اپلیکیشنی که با آن می‌توان تابلوهای نقاشی تقلبی را تشخیص دادکارشناسان و متخصصین فن آوری اطلاعات یا IT در جمهوری چک، یک اپلیکیشن (App) جدید خلق کردند که با آن می توان تابلو ها و نقاشی های تقلبی را تشخیص داد.

این «اپ» موسوم به «وان پروو» (به انگلیسی: Oneprove) توسط متخصصین آی تی از دانشکده فن آوری اطلاعات در شهر برنو توسعه یافته است.

مروان شاما، مدیر عامل و یکی از مؤسسان اپ «وان پروو» در مصاحبه ای با خبرگزاری رویترز گفت: «ما با استفاده از تلفن هوشمند از نقاشی عکس می گیریم. از این تصویر می توانیم، به اصطلاح، یک پاسپورت دیجیتال برای این نقاشی تولید کنیم. بعد با استفاده از این پاسپورت می توانیم نقاشی های تقلبی را تشخیص بدهیم و نقاشی اصل را محفوظ نگه داریم.»

اوا کوچووا، صاحب گالری «کوتلنا» در شهر ریتشانی می گوید این روزها تولید آثار تقلبی خیلی راحت شده است و می توان کپی آنها را با کیفیت خیلی بالا چاپ کرد و بعد روی آنها را با رنگ روغن دوباره نقاشی کرد. در نتیجه داشتن چنین اپی خیلی مفید خواهد بود.

وی افزود: «امکان استفاده از هوش مصنوعی و این فن آوری جدید، چیزی است که دنیای هنر و تجارت های مربوط به هنر مدت ها بود منتظر آن بودند.»

سازندگان این «اپ» امیدوارند بتوانند در آینده جزئیات بیشتری به این آن اضافه کنند تا حتی بتواند سبک منحصر به فرد یک نقاش را نیز تشخیص دهد.

[کد مطلب: 165738] [تاريخ انتشار: سی و يکم شهريور ۱۳۹۷ برابر با بيست و دوم سپتامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۱۸ ، 16:55:37 توسط علی اصغر
در موزه ها عکس گرفتن ممنوعه بدلیل اسیبی که به تابلو میزنه ، بنا براین عوام نمیتونن از این اپ استفاده کنن.
آگهی های تجارتی