اظهارات دایی در حمایت از کی‌روش: حرف منتقدان تیم‌ملی را نمی‌فهمم/ منتقدان تیم‌ملی تا به حال کجا بودند؟/ ایران از ژاپن و کره هم نتایج بهتری گرفت 


همشهری نوشت:

تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی توانست نمایش بسیار خوبی را از خود به‌نمایش بگذارد اما در نهایت با ۴ امتیاز از جام‌جهانی خداحافظی کرد تا به ایران بازگردد.

علی دایی، اسطوره فوتبال ایران از جمله کسانی بود که پیش از سفر تیم‌ملی به روسیه بارها از تیم‌ملی حمایت کرد و حتی خودش شخصا به اردوی تیم‌ملی در ترکیه رفت. به همین دلیل روز گذشته با او تماس گرفتیم تا در خصوص نتایج تیم‌ملی و همچنین عملکرد کی‌روش و اختلاف او با برانکو صحبت کنیم.

عملکرد تیم‌ملی در جام‌جهانی را چطور دیدید؟

به نظر من تیم‌ملی در این دوره جام‌جهانی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و توانست بازی‌های خوبی را از خود به نمایش بگذارد. تیم‌ملی اگرچه از دور گروهی نتوانست بالا بیاید اما این توان را داشت و حتی دیدید که در بازی برابر اسپانیا می‌توانست پیروز شود و در بازی برابر پرتغال هم با بدشانسی تساوی کرد. به‌طور کلی باید بگویم که تیم‌ملی فقط با بدشانسی از گروه خود صعود نکرد.

البته منتقدان تیم‌ملی بر این باور هستند که با توجه به حذف اسپانیا و پرتغال در دور بعد، گروه ایران خیلی هم سخت نبوده است.

برای من خیلی جالب است که این حرف‌ها را می‌شنوم. منتقدان تیم‌ملی تا به حال کجا بودند که در مورد تیم‌ملی نظر بدهند و چرا قبل از شروع جام‌جهانی این حرف‌ها را نمی‌زدند؟ برای من جالب است که پیش از شروع جام‌جهانی می‌گفتند که تیم‌ملی در گروه مرگ قرار دارد اما حالا این نظر را ندارند.

منتقدان اعتقاد دارند که اگر ایران کمی هجومی بازی می‌کرد و آنقدر دفاعی نبود شاید می‌توانست نتایج بهتری را رقم بزند.

این چیزی نیست که من یا هرکس دیگری در مورد آن صحبت کنیم. نکته این است که هر سرمربی برای خودش یک تاکتیک و یک تفکری را در ذهن دارد. کی‌روش تفکر خود را به‌خوبی به تیم منتقل کرد و دیدید که تیم‌ملی بسیار خوب و با برنامه در هر بازی ظاهر شد و باید به نظر کی‌روش احترام گذاشت.

عملکرد تیم‌ملی را در مقایسه با تیم‌های کره و ژاپن چطور دیدید؟

به‌نظر من ایران در این دوره از رقابت‌های جام‌جهانی بعد از 40 سال توانست 4 امتیاز بگیرد این در حالی است که کره تنها 3امتیاز گرفت و استرالیا هم تنها 1امتیاز به‌دست آورد. فقط ژاپن بود که با 4امتیاز از گروه خودش صعود کرد اما ایران نتوانست با 4امتیاز صعود کند. اگر بازی ژاپن برابر بلژیک را فاکتور بگیریم که ژاپن این شانس را داشت بلژیک را شکست دهد به نظر من ایران از ژاپن و کره هم نتایج بهتری گرفت.

البته منتقدان تیم‌ملی اعتقاد دارند که موفقیت تیم‌ملی را نباید سر کسی کوبید.

همان‎طور که گفتم نمی‌دانم منتقدان تیم‌ملی چرا تا به حال چنین صحبتی را مطرح نمی‌کردند و واقعیت این است که اصلا این منتقدان را نمی‌فهمم.

درست بعد از پایان جام‌جهانی کی‌روش و برانکو باز با هم دچار اختلاف شدیدی شدند. به‌عنوان کسی که با هر دو رابطه خوبی دارید، چرا این جدال ادامه یافته است؟

من نمی‌خواهم در این خصوص صحبت کنم. هم کی‌روش و هم برانکو برای من عزیز هستند و نمی‌خواهم در این مورد صحبت کنم.

[کد مطلب: 159262] [تاريخ انتشار: چهاردهم تير ۱۳۹۷ برابر با پنجم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی