استان مازندران در انتظار فاجعه‌های زیست‌محیطی است / باید به حال امروز خون گریست / شرایط امروز نتیجه 20 سال بی‌تدبیری است


به گزارش خبرنگار ایلنا، صاحب شریفی امروز در جریان جلسه رسمی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه نماینده سوادکوه است با اشاره به پیشقدم بودن مازندران در بسیاری از عرصه‌ها از شرایط امروز استان گلایه و انتقاد کرده و گفت: امروز تامین آب آشامیدنی اولویت اصلی مدیران این بخش از کشور شده و جوانان به علت بیکاری کنار خیابان‌ها دست‌فروشی کرده و آواره استان‌ها و اقلیم‌های دیگر می‌شوند.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه بیش از 2 دهه است سکوتی اندوهناک و غبار بی‌تدبیری و بی‌مسئولیتی و بی‌دانشی جای جای استان را فرا گرفته، افزود: این سرزمین سالانه بیش از 20 میلیون گردشگر دارد اما به علت فقدان برنامه ظرفیت‌های گردشگری آن نادیده گرفته شده‌اند و بسیاری از بخش‌ها همچون میانشار، پلنگ دره و ... همچنان برای هموطنان ناشناخته هستند.

وی ادامه داد: به نام خودکفایی ادارات و سازمان‌های دولتی چوب حراج بر گنج‌های پیدا و پنهان مازندران زده‌اند. جنگل‌های هیرکانی به تاراج رفته و برداشت‌های جنون آمیز از رودخانه‌ها و منابع آب زیرزمینی موجب نابودی آبزیان و پرندگان شده است.

وی با بیان اینکه کارخانجات شماره یک و دو نساجی استان مانند گوشت قربانی به نهادها و سازمان‌های خاص و غیرخاص واگذار شده به افتخارات این استان در مسابقات بین المللی اشاره کرد و افزود: باید خون گریست که در پایتخت کشتی کشور حتی یک آکادمی استاندارد بین‌المللی کشتی وجود ندارد و در بهشت دامپروری ایران گوشت یخ‌زده برزیلی مصرف می‌شود. باید خون گریست که در مهد کشاورزی و برنج ایران خروار خروار برنج پاکستانی و هندی وارد می‌شود.

صاحب شریفی با بیان اینکه قاطبه اتفاقات دی‌ماه 96 اغتشاشگر نبودند، افزود: این افراد خواهران و برادران و فرزندان امثال شهیدان رجایی، باکری و ... بودند. اینان به تنگ آمده‌اند چراکه روزی نسلی در این مملکت چشم باز کرد و طالقانی‌ها و بهشتی‌ها و مصدق‌ها و بازرگان‌ها را دید اما امروز این نسل چشم باز کرده و مرتضوی‌ها، خاوری‌ها، طوسی‌ها، رحیمی‌ها و زنجانی‌ها را دیده است.

عضو شورای عالی استان‌ها با اشاره به وظایف این شورا درباره مردم افزود: ما نمایندگان بدون نهاد و هزینه‌های میلیاردی این مردم هستیم و باید گفت شورای عالی استان‌ها نمود دموکراسی در کشور است.
#

[کد مطلب: 159778] [تاريخ انتشار: بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فراموش شدگان + عکس
درخواست اخراج سفیر رژیم ایران از عراق به دلیل رفتار او در سالگرد پیروزی علیه داعش
فیلم/ آیا این چیزی جز وحشیگری است؟
عکس/ اصل شعار مرگ بر آمریکا اینه، تا الان کامل ادا نمیکردیمش
علی رضایی فرزند محسن رضایی کجا مشغول کار است؟
فيلم/ فیلمبرداری یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن! 
فیلم/  این سرباز وحشی کیست؟
فیلم/ این مرد جان به لب رسیده روی کفن نوشته مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر روحانی و روی بنای میدانی در کیش نوشته جاوید شاه شعار آزادی کارگران زندانی سر می‌دهد/ امروز سه شنبه
ایرانی هایی که در گرجستان ملک خریده اند، خانه های شان را به حراج گذاشته اند
خبر‌های ضد و نقیض از نحوه کشته شدن یک فرمانده سپاه
فيلم/ نماينده مجلس خطاب به کارمند: «تو ... می‌خوری از من دستور نمی‌گیری!
افشای زمینخواری‎های گسترده و برج‏‌سازی‎های مخفی اُمرا و فرماندهان نظامی در تهران
آگهی های تجارتی