دریافت تابعیت آلمانی با حفظ تابعیت قبلی 


اکثر کسانی که در سال ۲۰۱۷ تابعیت آلمان را گرفتند، تابعیت قبلی خود را حفظ کرده‌اند. در سال گذشته ۲۶۸۹ نفر ایرانی تابعیت آلمان را گرفتند اما هیچیک از این افراد گذرنامه ایرانی خود را پس نداده‌اند.

به گزارش دویچه وله، رسانه‌های آلمان با استناد به داده‌های اداره آمار این کشور گزارش داده‌اند که در سال گذشته ایرانی‌ها، سوری‌ها ، افغان‌ها، مراکشی‌ها و نیجریه‌‌ای‌ها گذرنامه کشور مبدا خود را همزمان با دریافت تابعیت آلمان از دست نداده‌اند.

طبق این آمار از ۱۱۲ هزار و ۲۱۱ نفر که به آنها تابعیت آلمانی اعطاء شده ۶۸ هزار و ۹۱۸ نفر یعنی بیش از ۶۱ درصد تابعیت قبلی خود را هم حفظ کرده‌اند. این رقم هیچوقت تا این حد زیاد نبوده است.

کسانی که تابعیت آلمان را گرفته‌اند برای همیشه آن را حفظ می‌کنند و حتی با دارا بودن گذرناه قبلی خود نیز دیگر خارجی به حساب نمی‌آیند.

بخش جالبی که در گزارش اداره آمار آلمان آمده این است که از ۳۹ هزار شهروند اتحادیه اروپا ۹۹ درصد تابعیت و گذرنامه قبلی خود را محفوظ نگه داشته‌اند.

وضعیت پناهجویان و ایرانیان

وضعیت پناهجویانی که تقاضای پناهندگی آنها در آلمان مورد قبول واقع شده هم در مسئله گرفتن حق تابعیت تغییر پیدا کرده است. این پناهجویان برای گرفتن تابعیت آلمانی دیگر نیازی به ترک تابعیت کشور مبداء خود ندارند.

در سال گذشته میلادی ۲۶۸۹ نفر ایرانی تابعیت آلمان را گرفته‌اند. بر اساس داده‌های اداره آمار آلمان هیچ‌یک از این افراد گذرنامه ایرانی خود را پس نداده‌اند.

اما فقط ایرانی‌ها نبودند که گذرنامه خود را حفظ کردند، بلکه شهروندان کشورهای دیگر از جمله ۲۴۷۹ سوری، ۲۴۰۰ افغان، ۲۳۹۰ مراکشی، ۱۲۹۴ لبنانی، ۱۱۲۵ تونسی، ۹۵۴ نیجریه‌ای و ۴۶۲ الجزایری هم گذرنامه قبلی خود را در سال ۲۰۱۷ در حین دریافت تابعیت آلمانی حفظ کرده‌اند.

وضعیت عراقی‌ها کمی متفات بوده است. از ۳۴۸۰ عراقی که به آنها تابعیت آلمان اعطاء شده حدود ۸۸ درصد تابعیت قبلی خود را حفظ کرده‌اند.

[کد مطلب: 162310] [تاريخ انتشار: بيستم امرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم اوت ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم اوت ۲۰۱۸ ، 11:57:36 توسط پناهنده
پناهنده های قلابی که با هزار کلک ثابت کردند که جانشان در خطر است و بعد که تابعیت گرفتند انگار نه انگار که جانشان در خطره با پاسپورت جمهوری اسلامیشان میروند ایران و برمیگردند به آلمان برای استفاده از مزایای تابعیت آلمانیشان.......البته این اعمال از چشم اداره پناهندگی پنهان نمی ماند........
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ عکسهای بدون شرح از ایران
هواپیما حسینیه شد
فيلم/ مداحی در هواپیما در حضور نمایندگان مجلس با صدای گوشخراش 
فیلم/ تبدیل شدن انگشتان پیامبر به لوله آب
 کشف گور جنگاور سه هزار ساله در رستم‌آباد
عکس/ روستای حیدره قاضی خان - همدان
وقتی دندان می‌میرد!
بزرگترین پل چاپ 3 بعدی جهان ساخته شد
فيلم/ افتتاح آژیر ظهور امام زمان! 
عکس/ بارش برف در صحرای آریزونای آمریکا باعث خلق این تصاویر زیبا و کم‌نظیر شده! 
همه مردم دنیا زیر ذره‌بین جاسوسی گوگل
شیطان 'شوخ' در اسپانیا جنجالی شد
شکل‌گیری یک صفحه مدور یخی روی رودی در آمریکا
آگهی های تجارتی