احتمال توقف فروش بلیت پروازهای خارجی 


رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران می‌گوید: ایرلاین‌های خارجی مسیر خود را بسته‌اند و به‌صورت غیرقانونی و با قیمت‌های نجومی بلیت‌ها را به‌فروش می‌رسانند. به‌همین دلیل اگر اعضای صنف دفاتر موافق باشند، دیگر اقدام به فروش بلیت‌ سفرهای خارجی نمی‌کنیم.

به گزارش ایلنا حرمت‌الله رفیعی (رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران) درخصوص افزایش صد در صدی قیمت بلیت‌ پروازهای خارجی و همچنین افزایش هفتاد درصدی قیمت بلیت‌های پروازهای داخلی گفت: باتوجه به‌اینکه به یکباره قیمت پروازهای خارجی چندبرابر شده و ایرلاین‌های خارجی مسیر خود را بسته‌اند و به‌صورت غیرقانونی بلیت‌ها را به دفاتر مرتبط با خودشان منتقل می‌کنند و به این صورت دفاتر نمی‌توانند از آن‌ها نرخ بگیرند، قرار است فردا جلسه‌ای با اعضای صنف تشکیل دهیم. پس از این جلسه و در صورت موافقت اعضا با تثبیت افزایش بلیت‌ پروازها، دفاتر در گام اول اقدام به فروش بلیت‌ سفرهای خارجی نمی‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر وضعیتی ایجاد شده که به بهانه خروج ارز از کشور؛ هزینه‌ها را بالا می‌برند و از طرف دیگر نرخ مشخص نیست. به من خبر رسیده که مسیرهای خارجی را با قیمت‌های فوق‌العاده بالایی به فروش می‌رسانند. به‌عنوان مثال در حال حاضر یک سفر رفت و برگشت تهران به آمریکا ۶۸ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد. افرادی که این هزینه‌ها را برای سفر می‌پردازند، قطعا آدم‌های معمولی نبوده و کارخانه‌دار، تاجر و بازرگان هستند که این هزینه‌ها را روی کالاهای مصرفی قشر ضعیف وارد کرده و سبب لطمه بیشتر به اقتصاد کشور می‌شوند.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در پایان گفت: این اقدام اولیه ما خواهد بود و باید ببینیم که نسبت به آن چه رویکردی انجام می‌شود تا درباره سفرهای داخلی که در حال حاضر آنها نیز با افزایش زیادی مواجه شدند، تصمیم‌گیری کنیم. البته این تصمیم به این منظور گرفته شده که اقدام ما مبنی بر اعتصاب قلمداد نشود. ما با این کار قصد داریم بیشتر به کشور کمک کنیم و این وضعیت را بهبود بخشیم.

[کد مطلب: 162320] [تاريخ انتشار: بيستم امرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم اوت ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فيلم/ رفتار تحقیر‌آمیز و دستوری يک آخوند باعث عصبانیت اين بانو شد و حجاب از سرش برداشت 
فیلم / فیلمی از پارتی سفارت جمهوری اسلامی در سوئد
یک کارشناس آمریکایی:‌ اخباری از جدایی احتمالی مقامات ارشد سپاه گزارش شده است
فیلم/ احمدی نژاد غیر مستقیم رھبر نظام را ھم متھم کرد
چه کسی  خامنه‌ای را خام کرد؟
دختر پناهجوی ایزدی و برده جنسی سابق، خریدار داعشی خود را در آلمان شناخت 
فيلم/ موش غول آسا در بیمارستان فقیهی شیراز
آتش زدن 2 مامور شهرداری اهواز
ایران و مشغله فکری خطرناک ترامپ
صعود نرخ ارز به رغم وعده روحانی 
عکس/ به والدين اين بچه چه می توان گفت؟! 
آخوند جوان افشاگر خودش آقازاده از آب درآمد!
آگهی های تجارتی