مقامات رژیم اسلامی جدی نگران هستند: استقرار پایگاه‌های مقاومت بسیج در شهرک‌های ارتشیان


«همایش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیجِ ارتش» عنوان نشستی است که برای اولین بار برگزار شده و در آن از فعالیت «پایگاه‌های بسیج در شهرک‌های مسکونی ارتش» و همین‎طور فرمانده‏ این یگان رونمایی شده است.

به نوشته کیهان لندن، در این همایش که روز پنجشنبه، ۲۱ تیر، در محل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در تهران برگزار شده عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی، حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و جمعی از سرداران سپاه از جمله پاسدار ابوالفضل شکارچی معاون تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران و سردار محمدحسین سپهر جانشین رییس بسیج حضور داشتند.

خبرگزاری فارس گزارش داده در حاشیه این همایش کارگاه‌های آموزشی ویژه ائمه جماعات و فرماندهان بسیج ارتش نیز برگزار شده است.

فعالیت پایگاه‎های بسیج در شهرک‌های مسکونی ارتش و باز شدن پای بسیجی‌ها به شهرک‎های ارتشی بیانگر نگرانی  مقامات نسبت به حال و هوای اعتراضی حاکم بر این شهرک‎هاست اگرچه ادعا شده هدف از تشکیل این پایگاه‌ها «هم‌افزایی فعالیت‌های فرهنگی» و «تحقق فرامین فرماندهی کل قوا [خامنه‎ای] مبنی بر ایجاد روحیه صمیمیت میان کارکنان نیروهای مسلح» و «ایجاد وحدت رویه در فعالیت‌های فرهنگی کوی‌های سازمانی ارتش» است!

بر اساس خبرهای منتشرشده، امیر دریادار دوم حسین آزاد فرمانده پایگاه‌های بسیج ارتش است. او پیشتر فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش بود.

رفت و آمد نیروهای بسیج در خانه‌های سازمانی‎ ارتش به صورت محدود البته اتفاق جدیدی نیست. پای آ‎نها به شهرک‎های ارتشی‎نشین بعد از اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ و بالاگرفتن اعتراض‎ها در بعضی از این شهرک‎ها باز شد اما به تدریج کمرنگ شد تا اینکه با انتصاب موسوی به عنوان فرمانده ارتش او رسما دست در دست بسیج و سپاه گذاشت و در چاکرمآب کردن ارتش سنگ تمام گذاشت.

بهره‎گیری از خروجی‎های اتاق فکر بسیجیان و روحانیت


دریادار حسین آزاد در حاشیه این همایش گفته «به اعتقاد من، همه ارتشی‌ها بسیجی هستند و ریشه این موضوع در پیوستن ارتش به انقلاب، تبعیت از رهبری و مرجعیت دینی است.»

او در باره‏‎ی اجرای برنامه‎های جدید در ارتش نیز چیزهایی گفته که البته مبهم است از جمله: «تشکیل گروه‎های تخصصی برای بهره‎گیری از خروجی‎های اتاق فکر بسیجیان و روحانیت معزز و شناسایی، انتخاب و هدفمند کردن آنها برای آتیه»!

فرمانده پایگاه‎های بسیج ارتش افزوده: «ما مسائل را شناسایی می‎کنیم و با توجه به تحرکات ضدفرهنگی دشمن و با تحلیل روند حرکات دشمن در بخش فرهنگی و هویت‌زدایی دینی پیشگیری لازم را در این خصوص انجام می‌دهیم.»

این مقام نظامی مدعی شده که ارتشی‎ها و خانواده‎ها و فرزندان آنها در حوادث مختلف، در بخش‎های جنگ سرد، جنگ نرم و فتنه‎های مختلفی که در مملکت از سوی استکبار و صهیونیسم برنامه‌ریزی شده با نظام ولایی همراهی داشتند.

وی در پایان عنوان کرده توجه به بخش بسیج در ارتش نشأت گرفته از تفکرات فرماندهی کل ارتش در راستای به ثمر نشستن تدابیر فرماندهی کل قوا برای رشد ارتش انقلابی و بصیرت‌محور بوده و «ارتش در کنار تفکر بسیجی در معرض شمیم خوشبوی ولایت، این انقلاب را به صاحب اصلی آن یعنی آقا امام زمان می‌رساند»!

