بیانیه سفارت ایران، در پی خودسوزی یک پناهجوی ایرانی در زندان اتریش


در پی خودسوزی یک پناهجوی ایرانی و چهار پناهجوی افغان در یکی از زندان‌های اتریش، سفارت جمهوری اسلامی در این کشور خواستار بررسی فوری وضعیت آسیب‌دیدگان شد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین با ابراز تاسف از خودسوزی چند پناهجو در یکی از مراکز نگهداری پناهجویان وین، از جمله یک ایرانی و چهار افغانستانی، خواستار بررسی فوری ‌وضعیت آسیب‌دیدگان شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین در حال پیگیری آخرین وضعیت این ایرانی پناهجو با نهادها و مسئولان ذی‌ربط اتریشی است.»

به گزارش ایسنا، بر اساس اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها از جمله رسانه‌های افغانستان، یک پناهجوی ایرانی و چهار پناهجوی افغان پیش از ظهر شنبه (۲۴ شهریور) در سلول خود در زندان وین دست به خودسوزی زدند.

حال عمومی این افراد - که درخواست پناهندگی آنها منفی بوده و باید خاک اتریش را ترک می‌کردند - وخیم اعلام شده است.

اقدام این افراد باعث تخلیه زندان، بسته شدن خیابان گورتل برای چندین ساعت و حضور بیش از ۲۰۰ نیروی پلیس و آتش‌نشانی شد. علاوه بر این افراد، حدود ۲۰ نفر دیگر به علت مسمومیت ناشی از تنفس گازهای سمی هم به بیمارستان منتقل شده‌اند.

