به ما بپيونديد

«به حاکمیتی که خود بر پایه دزدی، فساد و خیانت به مردم استوار باشد، حق قضاوت نمیدهم!»


مهرداد گریوانی

«من از ۷ بهمن ۹۵ تا ۱۱ مرداد ۹۶ به مدت ۱۹۰ روز در بازداشت موقت بودم که جمعاً ۱۶۰ روزش را در سلول انفرادی گذراندم. یکی از موضوعاتی که از همان ابتدای بازداشتم ذهنم را درگیر کرده بود، نحوه رسیدگی به یک پرونده امنیتی بود.

من در طول بازداشت به اصطلاح "موقت" فقط سه بار از محوطه زندان اوین خارج شدم. بار اول شامگاه هشتم بهمن ۹۶ بود که من را با چشم بند و دستبند برای تفهیم اتهام به دادسرای ناحیه ۱۲ بردند. بار دوم فردای آن روز یعنی نهم بهمن ۹۶ بود که اینبار من را تحت تدابیر شدید حفاظتی به دادسرای فرهنگ و رسانه بردند. قاسم زاده با قطبی (دادستان فرهنگ و رسانه) بیرون از دادسرا رفته بودند و طبیعتاً میبایست منتظر می ماندیم.

برای آنکه احدی از بازداشت من مطلع نشود در پارکینگ دادسرا در یک خودروی شخصی محبوس بودم اما در نهایت هیچ خبری نشد! بیژن قاسم زاده خبر نداشت که من شب قبل تفهیم اتهام شده ام برای همین بدون هیچ صحبتی به انفرادی بازگردانده شدم. بار سومی که از زندان به دادسرا منتقل شدم یک هفته بعد اتفاق افتاد.

اولین و آخرین باری که من توسط بیژن قاسم زاده مورد بازجویی قرار گرفتم همان بار سوم بود و پس از آن هیچوقت قاسم زاده را ندیدم. اما این ندیدن به معنای آن نبود که قرار بازداشت را تمدید نکند! قرار بازداشتم هر ماه تمدید میشد و بدون آنکه کسی جواب اعتراضم را بدهد، در انفرادی بودم!

دیروز و بعد از گذشت ۲۸۷ روز از آزادیم به شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدم. در متن ابلاغیه آمده است که: "ظرف مدت ۵ روز جهت اخذ اخرین دفاع در این شعبه حاضر شوید."

آن چیز که مسلم است اینست که من هیچوقت با پای خودم در بیدادگاه ها و بیدادسراهای جمهوری اسلامی حاضر نخواهم شد چرا که باور دارم حاکمیتی که خود بر پایه دزدی، فساد و خیانت به مردم استوار باشد، حق قضاوت ندارد!

میگویم حاکمیت دزد است برای آنکه در ۴۰ سال گذشته اغنیاء را غنی تر و فقراء را فقیر تر کرده است. میگویم حاکمیت دزد است برای آنکه دستگاه قضاء در آن با سود نامشروع و حرام اداره میشود. میگویم حاکمیت دزد است برای آنکه میدانم اختلاسگران بدون همکاری و حمایت حاکمیت هیچگاه نمیتوانستند اختلاسگر شوند.

میگویم حاکمیت فاسد است برای آنکه مفسدی چون #طوسی را میبوسد و بر تخم چشمش میگذارد اما افشاگرِ فساد را به خاک سیاه می نشاند آنم به بهانه جلوگیری از اشاعه و ترویج فحشا!

اما خیانت...
حاکمیت خائن به مردم است. مردمی که با آرمان استقلال و آزادی سلطنت را برانداختند تا عدالت و برابری را حاکم و ظلم و استبداد را معدوم کنند. عجبا که در این رویای پوچ، حاکمیت استقلال را فدای بقا و دوام خود میکند و آزادی را به بند میکشد تا مبادا انقلابی دیگر جوانه بزند اما غافل از وعده حق خدایم که فرمود: آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاهی باز میگردند.

[کد مطلب: 155202] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم ارديبهشت ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مه ۲۰۱۸ ، 14:42:41 توسط سیم آخر
آقای گریوانی، این جمله اخرت که گفتی خدایم فرمود: ووووو. شما این رو از کجا یاد گرفتی؟ نه اینکه خود آخوندها یادت دادن، یا یادمون دادند؟ حالا به خودشون برمیگردونی؟ این حرفا رو اگه اخوندا از ته دل میگفتن که حالا عکسشو عمل نمیکردن!!! وعده پیروزی و وعده انتقام و وعده جزا همش سر کاریه دادا. هر کی خودش واسه خودش کاری کرد که کرد. والا باش تا صبح دولتت بدمد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
هواپیماربایی در آسمان ایران 
ارز‌ها کجا رفته‌اند؟ 
فيلم/ سال ها گذشته ولی هنوز هم این بهترین مصاحبهﻯ پخش شده است!
بعد از ۱۵ یا ۱۶ سال هنوز حرفهايش تازگی دارد و هیچ چیز عوض نشده .. 
فيلم/ فراری دادن یک جوان توسط مردم، دیروز کامفیروز( استان فارس)یک جوان ۱۶ ساله رو بخاطر روزه خواری لت وپار کردن و درگیری شده و مردم جلو فرمانداری جمع شدن ( 3 فيلم)
فيلم/ از نتايج 40 سال حکومت اسلامی/ قمه کشی دختران دبیرستانی 
صداوسیما اسرار برنامه‌ی موشکی جمهوری اسلامی را به آمریکایی‌ها لو داد 
کاریکاتور/ تام و «مقام معظم جری»
قدرت تحریم‌ های آمریکا در حال محدود‌ شدن است
فيلم/ تیراندازی و واژگون کردن سایپا در سراوان توسط نیروی انتظامی بخاطر حمل بار انبه
نیروی انتظامی بعد از دیدن مجوز فرار کرده است 
کاريکاتور/ مراقب سگ ها باشین؛ کاریکاتور به مناسبت کتک خوردن فردی بخاطر سگ از یک ولایت مدار  
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، پنجشنبه 3 خرداد، 24 مه
واکنش گسترده کاربران توییتر به سخنان علی خامنه‌ای و تشبیه آمریکا و ایران به تام و جری 
آگهی های تجارتی