل در این سرزمین زندگی کرده است، پس باید امروز آن را تسخیر کند، استدلالی معلول است. با این استدلال باید تمامی سفیدپوستان را از امریکا بیرون ریخت، انگلیسی‌ها را از بریتانیا، ترک‌ها را از آناتولی، سفیدپوستان را از استرالیا اخراج کرد. اما منطقی که تسخیر فلسطین توسط یهودیان را مشروع می‌داند، قتل‌عام سرخ‌پوستان و اشغال قاره امریکا را نیز به مثابه رسیدن به سرزمین موعود قلمداد می‌کند. سرزمینی که از خدا به آنان وعده داده شده است، قلمداد می کند! سرخپوستان قاره امریکا را با توسل به انجیل قتل عام کردند و جوانان فلسطینی را نیز با همان استدلال به خاک خون می کشند!

اینان همزاد افسونگران مذهبی حاکم بر ایران هستند. از همدیگر انرژی می‌گیرند، جهالت و خودپرستی هر یک با جهل و خودپرستی دیگری توجیه می‌شود.

در روز افتتاح سفارت، ۵۵ فلسطینی به قتل رسیده و بیش از ۲۰۰۰ نفر زخمی شده‌اند. بنا به گزارش‌های پزشکان اروپایی در منطقه، حدود ۱۰۰۰ نفر زخم گلوله برتن دارند. بعید به نظر می‌رسد که این خشونت ها در اینجا خاتمه یابد. روزهای آینده شاهد وقایع حادتری خواهد بود. روح ناآرام صلیبیون دمیده شده در کالبد ترامپ و کشیش رابرت جفرس، انتقام شکستی را که از صلاح‌الدین ایوبی در هشتصد سال پیش خورده اند را از جوانان فلسطینی می گیرد. این کشتار همان چیزی است که مافیای مذهبی حاکم بر ایران از آن ارتزاق می‌کند. از آن نیرو می‌گیرد، زمینه‌های عوام‌فریبی خود را تقویت می‌کند. حزب‌الله صفوف خود را فشرده‌تر خواهد کرد. حماس که با موضع‌گیری در قبال رژیم اسد از ایران دور شده بود، به‌طرف همراهی با حزب‌الله و ایران رانده خواهد شد. احتمالا بزودی منطقه شاهد یک یورش همه جانبه اسرائیل به لبنان و مواضع حزب الله خواهد بود.
 
این جنگ صلیبی از هر دو طرف محکوم است، حتی اگر هدایت‌کننده امروزی آن امریکا و اسرائیل باشد. ساکت ماندن در قبال آن، این جوانان فلسطینی و عرب منطقه را به دامان حزب الله، حماس و افسونگران مذهبی وطنی خواهد راند. این ظلم به یهودیان و حق طبیعی مامن برای آنان نیز می باشد. چرا که خشونت، راه را برای خشونت بیشتر باز می کند. هیچ برنده ای در پی نخواهد داشت!
 
تاریخ به عقب باز نخواهد گشت؛ فقط با پس‌مانده‌های نهان در عقبه‌اش تصفیه حساب می‌کند. چهل درصد امریکایی ها معتقدند که عمر جهان فقط چهار هزار سال است، چرا که در انجیل این گونه نوشته شده است. اینان تفکرات و این استدلال ها هستند که پس مانده های نهان در عقبه تاریخ می باشند. ترامپ و خامنه ای نماینده ای شایسته از این پس مانده های تاریخ هستند.

اگر قرن بیستم شاهد کشتارها برای ترسیم مجدد مرزها بود، قرن بیستم و یکم، آهسته‌آهسته شاهد برچیده شدن مرزها و تشکیل کنفدراسیون‌های مدیریت منطقه‌ای خواهد بود. انسانیت آن خمیرمایه‌ای که بتواند به مشکل مأمن فلسطینی‌ها و یهودیان با یک چشم بنگرد را کسب کرده است؛ این رویکرد، در مسیر تبدیل شدن به اراده جمعی میباشد. اراده جمعی قوی‌ترین عامل تاریخ است! 
 
اتوپی؟ ... شاید! ولی چه اتوپی شیرینی! چرا نتوان به آن رسید؟ مگر نه آنکه تمامی دستاوردهای بشریت با یک اتوپی و با یک آرزو شروع شده است؟

 --------------------------------
یادداشت‌ها و مقالات آرا و دیدگاه‌های نویسندگان خود را بازتاب می‌دهند و بیانگر دیدگاه پیک ایران نیستند.
[کد مطلب: 154953] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مه ۲۰۱۸ ، 10:50:01 توسط هالو
مجمع باید مجمل باشد ! , هالو هستم و بی سوات !
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مه ۲۰۱۸ ، 07:54:31 توسط هالو
این مقاله درست همان است که من در کامنتی اینجا عرض کردم. شما تا میتوانی از موضوعاتی که عاقلانه و درست و منطقی بنظر میرسد استفاده کن و در بین آنان مقصود خود را عرضه کن. اگر خواننده فقط این تصویر را ببیند ( بدون اطلاعات تاریخی) مسلما خواهد گفت غچب نامردمان ناکسی هستند این یهودیان, نگاه کن ببین خودت همه جا خوردند!. بین سال 1947 تا 1967 بیست سال وجود دارد, چه اتفاقاتی در این بیست سال آنجا افتاده؟ در سال 1967 آن جنگ معروف 6 روزه اتفاق افتاد, چرا ؟ چه کسانی مسبب آن بودند؟ و .. خود بخوان حدیث مفصل از این مجمع !
آگهی های تجارتی