وکیل خانواده اعدام شدگان: از جنازه ها می ترسند و خانواده ها را بازداشت می کنند

 جرس مسيح علی نژاد    : خلیل بهرامیان وکیل پرونده اعدام شدگان اخیر با اعلام خبر بازداشت خانواده شیرین علم هولی می گوید: بعد از فاجعه اعدام، به جای تحویل دادن پیکر جوانانی که بی اطلاع خانواده، در زندان اوین به دار آویخته شدند، خانواده های این زندانیان را دردمندتر کرده اند.

 بازداشت مادر و خواهر شیرین علم هولی

 خلیل بهرامیان در گفتگو با خبرنگار جرس می گوید: برادر شیرین علم هولی به وی خبر داده است که مادر پیر و خواهر جوان شیرین را صبح امروز در منزل شان دستگیر کرده اند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا پیگیر بوده اید تا دریابید چرا خانواده شیرین علم هولی را دستگیر کرده اند، گفت پرسش اولیه و مهمتر من هنوز بی جواب مانده است. به چه جرمی خود شیرین را دستگیر کرده بودند؟ به چه جرمی شیرین را اعدام کردند؟

 پرسشهای مادر و خواهر شیرین

 وی ادامه داد: همین پرسش های ساده را مادر داغدار شیرین هم پرسیده و خواهرش هم اعتراض کرده و حالا به جرم همین پرسشگری و گریه و اعتراض زندانی شان کرده اند.

 حرف آخر با نهادهای امنیتی

 وی با بیان این نکته که آقای کرمی نماینده سنندج هم پیگیر وضعیت بوده اند و با این استدلال که این یک حکم انسانی و شرعی است که پیکر اعدام شدگان را تحویل خانواده هایشان بدهند، موافقت هایی را هم دریافت کرده اند اما متاسفانه در کشور ما حرف آخر را نهادهای امنیتی می زنند و آنها هم که تا کنون مخالفت کرده اند.

 انتظار دوروزه خانواده ها

 بهرامیان با اشاره به انتظار دو روزه خانواده های اعدام شده در برابر اوین می گوید: دو روزاست که همه جا رفته ام و پیگری کرده ام . اما همچنان پیکر ها را تحویل نمی دهند و جواب منفی می شنوم.

 وی در پاسخ به این سوال که توصیه شما به خانواده ها چیست در این شرایط که دو روز چشم به راه مانده اند و هنوز هم با مخالفت نهادهای امنیتی در تحویل پیکرها روبرو هستند، گفت: فعلا باید سکوت کرد تا ببینیم که دیو خشم کی از این سرزمین کنار می رود و خورشید تابناک بر این سرزمین می تابد.

 دلیل مخالفت نهادهای امنیتی

بهرامیان در پاسخ به این پرسش که گفته می شود دلیل مخالفت نهادهای امنیتی ایجاد نا آرامی و ملتهب شدن کردستان است، گفت: کشوری که در آن قانون حاکم باشد اگر کسی را اعدام کرده باشند دیگر از چه چیزی نگران هستند؟ این از بدبختی و کوچکی خودشان است که از جنازه ها هم می ترسند.

وی همچنین یاد آورشد نماینده های مجلس و دیگران تنها تصویری از پرونده های فرزاد کمانگر، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان دارند ولی من در دل این پرونده ها زندگی می کنم، با خانواده این عزیزان زندگی کرده ام و کاملا در جریان زندگی شان هستم.

 وای به روزی که این فریادها بر سر قانون شکنان خالی شود

  بهرامیان گفت خانواده ها این روزها مصاحبه هایی که می کنند، حرف هایی که می زنند، تند صحبت می کنند، در گلوی این خانواده های بغض بزرگتری است، فریاد بزرگتری نهفته است. وای به روزی که این فریاد را بخواهند بر سر قانون شکنان حالی کنند.

 وضعیت مادران داغدار را بسیار بحرانی

 
بهرامیان وضعیت مادران داغدار را بسیار بحرانی توصیف کرد و گفت من دو روز است که با خانواده های زندانیان در بهت هستم اما مادران را که می بینم شرمنده می شوم. مادر مهدی اسلامی که بهت زده به من نگاه می کند و نقش زمین می شود.

