به ما بپيونديد

جنجال یک آمریکایی عصبانی: تهدید و تحقیر کسانی که اسپانیایی حرف می‌زنند


فیلمی از یک مرد آمریکایی منتشر شده که در رستورانی در شهر نیویورک به اسپانیایی حرف زدن کارکنان و مشتریان معترض است و تهدید می‌کند آنها را به مقام‌های مهاجرتی فدرال لو خواهد داد. مخالفان برخوردهایی از این دست، رئیس جمهوری آمریکا را مقصر می‌دانند.

به گزارش بی بی سی، مردی که در این فیلم است، رو به مدیر رستوران با شکایت می‌گوید که کارکنان بین خودشان و با مشتریانی که پیش از او در صف بودند به اسپانیایی صحبت می‌کردند. او در فیلم در حالی دیده می‌شود که فریاد می‌زند چون در کشور آمریکا هستند باید همه انگلیسی صحبت کنند.

در آمریکا "زبان رسمی" وجود ندارد. انگلیسی و بعد از آن اسپانیایی زبان‌هایی هستند که بیشتر مردم به آنها تکلم می‌کنند.

مردی که در این فیلم مشغول تحقیر کارگران رستوران است، تهدید می‌کند که به مقام‌های اداره مهاجرت تلفن می‌کند تا بیایند و مدارک کارکنان رستوران را بررسی کنند. او می‌گفت حتما مهاجران غیرقانونی در میان کارکنان این رستوران وجود دارد.

او امیدوار است که مقام‌های مسئول بیایند و مهاجران غیرقانونی را از کشور "پرت کنند بیرون."

یکی از سخنگویان پلیس مهاجرت و گمرکات آمریکا، آیس، در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز گفته که شماره تماس اطلاعاتی مورد نظر فقط برای گزارش فعالیت‌های مجرمانه ای است که پایه درستی دارند.

چراغ سبز ترامپ
شهرداری نیویورک می‌گوید که مردم این شهر به بیش از دویست زبان مختلف حرف می‌زنند و بنا به قوانین شهری خدمات تمام سازمان‌ها و موسسات شهری باید به ده زبانی که بیشتر در شهر صحبت می‌شود، ترجمه شود.

بیتا مستوفی، کمیسر امور مهاجران شهرداری نیویورک، به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "شهر نیویورک یکی از پیشرفته ترین قوانین حقوق بشری آمریکا را دارد." او گفت افراد با یک تماس می‌توانند مشاهداتشان از نقض حقوق بشر را اطلاع دهند تا به آنها رسیدگی شود.

خانم مستوفی گفت که از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا گزارش‌های از این دست بیشتر شده است: "صحبتی که رئیس جمهوری انجام می‌دهد و کلماتی که استفاده می‌کند، به مردم نشان می‌دهد که این طور حرف زدن ایرادی ندارد."

آزاده شهشهانی وکیل حقوق بشر در آمریکا هم معتقد است که بیان آقای ترامپ و سیاست هایش در بیشتر شدن برخوردهای نژادپرستانه موثر بوده است. او می‌گوید که آقای "ترامپ با این حرف‌هایی که می‌زند و با این سیاست‌هایی که پیاده کرده از جمله با ممنوع کردن ورود مسلمانان به آمریکا، این حق را به نژادپرستها داده که هر جور که می‌خواهند با مردمی که سفیدپوست نیستند رفتار کنند."

[کد مطلب: 155197] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ به این میگن فوق لیسانس چرندیات  
عکس/ محرومیت عشایر «خوسف»؛ فراتر از خشکسالی
عکس / روستای عقدا - یزد
فيلم/ اینم از پارک کردن ماشین توسط هموطنی در پیاده رو
عکس/ حفظ حجاب در کنار دریا
قتل تاجر ایرانی به دست زن تاجیک
فيلم/ یارو ۱۴۰۰ سال پیش از چین پا شده رفته عربستان خدمت پیغمبر سراغ علی ابن ابی طالب رو میگیره اونم به زبان چینی بدون مترجم و گوگل ترانسلیت!
 آخرین وضعیت پرونده مرد عراقی که همسر ایرانی اش را کشت / دادگاه مهدورالدم بودن زن را بخاطر رابطه نامشروع پذیرفت 
 عکس/ لحظه ترسناک ورود طوفان به شهر ابوزیدآباد آران و بیدگل/اصفهان، سه شنبه ۱خرداد ۹۷
عکس/ رابطه درآمد خانواده ها و اسباب بازی کودکان
آخرین وضعیت ناصر ملک‌مطیعی در بیمارستان
به این دلایل مهم روی کاناپه نخوابید
آگهی های تجارتی