روحانی: در کمتر جایی دیده‌ام یک ملت این گونه به رسانه‌های بیرونی اعتنا کند

 
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، شامگاه چهارشنبه، ۲۳ خردادماه، در دیدار با اصحاب رسانه ضمن دفاع از دستاوردهای دولت خود، از محبوبیت رسانه‌های خارج از کشور در میان مردم ایران انتقاد کرد.

به گزارش رادیو فردا،روحانی در سخنان خود که در «پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری» منتشر شده اذعان کرد که رسانه‌های داخلی «مرجع» مردم نیستند و «در کمتر جایی» اعتنا و توجه به رسانه‌های خارج از کشور در حد ایران است.

او گفت: «بزرگ‌ترین غم برای یک ملت زمانی است که رسانه‌های بیگانه مرجع او باشند. در کمتر جایی دیده‌ام که یک ملت این گونه به رسانه‌های بیرونی اعتنا کنند.»

او در ادامه تاکید کرد که «این وضعیت باید اصلاح شود» و «مرجع افکار عمومی مردم باید رسانه‌های داخلی و رسانه‌های دارای نام و نشان باشند».

رئیس جمهور ایران به دلایل عدم محبوبیت رسانه‌های دولتی و حکومتی و «اعتنای» مردم به رسانه‌های خارج از کشور نپرداخته است.

رسانه‌ها در ایران سال‌هاست که با سانسور، دستورالعمل‌های مختلف از طرف مراجع گوناگون، از قوه قضائیه تا شورای عالی امنیت ملی، و تعطیلی «فله‌ای» روبه‌رو هستند.

در همین زمینه یک سال پیش رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار «ضابطه‌مند» شدن نحوه تعطیلی مطبوعات و فیلتر شدن وب‌سایت‌ها در کشور شده و گفت که «نباید اجازه داد، رسانه‌ها به سادگی تعطیل شوند».

از سوی دیگر عملکرد رادیو و تلویزیون حکومتی ایران در انعکاس اخبار آن‌گونه بوده است که حتی مقامات دولتی نیز در چند سال گذشته از آن زبان به شکوه گشوده‌اند.

در همین حال صداوسیما به جای «رسانه ملی» در میان مردم و حتی رسانه‌های محتلف داخلی به «رسانه مِیلی» معروف است.

معضل ناامیدی

جدا از اشاره رئیس جمهور ایران به محبوبیت رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور، او بخش اعظم سخنان روز چهارشنبه خود را به موضوع «ناامیدی» از دولت و انتخابات و «جنگ روانی» اختصاص داد.

دولت حسن روحانی به‌ویژه در چند ماه گذشته آماج انتقادات تند کاربران شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر و تلگرام بوده است.

بسیاری از این کاربران یا از این که به حسن روحانی در انتخابات رای داده‌اند ابراز پشیمانی می‌کنند یا به کسانی که به او رای داده‌اند خرده می‌گیرند.

آقای روحانی در پاسخ به این افراد روز چهارشنبه در دیدار خود با روزنامه‌نگاران و خبرنگاران با ذکر این‌که «چرا باید موضوع پشیمان بودن از صندوق رأی را مطرح کنیم؟» تلاش کرد از دستاوردهای دولت خود دفاع کند.

او گفت: «هم صندوق انتخابات سال ۹۲ و هم صندوق سال ۹۶ دستاوردهای بسیار روشنی دارد که نمونه آن، آمار اخیر بانک مرکزی درباره رشد اقتصادی است که بر اساس آن در سال ۹۶، ۴.۴ درصد رشد اقتصادی داشتیم.»

او در ادامه به افزایش «آمار اشتغال در کشور، خودکفایی در تولید گندم و محصولات دیگر» و حتی «گسترش» فضای مجازی در ایران اشاره کرد.

این در حالی است که پیام‌رسان تلگرام که هم به ادعای مدیران آن و هم به گفته مقام‌های دولتی جمهوری اسلامی در ایران بیش از چهل میلیون کاربر دارد ماه گذشته پس از مدت‌ها گزارش ضد و نقیض از فیلتر شدنش، با حکم دادسرای فرهنگ مسدود شد و تلاش دولت برای باز نگه داشتن آن بی‌نتیجه ماند.

حسن روحانی در ادامه تاکید کرد که «به هیچ عنوان ناامیدی در کشور را نمی‌پسندم» و «امروز نیز با وجود فشارهای سنگین، اما از آینده کشور، مردم و نظام ناامید نیستم».

