علی خرم : روزهای سخت و نامعلوم به سرعت در حال پیش آمدن هستند/ طرح سه مرحله‌ای آمریکا بعد از اعمال تحریمها /  روسیه  در صحنه سوریه به ایران از پشت خنجر زدرونامه آرمان روز یکشنبه ۳تیر۹۷در مطلبی به‌نقل از علی خرم سفیر پیشین ایران در سازمان ملل نوشت: روزهای سخت و نامعلوم به سرعت در حال پیش آمدن هستند.

دونالد ترامپ و تیم تندرو او با بیرون آمدن از برجام شرایط ناپایداری را برای ایران و جهان به‌وجود آورده‌اند. آنها تحریم‌های بیرحمانه‌ای در سر دارند... تا از مردادماه جاری نتایج آن را کسب نمایند.

ناامیدی از نقش روسیه بعد از برجام برای حل مشکلات

علی خرم گفت: روسیه که نه تنها در صحنه سوریه به ایران از پشت خنجر زد بلکه داوطلبانه با عربستان برای بیرون کردن سهم ایران در صادرات نفت اوپک اعلام آمادگی نمود تا هر چه زودتر به نگاه به شرق ما پاسخی دندان‌شکن داده باشد. تا کاخ سفید این‌گونه عمل کند اعتمادی به مذاکره نمی‌توان داشت. البته اظهار امیدواری به دپیلماسی و مذاکره در دنیای امروز دور از ذهن نیست و باید منتظر ماند و گفت؛ شاید وقتی دیگر.

طرح سه مرحله‌ای آمریکا بعد از اعمال تحریمها

آمریکا طرحی سه مرحله‌ای در ذهن دارد که مرحله اول آن اعمال تحریم‌هاست و سپس محدودیت برای ایران به‌ترتیبی که شبیه پروژه نفت در برابر غذای دوران عراق، کشورمان را ضعیف‌تر و فرتوت‌‌تر سازد و مرحله سوم تسلیم و اگر نشد درگیری نظامی به‌وجود آورد. تجربه‌ای که در مورد عراق به‌کار برده شد و به اضمحلال این کشور انجامید.

نباید روی اروپا برای حمایت در مقابل تحریمها حساب باز کرد

سفیر پیشین رژیم در سازمان ملل‌متحد گفت: در هر حال دونالد ترامپ پیش‌بینی می‌نماید ظرف یک تا دو سال اجماعی اجباری در تحریم‌ها علیه ایران به‌وجود آید. اروپایی‌ها بر اساس اصول خود تا زمانی که ایران به برجام متعهد بماند از کشورمان حمایت می‌نمایند ولی توانایی‌های مالی اقتصادی آنها محدود بوده و شاید فقط به تعهدات خود در حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط جامه عمل بپوشانند...

تحریمها تاثیرات سیاست خصمانه در قبال شرق و غرب

علی خرم افزود: حال ملاحظه می‌شود۴۰سال است در اثر اشغال سفارت آمریکا که دامنگیر جمهوری اسلامی شده ابتدا روابط جمهوری اسلامی با آمریکا خصمانه گردید و سپس با کل غرب و آنگاه این خصومت مورد سوءاستفاده برخی همسایگان و دول شرق قرار گرفت که بر موج روابط خصمانه ایران و آمریکا سوار شوند و تا آنجا که توانستند ایران را آزار دادند و آنجا که نتوانستند، با کارت ایران در مقابل آمریکا بازی کردند و وجه آن‌ را از آمریکا ستاندند. عقل سلیم ایجاب می‌کند از یک‌سو به این میدان بازی سوءاستفاده کنندگان، پایان داده شود و از سوی دیگر بهانه از تندروهای آمریکایی اسراییلی و عربی گرفته شود.

[کد مطلب: 158178] [تاريخ انتشار: سوم تير ۱۳۹۷ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۹۷ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۱۸ ، 18:38:03 توسط مصطفی
خلاصه کردن عمل روسها به خنجر زدن ، بیش از حد ساده کردن مسئله است که درک واقعیت را مخدوش میکند 1- نظام کنونی حاکم بر ایران هرگز یک رژیم نبوده است بلکه مانند هیأتی از راهزنان که منطقه ای را تصرف کرده اند کشور را اداره میکند. این جماعت دائما با هم دعوا دارند هرچند که رئیسی هم وجود دارد. در بین انها دیوانگان، جاسوسان، حرامیان، ساده دلان، نوکران اجنبی، کلاه برداران و فریبکاران و دیگر اقسام منحرفین و فاسدین ائتلاف بسیار پر جنب و جوشی را بوجود آورده است. 2- نتیجه چنین کشورداری جز فلاکت نبوده است. سالها تخلیه داراییها و پتانسیلها و باج دادن به دیگران سرانجام ایران را زمینگیر کرده است و این جماعت راهی جز نوکری تمام و کمال اجنبی برایشان نمانده است 3- اینها میخواهند نوکری روسها را بکنند ولی ماهیت در هم ریخته شان از آنها نوکری چموش میسازد که به درد روسها نمیخورند چون روسها نمیتوانند مسئولیت کارهای آنها را به عهده بگیرند. فراموش نکنید جریمه خطای یک نوکر را اربابش باید بدهد و روسها چنین نوکر عوضی را با اردنگی انداختند بیرون.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۹۷ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۱۸ ، 14:12:02 توسط خلیل
روس‌ها همیشه در طول تاریخ به ایران و ایرانی ازپشت خنجر زده‌اند .درمورد اخوندها چیزی که عوض داره گله نداره مردم انقلاب کردنند اخوندهای مرتجع بقدرت رسیدندو حکومت را انحصاری کردنند واز پشت به ملت ایران خنجر زدنند.
نوشته شده در تاريخ سوم تير ۱۳۹۷ برابر با بيست و چهارم ژوئن ۲۰۱۸ ، 13:35:04 توسط بهاره
حالا اسم شما بیشرفهای رژیم جمهوری اسلامی را چه بگذاریم خوبه؟ مال مردم ایران را چهل سال بلعیدید و همچون علف خرس پخش کردید به هر نا کسی در منطقه. از پشت به مردم ایران خنجر زدید. اینها مال مردم ایران بوده بیشرفها این پولها سرمایه یک ملیت بوده بیشرفها ایا عمق فاجعه را درک میکنید چه بر سر این مردم آورده اید!؟؟ مازراتیها , فراریها و منزلهای آنچنانی از جیب مردم ایران؟! اگر صد تا دست هم داشته باشید طبق قوانین کثیف و عقب مانده تان باز هم کم است که قطع شود. ما را بیچاره کردید ما هم شما و فرزندانتان را خاکستر باد هوا خواهیم کرد. هر کجای دنیا باشید بزودی روزی خواهد رسید که آرزو میکنید که ای کاش متولد نشده بودید دزدهای ملعون.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
وضع دشوار آقازاده‌ها در ینگه دنیا!/ کدام یک از مقامات ایرانی نگران لغو اقامت فرزندشان در آمریکا هستند؟ +عکس
 آیا در پاسپورت‌های ایرانی تراشه جی‌پی‌اس نصب می‌شود؟
فيلم/ یکی از شهروندان تراشه‌ای را از داخل پاسپورت ایرانی خارج می‌کند 
عکس/ مراسم سنگ زدن به يوتيوب در نمایشگاه تهاجم فرهنگی با حضور سردار نقدی
افزایش خیانت در زندگی‌ زناشویی در ایران
یک نویسنده ایرانی به اتهام تجاوز جنسی به اعدام محکوم شد 
چرا خامنه‌ای نگران سال ۹۸ است؟
سردمداران جمهوری اسلامی همه از يک نوعند
فيلم/ ادعاهای تاج زاده در مورد حوادث اول انقلاب و سال 88  
ضرب و جرح فرزند یکی از نمایندگان مجلس
مانور ناو دریایی آمریکا در نزدیکی ایران
پشت ماجرای دستگیری یکی از مدیران شرکت چینی «هواوی» در کانادا 
چه بر سر سفره‌های ایرانی آمده است؟
وزیر دولت احمدی‌نژاد از اوین آزاد شد 
آگهی های تجارتی