آقای حیدر العبادی متشکریم!


احسان محمدی : در خبرها آمده که حیدر العبادی نخست وزیر شیعه عراق اعلام کرده تحریم های آمریکا علیه ایران را با بی میلی اجرا می‌کند. این موضوع با واکنش برخی از ایرانیان همراه شده که «بی معرفت» و «نمک نشناس» است و نباید با ما این کار را می کرد. در داخل عراق هم برخی جریان های سیاسی همسو با ایران او را نقد کرده اند که نباید این حرف را می زد اما باید از او تشکر کنیم که یک بار دیگر به رویاپردازان که سیاست را مثل گودِ زورخانه جای لوطی گری و  مرام و معرفت و انسونیت! تصور می کنند نشان داد تنها واژه مقدس در سیاست منافع ملی است.

به هیچ کشوری نمی توان اعتماد کامل و ابدی کرد. اعتماد واژه ای ژلاتینی در عالم سیاست است و سیاستمداران هر کشوری برای منافع ملی شان چرخش های باله واری انجام می دهند. حیدر العبادی، پوریای_ولی نیست. به سبیل گرو گذاشتن و رگ گردن اعتقاد ندارد، منافع مردم عراق برایش مهم تر است. در چند سال گذشته نوشتم که این همه مهربان شدن با عراق وقتی که هنوز به واسطه مین هایی که کاشته اند شهید می دهیم و نه به خاطر جنگ غرامت داده اند و نه عذرخواهی کرده اند و نه تضمینی برای وفاداری شان وجود دارد درست نیست. کسانی تندی کردند که شما کینه ورزی می کنید و عراقی ها دوست و برادر و هم پیمان ما هستند!

به کارگیری 70 کیلو طلا و چهار هزار و پونصد کیلوگرم نقره در ساخت ضریح حرمین عسکرین (مشرق؛ 18آذر91)

ساخت نهج البلاغه طلایی در 570 صفحه از طلای (خبرگزاری فارس، 30مهر92)

ساخت گنبد امام حسین   در کرمان با ۲۴ هزار خشت طلا (خبرگزاری تسنیم، 27بهمن 92)

رونمایی از قرآن کریم ساخته شده با 60 کیلو نقره و یک کیلو طلا (پایگاه دستاورهای انقلاب اسلامی؛ 14تیر95)

ساخت گنبد حرم حضرت علی  با نصب 10 هزار خشت طلا (مشرق نیوز 10 اسفند 94)

ساخت در طلای حرم حضرت عباس در ساوه با هزینه 2 میلیارد تومان (باشگاه خبرنگاران جوان؛23 فروردین94)

 تشویق مردم ایران برای تامین هزینه ساخت گنبدهای طلایی امامان در عراق با چه توجیهی صورت گرفت؟

 کربلا اینجاست، نجف اینجاست، امام حسین  در قلب زن و مرد مسلمان ایرانی گریه می کند که شرمسار بچه های گرسنه و برهنه اش است. درک می کنم که مردمی با عشق و علاقه این کار را کردند اما شما با جریان سازی رسانه ای موفق شدید به آنها یادآور شوید که خدا اینطور بیشتر راضیست.

 اما خدا راضی است که فقر اینجا بیداد کند؟ حضرت علی  و امام حسین  و حضرت عباس  کی و کجا گله کردند که چرا بارگاه ما را از خشت طلا نساختید؟ اگر بودند اتفاقاً شکوه می کردند که ما به طلا نیاز نداریم این موارد را برای یتیم و بینوا و نیازمند کشور خودتان خرج کنید.

 اینها فقط موارد علنی شده است و کسی از کمک های گاه حتی بلاعوض تان به عراق خبر ندارد. تا نقد کردیم متهم شدیم به کفر، به بی دینی، به دشمنی با دین خدا! حالا تحویل بگیرید! عراق را آباد کردیدو حالا نخست وزیرش گردن کج می کند که تحریم های امریکا علیه ایران را اعمال می کند! خدا قوت برای این درجه از هوشمندی و دوراندیشی تان!  کسی مخالف ایجاد روابط حسنه با کشورهای همسایه نیست. با دین هم عنادی نیست و البته داد و ستدها در میان کشورهای همسایه معمول است اما اندازه نگه دارید. در دوستی، در دشمنی اندازه نگه دارید. دست از این حاتم بخشی ها بردارید و مواظب مردم خودتان باشید. این چراغ ها به همین خانه رواست، خدا اینجاست، کربلا اینجاست، مکه و مدینه اینجاست.