 کسی را کشتند که تکثیرش در جامعه ناگزیر است

به مادر فرزاد کمانگر گفته ام که فرزندش یک معلم نمونه، شاعر بزرگ و صاحب قلم بوده است که در همین کشور تکرار خواهد شد، آنها اشتباه کردند کسی را کشتند که تکثیرش در جامعه ناگزیر است.

وی تاکید کرد آدم های کوچک انسان های بزرگ را انکار می کنند، آینده را انکار می کنند و دست به اشتباهات بزرگی می زنند که جبران آن دشوار خواهد بود.

 عدالت در دستگاه قضایی گم شده

بهرامیان بیا بیان اینکه مدار جهان بر پایه عدالت است، گفت: این روزها عدالت در دستگاه قضایی گم شده است برای همین گاهی جفتک می زنند، گاهی قانون می شکنند و گاهی طوفان برپا می کنند اما ایمان دارم که آفتاب به این سرزمین می آید.

وی با اشاره به اینکه خطاب من به دستگاه قضایی است تا حرمت انسانی را مصلحت و اولویت خود بدانند، گفت متاسفانه چیزی را آرزو می کنم که در دستگاه قضایی کشور اصلا وجود ندارد.

 این مرگ قشنگ است

وی در پاسخ به این پرسش که ظاهرا پیگیری های نماینده سنندج در مورد اوضاع زندانیان کردستان او را با مشکلاتی مواجه کرده و استانداری نیز شکایتی از ایشان تنظیم کرده است آیا شما نگران نوع موضع گیری های خودتان نیستید، گفت: چه کار می خواهند بکنند، آخرش همین است که می کشند، این مرگ قشنگ است. بهتر از زندگی کسانی است که حرمت انسان را نگاه نمی دارند و به مادران داغدار کشور خودشان هم رحم نمی کنند. مگر ما باور نداریم که: در ره منزل لیلی که خطرهاست به جان، شرط اول قدم آن است که مجنون باشی. وقتی مجنون شدی دیگر از خار مغیلان نخواهی ترسید.

 مسوولیت همه کارهای خود را هم بپذیرند

وی در پایان تاکید کرد کسانی که در دستگاه قضایی با ادعای رعایت ضوابط اسلامی چنین احکامی را صادر می کنند و حتی سر انسان های بی گناه را بر دار می برند، باید مسوولیت همه کارهای خود را هم بپذیرند نه اینکه از جنازه ها بترسند، از گریه ها و ضجه زدن ها هم بترسند و خانواده های اعدام شدگان را هم بازداشت کنند

