چادر سیاه از کجا آمده است؟


چرا رنگش مشکی و تیره است؟
آیا چادر سیاه همان چادر اصیل ایرانی است؟
آیا چادر سیاه لباس ملی ایرانیان بوده است؟
برخلاف ادعاها به هیچ وجه چادر سیاه ریشه ی ایرانی ندارد زیرا در ایران باستان اکثریت مردم زرتشتی بودند و در دین زرتشت رنگ سیاه نماد اهریمن و شیطان است و زرتشتیان به حدی از سیاهی و تاریکی بیزار هستند که حتی در مراسم عزا و سوگواری نیز لباس سپید بر تن میکنند. در جشن دینی (سده) هم لباس زنان و مردان یک دست سپید است. در دین زرشتی، بدی(شر) در مقابل خوبی (خیر) قرار می گیرد.

 نماد بدی سیاهی و تاریکی است و نماد خوبی سپیدی و روشنایی است و اینکه زرتشتیان به سمت نور و روشنایی نماز می خوانند.

حتی آتش هم چون نمادی از نور و دشمن سیاهی و تاریکی است در دین زرتشت، مقدس است.

همچنین در دین اسلام، هیچ جای قرآن سفارش به پوشیدن چادر سیاه و کلا پوشش سیاه نشده است بلکه برعکس پوشش سیاه همواره مکروه و نفی شده است.

حتی در هنگام حج، لباس احرام سپید است و پوشیدن لباس سیاه هنگام زیارت خانه ی خدا مکروه می باشد.
حتی در هنگام مرگ هم از کفن سیاه و تاریک استفاده نمی کنند!

چادر سیاه هیچ ارتباطی با دین ندارد.
پس چادر سیاه از کجا آمده است؟

حتما از دوران سیاه اعراب و رسم زنده به گور کردن دختران در بعضی قبایل عرب خبر دارید و حتما بارها از خودتان پرسیده اید که چطور نسل این اعراب منقرض نشد در حالی که دخترانشان را زنده بگور می کردند !؟

جواب این پرسش روشن است، چون همه ی دختران این قبایل زنده بگور نمی شدند و تعدادی زنده می ماندند

اما اعراب عربستان با آن همه تعصب کور چگونه ننگ داشتن دختر را تحمل می کردند؟

تنها راه برای پوشاندن این ننگ و شرم، پنهان کردن دختران در سیاهی و تاریکی بود.
و چادر مشکی وسیله ای بود که سیاهی و تاریکی گور را برای دخترانی که زنده مانده بودند تداعی می کرد.

زنان عرب باید در گرمای طاقت فرسای عربستان، غرق در تاریکی چادر سیاه از دیده ها پنهان می شدند تا اعراب ننگ داشتن دختر را در این پوشش های تاریک مخفی کنند.
 
این در حالی بود که لباس باستانی زنان ایرانی، باوقار و در عین حال پر از رنگ و زیبایی بود. حتی چادر ایرانیان (شونل ) بسیار پرنقش و رنگین بود و هیچگاه بسته نبود و اغلب یا روی شانه یا پشت سرشان آویزان می کردند، زیرا چادر ایرانی جهت زیبایی استفاده میشد نه برای پوشاندن مو و اندام زن و پنهان کردنش.

 برخلاف زنان عرب که مجبور به پوشیدن لباس های سیاه و تاریک بودند تا دیده نشوند، لباس زنان ایران باستان، جشنواره ای از رنگ و زندگی بود. هنوز میتوان زیبایی و رنگهای متنوع این لباس ها را در پوشش محلی زنان مناطق مختلف ایران مشاهده کرد، بخصوص لباس سنتی زنان عشایر ایرانی.

کسی در ایران باستان از داشتن دختر ننگ نداشت تا مجبور شود یا او را در گور تاریک ، زنده دفن کند یا او را در چادر سیاه ، زنده محو کند
تهاجم فرهنگی یعنی زنان ایرانی، چادر سیاه که پوشش سنتی زنان عرب و نشانه ی شرم از زن بودن است را بپوشند و عده ای نیز با فلسفه بافی و شعارسازی این جهالت موروثی اعراب را به غیرت و حیاء و عفت بچسپانند تا هر کس ایرانی و انسانی اندیشید، بی غیرت و بی حیاء خطاب شود!

* چادر سیاه همان نماد تحجر اعراب است
چادر سیاه تاج بندگی از دوران سیاه اعراب است
چادر سیاه نماد و تجسم زنده بگور کردن دختران عرب است

به خاطر نادانی و جهالت مان و به اسم دین و خدا، رنگ را بر زندگی مادران و همسران مان حرام نکنیم
ایرانی باشیم نه فقط در گفتار
بلکه در کردار..

 دکتر زرین کوب

[کد مطلب: 157039] [تاريخ انتشار: بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:09:09 توسط تهمتن - ش
ایران باستان - درکتابهای یازده گانه تاریخ تمدن او؛ که هرکدام بیش از هزار صفحه است؛ در انترنت تنها تیترهای مطالب و اندکی توضیح از هرکتاب قطور ویل دورانت آمده و نمیشود که شرکت انتشار؛ تمامی محتواهای کتاب ها را مجانی منتشر کنند !! باید مانند من پول داده و این کتاب را بخرید - اگر مشتاق حقایق تاریخی هستید؛ که فرق نمیکند کدام تمدن از ملت ها؛ این گتابها ارزشی بسیار بیش از پول داشته و باید خود آنها را تهیه کنید. این کتب تاریخی بسیار با ارزشند.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 21:41:08 توسط ایران باستان
"تهمتن"من خیلی در اینترنت تحقیقات آقای Will Durant را در مورد ایران باستان جستجو کردم ولی چیزی که با حرفهای شما مصداق داشته باشد را متاسفانه نتوانستم پیدا بکنم.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:57:44 توسط تهمتن - ش
"ایران باستان" - متاسفانه شما بدون اینکه زحمتی بخود بدهید و حتی دراین نظرات سرکشی بکنید؛ باز هم می پرسید که از کجا این اطلاعات را می آورید ؟؟!! آخر پدر من و یا پسرمن - عزیز من - جان من !! نام منبع وکتابهای یازده گانه این پژوهشگر غربی "ویل دورانت" که بدون تعصب به تاریخ نگاران یونانی؛ که تاریخ یونان؛ افتخارتاریخ نویسان متعصب کنونی غربیان ست؛ آورده ام﴿یونان تمدنی غربی ست﴾ !! نام این تاریخ نگار باوجدان را هم به انگلیسی درج کرده ام. زحمتی کوچک کشیده این تاریخ نگار را کوگل کنید تا حداقل بدانید که اطلاعاتم را از کجا آورده ام - درضمن این حزب الهی که بام غلط اتداز "اردشیر" که نوشته خواهر و مادر و پدر و پسر ووو که فراموش کرده عمه و عمو و خاله ایرانیان باستان را هم در نظر چندش آورش به گنجاند؛ ازدرخواست من درمورد ارسال اشعار فردوسی که بدورغ از او هم دراین مورد گفته؛ دیگر آفتابی نشده ست !! مگر باستان شناسان چه کسانی؛ بجز غربیان اند؟؟ مگرتاریخ باستانی"نوشته شده"﴿و نه افسانه های سینه به سینه﴾بجز تاریخ نویسان یونانی؛ تاریخ نوشته شده دیگری وجود دارد؟؟ دزدی اسکندر از تاریخ را "ویل دورانت" توضیح داده ست.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 15:12:03 توسط ایزان باستان
تهمتن شما این اطلاعاتتان را از کجا آورده ای که هیچ باستانشناسی در هیچ کجای دنیا شناختی ندارد و در هیچ کتابی درج نشده و از جانب هیچ کسی درج نشده و فقط تو میدانی?!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 16:59:33 توسط تهمتن - ش
﴿۳﴾ - ادامه.. اما آقای ارذشیرکه میگوید قبل از﴿حمله﴾ اسلام عزیز به ایران باستان " نوشته های برجا مانده زیادی ﴿!!!﴾را درمورد مفاربت خواهر و براذر ویا پدر و دختر و مادر و پسر در ایران قبل از"اسلام" ﴿ذوب شده دراسلام را بشناسید!!﴾ را دید " - پایان کد ایشان - این ذوب شده دراسلام چنان وانمود میکند که توگویی قاعدتا پس همگی ایرانیان و نوادگان امروزی آن؛ همگی ما باید دارای مقاربت همین ژن باشیم؟؟!! خودش را نمیدانم ازکدام قومند؟؟ از پیامبر زمینی ؛ فردوسی هم نام آورده اید !! فردوسی که پیام آور زمینی من هم هست و قران زمینی اورا همیشه بهمراه دارم؛ اگر ممکن ست این قصیده ها را با ذکر تیتر اشعار و خود شعرها را در نظری ارسال کنید. البته نه کپی های تقلبی که نظام جنایتکار با دستکاری منشتر کرده اند !! - در مورد نظر "افتخار" عزیز هم قطعا "خانم مری جویز" منبع خبر را از دست نوشته های ایرانیان باستانی که به شمال هندوستان مهاجرت کرده بوده اند؛ بر گرفته که از دسترس دزدان تاریخ نویس یونانی مصون بوده اند؛ اما او باز برای بررسی وقایع تاریخی دیگر؛ مجبور است بمنابع دیگری که همان ﴿تنها﴾ منابع یونانیان ست؛ پژوهش کند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 16:05:20 توسط تهمتن - ش
﴿۲﴾ ادامه.. هم باید در این معادله تاریخ قرارگیرد. - اما آقای اردشیر؛ همانطور که میداند تمامی تاریخ کهن؛ خصوصا در غرب؛ بوسیله یونانیان نوشته وباقی مانده ست؛ این نویسندکان هم که همگی بعداز حمله اسکندر به ایران؛ مانند قارچ با فاصله کم زمانی؛ از زمین روئیدند !! که این خود ثابت میکنند این دزدی اسکندر ازفرهنگ کهن ایرانیان بوده واین تاریخ نویسان ازهمان اثرات و علوم دزدی از ایران استفاده کرده و بنام خودکرده اند؛ خاصه اینکه دشمنی یونانیان پاستان با ایران باستان هم قابل انکار نیست﴿حمله خشایارشاه به یونان﴾ و درضمن چرا تاریخ نویسان یونانی از دوهزارسال بیش به بعد؛ کمیاب شدند؟؟!! - اما درمورد ازدواج ها هم بسیار محدودبوده که باز طبق نوشته های یونانیان﴿دشمنان ایران باستان﴾ در یکی از ایالات تحت سیطره ایران که ازقوم "فنیقی ها" بوده اند﴿لبنان امروز﴾ فرماندار ایرانی آن سرمین﴿که شاه هم میگفتند - شاهنشاه؛ شاه همه فرمانداران نامیده میشده ست﴾ با خواهر خود ازدواج میکند و آگاهی ازخطرات بیوژنیکی و "د ان ا" هم نداشته اند!! و اگر این استثنا ها وجود داشته؛ اینها استثنا بوده و در مردم عاذی وجود نداشته ست . دنباله ..
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 15:15:20 توسط تهمتن - ش
به "اردشیر" در نوشته شما از ایران قبل از حمله "اسلام" ﴿ بربانی دیگر این اسلام ست که ما را براه راست هدایت کزد!! و﴿و کشار صدها هزار از نیاکان مان﴾ یادآری کرده و به نحوی از حمله این جنایتکاران که چیزی بجز از؛ غنیمت بدست آوردن؛ و غارت نبوده است؛ توجیه اسلام را کرده که مسلمانان حق داشته اند بر ملتی که با خواهر و مادر خود ازدواج میکرده اند؛ اینگونه آدمکشی کنند﴿سر بزیدن های بیگناهان؛ بسیار شدیدتر داعش امروزی﴾ و تمامی اثرات و کتبی دست نوشته را که تقریبا نزدیک به هزار بعد از حمله اسکندر؛ بوسیله مشاهیرمان در این دوره هزارساله تولید شده بود؛ این قوم خونخوار و وحشی نابود و به آتش کشاندند. آنگاه مشتی ناآگاه میگویند چرا هیچ اثری از ایرانیان قبل ازاسلام﴿حمله اسلام﴾ وجود ندارد؟؟!! خب برای اینکه اعراب بهر جای ایران میرفند؛ همراه با آدمکشی؛ فرهنگ آن ملت را هم می سوزاندند و نابود میکردند و به همین خاطرست چیزی ازفرهنگ هزارساله مان بعدازحمله اسکندر؛ باقی نمانده است !! خصوصا اینکه جامعه هزار وچهارصد پیش مطرح ست که سواد و آگاهی مردمان آنزمان هم که حتی مشاهیر خودرا؛ بجز انگشت شماری؛ نمی شناخته اند؛ دنباله..
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:41:19 توسط پژمان
تهمتن اینجا با دلیل و مدرک بی اساس و پوچ بودن دروغ هایت و ادعاهایت بر همه گان ثابت و آشکار شد. من جای تو باشم یک اسم کاربری دیگری برای خودم انتخاب میکنم.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:18:26 توسط افتخار
Mary Boyce, Zoroastrians: Their religions beliefs and practices: This book traces the continuous history of the faith from the time it was preached by Zoroaster down to the present day - a span of about 3,500 years. First taught among nomads on the Asian steppes, Zoroastrianism became the state religion of the three great Iranian empires and had a remarkable influence on other world faiths: to the east on northern Buddhism, to the west on Judaism, Christianity and Islam. With the conquest of Iran by the Muslim Arabs, Zoroastrianism lost its secular power, but continued to survive as a minority faith. Despite its antiquity, it remains a living religion.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:10:29 توسط اردشیر
(ایران شناس)Mary Boyce, Zoroastrians: Their religions beliefs and practices- در ایران قبل از اسلام مذهب زرتشتیان حاکمرانی میکرد. در خیلی از نوشته ها و متن ها از جمله شاهنامه و ویز و رامین, ویز با خواهرش ویرو ازدواج کرد. میتوان مثالهام و نوشته های بر جا مانده زیادی را در مورد مقاربت خواهر و برادر یا پدر و دختر و مادر و پسر در ایران قبل از اسلام دید. ازدواج خواهر و برادر یک راه حل عالی برای حفظ مال و ثروت خانواده و تضعیف و قاطی نکردن خون خانوادگی بود که مورد محبت و حمایت اوستا نیز بود. ازدواج و مقاربت در خانواده های شاهانه و اعیان و اشراف رسمی متداول و رایج بود.اردشیر پسر بابک با خواهر خود دناک ازدواج کرد و شاپور اول با دختر خود آدور آناهید ازدواج کرد و او را ملکه ملکه هایش نامید.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 10:56:31 توسط تهمتن - ش
از دوستان عزیز پیک ایران استدعا دارم این خبر را که مورد توجه مشتاقان ای سایت مردمی قرار گرفته و از آنجائیکه نطرات مختلف و فراوانی از سوی خوانندگان ارائه شده که همچنان این نظرات ادامه دارد؛ این خبر را مجددا به روز کرده و در صفحه نخست منتشر فرمائید. حیف ست که این خبر و نظرات از دید و نظرات بیشتر خوانندگان این سایت بدور مانده شود. - با سپاس فراوان از دوستان گرداننده این سایت که بدریغ و بدون چشم داشت؛ برای آزادی ایران؛ سالها زحمت کشیده و همچنان ادامه میدهتد.
پیک ایران: با سلام. متاسفانه این امکان پذیر نیست و ما تاکنون چنین کاری هم نکرده ایم.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 20:14:33 توسط هالو
من راستش حالش را ندارم بنویسم به اینجا : http://www.cloob.com/c/pars_land/118235521 و اینجا :http://www.beytoote.com/art/negah-gozashte/iran-history.html رجوع کنید شاید که " دانا " شوید. مهمتر از این موضوع اینست که تاریخ " گذشته ! " است. تو چه هستی ای ایرانی در این " زمان " ؟ و اگر "غیر ایرانیان " یا بهتر بگوییم ذوب شده گان در اهریمن " اسلامیان " گمان میکنند که این تمدن ها دستشان در جیفه شلوارشان بوده و مشغول خاراندن بیضه هایشان ! مشکل من هالو نیست !
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 17:36:23 توسط Persia 2
Personally I cannot believe such a great ancient civilization could have no name to mention in the field of science compared to ancient Indian, Greek, Roman or Chinese Civilization. But when I tried to do some research on my own, I did find it difficult to find any. All notable Persian scientists were all Islamic. So is it true then prior to Islam, Persian Civilization was not so great after all?
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 17:35:08 توسط Persia 1
Were There Any Major Pre-Islamic Persian Scholar/Scientist? Persia was supposed to have a magnificent civilization that was advanced in science and art way before the arrival of Islam. However, during my discussion with a Muslim, he pointed out that the Islamic Golden Age was mainly due to Islam. Pre-Islamic Persian Civilization was minuscule compared to Islamic Persian Civilization. As a proof he argued that if Pre-Islamic Persian Civilization was so great, how come there is very few if any at all well-known Pre-Islamic Persian great scholars/scientists? All the most famous Persian scholars/scientists were Islamic.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 09:11:11 توسط سیم آخر
من نمیدانم که اعراب تا چه حد نسبت به زنان نفرت داشتند و چقدر ایرانیان به داشتن دختر افتخار میکردند. یک چیز را که میدانم این است که الان هم ایرانیان پسر رابردختر ترجیح میدهند. ولی انچه که در این متن و مقاله نشانه بارز دین زدگی و ناروشنفکری و یا بی صداقتیست، اشاره به قران به عنوان یک مرجع تعیین کننده و تصمیم گیرنده هست. عجیب ان است که کسی خود را روشنفکر تصور کند ولی بودن یا نبودن حرفی را در قران دلیل بر درست با نادرست بودن ان حرف تصور نماید،، و هم این که کسی طرفدار شادی و زیبایی باشد و دختر دوست باشد و معتقد به برابری زن و مرد باشد و معتقد به جهالت اعراب ان زمان باشد، حمله انان را تهاجم فرهنگی بنامد، و به دین زرتشتی افتخار نماید، ولی باز هم بیان قران و مکه و طواف کعبه را ادله قرار دهد. این هم بک نوع بزدلی سیاسییت که که روشنفکران ما همیشه پشتِ ضربالمثلِ خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو، قایم میشوند و زمینه را برای گسترش و اقتدار جهل اسان میکنند برای یک دین زده همین بس که یک میلیارد مسلمان در جهان هست و یا روشنفکری مثل دکتر زرین کوب قران و طواف کعبه را به عنوان نماد حقیقت معرفی می نماید.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 18:20:17 توسط افراسیاب
من میخوام بشماها بگم بابا جون یکم عقل داشته باشید٫ خواهر برادری که باهم بزرگ میشن و صبح تا شب باهم دعوا میکنن و بزرگ میشن اینها میان با هم ازدواج کنن آخه عقلتون کجا رفته٫ چیزیکه تو ایران زیاد بوده و هست دختر دم بخت٫ حالا اون پسره بین این همه دختر٫ هم دختر همسایه هم تو کوچه پائینی هم تو کوچه بالائی بره آبجی خودش رو بگیره مگه مغز خر خورده٫ چیزیکه زیاد بوده دختر و زن بیوه که شوهرش تو جنگ مرده بوده٫ اصلا آدم آبجی و و مادر خودشو لخت هم ببینه انگار مرد دیده این طبیعت انسان است٫ تمام انسانها رو کره زمین همینطور هستند٫ من یک فیلم دیدم از سرخپوستهای آمازون یک قبیله بود تقریبا صد نفری اینها میخواستن جوانانشون رو زن بدن چون همه باهم فامیل بودن ده ها کیلومتر تو جنگل راه رفتن تا رسیدن قبیله پائینی و آنجا یکی خواهرش رو داد به یک سرخپوست دیگه و آنهم آبجیش رو داد بعد یکی ننه پیرش رو آورده بود هیچکی نخواست آخر اون پیرزن رو با یک طوطی عوض کرد بعد طوطی ناقولا جلد بود فرداش رفت خونه صاحبش بعد جنگ بزرگی بین آن دو قبیله رخ داد بعد معلوم شد با اون طوطیه کلی زن و دختر گرفتن
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 17:27:39 توسط درغگو را پیدا کنیم
ولی به جز توی تهمتن و امثال تهمتن هیچکسی یا دانشگاهی در دنیای متمدن از وجود این دانشمندان ابران باستان و کتابهایشان شناختی و خبری ندارد ?!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 17:24:06 توسط عنترالدوله ولایت معاش
خوب بفرض ازداج میکردن که میکردن به شما چه. اردیواری اختیاری شما بگو ببینم چی هستی و کجایی هستی و از افتخارات ملتت بگو و اگه ایرانی نیستی چرا میای توی یک سایت ایرانی نظر میدی ? افتخارت حتما اینه که الات بت بزرگ قبیله قریش رو که فعلا نامرئی شده بندگی میکنی
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 16:46:19 توسط تهمتن - ش
به تمامی طرفداران نظام که از اسلام خونریز و جنایتکارشان تعریف و تمجید میکنند باید گفت که انتقام خون های ریخته از این آيین ... را که آخوندان جنایتکار بخوبی این دین .... را بعداز ۱۴۰۰ سال بخوبی بمدت ۴۰ معروفی کرده اند؛ روزی که هم با همان شیمشیری که خودرا بمردم ایران تحمیل کردند؛ اگر شده؛ با همان شمشیر؛ نابود و تار ومارتان خواهیم کرد. اسلام و مسلمان در ایران امروز؛ خوشبختانه رو بنابودیست. - هر زهری؛ پادزهر هم دارد و حکومت ۴۰ ساله آخوندان؛ خود پادزهر ۱۴۰۰ ساله این آئین خونریز و آدمکش گردیدند. دراین مورد شک نکنید - خنده دار است که سروکله حامیان نظام فاسد در این مقاله با نامهای غیر آشنا هم پیدا شده و ناشیانه سنگ انداری کرده و مشغول پارازیت انداختن شده اند. البته اینان در در پیروی از  ولی وقیح شان؛ که وقیحانه به تاریخ کهن ایران لجن پراکنی کرد(هنوز فیلم و ودیو اش در ای سایت هست) هم همان مزخرفات خائن نانه را تراوش میکنند. - مرگ و ننگ بر مردوران پیدا و پنهان نظام اسلامی
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 15:47:59 توسط تهمتن - ش
به * دروغگو را پیدا کنیم* شما اگر دست از نوشته های لمپن نانه تان بردارید؛ میتوانید نظرات اولیه مرا با دقت دوباره خوانی کنید و حواب خودرا که * چرا مشاهیر ایرانی؛ بعدازحمله اعراب مسلمان دیده نشده *و از من میخواهید نام دو نفر به برم؛ جواب تان پیدا خواهید کرد. آنهم داعش ۱۴۰۰ سال بیش اسلام خونریز؛ و سر بزیدن نیاکان مان که حتی سخن گفتن بزبانی پارسی؛ جرمش سر بریدن بوده که به مدت ۴۰۰ سال این ظلم و کشتار ادامه داشته؛ چگونه می خواهید که مشاهیر ایرانی و فرهنگ ایرانیان ظهور کنند ؟؟؟!!! و خصوصا اینکه میگفتند ما یک کتاب داریم و آنهم قران است و بقیه اثرات و کتب حرام بوده و همگی آثار را به آتش کشیدند. - اگر یونانیان زرنگی کردند و آثرات را قبل از سوزاندن؛ به یونانی ترجمه کردند؛ اما این قوم وحشی و بادیه نشین؛ همه اثرات را سوزاندند!! اصلا در اینمدت کسی ظهور نکرده؛ که شما با بی دقتی ازمن نام خواسته اید ؟؟!! از آنگذشته؛ در آن دوران که چاپخانه ای که هزاران کپی را انتشار بدهند وجود نداشته !! و هرگاه تنها اثز نابود میشده؛ بمرور زمان؛ حتی چند دهه؛ نویسنده هم به فراموشی سپرده میشده؛ آنهم مردمان آنزمان ؟؟!!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 14:40:00 توسط مچ گیر
این تهمتن سعی در انحراف بحث (Incest) ازدواج پدر و دختر خواهر و برادر و مادر در ایران باستان قبل از اسلام را دارد.آنقدر هم که فکر میکنی زرنگ نیستی دستت رو شده .
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:45:41 توسط درغگو را پیدا کنیم 2
راستی چطور شده که هیچکسی یا دانشگاهی در دنیای متمدن از وجود این دانشمندان ابران باستان و کتابهایشان شناختی و خبری ندارد ولی توی ایرانی جهان سومی میشناسد?!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:37:11 توسط تهمتن - ش
(۳) ادامه.. برای شناخت و آشنایی با این تاریخ نویس نامی و جهانی؛ می توانید بهر جستجوگر معتر رجوع کنید : THE STORY OF CIVILIZATION - WILL DURANT
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:26:31 توسط -درغگو را پیدا کنیم