پ.ن: کردستان، بلوچستان، شهرهای جنوبی کشور تو اون وضعیت اسفناک و محرومیت به سر میبرن. حاشیه ی تهران رو یکبار برید از نزدیک ببینید. اگر خون گریه نکردید قطعا ایرانی نیستید
بهار نیوز

[کد مطلب: 162372] [تاريخ انتشار: بيست و يکم امرداد ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اوت ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۸ ، 00:24:24 توسط زائر كربلا
حتي مردم جنوب عراق از كارهاي ملايان در ايران نفرت دارند و از خود مي پرسند چرا اين طلا ها خرج مردم فقير نمي شود و البته تعدادي هم تقويت مذهب شيعه را در ساخت و ساز گنبد هاي طلا مي دانند و به محض اينكه مي فهمند اين ساخت و سازها از طرف حكومت حاكم بر ايران است نيش خندي مي زنند و مي گويند ايرانيها خيلي ثروتمند هستند
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم امرداد ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اوت ۲۰۱۸ ، 15:12:20 توسط مهرداد
این حاتم بخشی ها نه با اجازه ملت بوده و نه ملت ازش خبردار بودند. اینها همه حوزه های علمیه و آخوندها و نهادهای دولتی هستند که از دولت پول و طلا گرفتند به اسم خشت امام حسین. نصف بیشترش رفته تو جیب خودشان. کی رفته تعداد یا عیار خشت های بارگاه ها را بشمرد؟ نه به ملت آگاهی داده شده و نه حسابرسی شده . در کشوری که فساد تا مغز استخوان نفوذ کرده این حاتم بخشی ها بهترین پوشش برای رانت خواری و خروج پول از ایران و بخور بخور آخوندی است. اینهمه پول را با چه حسابی از کشور خارج کردند؟ آیا اینها بحران طلا و دلار در کشور به وجود نمی آورد؟ مملکت یک شبه فقیر نشده. چهل سال دزدی و فساد کشور را به اینجا رسانده. تازه صدای این آقا در آمده
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم امرداد ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اوت ۲۰۱۸ ، 12:45:00 توسط حسین
نمک نشناس ترین مردم خود سران و سردمنداران رژیم هستند که بکمک مردم و با انقلاب از گدایی به ثروت رسیدند و ثروت مردم را دزدیدن و خرج کشورهای بیگانه کردنند و حقالناس خوردند و مردم را به فلاکت رساندند .و حالا از بیگانگان توقع نمکشناسی دارند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ میهمانی پر از گوشت و کباب مسئولین استان خوزستان در بازدید از روستاهای اندیمشک 
فیلم/ در حاشیه بازدید نوبخت از جنوب کرمان وصحنه ای که همه را خجالت زده کرد!
فيلم/ صحبت‌های تنها بازمانده حادثه سقوط هواپیمای باری ارتش در کرج 
عکس/  بارش شدید باران و تگرگ عصر پنجشنبه تهران را سفید پوش کرد
فیلم/ سوء قصد به دو آخوند در مسیر جاده قم
فيلم/ باید به اینهمه شعور سیاسی و آگاهی این کارگر هموطن آفرين گفت 
فيلم/ پاسخ‌های محکم دو دختر به کسی که به نام امر به معروف ایجاد مزاحمت می‌کند
 بخشی از یک گزارش: تن فروشان خیابان گلبرگ و رشید در تهران
فيلم/ روشنگری محمد حسین سپهری، معلم شریف مشهدی، پیرامون جنایات سلمان خدادادی، نماینده ی مجلس جمهوری اسلامی 
فیلم / بارش برف و تگرگ دقایقی قبل- شمال تهران
عکس/ د‏ر میدان ولیعصربرای تقدیر از "شهدای" هسته ای بنر زده اند ولی از عکس شاتل امریکایی استفاده کردن
کاروان همراه نوبخت در کرمان قربانی گرفت/ حلیمه و یلدا گروهی قربانی سرعت کاروان همراه نوبخت در جنوب کرمان  
آگهی های تجارتی