علم الهدی: ایجاد دانشگاه برای جدایی علم از دین بود/ قبل از دانشگاه دانشمندان بزرگ از حوزه بودند/  احداث راه آهن توسط رضا خان برای حمل و نقل تسلیحات انگلیس‌ها وروس‌ها بود


خبرگزاری مهر: امام جمعه مشهد گفت: توسعه حجاب حرکتی فکری و فرهنگی است که با تحلیل، فکر، قلم و بیان صورت می‌گیرد.

 احمد علم الهدی ظهر پنجشنبه سخنرانی پایانی راهپیمایی عفاف و حجاب اظهار کرد: ما در فرهنگ سازی جامعه نمی‌خواهیم به زور متوسل شویم، اما آنچه که در نظام وجود دارد، مقابله با بد حجابی به عنوان عامل بر از بین برنده امنیت عفاف در جامعه است.

وی افزود: قصد نداریم با حجاب اجباری مردم را وادار به داشتن حجاب کنیم بلکه می‌خواهیم به واسطه مقابله و مبارزه با آن با فساد و منکر بجنگیم. توسعه حجاب حرکتی فکری و فرهنگی است که با تحلیل، فکر، قلم و بیان صورت می‌گیرد. ما باید فرد بی حجاب را با استدلال به حجاب ترغیب کنیم، اما اگر افراد با بی حجابی خود، خواسته یا نا خواسته به یکی از عوامل دشمن مبدل شود، باید با آن مبارزه کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اینکه امروز مردم با مشکلات اقتصادی مواجه هستند و وضعیت معیشتی مناسبی ندارند دلیل بر این نیست که در مسائل فرهنگی نظیر حجاب مردم را رها کنیم چراکه بی حجابی در جامعه اگر از دزدی و بسیاری از گناهان دیگر بدتر نباشد کمتر نیست. بی حجابی و توسعه حجاب دو مسئله متفاوت هستند و مسائل نباید با هم اشتباه شوند.

وی گفت: مسئله حجاب به عنوان یک ارزش قرآنی و یک واجب دینی مورد توجه همه است، اما آنچه که امروز باید تبیین شود، حرکت نابه کارانه و جریان استعماری رضاخانی است. پس از جنگ جهانی سوم ابر قدرت ها، مدرنیزاسیون را به عنوان خط مشی خود برای تسلط بر کشور‌های جهان سوم انتخاب کرد و به این نتیجه رسیدند که برای اجرا آن راهی جز براندازی هویت فرهنگی جوامع ندارند و با دست نشاندن افرادی، چون رضا خان تلاش کردند که هویت ایرانی را از بین ببرند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: دشمن برای تحقق هدف خود باید بر روی موثرترین ارزش‌هایی که هویت یک ملت را تثبیت می‌کرد، اثر گذاری می‌کرد و لباس یک ملت که همواره نشان دهنده هویت آن بود، بهترین انتخاب بود. کشف حجاب توسط رضاخان به منظور براندازی هویت ایرانی و اسلامی صورت گرفت. او در تمام دوران سلطنت خود جز خیانت، ظلم، ستم و نوکری برای غربی‌ها هیچ کار دیگری انجام نداد.

وی تاکید کرد: احداث راه آهن توسط رضا خان برای حمل و نقل تسلیحات انگلیس‌ها وروس‌ها بود، حتی ایجاد دانشگاه نیز به منظور جدایی علوم تجربی از دین بود و گرنه ما قبل از وجود دانشگاه دانشمندان بسیار بزرگی داشتیم که همه از حوزه‌های علمیه برخواسته بودند.

