واکنش کیهان به پخش «اعترافات» مائده هژبری: قتل و شکنجه‌ای صورت نگرفته؛ فقط دختری ‌گریه کرده و از ترس یا از ته دل، گفته پشیمان است


کیهان درباره ماجرای مستندی با عنوان «بیراهه» نوشت:

«انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله کفتارهای سیاسی که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه بحران‌آفرینی کنند.
یک دختر نوجوان در صفحه اینستاگرام، تصاویر رقصش را منتشر می‌کند. مسئول یا مسئولین مربوطه با طی مراحل قانونی، ایشان را احضار می‌کنند. تلویزیون مستندی با عنوان بیراهه پخش کرده و چند دقیقه‌ای از زمان نیم‌ساعته این مستند را هم به ابراز پشیمانی این خانم نوجوان که در حال‌ گریه است، اختصاص می‌دهد. این تمام آن اتفاقی است که افتاده. نه قتلی صورت گرفته، نه تجاوزی رخ داده، نه کسی را به ‌دار آویخته‌اند و نه به کسی سیلی زده و شکنجه‌اش کرده‌اند. فقط یک دختر ‌گریه کرده و از روی ترس یا از ته دل گفته از انتشار تصاویر رقص‌هایش پشیمان است.»

جعفر بلوری یادداشتی در روزنامه کیهان با این مقدمه نوشته که در بخش پایانی آن آمده است: «صدا و سیما با آن عریضی و طویلی به قول رهبر انقلاب که خطاب به کارکنان قوه قضائیه فرمودند باید در حوزه رسانه هنرمندانه فعالیت کند، در این مستند، غیرهنرمندانه وارد شد و بدسلیقگی کرد.

انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله «کفتارهای سیاسی» که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه «بحران‌آفرینی» کنند. صدا و سیما با این بدسلیقگی برای این کفتار‌ها فقط خوراک تبلیغاتی مهیا کرد.»

[کد مطلب: 159700] [تاريخ انتشار: بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 20:13:28 توسط از سرسبیل تهران
و در ادامه بحث کیهان ولایی بله تچاوز اصلا تا دوسالگی ست از سه سال به بعد دیگر البته تفخیذ و البته وطی ممنوع است تا شش سالگی در هر حال در زندانهای نظام مقدس برا این دختر تفخیذی شده و نه وطی ای و نه دخولی بنا بر این مل پیروان پیامبر اکرمیم و کارمان از روی حساب است. همه باید خفه شوند. اما خودمانیم کیهان هم ترسیده. می گوید بدسلیقگی شده! اما قتل و تجاوز نشده. البته استالین و هیتلر در نزد اینان پادو هستند.
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 13:28:30 توسط ایرانی ضد فراموشی
این رحمان هاتفی همان کسی بود که تیتر کیهانی : شاه رفت را زد و بالاخره توسط جلادان ريوف پاسدار اسلام ناب کشته شد. حالا جانشینان او همچون بنیاد گذاران کیهان شاهنشاهی رفتار می کنند تا خاطره شاه رفت را از ذهن مردم پاک کنند. اقای اطلاعاتی یادش رفت به این نکات هم اشارکند.
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 11:30:22 توسط اطلاعات
این روزنامه کیهان میراث دار روزنامه ایست که روزگاری سر دبیرش رحمان هاتفی توده ای معروف بود, چه انتظاری از این روزی نامه میتوان داشت؟......
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ اولین تصاویر از دو عضو گروه الاحواز(بنا به ادعای سخنگوی سپاه) که در حمله‌ی مسلحانه‌ی امروز به رژه نیروهای مسلح در اهواز، توسط نیروهای نظامی کشته شدند 
فيلم/ لحظه دستگیری فردی که گفته می‌شود یکی از مظنونان حمله امروز به رژه اهواز است 
فيلم/ تبادل شدید آتش میان حمله کنندگان و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی
فيلم/ ویدیویی جدید از لحظه درگیری نیروهای امنیتی و مهاجمان در حادثه امروز اهواز 
فیلم/ لحظه اطلاع روحانی و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از حمله مسلحانه اهواز و ترک مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران
موضع گیری دو راس آخوند در خصوص از جان گذشتگی سرباز ارتشی 
عکس/ عکسی که داعش از حمله کنندگان به رژه اهواز منتشر کرد
پیش‌بینی اندیشکده آمریکایی از اوضاع ایران تا پایان ۲۰۱۸
یک حمله، چند مدعی
حمله به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز
فوری/ فیلم/  جزئیات حمله به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز به روایت صدا و سیما
تصاویر/ حمله تروریستی امروز در اهواز 
عکس/ حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز
آگهی های تجارتی