[کد مطلب: 157354] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 00:05:14 توسط مصطفی
بعد از چهل سال تجربه, مردم چه انتظاری از رسانه های یک حکومت فاسد دروغگوی ضد مردمی (که هیچ اعتبار و مشروعیتی در کشور خود ندارد و در جهان هم همیشه بعنوان یک حکومت فاسد دروغگوی ضد بشر از آن یاد میشود) میتوانند داشته باشند؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:32:44 توسط احمد
مردك شياد از وقتي كه راي مردم را دزدي با رسانها و خبرنگاران چكار كردي تو ثابت كردي اسلام و انقلاب دروغ بوده و براي منافع شخصي اخوندها است
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:30:24 توسط آذر
رشد اقتصادی تا زمانی که تاثیری در بیکاری و کاهش فقر نداشته باشد اساسا بی‌معناست، نه فقط برای کارگران و زحمتکشان که نصیبی از آن نمی‌برند، بلکه اساسا در رابطه با مفهوم و شکل کلاسیک بحران اقتصادی در جوامع سرمایه‌داری و گذار به دوره‌ی رونق اقتصادی. گذار از بحران اقتصادی به تجدید فعالیت اقتصادی و سپس رونق اقتصادی با کاهش بیکاری و فقر معنا می‌یابد که در دوره‌ ٔ بحران به اوج خود می‌رسد. تنها در این صورت است که با افزایش نیروی شاغل، قدرت خرید مردم و سطح رفاه (که گاه با افزایش خدمات عمومی دولت همراه است)، رونق اقتصادی در جوامع سرمایه‌داری معنا می‌یابد. و این چیزی‌ست که در ایران وجود ندارد.اگر روحانی مدعی‌ رشد اقتصادی است، پس چرا این رشد اقتصادی تاثیری در کاهش بیکاری، فقر و افزایش خدمات عمومی دولت به همراه نداشته است؟!! چرا آزادسازی ده‌ها میلیارد دلار پول نفت پس از رفع تحریمها نتوانست تاثیری در بهتر شدن وضعیت معیشتی مردم تاثیر داشته باشد؟!برای یک آینده روشن بویژه برای کودکان و نوجوانان که از تمامی حقوق انسانی خود برخوردار باشند، سرنگونی ج-ا، و پایان بخشیدن به مناسبات سرمایه‌داری ضروری است.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:06:32 توسط مستعار
به این دلیل هست که ملت ایران هرگز باور نمی کرد هیچ وقت از دهان روحانیون و مرا دروغ بشنوند آنهم نه به این بزرگی که تاریخ چنین دروغ ها و ریاکاری ها به خود ندیده
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 11:02:54 توسط سیاوش ـ ا
آخوند مرتجع خونخوار ،درآغاز حاکمیت شوم و ضد ایرانی شما مردم از واژه "ملاویزیون " بجای تلویزیون استفاده میکردند ،۴۰ سال از آنروزها میگذرد و مردم بخت برگشته ایران با دیدن صورتهای چندش آور و تهوع آور تو و همپالکی های دیو صفت تو از زندگی خود خسته و دچار افسردگی و انواع بیماریهای روحی و روانی گشته اند .زمانیکه یک بانوی شجاع ایرانی دوروز پیش با قبول هر نوع ریسک و خطر شعار مرگ بر خامنه ئی را فریاد میکند باین معناست که دیگر بس است و گورتان را گم کنید !!!
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۸ ، 10:39:48 توسط سیم آخر
اقای رییس ج اا. بزرگترین غم زمانیست که مردم از دولت خود ناامید شوند و دل به قدرتهای خارجی ببندند. اما دل بستن به قدرتهای خارج نیست که غم را باعث میشود بلکه حکام بی لیاقت داخل هستند. توجه مردم به رسانه های خارج به خاطر نور امید از خارج و تاریکی مطلق در داخل است. پروانه ها به سوی نور میروند. مردم را گناهکار جلوه دادن از صفات بد شماست که پاک شدنی نیست.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
برخورد پلیس ترکیه با اقدام بیگانه‌ستیزانه در استان دنیزلی/ "ورود ایرانی ها و افعانی ها به این مغازه ممنوع است" + عکس
سند چشم‌انداز ۱۴۴۴؛ دستپخت پسر خاله رهبری
کشف لامبورگینی ۲۴میلیاردی قاچاق در شیراز! + عکس
فیلم/ شبکه الجزیره از تردد فرمانده عملیات قتل خاشقجی منتشر کرد
شرمندگی سناتور آمریکایی از احتمال ایرانی بودن پدرانش
فیلم / شیراز ۳ راه نمازی:  زن فضولی به یک خانم بخاطر حجاب گیر میدهد که مردم جمع شده و جواب وی را میدهند
دزدی و اختلاس در حکومت اسلامی به جايی رسيده که صدا و سيما هم افشاگری می کند!
فيلم
/ افشاگری از دزدی‌ها و اختلاس‌های کهکشانی! در برنامه زنده صدا و سیما 
تعدادی از فرزندان مقامات جمهوری اسلامی که در آمریکا درس می‌خوانند و زندگی می کنند
شروع شد! مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی در تصادف خودرو!!
شواهد قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان یافت شد
فارس: فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور
وقتی سردمداران رژيم پته هم را روی آب می ريزند
فيلم/ سخنان تکان‌دهنده وزیر اسبق آموزش و پرورش 
آگهی های تجارتی