لازم به توضیح است پست سازمانی «فرمانده پایگاه بسیج ارتش» تا کنون وجود نداشته و از دستاوردهای فرمانده جدید ارتش است.

طرح مصباح: همکاری ائمه جماعات و بسیجی‎ها در کوی‎های سازمانی ارتش


اما توضیحات سرتیپ دوم تقی‌خانی معاون فرهنگی‌ و‌ روابط عمومی ارتش‌ در این باره شفاف‎تر است. او می‎گوید بیش از ۶ ماه است که برای برگزاری نخستین همایش مسئولان بسیج و ائمه جماعات کوی‌های سازمانی ارتش برنامه‎ریزی شده است.

۱۲۴ امام جماعت و مسئولان ۱۹۸ پایگاه مقاومت بسیج در این نشست حضور داشتند که در قالب «طرح مصباح» صورت گرفته که یکی از اهداف آن «اعتلای پایگاه‌های بسیج کوی‌های سازمانی» ارتش است.

حکومت و زمامداران رژیم می‌دانند که بدنه‎ی ارتش از مردم جدا نیست و آنها نیز زیر فشار معیشتی و مشکلات اقتصادی قرار دارند و در و دیوار شهرک‎های نظامی پر از شعار علیه فرماندهان ارتش است و پخش شبنامه در این شهرک‎ها زیاد شده است. ساکنان کوی‎های سازمانی ارتش در تهران و دیگر شهرستان‎ها بیش از آنکه به فعالیت فرهنگی بسیجی‎ها و روحانیون نیاز داشته باشند به امکانات اولیه برای زندگی نیاز دارند.

بد نیست فرمانده ارتش سری به خانه‎های سازمانی قصرفیروزه در شرق تهران یا کوی کاشان حوالی میدان قزوین بیاندازد تا ببیند مشکلات واقعی خانواده‎های ارتشی کدامند. بماند که وضعیت منازل مسکونی ارتشیان در شهرستان‎ها از مرز فاجعه گذشته و بعضی از آنها رسما ویرانه‎سراست تا شهرک مسکونی.

[کد مطلب: 159807] [تاريخ انتشار: بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 22:46:08 توسط ****
این کار ج.ا نفرت ارتش را نسبت بخود بیشتر میکند. مثل این میماند که خانوادههای غیر مسلحه اشان بگروگان بسیجیهای آدم کش مسلح درامده.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 22:39:42 توسط ****
اکثر اقوام ما از افسران ارتشی هستند همینطور پدرو پدر شوهر خواهرم و همگی مثل بقیه مردم کوچه و بازار ایران فکر میکنند و از این رژیم نفرت دارند. ضمنا حکومت دسترسی ارتش به اسلحه و مهمات نیمه سنگین تا سنگین را حتی در پادگانهای دور از مرکز و حتی تزدیک شهرهای مرزی هم غیرممکن کرده و اسلحه های سبک و کمی هم که در برخی پادگانها قرار دارند کلا فاقد مهمات میباشند و حتی افسران هم فاقد اسلحه کمری هستد و افسران ارشدی که اگر اسلحه کمری هم داشته باشند باید در جلسات کمی مهم اسلحه های خود را تحویل دژبان جلسات دهند و این بی اعتمادی و دوری در بین ارتش و حکومت کلا دوطرفه میباشد.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 21:25:42 توسط shf^lاز تهران
آذر خانم این روزنامه کیهان چاپ لندن عکس برگردان همان روزنامه کیهان چاپ تهران است. البته این کیهان آن قپر بدنام و سطلعنطلب است که خودش هم میداند. برای همین سرکار خانم ضد برژوا برو در سایت گویا نگاه کن کیهان چنان از بدنامی خودش باخبر است که مطلبش را در میان صفحه امضاء می کند تا خواننده در تله بیفتد و و مطلب را تا آخر بخواند. طبق خبرهای موثق حتا رضا پهلوی هم در دروغ پردازی کیهان صدایش درآمده. در هر حال در اینکه حکومت ضد انسانی اسلام ناب بزودی در گلوگاه شتری توالت به رحمت الله خواهد رفت حرفی نیست. اما اینهمه ربطی به کیهان سطلعنطلب ندارد. چرا که اگر چه حکومت شاهدر برابر حکومت الله و بخوانید عنلا حکومت مخملین است اما در رابطه حتا حکومت استالین و هیتلر هم از بسیاری نظرها از این حکومت ارجمندترند! شاه محمد درضا رهبر انقلاب ایران بود. بنا بر این تمامی فجایع رژیم ضد بشری آخوند را هم ثمره تدبیر خردمندانه یا خردمدارانه ی ایشون است!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 19:01:28 توسط آذر
بگذار از ترس بر خود بلرزند، سرنگونی هر لحظه نزدیکتر میشود، با سرنگونی ج-ا، و استقرارشوراها، یکی از وظائفش الغای بوروکراسی و نیروهای مسلح حرفه‌ای جدا از مردم در هم شکستن ماشین دولتی بورژوازی، برچیدن ارگانهای سرکوب، ارتش، سپاه پاسداران، پلیس، بسیج، دستگاههای شکنجه و جاسوسیست. این ارگانها و نهادها در حکومت شورایی منحل و جاروب می‌شوند. بازوری مسلح حکومت شورایی، توده مردم مسلح‌اند. این توده‌ی مسلح که تحت اتوریته شوراها به وظایف انقلابی خود عمل می‌کند، قدرتمندتر ازهر نیروی مسلح حرفه‌ای‌ست و به خوبی قادر است از موجودیت حکومت شورایی کارگران و زحمتکشان حراست کند، هر متجاوزی را سرکوب و سر جای خود بنشاند و از نظم انقلابی پاسداری کند.برافتادن نیروهای مسلح حرفه‌ای و برقراری تسلیح عمومی توده‌ها به نظام وظیفه‌ی اجباری پایان خواهد داد. دیگر جوانان کشور مجبور نمی‌شوند که دو سال از بهترین ایام عمر خود را عاطل و باطل در گوشه پادگان‌ها بگذرانند. تودههای زحمتکش مردم در همان حال که کار مولد و سودمند خود را انجام می‌دهند، مسلح هستند و وظایف انقلابی خود را در دفاع از حاکمیت خود و منافعشان بر عهده خواهند داشت.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 18:22:16 توسط افراسیاب
رژیم شروع کرده بطور گسترده استخدام اتباع خارجی بعنوان مزدور٫ بیشتر بسیجیان نیروهای افغان عراقی لبنانی پاکستانی سوریه و فلسطینی هستند٫ حکومت آخوندی هیچ اعتمادی به نیروهای ایرانی نداره و بشدت از آنها میترسه٫ پاشنه آشیل رژیم همین نیروهای ایرانی هستند
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فراموش شدگان + عکس
درخواست اخراج سفیر رژیم ایران از عراق به دلیل رفتار او در سالگرد پیروزی علیه داعش
فیلم/ آیا این چیزی جز وحشیگری است؟
عکس/ اصل شعار مرگ بر آمریکا اینه، تا الان کامل ادا نمیکردیمش
علی رضایی فرزند محسن رضایی کجا مشغول کار است؟
فيلم/ فیلمبرداری یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن! 
فیلم/  این سرباز وحشی کیست؟
فیلم/ این مرد جان به لب رسیده روی کفن نوشته مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر روحانی و روی بنای میدانی در کیش نوشته جاوید شاه شعار آزادی کارگران زندانی سر می‌دهد/ امروز سه شنبه
ایرانی هایی که در گرجستان ملک خریده اند، خانه های شان را به حراج گذاشته اند
خبر‌های ضد و نقیض از نحوه کشته شدن یک فرمانده سپاه
فيلم/ نماينده مجلس خطاب به کارمند: «تو ... می‌خوری از من دستور نمی‌گیری!
افشای زمینخواری‎های گسترده و برج‏‌سازی‎های مخفی اُمرا و فرماندهان نظامی در تهران
آگهی های تجارتی