یکی از شاکیان استاندار تهران: نگاه کردن به مرد نیمه برهنه اشکال دارد/ حضور زنان در ورزشگاه‌ها را منافقین و من و تو و بی‌بی‌سی مطرح کرده‌اند/ استاندار به خانواده شهدا توهین کرد 


در روزهای اخیر تصویر پیامکی در فضای مجازی منتشر شد که در آن از خانواده شهدا و ایثارگران و افراد دلسوز خواسته بود در اعتراض به ورود زنان به ورزشگاه آزادی از استاندار تهران شکایت کنند.

ارسال‌کنندگان این پیامک مدعی بودند که ورود خانواده‌ها به ورزشگاه آزادی با دستور استاندار تهران و علیرغم مخالفت علی خامنه ايی صورت گرفته است.

در پایان این پیامک هم دو شماره تماس برای هماهنگی جهت طرح شکایت اعلام شده بود.

یکی از شاکیان استاندار تهران که خود را داوود براتی و مسئول هیات خانواده شهدا و ایثارگران و یکی از شکات این پرونده نامیده در گفت‌وگو با ایلنا، از شکایت تعدادی از خانواده‌های شهدا، جانبازان و گروهی از مردم از محمدحسین مقیمی، استاندار تهران بابت صدور مجوز برای حضور زنان در استادیوم آزادی خبر داد و گفت: «اسنادی را داریم که نشان می‌دهد آمریکا و تعدادی از جمهوری‌خواهان طی سال‌های پیش برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران راهکارهایی را پیشنهاد کردند که از جمله آنها حضور زنان در استادیوم، کشف حجاب و مسیحی شدن آنها است.»

وی ادامه داد: «این حرکت ابتدا در سال ۹۴ انجام شد و ما دیدیم که برای حدود ۳۰۰ زن به صورت گزینشی مجوزهایی برای حضور در استادیوم برای دیدن بازی والیبال صادر شد که تحت فشارهای مجامع جهانی بود. در آن زمان نیز اعتراضاتی نسبت به این مسئله صورت گرفت اما متاسفانه پیگیری نشد.»

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران با بیان اینکه «تعدادی از عوامل خودفروخته طی سال‌های گذشته بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها را پیگیری می‌کردند»، اظهار داشت: «عده‌ای هم در داخل نادانسته، این موضوع را که توسط منافقین و رسانه‌هایی همچون بی‌بی‌سی و من و تو مطرح شده بود، مطرح کرده و به آن دامن می‌زدند که در نهایت مشاهده کردیم طی هفته‌های مجوزهایی برای حضور زنان در استادیوم آزادی حاضر شد.»

وی در تشریح «دلایل خود برای عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها» تصریح کرد: «در تمام ادیان اصولی وجود دارد که بر اساس آ‌ن نگاه کردن یک زن به یک مرد در حالی که نیمه‌‌برهنه است و پوشش مناسبی ندارد، اشکال دارد. بر این اساس در بازی فوتبال، والیبال، بسکتبال و حتی پینگ‌‌‌‌پونگ می‌بینیم فردی به صورت زنده با شورت یا لباس حلقه‌ای یا لباس‌های تنگ به میدان آمده و در حال رقابت و بازی کردن است.»

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران افزود: «مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید درخصوص حضور زنان دستوراتی داده‌اند و استفتایشان مبنی بر این بوده است که خانم‌ها نباید به استادیوم بروند. این مساله هم فقط مربوط به فوتبال نیست.»

وی با طرح این سوال که «چه شده است که پس از حدود چهار دهه عده‌ای به دنبال رفتن زنان به ورزشگاه هستند؟» خاطرنشان کرد: «حضور زنان در ورزشگاه‌ها همراه با هزینه‌های اقتصادی و فرهنگی است. کسی که می‌خواهد استادیوم برود، حداقل باید ۱۵ هزار تومان پول بلیت بدهد که این رقم را هر کسی نمی‌تواند پرداخت کند و تنها عده‌ای خاص توانایی پرداخت این پول را دارند، در حالی که دغدغه عمده بسیاری از مردم مسائل معیشتی است.»

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران اضافه کرد: ا«گر مبنای مسئولان پیگیری مسائل معیشتی و حل و فصل مشکلات اقتصادی است، درست نیست که زنان به ورزشگاه بروند و اگر مراجع و مسئولان در این باره کوتاه آمدند، بهتر است نام جمهوری اسلامی را به جمهوری ایرانی تغییر دهند در حالی که ما تنها کشور اسلامی هستیم که دارای حکومت شیعه است و باید اصول و شرع مقدس رعایت شود.»

