واشنگتن پست: آمریکا مکالمه مسئولان سعودی که در آن، ربودن جمال خاشقجی را مطرح کرده‌اند، شنود کرده است


روزنامه واشنگتن پست با استناد به یک مقام آمریکایی نزدیک به پرونده، فاش ساخت: پیش از ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد به حکومت سعودی، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا مکالمه مسئولان سعودی را که در آن موضوع ربودن جمال خاشقجی را مطرح کرده اند، شنود کرده است.

به گزارش رادیو فرانسه، واشنگتن پست با استناد به این منبع اطلاعاتی می نویسد: سعودی ها می خواستند جمال خاشقجی را به عربستان بکشانند و در آنجا وی را بازداشت کنند... این موضوع هنوز روشن نیست که سعودی ها صرفاً خواستار بازداشت جمال خاشقجی بودند و یا می خواستند وی را به قتل برسانند. همچنین هنوز مشخص نشده است که آیا آمریکا به جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی در باره خطری که در انتظارش بوده، هشدار داده است، یا نه؟

جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی منتقد حکومت سعودی سال گذشته به آمریکا پناهنده شده بود. وی روز۲ اکتبر برای کارهای اداری خود و با قرار قبلی به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرده بود. پلیس ترک روز شنبه اعلام کرد که بر اساس نخستین نتایج تحقیق، جمال خاشقجی رورنامه نگار ۵۹ ساله سعودی در این روز وارد کنسولگری شده و هرگز خارج نشده است. ریاض می گوید که جمال خاشقجی همان روز از کنسولگری خارج شده است، اما نمی تواند هیچ مدرکی دال بر این نظر ارائه کند.

برخی منابع در سرویس های امنیتی ترکیه می گویند که جمال خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده است. شبکۀ رادیو تلویزیون دولتی ترکیه گفته است که مسئولان ترک گمان می‌برند که در همان روز ناپدید شدن جمال خاشقجی، یک گروه ١۵ نفره از مأموران امنیتی سعودی که به استانبول آمده بودند، تصاویر ویدئویی را با خود برده‌اند.

در همین حال مقامات سعودی به مقامات امنیتی ترکیه مجوز بازرسی ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول را داده اند، اما بازرسی این محل، تا کنون انجام نگرفته است.

[کد مطلب: 167110] [تاريخ انتشار: هجدهم مهر ۱۳۹۷ برابر با دهم اکتبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هجدهم مهر ۱۳۹۷ برابر با دهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 23:54:44 توسط آواره
جان کلام اینکه مسلمان واقعی ( پیرو راستین قرآن) کسی است که در موقع ضعف، آیه های انسان دوستانه و ملایم (مدنی) را مطرح کند و وقتی به قدرت رسید به آیه های "مکی" استناد کرده و بزن و بکش را آغاز کند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم مهر ۱۳۹۷ برابر با دهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 23:51:58 توسط آواره
حتماً میدانید که احکام و دستورات اسلام بر دو نوع (کاملاً متضاد) هستند. آیه های مدنی، و آیه های مکی. آیه هایی مدنی که در "مدینه" در پیش از به قدرت رسیدن "نازل" شده بسیار ملایم و تا اندازه ای نظر جلب کننده است مثل: سوره عنکبوت، آیه 46 – شما مسلمانان با یهود و نصارا(مسیحی) و مجوس (زرتشتی) که اهل کتابند جز به نیکوترین طریق بجث و مجادله نکنید.....سوره بقره، آیه 256- کار دین به اجبار نیست.....سوره ابراهیم، آیه 4 – ما هیچ رسولی را در میان قومی نفرستادیم مگر بزبان آن قوم....و سپس آیه های "مکی" که پس از بقدرت رسیدن و فتح مکه "نازل" شده است مثل: سوره مائده، آیه 68 – ای پیغمبر به اهل کتاب بگو که ای یهود و نصارا شما ارزشی ندارید..... سوره توبه، آیه 29 - با هرکه از اهل کتاب (یهودی، زرتشتی، مسیحی) ایمان به خدا و روز قیامت نیاورده و آنچه را خدا و رسولش حرام کرده، حرام نمیدانندو بدین حق (اسلام) نمی گروند قتال (بکشید) و کارزار کنید....... سوره بقره، آیه191 – هرجا مشرکان را یافتید بقتل برسانید..... سوره توبه، آیه 111 - .... آنها در راه خدا جهاد کنند که دشمنان دین را بقتل رسانند و یا خود کشته شوند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم مهر ۱۳۹۷ برابر با دهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 21:40:02 توسط دارا
مافیای ایتالیا یا هر جای دیگر، با شرافت تر از حکومت ایران یا عربستان است. آنها نمی گویند که ما برای دین خدا میکشیم، بلکه برای پول می‌کشیم. ادعای مسیحیت یا مسلمانی هم ندارند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم مهر ۱۳۹۷ برابر با دهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 19:51:46 توسط حمید
یک سئوال ساده: جمهوری اسلامی دستش برسه مخالفین خودش را میکشد و عربستان سعودی هم شاهدیم عینا همینکار را میکند. هر دو مدعی داشتن حکومت اسلامی اصیل و هر دو معتقد به اینکه اسلام دین بخشش و رحمت است و دین خداوند قادر متعال. چگونه است که تو مدعی دینی باشی که خداوندش قادر مطلق است و بخشاینده ولی تو آنقدر از آسیب مخالفین بترسی که اونها را از بین ببری و یا مجبورشان کنی به “کفار” پناه ببرند. آيا اين خود ثابت نميكند يا شما شياديدو اصلا مسلمان و نماينده خدا نيستيد؟ يا خداى شما با قدرت نيست ؟ و يا خداى شما بخشنده نيست و اتفاقا خيلى هم خشن است ؟ و اصولا ديگران كه به مسلمانان پناه ميدهند كافر نيستند؟ و يا همه اينها با هم؟ حقیقتا احتیاج به مدارک و اثبات بیشتر نیست. با همین مقدمات معلوم میشود نه ایران و نه عربستان هیچ فرقی با هیچ کشور دیگری ندارند و تنها گروهی شیاد با استفاده از مزایای مذهبی بر گرده مردم سوارند و با خشونت تمام حاکم. وظیفه ماست کشورهایمان را از این شیادان پاک سازی کنیم. غیر از اینست ؟ به پیش. با اتحاد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ درگیری «همه‌ی مردم» با «یک آخوند» که با فضولی خود قصد دخالت در پوشش یکی از بانوان را داشت / متروی تهران
فيلم/  ورود وقيح الله موسوی جزایری «برای تبیین آرمان‌های انقلاب» در لندن و خوردن نان جو در کلبه ای فقیرانه! 
حمله انتحاری به اتوبوس سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان /  20 نفر کشته شدند/ تکمیلی + فیلم
فيلم/ بازی ۲۲ بهمن تمام شد، بازداشت دختران مردم آغاز؛ شلیک به خاطر حجاب و "اتحاد مردم"
شهرک ویلایی «باستی هیلز لواسان» امپراتوری «ژنرال‎های تدبیر و امید» با منظره‌ی سد لَتیان
نگاهی گذرا به مردان متقاضی خدمات جنسی در پایتخت 
گم شدن ۹۲۷ گوسفند در فرودگاه خمينی! 
فیلم / نمونه ای از دروغین بودن امامزاده ها/ جعلي بودن مكان بي بي شهربانو مادر امام سجاد (در تهران)
پاسخ ظریف به علی کریمی
فیلم/  تنش روی سکوهای ورزشگاه یادگار امام  (آخر این هم شد اسم!) در تبریز در بازی تراکتور سازی و استقلال تهران
۱۰ ایرانی که به دلیل جاسوسی سایبری از آمریکا تحریم شده‌اند چه کسانی هستند؟
فيلم/ داعشِ وطنی را ببینید که بخاطر حجاب ، دختر مردم را میزند 
آگهی های تجارتی