مجسمه «گرگی با سلام هیتلری» در اعتراض به نئونازی های آلمان + عکس


یک هنرمند آلمانی در شهر کمنیتز آلمان مجسمه برنزی «گرگی با سلام هیلتری» را مستقرکرده است.

به گزارش یورو نیوز، این شهر در سه هفته اخیر میزبان تنش و درگیری میان گروه های نئونازی و مهاجرستیز و مخالفان آنها بوده است. اعتراضات و تظاهرات راست گرایان افراطی و تجمع آنها در این شهر پس از کشته شدن یکی از حامیان این گروه ها توسط دو مهاجر عراقی و سوری صورت گرفت.

راینر اوپولکا مجسمه برنزی گرگی با سلام هیتلری را درست در مقابل مجسمه فیلسوف بزرگ کارل مارکس طراحی کرده است. مارکس زاده شهر کمنیتز در شرق آلمان است.

در جریان اعتراضات اخیر راست گرایان افراطی مردی ۳۳ ساله از اعضای همین گروه ها که در جریان اعتراضات سلام نازی داده بود و بازداشت به هشت ماه زندان تعزیری و پرداخت ۲۰۰۰ یورو جریمه نقدی محکوم شد.

راینر اوپولکا در صفحه فیس بوک خود نوشته است این مجسمه برنزی را در مخالفت با نفرت پراکنی راست گرایان افراطی در کمنیتز طراحی کرده است. به گفته او ایده «گرگ» از خود نئونازیهایی می آید که خود را گرگ توصیف می کنند.

این هنرمند به یورونیوز گفته است که واکنش به این مجسمه برنزی از سوی اکثر شهروندان مثبت بوده است به جز عده ای قلیلی که وی را منبع اصلی مشکلات امروز آلمان معرفی کرده اند. این هنرمند اظهار امیدواری کرده که این مجسمه برنزی پایانی باشد بر افراط گرایی برخی از شهروندان. به گفته او جهان امروز دیگر نیازی به رادیکالیسم و افراط گرایی ندارد.

[کد مطلب: 165164] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم شهريور ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم سپتامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی