اعلام آمادگی سفارت ایران برای همکاری با پلیس فرانسه در حادثۀ گروگانگیری


بخش مطبوعات سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس روز چهارشنبه، یک روز پس از حادثۀ گروگانگیری در پایتخت فرانسه اعلام کرد: «با توجه به رویدادهای اخیر در پاریس، در چهارچوب ملاحظات بشردوستانه، در صورت درخواست مقامات رسمی فرانسه و یا پلیس این کشور، این سفارتخانه آمادۀ ارائه هرگونه کمک لازم برای حل و فصل اوضاع است.»

به گزارش یورو نیوز، این اطلاعیه از آن رو منتشر شد که در جریان مذاکرات پلیس برای آزادی گروگانها، فرد گروگانگیر خواستار تماس با سفارت ایران در پاریس شده و اعلام کرده بود که می‌خواهد از طریق مقامات سفارت ایران متنی را به دولت فرانسه برساند.

حادثۀ گروگانگیری روز سه‌شنبه در پاریس تقریبا چهار ساعت طول کشید و درنهایت قبل از ساعت ۲۰ با حملۀ نیروهای پلیس که به آزادی دو گروگان و دستگیری فرد گروگانگیر آنهم بدون تبادل آتش منجر شد، به پایان رسید.

عملیات نیروهای پلیس در دو مرحله انجام شد. ابتدا یک روبات آب‌پاش به داخل ساختمان فرستاده شد زیرا گروگانگیر و یکی از گروگانها آغشته به بنزین بودند. سپس نیروهای پلیس وارد عمل شدند و درنهایت مهاجم بدون هیچ مقاومتی دستگیر شد.

گفته می‌شود فرد گروگانگیر که یوسف نام دارد، ۲۶ ساله و متولد مراکش است. او سابقه‌ای نزد پلیس فرانسه ندارد و با توجه به اظهارات متناقضی که بیان کرده احتمالا تعادل روانی نیز نداشته است.

انگیزه‌های نامشخص و مبهم او برای این گروگانگیری، مذاکرات را پیچیده کرده بود و درنهایت نیز پس از دستگیری و چند ساعت بازداشت، به یک مرکز درمانی روانپزشکی متعلق به پلیس منتقل شد.

دفتر دادستانی پاریس تحقیقات دربارۀ این پرونده را آغاز کرده است.

[کد مطلب: 157306] [تاريخ انتشار: بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 16:23:18 توسط نازي
يك دروغ بزرگ است نه گروگانگيري بوده نه گروگاني دليل قانع كنندهاي دارم فيلمي در سايتها هست كه فردي با موبايلش از طبقه فوقاني ساختمان روبرو گرفته و پليسها را نشان ميدهد كه در مقابل ساختماني در اماده باش هستند همان ساختماني كه گروگانگير در ان است اما حتي يك فيلم توسط هيچ فردي وجود ندارد كه لحظه دستگيري گروگانگير را نشان دهد دوم اينكه در تمام گروگانگيريهايى كه در فرانسه بوده كمتر از يك ساعت بعد از گروگانگيري تصوير و هويت فرد اعلام ميشود هنوز هيچ خبرگزاري به طور رسمي هويت فرد را اعلام نكرده و تصويري از فرد هم منتشر نشده قطعا دست جمهوري اسلامي و دولت فرانسه براي راه اندازي اين سيرك در يك كاسه است
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فيلم/  مجرم سابقه‌داری به نام «احمد تن تن»، پس از تجاوز به اطفال ۱۲ ،۱۳ ساله با تصویربرداری، آن‌ها را تهدید کرد اگر به خانواده‌ها اطلاع دهند، دست به انتشار فیلم‌ها می‌زند!  
عکس/  مزایای عضویت در بسیج چیست؟
زن دیگری هم ادعای همسری خاشقجی را دارد + عکس 
فيلم/ چند جوان در شهرداری رشت مشغول گیتار زدن و آواز خواندن بودند که وحشی های داعشی حاکم بر ايران به این صورت با آنان برخورد می کنند 
عکس/ "مرقد مطهر مادر، عمه و خواهر حضرت امام خمینی"
چرا تحریم‌ها دلار را ارزان کرد؟
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاونش در سانحه رانندگی کشته شدند + عکس و فيلم
سامان قدوس به قطر رفت تا در ایران ممنوع‌الخروج نشود! 
انبار خاک گرفته و پرایدهای بی‌مشتری؛ سرنوشت تخفیف‌های سایپا در سوریه + عکس
دستگیری یک "استاد هسته ای" جمهوری اسلامی در فرودگاه دانمارک
فیلم/   منع خوردن گوجه فرنگی صليبی
نظام جمهوری اسلامی؛ تولیدکننده جمشید بسم‌الله و سلطان سکه
آگهی های تجارتی