آقای تهمتن لطف کنید و اسم یکی دو تا از این دانشمندان ایران باستان قبل از اسلام را نام ببرید که یونانیها از آنها در دانشکده های ایران باستان آموزش دیده اند. و همانطورکه میگويید کتابهایشان سوزانده شده ولی اسمشان که باید باشد. راستی اسم دانشکده هایشان چی بود و کجاها قرار داشتند? خواهش میکنم اسم ببرید. مثل دانشمندان یونانی از قبیل Pythagoras Archimedes Euctemon Harpalus Aglaonice ..... من اینترنت را زیر و رو کردم پیدا نکردم.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:07:02 توسط تهمتن - ش
(۲) ادامه.. تارخ نویسان یونانی و دزدی تاریخی شروع میشود و تمامی علوم باستانی را بنام خود میکنند و که امروز هم از همان دروغگو پرداری تاریخ؛ هم در غرب استفاده میکنند که نمونه امروزی آن هم؛ همان نوشته ایست که *بخندید* آورده !! وقایع و حقایق تاریخی که تمدن یونان و مردان یونانی بهمدیگر تجاوز میکرده اند(دو طرفه بوده اند) که امروز هم همجنس گرایان غربی بر اثر تاریخ یونانیان غربی؛ هم به همین صورتند( دو طرفه) و رومیان که انسانه ها را در میدان ها طعمه شیرهای درنده میگرده اند؛ اعرابی که نوزادان را زنده بگور میکرده اند(در قران شان آمده ست) اینها همه وقایع تاریخی ست و نوشته و ثبت و ضبظ شده است. اما در تاریخ درخشان تمدن ایرانیان؛ هیچگونه انحراف و رسوم وحشی گری؛ بقول *ویل دورانت* این فیلسوف و تاریخ نویس با وجدان؛ دیده و ثبت و ضبظ نشده ست. هرچند برای نگارنده؛ بر مصداق * از فضل پدز تو را چه حاصل* هم مورد تائید است؛ اما تحریف تاریخ ایران باستان و نیاکان مان؛ وهمچنین و ظلم وستم وکشتار که در قرون متمادی با حملات این اقوام جنایتکار خارجی بر ما رفته؛ هم باید گفته و این جنایات را بر ملا نمود. - دنباله ..
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 12:07:53 توسط تهمتن - ش
هر مقوله؛ خصوصا تاریخی و فرهنگی؛ اگر بدون اسناد و دلیل و برهان های قانع کننده نباشد؛ بی اعتبار و دروغگویی ست. - فرضا حمله یونانیان و اسلام و مغول به سرزمین ایران با اسناد تاریخی ثبت و ضبط شده و قابل انکار نیست. البته در این میان تحریف تاریخ را هم داریم که نمونه آن همان تاریخ نویسان دروغگوی یونانیان است. *ویل دورانت * در کتابهای یازده گانه * تاریخ و تمدن* که از تاریخ پیدایش انسانهای تکامل یافته غارنشین شروع و تا دنیای مدرن قرن بیستم به پایان می برد(وفات دهه ۶۰ میلادی) او تاریخ نویسی امریکایی بوده وهیچگونه تعصبی در نوشته های خود نداشته و دروس او هم در دانشگاه های معتبر جهانی تدریس می شده است. او در بخش تاریخ ایران (در کتاب اجداد شرقی مان) توضیح میدهد که ارسطو؛ خدای تاریخ یونانیان؛ علم و پژوهش خودرا در دانشکدهدهای ایران پاستان فرا گرفته ست(ازصفحه ۳۵۰ و تمامی این بخش ازکتاب) با اینکه او خود غربی ست؛ اما توضیح میدهدکه اسکندر معدوم دستور به جمع آوری تمامی کتب و اثرات ایرانیان و ترجمه به زبان یونانی؛ و سپس دستور نابودی نسخه های اصلی را میدهد. و دراینرمان ست که تحریف تاریخ و دروغگویی.. دنباله
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 08:22:46 توسط افراسیاب
(دنباله٫ چادر سیاه زن رو قاجار آورده٫ قبایل قاجار که ترکمن بودن سیاه پوش بودن و در چادرهای سیاه رنگ زندگی میکردن٫ پوشش سیاه و چادر سیاه زنان سمبل قبایل قاجاریه بوده٫ در نقاشیهای دوران صفوی و کاخهای شاه عباس هیچ کجا زن چادر سیاه نکشیدن حتی پوشش آخوندهای امروز هم آخوندهای زمان فعتحعلی شاه هستند قبل از آن آخوندها عمامه کوچکتری داشتن٫ رسم طلاق دادن زن رو اسلام آورده و همینطور ازدواج با کودکان٫ در اوستا ازدواج با دختران را از پانزده سالگی گفته و طلاق وجود نداشته و نوشته آنها دیگر خواهران و دختران شما هستند یعنی نمیتونی طلاق بدی تا آخر عمر باید خرجش رو بدی٫ حالا یک سری آمدن که البته آخوندهای مسلمون بودن چون خواستن دین زرتشت رو بزنن گفتن ببینید آبجی و دختر خودش رو میگرفته و آتش هم میپرستیده٫ در مجودات و حیوانات پستاندار بطور طبیعی فقط یک مورد دیده شده با خواهر خودش جفتگیری کنه آنهم خوک بوده
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 07:13:04 توسط افراسیاب
