روحانی: در کمتر جایی دیده‌ام یک ملت این گونه به رسانه‌های بیرونی اعتنا کند

 
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، شامگاه چهارشنبه، ۲۳ خردادماه، در دیدار با اصحاب رسانه ضمن دفاع از دستاوردهای دولت خود، از محبوبیت رسانه‌های خارج از کشور در میان مردم ایران انتقاد کرد.

به گزارش رادیو فردا،روحانی در سخنان خود که در «پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری» منتشر شده اذعان کرد که رسانه‌های داخلی «مرجع» مردم نیستند و «در کمتر جایی» اعتنا و توجه به رسانه‌های خارج از کشور در حد ایران است.

او گفت: «بزرگ‌ترین غم برای یک ملت زمانی است که رسانه‌های بیگانه مرجع او باشند. در کمتر جایی دیده‌ام که یک ملت این گونه به رسانه‌های بیرونی اعتنا کنند.»

او در ادامه تاکید کرد که «این وضعیت باید اصلاح شود» و «مرجع افکار عمومی مردم باید رسانه‌های داخلی و رسانه‌های دارای نام و نشان باشند».

رئیس جمهور ایران به دلایل عدم محبوبیت رسانه‌های دولتی و حکومتی و «اعتنای» مردم به رسانه‌های خارج از کشور نپرداخته است.

رسانه‌ها در ایران سال‌هاست که با سانسور، دستورالعمل‌های مختلف از طرف مراجع گوناگون، از قوه قضائیه تا شورای عالی امنیت ملی، و تعطیلی «فله‌ای» روبه‌رو هستند.

در همین زمینه یک سال پیش رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار «ضابطه‌مند» شدن نحوه تعطیلی مطبوعات و فیلتر شدن وب‌سایت‌ها در کشور شده و گفت که «نباید اجازه داد، رسانه‌ها به سادگی تعطیل شوند».

از سوی دیگر عملکرد رادیو و تلویزیون حکومتی ایران در انعکاس اخبار آن‌گونه بوده است که حتی مقامات دولتی نیز در چند سال گذشته از آن زبان به شکوه گشوده‌اند.

در همین حال صداوسیما به جای «رسانه ملی» در میان مردم و حتی رسانه‌های محتلف داخلی به «رسانه مِیلی» معروف است.

معضل ناامیدی

جدا از اشاره رئیس جمهور ایران به محبوبیت رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور، او بخش اعظم سخنان روز چهارشنبه خود را به موضوع «ناامیدی» از دولت و انتخابات و «جنگ روانی» اختصاص داد.

دولت حسن روحانی به‌ویژه در چند ماه گذشته آماج انتقادات تند کاربران شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر و تلگرام بوده است.

بسیاری از این کاربران یا از این که به حسن روحانی در انتخابات رای داده‌اند ابراز پشیمانی می‌کنند یا به کسانی که به او رای داده‌اند خرده می‌گیرند.

آقای روحانی در پاسخ به این افراد روز چهارشنبه در دیدار خود با روزنامه‌نگاران و خبرنگاران با ذکر این‌که «چرا باید موضوع پشیمان بودن از صندوق رأی را مطرح کنیم؟» تلاش کرد از دستاوردهای دولت خود دفاع کند.

او گفت: «هم صندوق انتخابات سال ۹۲ و هم صندوق سال ۹۶ دستاوردهای بسیار روشنی دارد که نمونه آن، آمار اخیر بانک مرکزی درباره رشد اقتصادی است که بر اساس آن در سال ۹۶، ۴.۴ درصد رشد اقتصادی داشتیم.»

او در ادامه به افزایش «آمار اشتغال در کشور، خودکفایی در تولید گندم و محصولات دیگر» و حتی «گسترش» فضای مجازی در ایران اشاره کرد.

این در حالی است که پیام‌رسان تلگرام که هم به ادعای مدیران آن و هم به گفته مقام‌های دولتی جمهوری اسلامی در ایران بیش از چهل میلیون کاربر دارد ماه گذشته پس از مدت‌ها گزارش ضد و نقیض از فیلتر شدنش، با حکم دادسرای فرهنگ مسدود شد و تلاش دولت برای باز نگه داشتن آن بی‌نتیجه ماند.

حسن روحانی در ادامه تاکید کرد که «به هیچ عنوان ناامیدی در کشور را نمی‌پسندم» و «امروز نیز با وجود فشارهای سنگین، اما از آینده کشور، مردم و نظام ناامید نیستم».