علم الهدی با تاکید بر مسئله حجاب به عنوان تعیین کننده هویت یک ملت افزود: چادر، صرف نظر از اینکه یک پوشش عظیم اسلامی و تامین کننده حجاب است، هویت ایرانی و اسلامی مردم ما است و این هویت ایرانی و اسلامی با هم گره خورده است

[کد مطلب: 159811] [تاريخ انتشار: بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم تير ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 18:01:55 توسط آواره
زیر ذره بین، انگلیسها می خواستند که راه آهن از زاهدان (که راه آهن داشت و به شبکه راه آهن سراسری هندوستان آن زمان متصل می شد) به تهران و کرمانشاه و مرز عراق کشیده شود تا این دو مستعمره آنها، به هم وصل شوند. و عراق (و در حقیقت مدیترانه) به شبکۀ سراسری هند دست یابد و بالعکس. حتی پس از پایان راه آهن سراسری ایران روزنامه های غربی با تمسخر نوشتند: "شاه ایران راه آهنی ساخته که از«هیچ کجا به هیچ کجا میرود».
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم تير ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 13:48:14 توسط پرويز
حوضه دانشمنداني دروغين و رمال تربيت مي دهد و دانشگاه تأسيس شد كه تحقيق كنند چرا خرافات و رمالي بجاي علم تدريس شود . اما چرا مذهبيون از دست علم ناراحتند بخاطر دكان خرافات و رمالي ديگر مشتري ندارد
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم تير ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 10:40:48 توسط ریز بین
این آخوند دزد هیچ نمیداند. راه آهن قرار بود از مشهد به تهران تا کرمانشاه باشد ولی انگلیس دستور داد از آبادان تا آذربایجان شود نه برای اسلحه به روسیه بلکه برای جنگ احتمالی با شوروی. البته بعدها در برابر هیتلر، چرچیل به روزولت گفت اسلحه بفرستد به استالین. امتیاز نفت یعنی تمام پول ایران را هم رضا خان داد انگلیس برای ۶۰ سال و پول راه آهن را مالیات مردم از قند و شکر ساخت. زنده یاد داور هم مانند بسیاری سازندگان ایران را هم مغضوب و خودکشی داد. رضا خان گل به سر می مالید در دسته های عاشورا، پای برهنه، عکسش هم هست. جمهوری هم بدستور آخوندهای استعمار تبدیل به سلطنت دست نشانده وی شد. ممد رضا هم کنسرسیوم نفتی ننگین امضا کرد و دیکتاتوری و نابودی احزاب و حقوق اوقاف ملایان و مسجد سازی و آخوند پروری.تنها راه، انحلال تمام حوزه های آخوندی است. خائن غارتگر نوکر اجنبی هستند، بروند نجف. ریشه از انگل آخوند فراتر است. عوامل استعمار ملت را میخواهند گیج کنند. تا نفت و گاز غارت شود.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم تير ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 06:18:47 توسط سیم آخر
علم الهدی میگوید قبل از دانشگاه دانشمندان بزرگی از حوزه علمییه بودند. خدمت بی مبارکتان عرض شود که هر جا ادم نباشد خر اقاست. وقتی که برای وارد شدن به حوزه رقابتی نباشد، البته که نادانها از انجا سر در میاورند
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم تير ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 05:27:13 توسط اکبر
هردفعه این علم الگدا دهانش را باز میکند به اندازه یک تریلی گند وتعفن بیرون میریزد
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 22:57:55 توسط Ip۸
فیلم چاپلوسی خودت را از محمد رضا شاه نگاه کن که چطور داری پاچه خواری میکنی وخودت را در زمان رضا شاه تصور کن بعد ببین جرئت چنین فکرچرندی را داری چه برسد که بزبان بیاری حالا حوزه علمیه چند ده سال سابقه بشکل کنونی دارد که دانشمندان را برخواسته از حوزه میدانی بیسوادی و خرفتی از این فرد حرفهای مزخرف در میآورد؟،
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 21:55:25 توسط Shapour Ezazi
