به ما بپيونديد

احزاب آلمانی خواستار مقابله با یهودی‌ستیزی در مرکز اسلامی هامبورگ شدند 


یک روز پس از انتشار گزارشی در مورد شرکت احتمالی مرکز اسلامی هامبورگ در تظاهرات روز قدس برلین، رهبران احزاب اپوزیسیون آلمان در هامبورگ خواستار مجازات این مرکز و اخراج ان از "شورای جوامع اسلامی" آلمان شدند.

به گزارش راديو فرانسه، روز جمعه ٨ ژوئن امسال در تظاهرات روز قدس برلین حدود هزار و ۶٠٠ تظاهرکننده پرچم‌های فلسطین و حزب‌الله لبنان را حمل می‌کردند و شعار نابودی اسرائیل سر می‌دادند؛ حدود ۵٠٠ نفر نیز در مخالفت با این شعارها و به نفع اسرائیل دست به تظاهرات زدند.

به ادعای اداره امنیت داخلی آلمان، چهره‌های شناخته شده‌ای از "مرکز اسلامی هامبورگ" وابسته به دولت جمهوری اسلامی ایران در این تظاهرات شرکت داشته‌اند.

از نظر آلمانی‌ها، روز قدس به «نماد انکار موجودیت اسرائیل» تبدیل شده است. مسئول مبارزه با یهودی‌ستیزی دولت آلمان، پیش تر خواستار ممنوعیت تظاهرات روز قدس شده بود.

خبرگزاری "ایرنا" هم روز سه‌شنبه ١٢ ژوئن گزارش داد که عکسی از حجت الاسلام "حمیدرضا ترابی" رئیس "آکادمی اسلامی آلمان" در تظاهرات روز قدس برلین منتشر شده است.

"آکادمی اسلامی" وابسته به مرکز اسلامی هامبورگ و دولت ایران است.

از حمیدرضا ترابی، به عنوان یکی از شخصیت‌های کلیدی سازماندهی روز قدس در آلمان نام برده می‌شود.

مرکز اسلامی متهم به نقض قرارداد

دولت ایالتی هامبورگ، در سال ٢٠١٢ میلادی قراردادی با "شورای جوامع اسلامی" منعقد کرد که بر اساس آن دو طرف علاوه بر موارد دیگر، موظف به رواداری در برابر دیگر ادیان شده‌اند.

شورای جوامع اسلامی که همه انجمن‌ها و مراکز اسلامی در آلمان را زیر پوشش دارد، در سال های گذشته چندین بار از "مرکز اسلامی هامبورگ" خواسته است که از تظاهرات روز قدس پشتیبانی نکند؛ اما ظاهراً این مرکز گوش شنوائی ندارد و به کار خود ادامه می دهد.

ریاست "مرکز اسلامی هامبورگ" را در سال‌های آستانه انقلاب "آیت‌الله بهشتی" و "محمد خاتمی" به عهده داشتند. در آن دوره این مرکز یک مرکز اسلامی لیبرال محسوب می شد که در سیاست دخالتی نداشت. اما در حال حاضر، "رضا رمضانی گیلانی" نماینده پیشین ولی فقیه و نماینده کنونی مجلس خبرگان، در رأس آن نشسته است.

رؤسای فراکسیون‌های احزاب "دمکرات مسیحی"، "دموکرات آزاد"، "آلترناتیو برای آلمان" و "آنتیه مولر"، از سیاستمداران "حزب سبزها" در پارلمان هامبورگ، در گفت و گو با روزنامه "هامبورگر ابند بلات" گفته‌اند، "مرکز اسلامی هامبورگ" با نقض قرارداد سال ٢٠١٢ نشان داده که نمی‌خواهد توافق خود با مقامات آلمانی را رعایت کند و باید از "شورای مجامع اسلامی" اخراج شود.

تکذیب مرکز اسلامی هامبورگ

"مرکز اسلامی هامبورگ"، ضمن رد اتهام وارده از سوی سازمان امنیت داخلی آلمان، اعلام کرده که در تظاهرات روز قدس شرکت نداشته و در سازماندهی آن نیز سهیم نبوده است.

"رضا رمضانی گیلانی" رئیس "مرکز اسلامی هامبورگ"، در سال جاری برای نخستین بار با حضور در مرکز مغزِ شهر "هانوفر"، بر بالین هاشمی شاهرودی جنجال آفرید. انتشار عکس در کنار تخت شاهرودی باعث شد که ایرانیان متوجه حضور رئیس سابق قوه قضائیه بشوند و علیه او دست به تظاهرات گسترده‌ای بزنند که سرانجام باعث بازگشت زودرس وی به ایران شد.

[کد مطلب: 157328] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ دستگیری زنی که در کرج فریاد مرگ بر خامنه ای سر داد
فيلم/ لحظه‌ی بازداشت وحشیانه زنی که 23 خرداد در کرج حجاب از سر برداشته بود و مرگ بر خامنه‌ای می‌گفت
فيلم/ ضایع شدن یک بسیجی در برخورد با بانوی شجاع ایرانی 
پزشکی قانونی علت مرگ سید امامی را اعلام کرد
تحویل "دفتر فوق سری" سرلشکر فیروزآبادی به دستور خامنه ای
مشاجره لفظی قاسم سلیمانی با حسن روحانی در مصلای تهران  
فيلم/ اولین تصاویر از ویلای جنجالی سرلشکر فیروزآبادی در لواسان
عکس/ حکم حکومتی(غیر رسمی) خامنه ای در مورد FATF و وضعیت دولت
ثلاث؛ حقارت حکومت
 آس اسپانیا: بانوان ایرانی پس از 37 سال به ورزشگاه راه یافتند 
کنار گذاشتن مجری زن به بهانه استفاده ابزاری از زنان! 
گلایه‌ی اسپانیا از شیو‌ه‌ی بازی ملی‌پوشان ایران
آگهی های تجارتی