به علت نقص فنی سیستم GPS از حساب رانندگان میلیونی کسر می‌شود 


رانندگان اتوبوسرانی خصوصی می گويند که هر ماه مبلغ‌های هنگفتی از درآمد آن‌ها بابت نفص فنی سیستم GPS از آنها کسر می‌شود و شکایاتشان از سال‌ گذشته بی‌نتیجه مانده‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دستگاه‌های GPS مدتی است که روی اتوبوس‌های شرکت واحد نصب شده‌ است تا بر توقف اتوبوس‌های در تمامی ایستگاه های اتوبوسرانی نظارت وجود داشته باشد. این طرح اگرچه با ادعای هدف خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی برنامه‌ریزی شده است؛ اما نقص‌های آن رانندگان شرکت‌واحد را دچار خسارت و زیان‌دهی کرده است.

جمعی از رانندگان شرکت واحد درباره نقص‌های این طرح می‌گویند: سیستم GPS نصب شده روی اتوبوس‌های شرکت واحد با خطوط اینترنتی فعال می‌شود. خطوط اینترنت در شهر تهران با مشکلات بسیاری از نظر آنتن‌دهی روبه‌رو است و در بعضی از نقاط شهر به علت امنیتی بودن یا نبودن آنتن قطع می‌شود. این امر باعث می‌شود که دستگاه در تمامی نقاط، توقف اتوبوس را به مرکز گزارش ندهد. این در صورتی است که رانندگان در تمامی ایستگاه‌ها توقف دارند.

یکی از رانندگان می‌گوید: این مشکل به همین جا ختم نمی‌شود. جریمه‌های عدم توقف رانندگان بسیار بالا است. یک‌بار ناظر شرکت واحد با ما به صورت آزمایشی آمد. با اینکه من در تمامی ایستگاه‌ها توقف داشتیم؛ اما در مرکز، عدم توقف در ایستگاه‌ها گزارش شده بود.

به گفته وی؛ ماهانه رانندگان جریمه‌های سنگینی در بابت این نقص فنی پرداخت می‌کنند در صورتی که این جریمه مربوط به کم‌کاری رانندگان شرکت واحد نیست که لایق جریمه باشند. مسوولان اتوبوسرانی می‌گویند به شکایات ما رسیدگی می‌کنند اما همچنان در تمامی این مدت بیش از نیمی از حقوق ما در پرداخت جرایم پیمایشی کسر می‌شود.

این راننده ادامه می‌دهد: در فیش حقوقی تیرماه سال گذشته از یک میلیون و ۹۰۰هزارتومان حقوق، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان آن بابت جرایم پیمایشی کسر شده است. شرکت واحد با آگاهی از اینکه این عدم توقف اتوبوس‌ها به دلیل نقص فنی سیستم GPS نصب شده‌است اما حاضر به بازپرداخت مبلغ کسر شده نیست. این اتفاق به تیرماه سال گذشته خلاصه نمی‌شود. من هم آن را به عنوان نمونه بیان کردم. هرماه این مبلغ از ما کسر می‌شد و به جیب شرکت‌واحد می‌رفت.

راننده دیگری می‌گوید: پول‌های کسر شده از رانندگان به کجا می‌رود؟ کسر ماهانه یک میلیون تومان از رانندگان شرکت واحد مبلغ هنگفتی می‌شود. این‌ کار اگر اختلاس نیست پس نامش چیست؟ با سود پول‌های ما رانندگان شرکت‌ واحد چه می‌کنند؟

[کد مطلب: 165167] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم شهريور ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم سپتامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
داعش با انتشار ویدئویی مسئولیت حمله اهواز را برعهده گرفت
الاحوازیه مسئولیت حمله اهواز را تکذیب کرد
 نشست نفتی الجزایر؛ اوپک و روسیه درخواست ترامپ برای افزایش سریع تولید را رد کردند 
فيلم/ مأموران شهرداری می خواهند وسایل و دارایی این زن دستفروش را ضبط کنند؛ زن ازشدت ناراحتی و فشارعصبی ازحال میرود اما مأموران همچنان وسایل اوراجمع کرده و با خود می برند! 
فيلم/ سیرجان؛ بستن جاده توسط رانندگان بر روی کامیوندارانی که بدون توجه به اعتصاب بار زده اند 
پربازديدهای اين بخش
عکس/ اولین تصاویر از دو عضو گروه الاحواز(بنا به ادعای سخنگوی سپاه) که در حمله‌ی مسلحانه‌ی امروز به رژه نیروهای مسلح در اهواز، توسط نیروهای نظامی کشته شدند 
فيلم/ لحظه دستگیری فردی که گفته می‌شود یکی از مظنونان حمله امروز به رژه اهواز است 
فيلم/ تبادل شدید آتش میان حمله کنندگان و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی
فيلم/ ویدیویی جدید از لحظه درگیری نیروهای امنیتی و مهاجمان در حادثه امروز اهواز 
فیلم/ لحظه اطلاع روحانی و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از حمله مسلحانه اهواز و ترک مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران
فيلم/ فیلم دیگری از خشونت درهواپیمایی ماهان  
تصاویر/ حمله تروریستی امروز در اهواز 
فوری/ فیلم/  جزئیات حمله به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز به روایت صدا و سیما
یک حمله، چند مدعی
حمله به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز
عکس/ حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز
الاحواز: مقاومت ملی اهواز مسوول حمله امروز است + فيلم
محمد نوریزاد: مزایای حمله به مراسم رژه ارتش برای حکومت جمهوری اسلامی 
آگهی های تجارتی