دستور ویژه تاج برای رسیدگی به بحران شعارهای قومیتی در ورزشگاه‌ها/ سیاست برخورد جدی با افراد خاطی


اعتمادآنلاین: هفته‌ سوم لیگ فوتبال ایران در شرایطی به پایان رسید که همه چیز تحت تاثیر اتفاقات تلخ رخ داده در ورزشگاه‌ها قرار گرفته است. درگیری و زد ‌و خورد بسیار شدید بین طرفداران تیم‌های مختلف، شعارهای سیاسی و توهین‌های قومیتی و نژادپرستانه تنها بخشی از ناهنجاری‌های سکوها بود که البته در سال‌های اخیر هم همواره در بازی‌های بزرگ و پرتماشاگر شاهد آن بوده‌ایم.

بحران‌های مورد اشاره البته در شرایطی در این هفته به اوج خود رسید که به تبع آن حالا تمام رسانه‌ها و کارشناسان به حوادث تلخ رخ داده پرداخته‌اند. علی کریمی و امیر قلعه‌نویی به عنوان دو چهره بزرگ و محبوب فوتبال ایران در واکنش به این شعارها و درگیری‌ها در سکوها مردم را دعوت به وحدت کردند و از شرایط به وجود آمده انتقادهایی جدی داشتند.

حالا اما با خبر شدیم که فدراسیون فوتبال هم برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام داده است. گفته می‌شود مهدی تاج به ارکان قضایی و فرهنگی فدراسیون فوتبال دستور ویژه رسیدگی به جنجال‌های روی سکوها را داده‌ و قرار شده یک کارگروه ویژه رسیدگی به این بحران فرهنگی را که می‌تواند در صورت ادامه تبعاتی تلخ برای فوتبال کشور به همراه داشته باشد  بر عهده داشته باشند. حتی با خبر شدیم که فدراسیون فوتبال در صدد صدور یک ابلاغیه به باشگاه‌ها درباره کوتاهی در زمینه است و برای جلوگیری از این وضع به باشگاه‌ها اولتیماتوم خواهد داد تا تماشاگران خود را با فرهنگ‌سازی کنترل کنند. هم‌چنین جزئیات این سیاست در پیش گرفته از طریق یک اطلاعیه به آگاهی جامعه فوتبال ایران هم خواهد رسید.

با توجه به دستور ویژه تاج برای رسیدگی به بحران مورد نظر،‌ فدراسیون فوتبال قرار است رسیدگی ویژه به شعارهای قومیتی و درگیری‌های ایجاد شده داشته باشد و برخوردی محکم با خاطیان هم در دستور کار خواهد بود. چرا که فدراسیون جهانی فوتبال هم محرومیت‌هایی سنگین برای شعارهای سیاسی و نژادپرستانه و توهین‌های قومیتی در نظر می‌گیرد و به تمام فدراسیون های عضو تاکید کرده برخورد جدی با مسائل این چنینی داشته باشند.

[کد مطلب: 162322] [تاريخ انتشار: بيستم امرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم اوت ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم اوت ۲۰۱۸ ، 15:49:15 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
عجب! بیدار شدند! سال های سال است که داریم فریاد می کشیم برای بعضی "اهدافِ" پلید خود خلق های سر زمین ایران را به جان هم نیندازید؛ ولی ادامه دادند(نابکاری را می گویم)، زیرا بدرستی اعتقاد داشتند که «اختلاف بینداز و حکومت کن»؛ آمّا این حقه ی ضد بشری یک اِشکال بزرگ دارد، و آن این است که در این ناراستا حتی کسانی که از تو پیروی می کنند(به هر دلیلی) دیگر می دانند که صداقتی از سوی ارباب در کار نیست. نتیجه این می شود که فردا سر بزنگاه، چون اعتقادی و اعتمادی نیز در کار نیست، همه از جمله مواجب بگیران خرابکار امروز، پشت ارباب دیروز را براحتی خوردن آب خالی می کنند. پس «اختلاف بینداز و حکومت کن»؛ داستان اش براحتی پایان نمی پذیرد؛ بلکه باعث می شود که در روز حسابرسی، سیلی محکم آن دروغ بازی ها، چون فشرده فنری برگشته به صورت دروغ بازان و دروغ سازان چنان می خورد که نقش اش ماندگار تاریخ گردد. این است پایان کار و اصل داستان که متأسفانه تمامی دروغ بافان جهان، توجهی ندارند به آن؛ زیرا مست قدرت و ثروت می شوند و چنان در خطه ی خود زنی می رانند که در آخر کار از خوردن آش دست پخت خود می مانند؛ و این عاقبتِ دغلی ست.
نوشته شده در تاريخ بيستم امرداد ۱۳۹۷ برابر با يازدهم اوت ۲۰۱۸ ، 14:31:51 توسط تهمتن - ش
حال که شعارهای ضد حکومتی به ورزشگاه ها سرایت کرده؛ نظام جنایتکار هم دست بهر حیله هم میزند !! سایت مزدور "اعتماد لاین "اصلاح طلبان حکومتی که این خبر دروغ را از وحشت سرایت کردن شعارها مردم به ورزشگاه ها منتشر کرده چیزی بجز وحشت و دلهره از فروپاشی تیست اما این سایت حکومتی جنایتکار علیرغم ویدیو های منشتر شده که میلیونها نفرشعارهای ضد حکومتی دیده و شنیده اند؛ باز با کمال بی حیایی دروغ میگویند و شعارهای قومیتی را جایگرین میکنند ؟؟!! اما به این قوم جنایتکار آخوندان باید گفت که مردم ایران بر ضد یک قوم اند و آنهم قوم پلید آخوندان اند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ میهمانی پر از گوشت و کباب مسئولین استان خوزستان در بازدید از روستاهای اندیمشک 
فیلم/ در حاشیه بازدید نوبخت از جنوب کرمان وصحنه ای که همه را خجالت زده کرد!
فيلم/ صحبت‌های تنها بازمانده حادثه سقوط هواپیمای باری ارتش در کرج 
عکس/  بارش شدید باران و تگرگ عصر پنجشنبه تهران را سفید پوش کرد
فیلم/ سوء قصد به دو آخوند در مسیر جاده قم
فيلم/ باید به اینهمه شعور سیاسی و آگاهی این کارگر هموطن آفرين گفت 
فيلم/ پاسخ‌های محکم دو دختر به کسی که به نام امر به معروف ایجاد مزاحمت می‌کند
 بخشی از یک گزارش: تن فروشان خیابان گلبرگ و رشید در تهران
فيلم/ روشنگری محمد حسین سپهری، معلم شریف مشهدی، پیرامون جنایات سلمان خدادادی، نماینده ی مجلس جمهوری اسلامی 
فیلم / بارش برف و تگرگ دقایقی قبل- شمال تهران
عکس/ د‏ر میدان ولیعصربرای تقدیر از "شهدای" هسته ای بنر زده اند ولی از عکس شاتل امریکایی استفاده کردن
کاروان همراه نوبخت در کرمان قربانی گرفت/ حلیمه و یلدا گروهی قربانی سرعت کاروان همراه نوبخت در جنوب کرمان  
آگهی های تجارتی