[کد مطلب: 16649] [تاريخ انتشار: بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با دوازدهم مه ۲۰۱۰ ، 01:59:49 توسط خواننده
درود بر شهامت و شرافت این مرد که در این وانفسای بی عدالتی ما را به انسانیت امیدوار کرد.شما در قلب میلیونها ایرانی جا داری. درود بیکران بر تو آقای بهرامیان.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 19:27:02 توسط kayvan
تا روزی که در ایران ما چنین شیر مردانی وجود دارند و چنان راد مردان و شیر زنانی باید به رهایی کشورمان از چنگال جنایات کار جمهوری اسلامی امید داشته باشیم ....
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 15:36:16 توسط محسن
درود بی پایان به شافت این مرد بزرگ اگر چه با ما نیست ام در قلب میلیونها ایرانی جا داری هزاران درود بر پدر ومادرت که تو را این چنین تحویل جامعه بشریت دادند
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 13:33:10 توسط رنگین , محارب
قابل توجه همه آنهایی که وکیل, دکتر و مهندس میشوند تا به مقام و مکنت برسند. درود بی پایان بر شما وکیل آزاده. عشق به بشریت, سن, میلیت,عقیده و مرام مختلف, زن یا مرد بودن نمیشناسد.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 13:30:31 توسط رنگین , محارب
.... فرزاد ججن, ...ما نام بزرگت را بر فرزندانمان خواهیم نهاد, سرزمینی با فرزندانی بنام تو, کدام جوخه میتواند اینهمه را آتش بگشاید؟؟؟؟
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 11:29:50 توسط amir
بهرامیان همه تلاش خودش را کرد، درود بر او و همه عدالتخواهان.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 11:16:54 توسط آشنا
درود بر این وکیل آزاده. یک کسی بیاید ار هم اکنون وکالت آقای بهرامیان را بعهده بگیرد. او بازداشتی اینده است با اتهامات " جاسوس بیگانه طبق اسناد انکار نا پذیر. ملحد. دارای فساد اخلاقی. لواط کار . مشروب خوار و....." . یعنی هر آزادیحواه وطن پرستی. از نظر حکومت اسلامی خاین به ملت و ایران . اتهاماتش از این دست است.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 10:28:03 توسط مريم
فراخوان مشترک به آکسیون و میتینگ اعتراضی در فرانکفورت در مقابل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت علیه ماشین جنایت و آدم‌کشی جمهوری اسلامی و در اعتراض به اعدام فعالین سیاسی. زمان: روز پنجشنبه ۱۳ مای از ساعت ۲ تا ۴ بعد از ظهر مکان مقابل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران / فرانکفورت نمایندگی کومله در خارج کشور (سازمان کردستان حزب کمونیست ایران) تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران / فرانکفورت فعالین سازمان فدائیان (اقلیت) – فرانکفورت سازمان انقلابی کارگران ایران – راه کارگر فرانکفورت کمیته بین‌المللی علیه اعدام همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی تلفنهای تماس< 0157816888732 و ۰۱۶۳۴۸۴۴۰۲۵
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 10:11:40 توسط Cyrus
Long live Mr. Bahramian, The brave Lawyer Death to Islamic Republic and its shameless leader They will one day pay for their crimes
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۰ ، 09:03:19 توسط تهمتن
درود فراوان براين وكيل بي باك و ديگر وكلاي مردمي باد. اما خبرگزاري جرس(باند اصلاحطلب حكومتي)كه اين مصاحبه را انجام داده; درخبرهاي همين امروز سعي نموده بود و گزارش كرده بود كه خانواده هاي دغدار اعدام شدگان را دستگير نكرده اند!!؟؟ حال اين خبرگزاري جنايتكار باند اصلاح طلب حكومتي كه تا ديروز حتايك خبر ازاعدام جانباختگان راه آزادي را منتشر نكرده بود;ناگهان امروز گوي سبقت رااز ديگر خبرگزاري ها ربوده و به سراغ اين وكيل آزاده در تهران !!؟؟ رفته و اين خبررا منتشر ميكند؟؟ چه شده است كه امروز از اعدام آزاديخواهان ومخالفان نظام اسلامي جنايتكار كه خبرگزاري مزدور وخائن جرس طرفدار اين نظام اسلامي جنايت پيشه است ناگهان اين مصاحبه را بخش ميكند؟؟ جواب آن است كه جنايتكاران مكار باند ديگرحكومت ونظام اسلامي از نفرت مردم ايران به نظام وحاميان آن منجمله فريبكاران بانداصلاحطلب وموسوي وبقيه ي جنايتكاران بخوبي آگاهي داشته وخصوصابعداز قتل وعام اين گلگون خفتگان راه آزادي;مذبوحانه در صدد دزدي وكنترل عواقب آن وجلوگيري از صدمات آن به نظام اسلامي شان بر آمده اند.. مرگ بر نظام اسلامي وحاميان دغلكار آن.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
جدیدترین تصویر از پیروز
 واکنش علی کریمی به قوه قضائیه
فروشنده‌ای که در سنندج به رییسی آجیل و شکلات تعارف کرد، از مردم عذرخواهی کرد + فيلم
 مهدی تاج؛ مزدور علی خامنه‌ای، در پادگان فوتبال ایران 
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی
 چین قید سرمایه‌گذاری در ایران را زد
 علی خامنه‌ای در آینه بولتن‌های محرمانه فارس
یک مقام ریاست‌جمهوری: درخواست‌ برای آزادی پوشش در جامعه به دست ما رسیده است 
 مهم‌ترین ناگفته‌های خیزش سراسری در بولتن‌های محرمانه خبرگزاری فارس
 جدایی المیرا شریفی‌مقدم از بخش خبر تلویزیون جمهوری اسلامی 
 افشای نیمه‌ پنهان تیم فوتبال در قطر؛ از دخالت سپاه تا حواله واردات خودرو به بازیکنان
  بندرانزلی - تظاهرات و خروش زنان و مردان آزادیخواه بندرانزلی در مراسم سوم جانباخته راه آزادی مهران سماک با شعار: امسال سال خونه سید علی سرنگونه