واکنش کیهان به پخش «اعترافات» مائده هژبری: قتل و شکنجه‌ای صورت نگرفته؛ فقط دختری ‌گریه کرده و از ترس یا از ته دل، گفته پشیمان است


کیهان درباره ماجرای مستندی با عنوان «بیراهه» نوشت:

«انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله کفتارهای سیاسی که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه بحران‌آفرینی کنند.
یک دختر نوجوان در صفحه اینستاگرام، تصاویر رقصش را منتشر می‌کند. مسئول یا مسئولین مربوطه با طی مراحل قانونی، ایشان را احضار می‌کنند. تلویزیون مستندی با عنوان بیراهه پخش کرده و چند دقیقه‌ای از زمان نیم‌ساعته این مستند را هم به ابراز پشیمانی این خانم نوجوان که در حال‌ گریه است، اختصاص می‌دهد. این تمام آن اتفاقی است که افتاده. نه قتلی صورت گرفته، نه تجاوزی رخ داده، نه کسی را به ‌دار آویخته‌اند و نه به کسی سیلی زده و شکنجه‌اش کرده‌اند. فقط یک دختر ‌گریه کرده و از روی ترس یا از ته دل گفته از انتشار تصاویر رقص‌هایش پشیمان است.»

جعفر بلوری یادداشتی در روزنامه کیهان با این مقدمه نوشته که در بخش پایانی آن آمده است: «صدا و سیما با آن عریضی و طویلی به قول رهبر انقلاب که خطاب به کارکنان قوه قضائیه فرمودند باید در حوزه رسانه هنرمندانه فعالیت کند، در این مستند، غیرهنرمندانه وارد شد و بدسلیقگی کرد.

انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله «کفتارهای سیاسی» که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه «بحران‌آفرینی» کنند. صدا و سیما با این بدسلیقگی برای این کفتار‌ها فقط خوراک تبلیغاتی مهیا کرد.»

[کد مطلب: 159700] [تاريخ انتشار: بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 20:13:28 توسط از سرسبیل تهران
و در ادامه بحث کیهان ولایی بله تچاوز اصلا تا دوسالگی ست از سه سال به بعد دیگر البته تفخیذ و البته وطی ممنوع است تا شش سالگی در هر حال در زندانهای نظام مقدس برا این دختر تفخیذی شده و نه وطی ای و نه دخولی بنا بر این مل پیروان پیامبر اکرمیم و کارمان از روی حساب است. همه باید خفه شوند. اما خودمانیم کیهان هم ترسیده. می گوید بدسلیقگی شده! اما قتل و تجاوز نشده. البته استالین و هیتلر در نزد اینان پادو هستند.
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 13:28:30 توسط ایرانی ضد فراموشی
این رحمان هاتفی همان کسی بود که تیتر کیهانی : شاه رفت را زد و بالاخره توسط جلادان ريوف پاسدار اسلام ناب کشته شد. حالا جانشینان او همچون بنیاد گذاران کیهان شاهنشاهی رفتار می کنند تا خاطره شاه رفت را از ذهن مردم پاک کنند. اقای اطلاعاتی یادش رفت به این نکات هم اشارکند.
نوشته شده در تاريخ بيستم تير ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 11:30:22 توسط اطلاعات
این روزنامه کیهان میراث دار روزنامه ایست که روزگاری سر دبیرش رحمان هاتفی توده ای معروف بود, چه انتظاری از این روزی نامه میتوان داشت؟......
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ رگبار مسلسل و حمله نیروی انتظامی برای متفرق کردن مردم
فیلم/  لحظه حادثه فرود بدون چرخ فوكر ١٠٠ ایران ایر، بروی باند فرودگاه مهرآباد تهران
فیلم/ یکی از پر بیننده ترین ویدئوهای توئیتر ایرانی ها
فیلم/  رشت/ ماموران نیروی انتظامی به میان جشن و شادی مردم در میدان شهرداری ریختند تا مراسم را به هم بزنند
فیلم/ استقبال مردم کنگان از روحانی با شعار : کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو
فیلم/ جشن چهارشنبه سوری مردم تهران در فلکه دوم تهرانپارس همراه با رقص و پایکوبی خیابانی
عکس/ سیل در مازندران
فیلم/ به کوری چشم آخوندها نوروز زنده تر از همیشه
فیلم/ چهارشنبه سوری سال ۹۷، کرمانشاه: فریاد «مرگ بر بسیجی»
فیلم/ چهارشنبه سوری شهرک اکباتان (تهران)
فیلم/ جشن ملی چهارشنبه سوری در پارک نهج‌البلاغه تهران؛ جشن و شادی خیابانی مردم
عصبانیت سیاستمداران آلمان از سفیر آمریکا در برلین 
آگهی های تجارتی