کاریکاتور/ وقتی ملايان به جان مشروطه افتادند

 
این کاریکاتور صد سال پيش و از فکاهی‌نامه‌ی ملانصرالدین است كه ازتاثيرگذارترين مجله‌هاى زمان مشروطه بوده است.

نقاش، مارها و عقرب‌هاى عمامه به سر را به تصوير كشيده كه به جان مشروطه افتاده اند.


[کد مطلب: 162071] [تاريخ انتشار: هفدهم امرداد ۱۳۹۷ برابر با هشتم اوت ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ نوزدهم امرداد ۱۳۹۷ برابر با دهم اوت ۲۰۱۸ ، 08:06:45 توسط آواره
درست است که "روحانیت خائن دشمن ازادی" است. آیا آن کسانی که آن "روحانی دشمن آزادی" را به رهبری پذیرفتند و انقلابی که میتوانست سازنده باشد به این روز انداختند سهمی در این اشتباه فلاکتبار ندارند؟
نوشته شده در تاريخ هجدهم امرداد ۱۳۹۷ برابر با نهم اوت ۲۰۱۸ ، 09:43:34 توسط تهمتن - ش
معنا و مفهوم این کاریکاتور و درج آن در سایت چیزی بجز ضدیت روحانیت خائن به آزادی و آزادیخواهی نیست و هیچ ربطی به چپ و راست و هر زهرمار دیگری ندارد۰ حال اگر چند نفر غافل و یا دانسته به تخریب و جهت عوض کردن مفهوم این کاریکاتور برآمده هم تاثیری بر معنا و مفهوم این کاریکاتور ندارد و کمکی به آخوندان خائن نخواهدکرد.
نوشته شده در تاريخ هجدهم امرداد ۱۳۹۷ برابر با نهم اوت ۲۰۱۸ ، 06:10:00 توسط سمکو
فکر روشن، مثل نور خورشید بە هیچ چیز و هیچ قدرتی پنهان نمیتوان کرد!
نوشته شده در تاريخ هفدهم امرداد ۱۳۹۷ برابر با هشتم اوت ۲۰۱۸ ، 21:01:53 توسط آواره
روشنفکر(نما)ها وکتاب خوان های چهل سال پیش که خود را مسلمان میخواندند، خود را پیرو کتابی (قرآن) میدانستند که هرگز آنرا نخوانده بودند! حتی گروه چپ و هواداران کمونیست نیز در زیر پرچم اسلام هورا میکشیدند و کوشش میکردند که بین اسلام و مارکسیست پُلی بسازند. خسرو گلسرخی در دادگاه میگوید: من که یک مارکیست لنینیسم هستم برای نخستین بار عدالت اجتماعی را در مکتب اسلام جستم" ( کنیز و برده داری، دست و پا بریدن ، چشم از حدقه درآوردن و و و عدالت اجتماعی است؟) . ادامه میدهد ......." و ما نیز چنین اسلامی را اسلام حسینی و اسلام مولا علی را تایید میکنیم..." با آن همه ادعا و این همه نا آگاهی طبقۀ روشنفکر جامعه، از مردم عادی و عامی چه انتظاری میتوان داشت؟ .....و عاقبت آن شد که امروزه شاهدش هستیم.
نوشته شده در تاريخ هفدهم امرداد ۱۳۹۷ برابر با هشتم اوت ۲۰۱۸ ، 13:24:08 توسط تهمتن - ش
آخوند جنایتکار فضل الله نوری را مبارزین صدر مشروطه بدون هیچ ترسی از ارتجاع و نفوذ این آئین مرتجع بر مردم آنزمان ایران بدار کشیدن و اعدام کردند. هم اکنون نظام نام این آخوند مشروعه خواه﴿حکومت اسلامی امروزی﴾ بر روی خیابانهای شهرها نامگذاری کرده اند و پدر معنوی آخوندان کنونی ست. غرض این ست که اگر صد سال پیش مردم این آخوند جنایتکار را با وجود سلطه اسلام برجامعه؛ اعدامش کردند؛ وای بحال آخوندان کنونی که از مصدر قدرت حذف شوند و مانند آن آخوند جنایتکار مشروعه خواه بدست مردم گرفتار شوند. - اینکه در جامعه از تیرهای چراغ برق و درختان شهرها گفته میشود خود بازگوی حقیقتی اجناب ناپذیر برای جامعه روحانیت خائن ایران بوده و اعدام تمامی این جنایتکاران چه بر درختان و تیرهای چراغ برق و چه تیکه پاره کردنشان در شهرها حتمی خواهدبود تا جزا و تقاص ۴۰ سال ظلم جور بر مردم و کشتار و غارت و عقبماندگی کشوری ثروتمند را که به این روز انداخته اند را تاوان پس دهند. تا درس عبرتی برای آیندگان شوند.
نوشته شده در تاريخ هفدهم امرداد ۱۳۹۷ برابر با هشتم اوت ۲۰۱۸ ، 12:29:20 توسط ایرانی
روشن فکر نماها ! ! ! ! روزی نامه نگارهای گران مقدار ! ! ! ! چرا اینها رو حالا چاپ میکنید و نشان میدهید. آنوقت که جیک جیک مستی تون بود و به ج.ا بدون یک کلمه کم و زیاد راًی دادیت اینها رو نمیدونستید ؟ اگر بفرمایید نمیدانستید که این از بیسواد بودن و جامعه نشناسی و مطالعه نکردن جامعه اسلامیتون رو میرساند و اگر بفرمایید میدانستید و نمیگفتید این را میشود گفت ترس و به نرخ روز نان خوردن. قصدم از این چند خط فقط درد دل میباشد نه توهین
آگهی های تجارتی