مسابقه کاریکاتور حزب اسلام‌ستیز هلند با سوژه پیامبر اسلام 


حزب راست افراطی آزادی هلند به رهبری خیرت ویلدرز روز سه‌شنبه اعلام کرد مسابقه کاریکاتوری با موضوع محمد، پیامبر اسلام برگزار می‌کند.

به گزارش يورونيوز به نقل از رویترز، آژانس ضدتروریسم هلند برگزاری این مسابقه و نمایشگاه آن را در دفتر حزب آزادی واقع در پارلمان این کشور تأیید کرده است.

ویلدرز طی بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ «آزادی بیان در خطر است به خصوص برای منتقدان اسلام. هرگز نباید چنین چیزی را بپذیریم. آزادی بیان مهمترین آزادی ما است.»

ویلدرز که پیش از این خواستار ممنوعیت قرآن در هلند شده بود از مدتها پیش تمایل داشت چنین مسابقه‌ای را برگزار کند اما ناکام مانده بود.

کاربران شکبه‌های اجتماعی واکنش‌های مختلفی به این پیشنهاد داشته‌اند. در حالی که برخی از آنها از آن پشتیبانی کرده اند منتقدان این حرکت خریت ویلدرز را محکوم کرده‌اند که با بی‌مسئولیتی سبب تحریک اجتماع می‌شود و به نظر می‌رسد برخی نیز از هم‌اکنون خود را برای پیامدهای ناگوار چنین برنامه‌ای آماده کرده‌اند.

همچنین از بوش فاوستین، کاریکاتوریست آمریکایی و برنده جایزه‌ مسابقه کاریکاتور گارلند تگزاس با همین موضوع، خواسته شده داوری آثار ارسالی را بر عهده بگیرد. آقای فاوستین که خود در اصل اهل آلبانی است در خانواده‌ای مسلمان به دنیا آمد اما در نوجوانی به خداناباوری گرایید.

پیش از این ترسیم کاریکاتور‌های پیامبر اسلام موجب واکنش شدید مسلمانان در جهان شده بود. در سال ۲۰۱۵ دو اسلامگرای افراطی در پاریس به دفتر هفته‌نامه شارلی ابدو که کاریکاتور پیامبر اسلام را چاپ کرده بود هجوم بردند و دست‌اندرکاران این نشریه فکاهی را به گلوله بستند. 