با خواهر و برادر و دختر خودشون ازدواج نمیکردن چرند ننویسید٫ در دوران باستان ازدواج طلاق نداشته و ازدواج یک وصلتی بوده که زن و مرد به اندازه خواهر و برادر و پدر و دختر بهم نزدیک بودن به آنها حتی خواهر و برادر هم میگفتن تنها ایران نبوده مصر و یونان هم همینطور بوده راجبش خیلی نوشتن٫ اشتباه ترجمه اسناد و کتیبه های تاریخی است آنزمان به زن خودشون خواهر و دخترم هم میگفتن هنوز هم بعضی ملتها در زبانشان باقی مانده٫ درباره مغولها و زرد پوستها که همان نژاد ترک هستند نوشتن آنها از میهمانان با همخوابگی زن خودشون پذیرائی میکردن٫ اینها اکثرا دروغ چون از لحاظ غریزه طبیعی انسان و حیوانات پستاندار به خواهر مادر خودشون تحریک جنسی نمیشن بخاطر اینکه بچه ها بیماریهای ژنتیکی نگیرن٫ توی کتیبه های مصری و ایرانی به زن خودش گفته خواهر یعنی به اندازه خواهر و برادر بهم نزدیک٫ ولی یک سری روانی بیسواد مینویسن نه خواهر خودش بوده
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 06:22:59 توسط صادق
این گتاب را میتوانید از اینترنت بخرید Zoroastrians: Their Religious Beliefs and Practices
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 06:21:17 توسط سمکو
مگر أین مقالە دکتر زرین کوب، حاوی نظرات قوم گرایانە و تفرقە أفکنانە نیست؟ با کمال أحترام باید عرض کنم کە دکتر زرین کوب در أین مقالە حتی بە درجە راسیستی هم رسیدە أست؛ با أینکە مقالەأش حاوی هیچ دلیل تاریخی و جامعەشناسی معتبر نیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 06:06:39 توسط ایزان باستان
به کاربر با شهامت *بخندید*از اطلاعات گرانقدرتان ممنونم ما باید خیلی چیزها را راجع به تاریخ خودمان یاد بگیریم که دجالان خجالت کشیدند تو کتابها درج کنند و از ما مخفی کرده اند.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم خرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 05:36:25 توسط پیک ایران
پیک ایران: از انتشار نطرات قوم گرایانه و تفرقه افکنانه معذوریم.
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 22:47:13 توسط بخندید
https://www.reddit.com/r/AskHistorians/comments/1bjzxv/how_did_incest_in_mythology_interact_with_the_way/
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 22:45:48 توسط بخندید
In pre-Islamic Persia, where Zoroastrianism dominated, it wasn't viewed negatively at all. Throughout Persian texts like the Shahnameh and Vis o Ramin (Vis marries her brother Viru), you see plenty of examples of incest in Persian stories. It was viewed semi-favorably in pre-Islamic Persia. The marrying of Brother to Sister was a fantastic way to keep the family wealth, not dilute family blood, and it was sanctioned by the Avesta. Incest, particularly within the royal family, was common. "Thus Ardashir, son of Papak, married Denak, daughter of Papak; and Shabuhr I made his own daughter, Adur-Anahid, his Queen of queens." (Boyce, Zoroastrians: Their religions beliefs and practices, pg. 111).
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 20:34:38 توسط افراسیاب
تا قبل از قاجار چادر سیاه مرسوم نبوده و قاجارها چادر سیاه را آوردن٫ دلیل سفید پوشیدن زرتشتیان و دیگر ملل رنگ سفید پشم گوسفند بوده که آنها از آن لباس درست میکردن و عربها هم لباس سفید داشتن فقط افراد خیلی ثروتمند میتوانستند پارچه رنگ شده بخرن چون آن موقع مثل امروز رنگ شیمیائی وجود نداشته و از گیاهان کمیاب رنگدانه تهیه میشده٫ یک ایرانشناس آمریکائی به نام پرفسور اومستد که خیلی سال فوت کرده در کتاب تاریخ ایران باستان نوشته پارچه های رنگی در دوران باستان خیلی گران بوده همینطور ادویه جات نمک و فلفل نان گندم فلزات شکر اینها کالاهای اشراف ثروتمند بوده٫ چادر سیاه رنگ هم باید خیلی گران بوده باشه و عربها نمیتونستن دخترهاشون رو توش بسته بندی کنن اتفاقا آنها بیشتر لخت بودن رقص عربی هم شاید از آن موقع باشه آنها از گرسنگی مارمولک میخوردن چطوری میتونستن پارچه رنگ شده بخرن
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 19:09:55 توسط Sorry boys
هیچ کدام از این نظریات زیرین از تهمتن گرفته تا شیعه حشری محتوای با ارزشی برای خواندن ندارند.
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 19:00:51 توسط عنترالدوله ولایت معاش
حتما تو تواریخ پانتورکیسمی نوشته آریاییان با خواهر مادرشون ازدواج میکردن چون ما هر چی نگاه کردیم تو هیچ کتاب تاریخی ندیدیم
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 18:58:27 توسط شیعه حسنا حشری