[کد مطلب: 165226] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم شهريور ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم سپتامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم شهريور ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم سپتامبر ۲۰۱۸ ، 21:52:12 توسط خودسازی
از دولتی سر اپوزیسیون بی حال جمهوری چسمالی جوانان ایرانی حاظرن برای دریافت پناهندگی خودشان را آتش بزنند و بمیرند اما حاضر نیستند برای آزادی ایران از قید جمهوری اسلامی جانشان را بخطر بیاندازند.....................
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم شهريور ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم سپتامبر ۲۰۱۸ ، 09:38:54 توسط از بازار تهران به خودسوز
جنانا سخن از ضمیر ما میگویی. جناب نوپسنده نظر سلامت باد. درست نوشته ای. ما وارثان ناحق این ارث بزرگیم. آنها که خواب چنین ارثی را هم نمیبینند این قدر مفلوک و خاک برسر نیستند که بروند در یک کشور بیگانه خودسوزی کنند. ببینید ما چه شغالانی را سر کار آورده ایم که حتا برای خودکشی و خودسوزی هم در ایران جایی نداریم. تازه بیشتر اینها همانهایی هستند که اگر بسیجی سابق نیستند سیج شدند و رفتند برای احمدی نژاد و روحانی و خاتمی ملعون رای دادند.من در بازار تهران حسابرس و حسابدارم. اصلا درجه تقلب و بیشرفی و مرد رند بازی و حقه بازی و تقیه و دروغزنی ای که تو بدان اشاره کرده ای را من در این بازار اسلامزده در میلیون ضرب میکنم. کل بازار تهران بدون حتا یک استثناء همه کلاه بردارند همه حقه بازند همه گاهی هم بساز بفروشند. در حجره هایی که من حسابرسم و حسابدار چند نفرشان هم واردات و صادرات چی هستند هم تاجر بازار و هم بساز بفروش در شمال شهر تهران. اما در یک چیز همشان مشترکند همه دارند در اجرای یک قانون نانوشته کلاه دیگری را بر میدارند و آن دیگران دارند کلاه بر سر دیگری می گذارند.برای همین همدیگر را خوب می شناسند!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم شهريور ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم سپتامبر ۲۰۱۸ ، 08:42:52 توسط خودسوزی درتهران بکن تهر۲
ما که با هفت هزار سال سابقه تمدنی و با ادعایی که پوست کرگدن را هم پاره می کند آخوندان و مداحان و کلاشانی را سر کار آوردیم و بر گرده ی خود سوار کردیم و داریم تحملشان می کنم الی یوم القیامه. بدون رودربایستی همه ی کارهای اسلام ناب را یاد گرفته ایم حقه بازی و دودوزه بازی و مرد رندی، کلاه گذاری و کلاه برداری و تقیه و اسلامبازی را. من برای تماشا در شبهای قدر ماه نحس رمضان رفته بودم تا ببینم چه خبر است. برایم بسیار جالب بود که بیا نسبت درستهاشان این قرتی ها غربی مآب و این سوسلهای متجدد و متظاهر و این لچکی های زورکی که در کوچه و خیابان می بینیم و می دیدم چگونه قرآن این دستوالعمل قتل و آدمکشی را بر سر گرفته بودند و زوزه «العفو، الهی العفو» سر میدادند. و همینها اگر امروز سفارت آمریکا اعلام کند که به ایرانی ها ویزا می دهد از تهران تا زاهدان در صف خواهند رفت. از همشان هم که بپرسی هنر را نزد ایرانیان میدانند و بس. بی آنکه حتا بدانند نویسنده و شاعر آین بیت کیست.: هنر نیز ز ایرانیانست و بس ++ندارند شیر ژیان را به کس ++اما ایرانشان را به ناکس داده اند و حاضر به باز پس گیری آن نیستند.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم شهريور ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم سپتامبر ۲۰۱۸ ، 08:39:56 توسط خودسوزی درتهران بکن تهرا
میخواستی این خودسوزی را در میدان آزادی تهران بکنی چرا رفتی در اتریش کردی؟؟ شاید کشور تهران را تکان میدادی. آری تهران برای خودش کشوری بی شاخ دم شده و اشکمش هم مثل اشکم مادر فولادزره با زرهی زر زده و زنگ زده از قم آخوند ساز تا فلانشهر قزوین و از ورامین و قرچک زندانشهر و تا کرج و رباط کریم ولو شده. به جای پناهنده شدن بیایید ایران را از خواب بیدار کنیم. دست از فلاکت برداریم و زنده شویم. اما ما مردم در خواب و رخوت کجا و بیداری و زندگی کجا. هممان در حال مرگی دسته جمعی هستیم و حاضر نیستیم هزینه رهایی را بپردازیم. ای مردم به پا خیزیم. ای کسانیکه فیلتر شکن دارید دوستامتان را با ایمیل فامیلتان را با ایمیل با تلفن با چاپ مقاله ها و فرستادنشان برای دیگران آگاه کنید. من چنین کاری را از زمان آحمدی نژاد این ندیمه رهبری و ملیجک امام زمان تا کنون انجام می دهم. آقایون و خانمها شعار نویسی که دیگر کاری ندارد، پشتیبانی از زنان و دخترانی که با آخوندان و مد احان و زنیکه های بسیجی سرشاخ می شوند که دیگر کاری ندارد. به پا خیزیم. این تنها راه است. من یک بار دیگر هم نوشتم حیف از ایران که وارثانی چون ما را دارد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ درگیری «همه‌ی مردم» با «یک آخوند» که با فضولی خود قصد دخالت در پوشش یکی از بانوان را داشت / متروی تهران
فيلم/  ورود وقيح الله موسوی جزایری «برای تبیین آرمان‌های انقلاب» در لندن و خوردن نان جو در کلبه ای فقیرانه! 
فيلم/ بازی ۲۲ بهمن تمام شد، بازداشت دختران مردم آغاز؛ شلیک به خاطر حجاب و "اتحاد مردم"
شهرک ویلایی «باستی هیلز لواسان» امپراتوری «ژنرال‎های تدبیر و امید» با منظره‌ی سد لَتیان
گم شدن ۹۲۷ گوسفند در فرودگاه خمينی! 
نگاهی گذرا به مردان متقاضی خدمات جنسی در پایتخت 
فيلم/ داعشِ وطنی را ببینید که بخاطر حجاب ، دختر مردم را میزند 
فيلم/ یک استاد دانشگاه در شبکه ۴: آیا مرگ بر آمریکا گفتن، عمل انقلابی است؟/ اگر رضاشاه اون نوسازی‌ها را نمی‌کرد شما چیزی در حد افغانستان بودید 
پاسخ ظریف به علی کریمی
فیلم / نمونه ای از دروغین بودن امامزاده ها/ جعلي بودن مكان بي بي شهربانو مادر امام سجاد (در تهران)
معرفی ۲۰ کشور باکیفیت برتر برای زندگی / بهترین کشور دنیا برای زندگی کجاست؟ / رتبه ایران؟
فیلم/  تنش روی سکوهای ورزشگاه یادگار امام  (آخر این هم شد اسم!) در تبریز در بازی تراکتور سازی و استقلال تهران
آگهی های تجارتی