[کد مطلب: 157319] [تاريخ انتشار: بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 19:26:18 توسط لاییک از تهران
با سلام از قول من از جنوب شهر تهران به رضا پهلوی بگویید اگر راست می گوید که ضد این حکومت ضد بشری ست باید جمهوریخواه شود. بنده از یکی از فرماندهان سپاه شنیدم که جعفری در یک نشست بین فرماندهان و هفت روحانی گفته « زمزمه هایی در اروپا و آمریکا در جریان است مبنی بر دعوت از رضا پهلوی برای جمهوریخواه شدن، حتما شعور این بابا در این حد نیست اما اگر چنین اتفاقی بیفتد حتما ضربه اش فورا قابل کنترل نخواهد بود. عواقب مهمی را حد اقل در کوتاه مدت به وجود خواهد آورد، که نظام باید آماده آن باشد...» این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. جناب رضا پهلوی به این سخن من گوش فرا دهیدو این اعلام اعلام مهمی ست. حرف کسانیکه شغلشان سلطنت طلبی و اپوزیسیون بازی ست را نخورید. باور کنید با چنین کاری سیلاب در لانه خوکان خواهید انداخت. بیشتر از این صبر تکنید. خوانندگانی که موافقند این نظر را کپی کنند و برای همه بفرستند.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 08:54:26 توسط هالو
خطاب من به آقای خرم دین بود, ( پیک ایران: نوشته اول من باز هم در " نیروانا !" گم شد؟ )
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 08:52:35 توسط هالو
یک بار نوشته خود را بخوانید و امیدوارم !! که ببینید تناقض در گفتار و اندیشه یعنی چه!! من هالو ولی شک بسیار دارم زیرا به احتمال زیاد سن بالایی دارید و این "شخصیت" در شما نهادینه شده است.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:38:02 توسط خرم دین
... جمعیت دوباره خندیدند و گفتم راست میگویم هر مسلمانی خلبانی بلد است و حتی ماموری که بالا سر من ایستاده بود نمیتوانست جلوی خنده اش را بگیرد و از این شوخی ها بسیار کردم و مردم هم میگفتند که من دارم محمد و اسلام را مسخره میکنم و مشگلی بوجود نمیآید و اگر یکی دیگر از جمع این کار را میکرد کارش به دستگیری و دادگاه میکشید ، چرا ؟ چون خودم مسلمان بودم ، شعور این صد نفر انسان که در بین آنها مسیحی ، یهودی ، بودایی ، هندو ،ووو آنقدر بود که در این ده ساعت به خودشان اجازه ندادند که راجع به محمد و اسلام نظری بدهند و فقت به شوخی های من خندیدند ، به این میگویند قوائد رفتار مناسب اجتماعی ، اگر باغبانی درب باغچه خودت را بیل بزن و نه توهین و تمسخر و شوخی به پیامبران ادیان دیگر
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:25:28 توسط خرم دین
چند سال پیش به دلیل توفانی که در محل زندگیم ناگهان بوقوع پیوسته بود و همان زمان بعد از دو هفته استراحت در شهر ساحلی کوچکی قصد بازگشت به خانه و کاشانه را داشتیم ، در فرودگاه بسیار کوچکی گیر افتاده بودیم ، حدود صد نفر از تمامی گوشه کنار دنیا ، ده ساعتی در فرودگاه انتظار کشیدیم ، فقط دو نفر مسلمان به جبر جغرافیایی در این جمع وجود داشت ، یکی من ایرانی و یک سومالیای جوان ، بلندگو ها دائما اسم او را که اتفاقا محمد بود صدا میزدند و بعد از دوهفته اکثر این صد نفر میدانستند که من ایرانی هستم ، بعد از شنیدن بارها و تکرار اسم محمد از بلندگو های سالن ، بلند شدم و با صدای بسیار بلند گفتم ، بابا ول کنید این محمد را ، او نقشه B بود اگر اتفاقی برای من می افتاد ، من خودم در هواپیما حضور دارم و احتیاجی به محمد نیست ، همه میخندیدند و مامور فرودگاه هم به من میگفت نمیتوانی از این شوخی ها بکنی و هواپیما روی باند خاموش نشسته بود و مردم اعتراض میکردند که چرا سوار نمیشویم و گفتند خلبان و خدمه به هتل برای استراحت رفته اند ، من دوباره برخاستم و با صدای بلند گفتم من میتونم هواپیما را هدایت کنم که باز هم جمعیت ...
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 08:17:44 توسط هالو
...خرم دین : من خودم بشخصه همه جور شوخی و جدی راجع به اسلام میکنم ولی هرگز و هرگز با دین و ایمان و باور ادیان دیگر شوخی و تمسخر نمیکنم ، هرگز .... ( شما " آخر ! " تناقض هستید ! این " تناقض از " سطحی " بودن شما ایجاد شده! واگر از این جمله من " ناراحت " شدید بدانید که در " جای ! " دیگر هم دچار مشکل هستید .
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 07:36:40 توسط تبعیدی
آزادی بیان، عقیده و قلم بزرگترین دستاوردهای مدنی انسان متمدن است ک میبایستی در راه حفظ و گسترش آنها سخت کوشا باشیم، بدون ترس از هر پدیده قرون وسطایی که در پی سانسور این ارزش هاست.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 07:25:59 توسط سیم آخر
به خرمدین. هموطن گرامی! مسئله کمی با انچه شما برداشت کردی فرق دارد. اگر فرقی بین یهود و یهودیت قائل شویم مسئله کمی تغییر پیدا میکند. اگر ما نتوانیم انچه که باور داریم ، مخصوصا وقتی که پای باورهای غلطی در میان باشد که دودمان بشرییت را به چالش کشیده است؛ را به زبان بیاوریم در واقع ازادی بیان نداریم. فکر نمیکنم منظور برگزار کنندگان این مسابقه توهین به مسلمانان باشد، که در ان صورت عملی زشت است، هر چند من اعتفادات مذهبی را از هر دینی که باشد ناشی از جهل بشرییت و ناشی از سو استفاده گروهی دنیا طلب میدانم. اگر ما بتوانیم دروغهایی را که یک گروه واپسگرا و دکترینه شده(روحانیان) در طول سده ها به خورد مردم داده اند را برملا کنیم، ایا این توهین به بشرییت است؟ یادمان باشد که این گونه افشا سازی ها در مورد دیگر پیامبران هم صورت گرفته است.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 07:09:54 توسط Mani
