وضعیت گرسنگی در جهان به 10 سال پیش بازگشت
بیش از یک چهارم فرانسوی‌ها پول کافی برای خوردن میوه و سبزیجات تازه ندارند


سازمان خواربار و کشاوری ملل متحد 'فائو' هشدار داد که وضعیت گرسنگی در جهان بدتر شده و به 10 سال پیش بازگشته است.

به گزارش ایرنا، فائو روز سه شنبه در مقر این سازمان در رم به همراه صندوق بین المللی توسعه کشاورزی (ایفاد)، برنامه جهانی غذا (WFP), صندوق کودکان (یونیسف) و سازمان جهانی بهداشت (OMS) در سندی تحت عنوان 'وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان 2018 ' از بدتر شدن وضعیت گرسنگی در جهان هشدار داد.

براساس این گزارش، شمار افرادی که از گرسنگی و سوء تغذیه در جهان رنج می برند همچنان رو به افزایش است و در سال 2017 میلادی به 821 میلیون نفر رسیده است . به عبارتی می توان گفت که از هر 9 نفر در جهان یک نفر ازگرسنگی رنج می برد.

به عقیده فائو، چنین وضعیتی حاکی از توقف پیشرفت هایی است که تاکنون در این زمینه شده بود. اکنون وضعیت گرسنگی به سطح ده سال پیش بازگشته است.

به گزارش ئورونیوز ناامنی غذایی در فرانسه رو به افزایش است و برای بسیاری از شهروندان این کشور، داشتن وعده‌های غذایی سالم و متنوع به‌سختی ممکن است. این نتیجه نظرسنجی بود که روز سه‌شنبه از سوی موسسۀ فرانسوی ایپسوس (Ipsos) منتشر شد.

بنا بر گزارش این موسسه، بخش قابل توجهی از بودجۀ ماهانۀ شرکت کنندگان در این نظرسنجی به تامین هزینۀ مواد غذایی اختصاص یافته است. ۸۶ درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده‌اند که برای تهیۀ وعده‌های غذایی سالم و متعادل با مشکل مواجه هستند و این را نشانۀ فقر می‌دانند. از این تعداد ۲۷ درصد برای تهیۀ روزانۀ میوه و سبزیجات تازه و ۲۲ درصد برای خرید ماهی دست‌کم یک بار در هفته مشکل داشته‌اند.

بیش از یک پنجم پاسخ دهندگان (۲۱ درصد) نیز اعتراف کرده‌اند که برای تهیۀ سه وعدۀ غذایی سالم در روز مشکل دارند. برای ۱۹ درصد از پاسخ دهندگان، تامین مالی هزینۀ تغذیه فرزندانشان در کودکستان‌ها و مدرسه‌ها (غذایی که در رستوران کودکستان یا مدارس می‌خورند) یک مشکل جدی است.

۱۷ درصد از پاسخ دهندگان نیز برای خرید گوشت قرمز مشکل داشتند؛ این نتیجه در حالی به دست آمده که در مجموع در ده سال گذشته، مصرف گوشت قرمز در فرانسه ۱۲ درصد کاهش یافته است. بیش از یک سوم شرکت کنندگان (۳۹ درصد) اعلام کردند که پیش از این دست‌کم یک بار وضعیت فقر را تجربه کرده‌اند که این آمار در مقایسه با آمارهای سال گذشته افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد. بیش از ۸۱ درصد از پاسخ دهندگان نیز بر این باورند که خطر اینکه روزی فرزندانشان دچار فقر شوند، بیش از گذشته است.
*
 

[کد مطلب: 164939] [تاريخ انتشار: بيست و يکم شهريور ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: