واکنش کیهان به پخش «اعترافات» مائده هژبری: قتل و شکنجه‌ای صورت نگرفته؛ فقط دختری ‌گریه کرده و از ترس یا از ته دل، گفته پشیمان است


کیهان درباره ماجرای مستندی با عنوان «بیراهه» نوشت:

«انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله کفتارهای سیاسی که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه بحران‌آفرینی کنند.
یک دختر نوجوان در صفحه اینستاگرام، تصاویر رقصش را منتشر می‌کند. مسئول یا مسئولین مربوطه با طی مراحل قانونی، ایشان را احضار می‌کنند. تلویزیون مستندی با عنوان بیراهه پخش کرده و چند دقیقه‌ای از زمان نیم‌ساعته این مستند را هم به ابراز پشیمانی این خانم نوجوان که در حال‌ گریه است، اختصاص می‌دهد. این تمام آن اتفاقی است که افتاده. نه قتلی صورت گرفته، نه تجاوزی رخ داده، نه کسی را به ‌دار آویخته‌اند و نه به کسی سیلی زده و شکنجه‌اش کرده‌اند. فقط یک دختر ‌گریه کرده و از روی ترس یا از ته دل گفته از انتشار تصاویر رقص‌هایش پشیمان است.»

جعفر بلوری یادداشتی در روزنامه کیهان با این مقدمه نوشته که در بخش پایانی آن آمده است: «صدا و سیما با آن عریضی و طویلی به قول رهبر انقلاب که خطاب به کارکنان قوه قضائیه فرمودند باید در حوزه رسانه هنرمندانه فعالیت کند، در این مستند، غیرهنرمندانه وارد شد و بدسلیقگی کرد.

انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله «کفتارهای سیاسی» که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه «بحران‌آفرینی» کنند. صدا و سیما با این بدسلیقگی برای این کفتار‌ها فقط خوراک تبلیغاتی مهیا کرد.»

[کد مطلب: 159700] [تاريخ انتشار: بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 20:13:28 توسط از سرسبیل تهران
و در ادامه بحث کیهان ولایی بله تچاوز اصلا تا دوسالگی ست از سه سال به بعد دیگر البته تفخیذ و البته وطی ممنوع است تا شش سالگی در هر حال در زندانهای نظام مقدس برا این دختر تفخیذی شده و نه وطی ای و نه دخولی بنا بر این مل پیروان پیامبر اکرمیم و کارمان از روی حساب است. همه باید خفه شوند. اما خودمانیم کیهان هم ترسیده. می گوید بدسلیقگی شده! اما قتل و تجاوز نشده. البته استالین و هیتلر در نزد اینان پادو هستند.
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 13:28:30 توسط ایرانی ضد فراموشی
این رحمان هاتفی همان کسی بود که تیتر کیهانی : شاه رفت را زد و بالاخره توسط جلادان ريوف پاسدار اسلام ناب کشته شد. حالا جانشینان او همچون بنیاد گذاران کیهان شاهنشاهی رفتار می کنند تا خاطره شاه رفت را از ذهن مردم پاک کنند. اقای اطلاعاتی یادش رفت به این نکات هم اشارکند.
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 11:30:22 توسط اطلاعات
این روزنامه کیهان میراث دار روزنامه ایست که روزگاری سر دبیرش رحمان هاتفی توده ای معروف بود, چه انتظاری از این روزی نامه میتوان داشت؟......
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فراموش شدگان + عکس
درخواست اخراج سفیر رژیم ایران از عراق به دلیل رفتار او در سالگرد پیروزی علیه داعش
فیلم/ آیا این چیزی جز وحشیگری است؟
عکس/ اصل شعار مرگ بر آمریکا اینه، تا الان کامل ادا نمیکردیمش
علی رضایی فرزند محسن رضایی کجا مشغول کار است؟
فيلم/ فیلمبرداری یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن! 
فیلم/  این سرباز وحشی کیست؟
فیلم/ این مرد جان به لب رسیده روی کفن نوشته مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر روحانی و روی بنای میدانی در کیش نوشته جاوید شاه شعار آزادی کارگران زندانی سر می‌دهد/ امروز سه شنبه
ایرانی هایی که در گرجستان ملک خریده اند، خانه های شان را به حراج گذاشته اند
خبر‌های ضد و نقیض از نحوه کشته شدن یک فرمانده سپاه
فيلم/ نماينده مجلس خطاب به کارمند: «تو ... می‌خوری از من دستور نمی‌گیری!
افشای زمینخواری‎های گسترده و برج‏‌سازی‎های مخفی اُمرا و فرماندهان نظامی در تهران
آگهی های تجارتی