آقای مهراز ذهن انسانها توسط جامعه و انسانهای بزرگسال بدون وقفه مورد حمله قرار میگیرد چون فقط مغز کودکی است که بشدت تاثیرپذیر میباشد. میتوان ذهن کودکان را طوری شستشو داد که گاو پرست، الله پرست، موش پرست وپیرو هر ایدئولوژی که بر روی این سیاره بوجود آورده اند شود و ذهن انسانی که دستکاری شده برای تمام عمر چنین خواهد کرد. اگر شما در یک خانواده یهودی و یا بودایی بدنیا میامدید به احتمال زیاد شما چنین میشدید. اسلام ساختگی معنی ندارد. حقیقت اسلام در قوانین و دستورات جهل وجنایت آن وجود دارد و نمیتواند چیزی جز اینها باشد. بیدار شوید!
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 04:57:51 توسط رضا
اولا در محكوميت كساني كه از محمد سرمشق جنگيدن با كفار را براي هر زماني مناسب بدانند و مثل خود محمد و هنگام اوردن اسلام عمل مي كنند مانند تفكرات اخوندها كه رسالت محمد را تمام شده نمي دانند ثانيأ اگر اسلام خاتم تمام اديان است پس چرا رفتارهاي محمد و چگونگي كشتن و أواره كردن غير مسلمانان بايد تبليغ شود و تروريستهاي اسلامي به تبعيت از قران همان مبارزه محمد با غير مسلمانان را تكرار مي كنند و بخود اجازه مي دهند خود را جاي پيامبر بگذارند پس مسبب تمام اين گرفتاريها خود إسلاميان هستند داعش نمونه ظهور اسلام بود اگر جنايات داعش و كشتن مردم عادي توسط إسلاميان نبود احتياج به كاريكاتور نبود
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 00:33:57 توسط خرم دین
من خودم بشخصه همه جور شوخی و جدی راجع به اسلام میکنم ولی هرگز و هرگز با دین و ایمان و باور ادیان دیگر شوخی و تمسخر نمیکنم ، هرگز . اینکه کله خران دین اسلام هم این شوخی ها را خیلی جدی بگیرند از خریت شان است ، اگر کاریکاتوری از هولاکاست کلیمیان در هلند و اروپا نشر دهی( که کار بس غیر انسانی و غیر اخلاقی است ) حسابت با جریمه و زندان است ، دلم پر خون است از این یک بام و دو هوا ها .
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 23:24:09 توسط بهروز
دنیا باید یاد بگیرد ،هیچی مقدس تر از انسانیت نیست، غیر از انسانیت، همه چیز قابل سوال، استیضاح، و خنده است،
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 21:56:03 توسط مهراز
این سوءاستفاده از نام آزادی بیان است که با این بهانه به دیگران توهین کنند و مورد حمایت هم قرار بگیرند. من نیز مثل بقیه ایرانیان زخم خورده از اسلام من درآوردی هستم ولی توهین به اعتقادات هم هنر نیست .
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 21:06:56 توسط پارسی از تهران
من اجازه می خواهم این ویدیو سربازان محمد رسول الله را در جندین صفحات شما بگذارم. از دوستان تقاضا میکنم که هر کسی تا جایی که می تواند آنرا انعکاس دهد. چرا که تازه اینها در برابر قصاوت پیامبر و علی و سربازان صدر اسلام بره هایی نجیب به شما می روند. حتما آنرا ببینید: https://www.youtube.com/watch?v=3sm9MRTAxtk
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 20:25:32 توسط اسلام در ستیز با همه
اسلام حتی با خودش هم در ستیز است. "هیچ اجباری در دین نیست" "هر کس از اسلام برگردد کشته شود"
ساير مطالب اين بخش
رئیس آرین‌بانک: تمام قوانین افغانستان را رعایت کردیم
عکس/  کشاورزان سیرکار پارس آباد در اعتراض به قیمت پایین و عدم خرید تضمینی محصولات از سوی مسئولان، محصول سیر خود را در جاده مقابل انبارهای تعاونی اولتان ریختند و جاده را بستند/ امروز یکشنبه
زیبا کلام: اسم دولت روحانی را "گلگیر" گذاشته ام /  ما چرا باید دشمن دولت آمریکا باشیم؟  آیا مردم ایران خواهان صدور انقلاب هستند؟
کرمانشاه؛ جلوگیری عراق از ورود کارگران ایرانی به بازارچه سومار
مرضیه ابراهیمی، از قربانیان اسیدپاشی: اعدام نمی‌خواهیم، چرخه خشونت متوقف شود
پربازديدهای اين بخش
«پیامی» در مورد عاقبت دور زدن تنگه هرمز؟
فيلم/ بامداد ۲۷ اردیبهشت‌ماه، تهران، آریاشهر: رقص و شادی هواداران پرسپولیس با آهنگ «جنتلمن» در برابر مسجد امام صادق؛ به کوری چشم ملايان
فیلم/ تظاهرات شامگاه دیروز / درگیری در میدان ولیعصر بیشترشده  شعار بیشرف بیشرف توسط مردم (2 فیلم)
هشدارهای پوتین به ایران؛ روسیه به صورت غير مستقيم ايران را تهديد كرد 
تایمز: ترامپ از کش رفتن پرونده ایران توسط بولتون کلافه است
فیلم/ امروز تهران تظاهرات باز نشسته ها / ما انقلاب کردیم، ما اشتباه کردیم
انتصاب‌های جدید سپاه پاسداران؛ پیغام رهبر به داخل و خارج
بازداشت موتورسواری که با پلیس تهران درگیر شده بود + فیلم
فیلم/ نظاهرات شبانه دیروز/ درگیری مردم مراغه با بسیجیان
آمریکا برای حمله به ایران در سوریه تدارک می‌بیند
بازداشت منتشر کننده فیلم «جابه‌جایی علنی» مواد مخدر در کهنوج + فيلم 
ورزش در حکومت اسلامی
فيلم/ درگيری و کتک کاری به فوتبال زنان هم رسيد 
آگهی های تجارتی