هرچه فکر کردم، بیشتر متوجه شدم که طبق تعریف و فهم آخوند های اهریمن، من و هفتاد ملیون ایرانی، کافر و دشمن اسلام هستیم. متاسفانه در هزار سال گذشته، حکومتها افسار بر پوزه این متولیان آیین اهریمن زده و آنها را در لانه های خودشان محبوس نگه داشته بودند تا قدم در جوامع و مکان های مترقی و پیشرفته نگذارند... در این چهل سال، فرصتی بدستشان افتاد تا خوی جنایی و فاسد خود را بنمایش بگذارند. عاقبت اینها بهتر از بنیانگذاران خود نخواهد بود که نود درصدشان بدست مردم مظلوم و ستمدیده ایران بقتل رسیدند. آتش زدن مساجد و حتی آخوند ها واکنش طبیعی بشریت در مقابله با شیاطین خونخوار است. اینان هم بدست ما به آتش سپرده خواهند شد، قبل و یا بعد از قتل.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 21:04:27 توسط RahGozar
اعتراضات به مشكلات معشيتي يك جرقه است، اما در واقع انفجار اصلي كه شماهارا يكراست راهي ذباله داني خواهد كرد همين طرز انديشه قرون وسطايي اتان است كه كشور را بمدت ٤٠ ساله به قرن ها قبل به عقب كشانديد .
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 21:02:50 توسط آواره
میگوید: "احداث راه آهن توسط رضا خان برای حمل و نقل تسلیحات انگلیس‌ها وروس‌ها (در زمان جنگ) بود". لایحۀ "راه آهن سراسری کشور" در اسفند 1306 (فوریه 1928) در مجلس بتصویب رسید. پنج سال بعد، درسال 1933 هیتلر صدراعظم آلمان شد. سیزده سال بعد در سپتامبر 1939 جنگ جهانی دوم با حملۀ آلمان به لهستان آغاز شد. آلمان ها در ساختن ایستگاه ها و پل های راه آهن کمک های مهندسی ارزنده ای به ایران کردند تا راه آهن ساخته شود و روس و انگلیس بتوانند بر ضد آلمان از آن استفاده کنند!!!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 20:23:57 توسط rohani
برو ما ...
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 19:47:21 توسط اکثریت ساکت
علم الهدی بیشعور، خب یک قرن از جنگ گذشته راه آهن رو چرا تعطیل نمیکنید؟ ساخت ارابه که تو نظام الهی کاری نداره خر، گاو و الاغ هم ماشالا فراوان. دانشگاه هم همچنین، چرا تعطیلش نمیکنید، فعالیت های حوزوی رو بسط بدید، ماشالا دانشجو و استاد هم اونجا زیاده حتی نصفشون هم تو صنعت حمل و نقل وارد بشند باز کمبود نخواهید داشت.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم تير ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 19:36:00 توسط افراسیاب
این گاومیش هنوز نمیدونه جنگ جهانی سوم رخ نداده و فقط دوتا جنگ جهانی بوده٫ چرندیاتش راجب رضا شاه هم بخاطر شعارهای مردم است٫ رضا شاه در مراغه مسلسل گذاشت زمین گفت هر کسی برای حسین سینه بزنه شلیک میکنم و هیچ کسی هم جرات دسته راه انداختن نداشت٫ در طول سلطنت رضا شاه چهارده سال هیچ کجای ایران شیعه ها نتوانستن دسته زنجیر زنی راه بندازن این بیناموس هم از این داره میسوزه
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
به کوری چشم ملايان
فيلم/  تهران رقص و شادی مردم، شب گذشته در خیابان آیت شمالی نارمک 
چه کسانی بیانیه گام دوم خامنه ای را قدسی خواندند؟
عکس/ حادثه برای هواپیمای ایرانی در قطر
بازداشت ایرانی‌ها با پاسپورت جعلی اسرائیلی در فرودگاه‌های جهان! +عکس
فيلم/ ضرب و شتم يک بانو توسط پليس وحشی حکومت اسلامی
عکس/  غَش‌کردن متهم به "فساد اقتصادی" در دادگاه
فیلم/ استقبال مردم کنگان از روحانی با شعار : کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو
فیلم/ یکی از پر بیننده ترین ویدئوهای توئیتر ایرانی ها
طرح نام صادق لاریجانی و علی‌اکبر ناطق‌نوری در زمین خواری بزرگ کلاک
عکس/ ماموران امنیتی دفتر حزب پان ایرانیست در تهران را پلمپ کردند
پسر تختی: پدرم خودکشی کرد 
عکس/ سیل در مازندران
آگهی های تجارتی