[کد مطلب: 157354] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 00:05:14 توسط مصطفی
بعد از چهل سال تجربه, مردم چه انتظاری از رسانه های یک حکومت فاسد دروغگوی ضد مردمی (که هیچ اعتبار و مشروعیتی در کشور خود ندارد و در جهان هم همیشه بعنوان یک حکومت فاسد دروغگوی ضد بشر از آن یاد میشود) میتوانند داشته باشند؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:32:44 توسط احمد
مردك شياد از وقتي كه راي مردم را دزدي با رسانها و خبرنگاران چكار كردي تو ثابت كردي اسلام و انقلاب دروغ بوده و براي منافع شخصي اخوندها است
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:30:24 توسط آذر
رشد اقتصادی تا زمانی که تاثیری در بیکاری و کاهش فقر نداشته باشد اساسا بی‌معناست، نه فقط برای کارگران و زحمتکشان که نصیبی از آن نمی‌برند، بلکه اساسا در رابطه با مفهوم و شکل کلاسیک بحران اقتصادی در جوامع سرمایه‌داری و گذار به دوره‌ی رونق اقتصادی. گذار از بحران اقتصادی به تجدید فعالیت اقتصادی و سپس رونق اقتصادی با کاهش بیکاری و فقر معنا می‌یابد که در دوره‌ ٔ بحران به اوج خود می‌رسد. تنها در این صورت است که با افزایش نیروی شاغل، قدرت خرید مردم و سطح رفاه (که گاه با افزایش خدمات عمومی دولت همراه است)، رونق اقتصادی در جوامع سرمایه‌داری معنا می‌یابد. و این چیزی‌ست که در ایران وجود ندارد.اگر روحانی مدعی‌ رشد اقتصادی است، پس چرا این رشد اقتصادی تاثیری در کاهش بیکاری، فقر و افزایش خدمات عمومی دولت به همراه نداشته است؟!! چرا آزادسازی ده‌ها میلیارد دلار پول نفت پس از رفع تحریمها نتوانست تاثیری در بهتر شدن وضعیت معیشتی مردم تاثیر داشته باشد؟!برای یک آینده روشن بویژه برای کودکان و نوجوانان که از تمامی حقوق انسانی خود برخوردار باشند، سرنگونی ج-ا، و پایان بخشیدن به مناسبات سرمایه‌داری ضروری است.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:06:32 توسط مستعار
به این دلیل هست که ملت ایران هرگز باور نمی کرد هیچ وقت از دهان روحانیون و مرا دروغ بشنوند آنهم نه به این بزرگی که تاریخ چنین دروغ ها و ریاکاری ها به خود ندیده
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:02:54 توسط سیاوش ـ ا
آخوند مرتجع خونخوار ،درآغاز حاکمیت شوم و ضد ایرانی شما مردم از واژه "ملاویزیون " بجای تلویزیون استفاده میکردند ،۴۰ سال از آنروزها میگذرد و مردم بخت برگشته ایران با دیدن صورتهای چندش آور و تهوع آور تو و همپالکی های دیو صفت تو از زندگی خود خسته و دچار افسردگی و انواع بیماریهای روحی و روانی گشته اند .زمانیکه یک بانوی شجاع ایرانی دوروز پیش با قبول هر نوع ریسک و خطر شعار مرگ بر خامنه ئی را فریاد میکند باین معناست که دیگر بس است و گورتان را گم کنید !!!
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 10:39:48 توسط سیم آخر
اقای رییس ج اا. بزرگترین غم زمانیست که مردم از دولت خود ناامید شوند و دل به قدرتهای خارجی ببندند. اما دل بستن به قدرتهای خارج نیست که غم را باعث میشود بلکه حکام بی لیاقت داخل هستند. توجه مردم به رسانه های خارج به خاطر نور امید از خارج و تاریکی مطلق در داخل است. پروانه ها به سوی نور میروند. مردم را گناهکار جلوه دادن از صفات بد شماست که پاک شدنی نیست.
ساير مطالب اين بخش
پدر سپیده قلیان: 12 مامور مرد و دو مامور زن با خشونت ریختند خانه، دندان‌های پسرم را شکستند من و همسرم را کتک زدند گفتند دخترت را هم می کشیم + فیلم مصاحبه
بخشی بهانه است؛ اعتراضات کارگری نشانه است! / فیلم "طراحی سوخته " بدنبال خط و نشان کشیدن برای اعتراضات کارگری است
* زندانیان گمنام؛ آخرین وضعیت حسین فرخ‌پور در زندان عادل‌آباد شیراز
* انتقال به زندان اوین؛ نگرانی از وضعیت دو زندانی محکوم به اعدام اهل شوش
پاسخ کارگران هفت تپه به مستند امنیتی «طراحی سوخته»: با هر کسی صحبت می‌کنی به سازنده این فیلم که با تف و زورکی به هم چسبانده شده فحش می‌دهد
100 مرکز درمان سوء مصرف الکل ایجاد شد
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ در حاشیه بازدید نوبخت از جنوب کرمان وصحنه ای که همه را خجالت زده کرد!
فيلم/ صحبت‌های تنها بازمانده حادثه سقوط هواپیمای باری ارتش در کرج 
عکس/  بارش شدید باران و تگرگ عصر پنجشنبه تهران را سفید پوش کرد
فيلم/ باید به اینهمه شعور سیاسی و آگاهی این کارگر هموطن آفرين گفت 
فيلم/ خوزستان، شوشتر؛ ترمیم و لگه‌گیری معابر شهری با استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی جهانی! توسط شهرداری 
 بخشی از یک گزارش: تن فروشان خیابان گلبرگ و رشید در تهران
فيلم/ حمله اراذل و اوباش «تربيت» شده در حکومت اسلامی به دو دختر در پارک ائل گلی تبریز! 
ادعای جنجالی مایلی کهن در مورد کارلوس کی‌روش
فیلم / بارش برف و تگرگ دقایقی قبل- شمال تهران
انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی سپیده قلیان با مامور وزارت اطلاعات + فایل صوتی
عکس/ د‏ر میدان ولیعصربرای تقدیر از "شهدای" هسته ای بنر زده اند ولی از عکس شاتل امریکایی استفاده کردن
کاروان همراه نوبخت در کرمان قربانی گرفت/ حلیمه و یلدا گروهی قربانی سرعت کاروان همراه نوبخت در جنوب کرمان  
آگهی های تجارتی