استان مازندران در انتظار فاجعه‌های زیست‌محیطی است / باید به حال امروز خون گریست / شرایط امروز نتیجه 20 سال بی‌تدبیری است


به گزارش خبرنگار ایلنا، صاحب شریفی امروز در جریان جلسه رسمی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه نماینده سوادکوه است با اشاره به پیشقدم بودن مازندران در بسیاری از عرصه‌ها از شرایط امروز استان گلایه و انتقاد کرده و گفت: امروز تامین آب آشامیدنی اولویت اصلی مدیران این بخش از کشور شده و جوانان به علت بیکاری کنار خیابان‌ها دست‌فروشی کرده و آواره استان‌ها و اقلیم‌های دیگر می‌شوند.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه بیش از 2 دهه است سکوتی اندوهناک و غبار بی‌تدبیری و بی‌مسئولیتی و بی‌دانشی جای جای استان را فرا گرفته، افزود: این سرزمین سالانه بیش از 20 میلیون گردشگر دارد اما به علت فقدان برنامه ظرفیت‌های گردشگری آن نادیده گرفته شده‌اند و بسیاری از بخش‌ها همچون میانشار، پلنگ دره و ... همچنان برای هموطنان ناشناخته هستند.

وی ادامه داد: به نام خودکفایی ادارات و سازمان‌های دولتی چوب حراج بر گنج‌های پیدا و پنهان مازندران زده‌اند. جنگل‌های هیرکانی به تاراج رفته و برداشت‌های جنون آمیز از رودخانه‌ها و منابع آب زیرزمینی موجب نابودی آبزیان و پرندگان شده است.

وی با بیان اینکه کارخانجات شماره یک و دو نساجی استان مانند گوشت قربانی به نهادها و سازمان‌های خاص و غیرخاص واگذار شده به افتخارات این استان در مسابقات بین المللی اشاره کرد و افزود: باید خون گریست که در پایتخت کشتی کشور حتی یک آکادمی استاندارد بین‌المللی کشتی وجود ندارد و در بهشت دامپروری ایران گوشت یخ‌زده برزیلی مصرف می‌شود. باید خون گریست که در مهد کشاورزی و برنج ایران خروار خروار برنج پاکستانی و هندی وارد می‌شود.

صاحب شریفی با بیان اینکه قاطبه اتفاقات دی‌ماه 96 اغتشاشگر نبودند، افزود: این افراد خواهران و برادران و فرزندان امثال شهیدان رجایی، باکری و ... بودند. اینان به تنگ آمده‌اند چراکه روزی نسلی در این مملکت چشم باز کرد و طالقانی‌ها و بهشتی‌ها و مصدق‌ها و بازرگان‌ها را دید اما امروز این نسل چشم باز کرده و مرتضوی‌ها، خاوری‌ها، طوسی‌ها، رحیمی‌ها و زنجانی‌ها را دیده است.

عضو شورای عالی استان‌ها با اشاره به وظایف این شورا درباره مردم افزود: ما نمایندگان بدون نهاد و هزینه‌های میلیاردی این مردم هستیم و باید گفت شورای عالی استان‌ها نمود دموکراسی در کشور است.
#

[کد مطلب: 159778] [تاريخ انتشار: بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ اولین تصاویر از دو عضو گروه الاحواز(بنا به ادعای سخنگوی سپاه) که در حمله‌ی مسلحانه‌ی امروز به رژه نیروهای مسلح در اهواز، توسط نیروهای نظامی کشته شدند 
فيلم/ لحظه دستگیری فردی که گفته می‌شود یکی از مظنونان حمله امروز به رژه اهواز است 
فيلم/ تبادل شدید آتش میان حمله کنندگان و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی
فيلم/ ویدیویی جدید از لحظه درگیری نیروهای امنیتی و مهاجمان در حادثه امروز اهواز 
فیلم/ لحظه اطلاع روحانی و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از حمله مسلحانه اهواز و ترک مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران
موضع گیری دو راس آخوند در خصوص از جان گذشتگی سرباز ارتشی 
عکس/ عکسی که داعش از حمله کنندگان به رژه اهواز منتشر کرد
پیش‌بینی اندیشکده آمریکایی از اوضاع ایران تا پایان ۲۰۱۸
یک حمله، چند مدعی
حمله به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز
فوری/ فیلم/  جزئیات حمله به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز به روایت صدا و سیما
تصاویر/ حمله تروریستی امروز در اهواز 
عکس/ حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز
آگهی های تجارتی