عباس امیر انتظام درگذشت


سخنگو و معاون نخست وزیر در دولت موقت مهدی بازرگان، ساعاتی پیش دزگذشت.

عباس امیرانتظام، عضو نهضت‌ ملی ایران و سخنگو و معاون نخست وزیر در دولت موقت مهندس مهدی بازرگان، روز پنجشنبه ۲۱ تیر در سن ۸۶ سالگی در تهران درگذشت.

عباس امیرانتظام  زادهٔ ۲۷ مرداد ۱۳۱۱ خورشیدی در تهران، سیاستمدار ایرانی، معاون نخست‌وزیر و نیز سخنگوی دولت مهدی بازرگان، عضو جبهه ملی ایران بود. امیرانتظام نخستین و قدیمی‌ترین زندانی سیاسی پس از انقلاب ایران به‌شمار می‌رود که از تاریخ ۲۸ آذر ماه ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۵ در حبس به سر برد. او در ۲۱ تیرماه ۱۳۹۷ در ۸۶ سالگی بر اثر سکته قلبی در تهران درگذشت.

[کد مطلب: 159747] [تاريخ انتشار: بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 22:40:44 توسط ASHENA
یکی از دردهای بزرگ جامعه ما این است که افرادی هنوز تفاوت بین خائن و خادم را نمیدانند و از روی ناآگاهی بلندگوی ج.ا میشوند و در جا انداختن سناریوی این رژیم آزادی کش و فاسد در خفه کردن صدای آزادیخواهان و دلسوزان ایران و ایرانی همداستان و همصدا میشوند. چهل سال حکومت فاسدین نشان داد که چه کسانی در خدمت مردم بودند و چه کسانی خیانت کردند ٬ چه کسانی فریاد آزادی سر دادند و چه کسانی نطفه های آزادی را خفه کردند٬ چه کسانی فریاد مردم شدند و چه کسانی با سیاستهای غلط ولی با ظاهری رادیکال و مخالف ج.ا با فاسدین همراه شدند. خوب بیاد داریم که ج.ا و جریانات سیاسی مخالف همصدا مرگ را برای امیر انتظام طلب میکردند. چند صباحی قلم در دست دشمن است و برایمان تاریخ مینویسد ولی این هم خواهد گذشت و تاریخ قضاوتش را بدرستی خواهد کرد و نشان خواهد چه کسانی از جنس مردم بودند و چه کسانی علیه مردم.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 18:23:57 توسط کارگر
بدرک که این جاسوس سیا به رفقای دیگرش یعنی قطب زاده، دکتر یزدی، دکتر چمران، ژنرال مدنی، ژنرال قرنی و مهندس بازرگان خان پیوست. این خائنان پیچ و مهره های اولیه جمهوری اسلامی بودند. حالا باید منتظر شد تا بنی صدر کثیف هم به جمع خائنان تاریخ بپیوندد .
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 15:10:14 توسط كوروش
يك لات چاقوكش را چند روز پيش كشتند هزاران نفر براى خاكسپاريش رفته بودند براى اين مبارز حالا ببينيد چند نفر مي ايند جاى تاسف دارد براى اين ملت
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 09:27:21 توسط بينا
اگر به جاى مهدى بازرگان ( آخوند بدون عمامه) آقاى امير انتظام نخست وزير بود، جمهورى اسلامى و ولايت فقيه بر اين مملكت سلطه نمى كرد. تسليت به همه آزادگان و خانواده ايشان.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 08:41:40 توسط شایان
بگیم خائن یا وطن پرست؟
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 07:40:52 توسط Ashena
انسانی آزاده و شجاع که در مقابل استبداد سربلند ایستاد٬ از تبار آزادگان بود. کسی که برای سربلندی ایران و ایرانی تمام وجودش را هدیه کرد٬شرم بر آنان که به بندش کشیدند و شرم بر آنان که نان به نرخ روز خوردند و بر این ظلم بزرگ چشم پوشاندند. زندگی او به تنهایی نشان دهنده ظلم و جنایتیست که ج. ا بر آزاد مردان ایران روا داشت. جا دارد در مراسم خاکسپاریش مردم با حضور گسترده به جنایت پیشگان رژیم نشان دهند که آزاد مردان ایران زمین در قلب ملّت جا دارند. یاد و نامش جاودانه باد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فراموش شدگان + عکس
درخواست اخراج سفیر رژیم ایران از عراق به دلیل رفتار او در سالگرد پیروزی علیه داعش
فیلم/ آیا این چیزی جز وحشیگری است؟
عکس/ اصل شعار مرگ بر آمریکا اینه، تا الان کامل ادا نمیکردیمش
علی رضایی فرزند محسن رضایی کجا مشغول کار است؟
فيلم/ فیلمبرداری یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن! 
فیلم/  این سرباز وحشی کیست؟
فیلم/ این مرد جان به لب رسیده روی کفن نوشته مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر روحانی و روی بنای میدانی در کیش نوشته جاوید شاه شعار آزادی کارگران زندانی سر می‌دهد/ امروز سه شنبه
ایرانی هایی که در گرجستان ملک خریده اند، خانه های شان را به حراج گذاشته اند
خبر‌های ضد و نقیض از نحوه کشته شدن یک فرمانده سپاه
فيلم/ نماينده مجلس خطاب به کارمند: «تو ... می‌خوری از من دستور نمی‌گیری!
افشای زمینخواری‎های گسترده و برج‏‌سازی‎های مخفی اُمرا و فرماندهان نظامی در تهران
آگهی های تجارتی