وی ابراز داشت: «از فردا خانم‌ها سربرهنه بیرون رفته و حتی به استادیوم بروند. آیا این موضوع موجب حل مسائل معیشتی مردم می‌شود؟ خیر؛ پس می‌بینید که با انجام این کار مشکل اقتصادی مردم حل نخواهد شد.»

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران با اشاره به تعدادی از مسئولان بیان کرد: «عده‌ای از دولتمردان از جمله استاندار تهران، رئیس‌‌جمهور و معاون امور بانوان به دنبال رفتن زنان به ورزشگاه‌ها هستند. سوال من این است که سود این مسئله برای آنها چیست؟»

وی یادآور شد: «ما اسنادی داریم که نشان می‌دهد آمریکا به دنبال حضور زنان در ورزشگاه‌ها است که از جمله این افراد پیتر کوهان‌لو از جمهوری‌خواهان آمریکایی است که این موضوع را دنبال کرده و مسئول پیگیری آن در مجامع بین‌المللی است.»  

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران در پاسخ به این سوال که عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان هم گفته است در صورت فراهم کردن زیرساخت‌ها حضور زنان در ورزشگاه‌ها اشکالی ندارد. واکنش شما به این اظهارات چیست؟ عنوان کرد: «آقای کدخدایی! منظور شما از زیرساخت یعنی چه؟ یعنی بازیکنان در بازی فوتبال، زیرشلواری بپوشند یا بازیکنان والیبال با لباس‌های آستین بلند در مسابقات حاضر شوند؟ یا آنکه در بازی کشتی، فرد با لباس گشاد به میدان بیاید یا در بازی بسکتبال، بازیکنان دیگر لباس آستین حلقه‌ای نپوشند یا در پینگ پنک فرد شورت کوتاه به پا نکند؟»

وی در پاسخ به این سوال که بازی‌هایی که شما به آن اشاره کردید که بازیکنانش لباس نیمه برهنه دارند از تلویزیون هم به صورت زنده پخش می‌شود و خانم‌ها آن را به صورت زنده می‌بینند. آیا این پخش زنده مشکلی ندارد؟ گفت:‌ «پخش زنده بازی‌ها از تلویزیون به صورت سه بعدی است و وقتی شما چیزی را به صورت سه بعدی ببینید، دیگر جذابیتی برای شما ندارد و تحریک نمی‌شوید.» {البته مقصود اين ذوب شده در ولايت «دو بعدی» است و احتمالا ايشان اصلا نمی داند بعد چيست!}

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران در پاسخ به این سوال که آیا شکایت‌نامه شما به مراجع قضایی تحویل داده شده است یا خیر؟ «اظهار داشت: بخشی از جرم جنبه عمومی دارد که در این راستا چند هزار امضا جمع‌آوری شده و به دادستانی تهران تحویل داده شده است. این شکایت از استاندار و برخی از مسئولان است و اسنادی که به آن اشاره کردم، هم پیوست شده است.»

وی ادامه داد: «همچنین تعدادی از خانواده شهدا در خصوص این موضوع با استاندار تهران جلسه داشتند و آقای مقیمی به آنها گفته بود که تعدادی از خانواده شهدا هم به ورزشگاه حضور یافته بودند که این توهین به خانواده شهدا است و در این رابطه ۲۰ نفر از خانواده شهدا از آقای استاندار شکایت کردند.»

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران در پاسخ به این سوال که آیا وکیل هم برای پیگیری این موضوع گرفته‌اید؟ تصریح کرد: «ما با یک نفر درخصوص این موضوع صحبت کرده‌ایم ولی هنوز نهایی نشده است.»

وی افزود: «این شکایت روز گذشته به دادستانی تحویل داده شد و ما با معاون دادستان تهران، آقای حمزه‌ای دیداری داشته‌ایم که در آن جلسه ۲۰ نفر از خانواده شهدا حضور داشتند.»

این فرد شکایت‌کننده از استاندار تهران خطاب به قوه قضاییه خاطرنشان کرد: «ما از قوه قضائیه تقاضا داریم که حرمت خون شهدا و جانبازان و ۷۵ پیکر شهیدی که امروز به میهن بازگشتند و آنهایی که رفتند تا جمهوری اسلامی باقی بماند به این موضوع در اسرع وقت و با قاطعیت پیگیری کنند.»

