جزیره اسرارآمیز! 


محمد جواد اکبرین نوشت: 

فیلمی از تلویزیون پخش می‌شود که دختری را در حال اشک ندامت و اعتراف نشان می‌دهد. جامعه از این «تحقیرِ تازه» خشمگین می‌شود. مدیر روابط عمومی صداوسیما از پخش فیلم دفاع می‌کند و می‌گوید خانواده‌ها زنگ می‌زنند، تقاضا می‌کنند و تلویزیون را قسم می‌دهند که چنین برنامه‌هایی بسازند. اما چند جمله بعد در همین توضیح، معلوم می‌شود که چیزی مهمتر از «تقاضا و قسم خانواده‌ها» وجودداشته! او می‌گوید: «مقام قضایی درخواست کرده بود تا موضوع این افراد حتما رسانه‌ای شود». و سرانجام حرف اصلی را می‌زند و این کارها را «وظیفه‌ی ذاتی» صدا و سیما می‌داند.

چند ساعت بعد اما خبرگزاری مهر به نقل از پلیس اعلام می‌کند که «فیلم، تقطیع شده و صدای گریه از جای دیگری روی تصویر گذاشته شده»! چند ساعت بعدتر خبرگزاری ایسنا از قول یک مقام قضایی که نخواست نامش فاش شود می‌گوید قوه قضائیه مسئولیت پخش فیلم را نمی‌پذیرد؛ چون قبل از پخش آن را ندیده.

تا اینجای کار، تلویزیون مدعی است کار مشترکِ دادگاه و پلیس را پخش کرده اما نه دادگاه مسئولیت می‌پذیرد نه پلیس! آدم به یاد استادیوم آزادی در شب بازیِ ایران می‌افتد که دولت به خانواده‌ها اجازه‌ی ورود می‌دهد ولی در بسته است؛ پلیس هم می‌گوید ما نبستیم! و ناگهان درِ استادیوم خودش باز می‌شود.

بامداد امروز اما فرمانده ناجا بدون ورود به این بحث، اعلام کرد که «۷۰% خانم‌ها در ایران طرفدار حجاب و عفاف‌اند» احتمالا این نظرسنجی در میان همان خانواده‌هایی انجام شده که هر روز تلویزیون را قسم می‌دهند از آن فیلم‌ها پخش کند!

بگذریم؛ اما این «جزیره اسرار آمیز» یک قسمت خوب هم دارد. و آن اینکه سپاه هم به جمع مخالفانِ پخش اعترافات پیوسته و روزنامه جوان، ارگان سپاه در سرمقاله امروزش (ديروز) نوشته: «اگر شاخ‌ها[ی اینستاگرام]را نمی‌توانیم بشکنیم لااقل تیزتر نکنیم و در دل جامعه خود فرو ننشانیم» مهم نیست که چرا سپاه ناگهان نگران پخش اعترافات شده؛ مهم این است که می‌توان همین جمله را هر روز به «برادران» نشان داد و گفت حالا که اینقدر خوب و باشعورید لطفا در سیاست خارجی هم با همین فرمان بروید تا ⁧ منافع ملی ⁩ تأمین شود؛ یعنی: شاخ‌های جهان را اگر نمی‌توانید بشکنید لااقل تیزتر نکنید و در دل ⁧ ایران ⁩ فرو ننشانید.

[کد مطلب: 159828] [تاريخ انتشار: بيست و دوم تير ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/این زن با‌حجاب توی واگن زنانه‌ی مترو انقدر به این دختر جوان تذکر داد که دختر هم عصبانی شد و گفت یا تمام کن یا لباسم را در میارم، برو جلوی تجاوز سعید طوسی‌ها را بگیر،..
فيلم/ تیکه شدید مهران مدیری به فساد بانکی ووامهای میلیاردی!
امروزدریافت‌های میلیاردی دومجری تلویزیون (مهران مدیری و احسان علیخانی) ازموسسه ثامن الحجج تیترسایتهای خبری بود 
صوت/ فایل صوتی درز کرده از مکالمات سلمان خدادادی نماینده متجاوز مجلس آخوندی 
ارز دولتی نرسید/ پرواز تهران-استانبول لغو شد
* بالاخره نهاد دستور دهنده ی پخش اعترافات مائده هژبری مشخص شد
* پاسخ حجتی کرمانی به جنتی که گفته بود که در شورای نگهبان فقط یک رای دارد
طنز/ دوست دارید کدام مرد، همکار زن شما باشد؟ 
 گزارش تکان دهنده ایسنا: اینجا «سرطان» می‌کارند + تصاوير
فيلم/ صف طولانی و ازدحام جهت دریافت ارز مسافرتی در فرودگاه خمینی 
فروش ارز مسافرتی متوقف شد
ماجرای فایل صوتی گفت‌وگوی یک نماینده مجلس با یک زن
124 میلیارد تومان پول ثامن الحجج در حساب شخصی  منوچهرمتکی/ آیا اموال متکی مصادره می شود؟
بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد 
آگهی های تجارتی