ین پانتورکان را جدی نگیرید اینها مایه خنده هستن خودشون هم اقرار میکنن مثل این یارو که میگه بخندید به مزخرفاتم اگه مردم ایران هم مثل مردم اسپانیا دم مسلمونها رو قیچی کرده بودن الان بلبل زبونی اینها رو نمیدیدیم حتما اگه اعراب تو اسپانیا مونده بودن الان اسپانیا. هم مثل ایران بهشت برین بود منطق مسلمون رو ببین : اونا با خواهر مادرشون ازدواج میکردن ما اومدیم کلا همه اونها رو کشتیم تا نتونن این کار رو بکنن و با این کار جامعه رو اصلاح کردیم در حالی که ازدواج فامیلی و عقد پسر عمو و دختر عمو در آسمان بسته شده جز فرهنگ اسلامی عربی هست و حتی در همین خوزستان هنوز خیلی دخترها برای ازدواج با دیگران اول باید اجازه از عمو و پسر عموشون بگیرن چون طبق فرهنگشون دختر عمو ملک شخصی پسر عمو بخساب میاد
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 17:57:42 توسط خیًام
خطاب به کاربر محترمه و شاید هم محترم! در راستای توصیه ی سرکار عالی که اسم شریف تان نیز می باشد، باید به عرض برسانم که ما هم کلی خندیدیم، خندیدیم به کامنت های شما که واقعاً هم خنده دار و هم نشانه ی عدم آگاهی اند خداوند همه ی ما را آدم بکند!!!
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 17:34:02 توسط پیک ایران
پیک ایران: از انتشار نطرات قوم گرایانه و تفرقه افکنانه معذوریم.
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 16:02:05 توسط .بخندید
ت.ش.آقای هندی زاده کوری نمیبینی این آقای باصطلاح دکتر پان فارس هر چی تحجر و بندگی و جنایت هست را به عربها نسبت داده ?! ولی یادش رفته بنویسد که قبل از امدن عربها ازدواج با مادر خواهر و دختر رایج بود چون این آریايیها نمخواستند که خون اصیلشان با دیگران قاطی بشود و سلسله های مثل هخامنشیها و ساسانیها ۳۰۰ ۴۰۰ سال فقط خودشان میخواستند حکمرانی و عشق و حال میکردنند. عربها امدند و نکته پایانی گذاشتند گفتند این کار را نکنید :-)
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 14:40:10 توسط تهمتن - ش
به اوباش انترنتی و قطعا مزدور نظام * بخندید * در تحلیل و برهان های آقای دکتر زرین کوب و نظرم؛ شما تنها زیبنده یک جواب و شعار مردمی شهرهای ایران هستید : **مزدور برو گم شو** آخر مردک ضد ایرانی ؛ این تحلیل چکار به پان فارسها دارد.
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 12:54:09 توسط بخندید
عجب مزخرفاتی داستان سرايی و تحریف که این پان فارسهای بدبخت و بی هویت سر هم نمیکنند.
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 12:05:37 توسط تهمتن - ش
دلیل و برهان های آقای دکتر زرین کوب؛ هیچ جای شک و تریدی باقی نمیگذارد و بدرستی از چادر سیاه و نگون بختی زنان ایران بعد از حمله اسلام و اعراب توضیح و تحلیلی واقعگرا داده اند. اما تهاجم فرهنگی اسلام به فرهنگ باستان ایران؛ تنها به چادر سیاه ختم نمیشود؛ بلکه اصولا این تهاجم به تمامی بخش های فرهنگی بوده که یکی هم تهاجم و نابودی زبان ملت های تحت ستم این فرهنگ بوده است و تمامی کشورهای امروزی که از زبان عربی استفاده هم فرهنگ و زبان شان با تهاجم این فرهنگ نابود شد و اثری از آن باقی نمانده است و این کشورها به اشتباه﴿ و یا از جهت ترس از اسلام﴾ خودرا کشورهای عربی میخوانند ؟؟!! در ایران هم از تاریخ حمله اسلام؛ نزدیک به ۴۰۰ سال هیچ گونه اثری از نویسندگان و شعرا و مشاهیر دیده نمیشود.﴿بیهقی هم در اواخر سده چهارم می زیسته﴾. زنده شدن نسبی فرهنگ و زبان ایرانیان از هزارسال بیش با مشاهیری همچون فردوسی بزرگ و سپس دانشمنداتی همچون خیام زنده گردید. - در پایان اگر فردوسی بزرگ ظهور و زبان و تاریخ ما را زنده نمیکرد؛ هم اکنون ما هم خودرا عرب میدانستیم﴿مانند کشورهای عربی امروز !!﴾ و کشور عربی ایران !!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ منشاء اب زمین از کجاست ؟ / کاملا علمی و عقلی
10 چهره تاریخی که شاید وجود خارجی نداشته‌اند + عکس
فیلم تازه برادران داردن در کن: وجه مخرب مذهب برای نوجوانان
قطع دسترسی هواوی به اندروید چه تاثیری بر مصرف‌کننده دارد
فيلم/ طراحی اتومبیل بدون سوخت با الهام از قرآن! 
11 دلیل احساس گرسنگی مداوم
آیا افراد باهوش بیشتر الکل می‌نوشند؟ دانشمندان پاسخ می‌دهند
مهاجرت دولت کره جنوبی به سیستم عامل لینوکس
چه کسی در حال جاسوسی از شما است؟
زنان کره شمالی در چین 'وادار به کار جنسی می شوند'
ادعای استرالیایی‌ها: درمان آرتروز و پارکینسون با نور مادون قرمز
سبیل مانعی برای ابتلا به سرطان پوست
آگهی های تجارتی