وی در خصوص ارسال پیامک برای پیگیری و جمع‌آوری امضا نیز ابراز داشت: «این پیامک تنها به ۱۰۰ نفر ارسال شده بود و این موضوع هم برای هماهنگی بوده و دریافت کنندگان نیز کسانی بوده‌اند که پیش از آن استشهاد جمع آوری کرده و شاکی بودند.»

[کد مطلب: 160342] [تاريخ انتشار: بيست و نهم تير ۱۳۹۷ برابر با بيستم ژوئيه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم تير ۱۳۹۷ برابر با بيستم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 22:02:31 توسط کارگر
۴۰ سال گذشته و در تمامی این سالها توی سر زنها زدند همان اکبر گنجی پناهنده امریکا خودش با جمعی چماقدار و تیغ کش به خیابانها آمدند و با پونس و تیغ موکت بری بجان زنان افتادند. ۴۰ سال حقوق زنان را ضایع کردند و هنوز هم جمعی داعشی دست از سر زنان برنمیدارند. معلوم است که بی حجاب(یعنی روسری را برداشتن) درد معیشتی و بیکاری و مسکن و گرانی و اعتیاد و گورخوابی و کارتون خوابی و کودکان کار و مشکل بی آبی و بی برقی و خشکسالی و تحریمها را حل نمیکند، چون تمامی این مشکلات ناشی از فساد دولت و حکومت غارتگر و دزد است. مشکل معیشتی وقتی طلاها و پولهای ایران خرج یمن سوریه عراق وامهای کلان و بی برگشت به ونزوئلا ارمنستان افغانستان جیبوتی بورکینا فاسو سودان و جزایر کمور و بولیوی و نیکارگوئه و سریلانکا میشود و درآمد نفت میلیارد میلیارد با کشتی و دکل گم میشود و همان افرادی که جای مهر نماز بر پیشانی دارند و رؤسای بانک و موسسات مالی میشوند و بعد با میلیاردها دلار گم میشوند، بله اینها هستند که مشکلات جامعه را بوجود میاورند. سران سپاه و غارتگران، نه آن زن بیچاره ای که چهار تا شوید مویش بیرون است.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم تير ۱۳۹۷ برابر با بيستم ژوئيه ۲۰۱۸ ، 11:42:40 توسط سیم آخر
اشکال دارد اقا اشکال. اشکالش فنی است. من و تو نمیفهمیم مدونید من و تو نمیفهمیم. باید یک نفر از مرکز علوم و تحقیقات عرش جبرئیلی و عزرائیلی بیاید و اشکالش را درست کند. اون اشکال باعث میشود 10 سال باران نیاید و صد تا زلزله 8 ریشتری بیاید. و هر شب و روز خسوف و کسوف بشود. داداش هر کاری که بیکاری را حل نمیکند بای برچیده شود؟ الاغ ! روزه و سینه زنی بیکاری را حل میکند. الاغ ! زیارت امامزاده های از گرسنه گی تلف شده بیکاری را حل میکند. الاغ ! مراسم پر خرج 22 بهمن بیکاری را حل میکند. خود فروختگی بس است. خیال نکن این پول مفتی که میگیرید از پول اخوند استِ. از پول مردم می خوری و ناسپاسی میکنی؟ ضررش به چشم خودت خواهد رفت.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ کاخ سلطنتی معمر قذافی بعد از 6 سال به روی خبرنگرانان باز شد. فقط ببینید چه ثروتی در آن جا است! /  شاهد این صحنه ها  در خانه رهبران مفتخور، دزد و جانی جمهوری اسلامی خواهیم بود
چماق کشی داماد شمخانی
فيلم/ لحظه نجات تنها بازمانده سقوط بوئینگ ۷۰۷  
احتمال عزل یا استعفای ترامپ و معاونش قوت گرفت
عکس/  آی‌مک روی میز حسین شریعتمداری
ازدواج همسر حججی نیز خبر شد
فیلم/ افشاگری امام جمعه لواسان از باندهای قدرت و ثروت و گسترش ساخت‌وساز غیر مجاز: کاخ ۶ هزار متری در لواسان متعلق به کیست؟
عکس/ هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در داخل خانه مردم در کرج
صبح امروز یک فروند هواپیمای باری در حوالی فرودگاه فتح کرج سقوط کرد
روش دختربازی اسلامی از زبان رحیم‌ پور ازغدی
فیلم/ میر محمدعلی (داماد شمخانی) در منطقه لواسان مشغول ساخت و ساز غیر مجاز
جاسوسان ایرانی در کالیفرنیا
فرود اضطراری ایرباس مشهد- تهران 
آگهی های تجارتی