علم الهدی: FATF یعنی سپاه قدس از ارتباطات مالی ما حذف شود / رهبری اجازه داد لوایح  بررسی شود نگفتند که تصویب شود(تلویحا)/ با تصویب این لایحه نمیتوانیم به انصار الله یمن، حزب الله لبنان و حماس کمک کنیم


امام جمعه مشهد امروز در جمع نمازگزاران با اشاره به تصویب لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس گفت: این نیست که یک عده بچه‌هایشان را از دست بدهند، شما برای دشمن جاده‌سازی کنید و راه را باز کنید به سمت براندازی ما. خدا از یک قطره خون شهید نمی‌گذرد.

احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در خطبه نماز جمعه امروز-جمعه ۲۰ مهر- به تصویب لایحه CFT (مبارزه با تامین مالی تروریسم) در مجلس شورای اسلامی که اول هفته انجام شد، اعتراض کرد.

به نوشته ایلنا، وی گفت: روز یکشنبه لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس تصویب شد، در حالی که الان آمریکا در لیست تروریسم خود انصار الله یمن، حزب الله لبنان، حماس فلسطین و سپاه قدس ایران را دارد. اگر این لیست سیاه آمریکا با دسیسه‌های استکبار جهانی، به تصویب شورای امنیت برسد، ما با این مصوبه خودتحریمی کردیم.

امام جمعه مشهد گفت: شورای امنیت نان‌خور آمریکاست و سازمان ملل در اختیار آمریکا و استکبار جهانی است. اگر این لایحه به تصویب شورای امنیت برسد، یعنی سپاه قدسی که روح دفاع این کشور است، باید از ارتباطات بانکی و مالی ما حذف شود.

وی با اشاره به استفساریه رییس مجلس از رهبری در مورد تصویب لوایح چهارگانه گروه اقدام ویژه مالی گفت: آنچه مقام معظم رهبری اجازه فرمود، مساله بررسی لایحه در مجلس بود. ایشان طی نامه‌ای که دفتر رهبری به رئیس مجلس نوشته فرمودند؛ رئیس محترم مجلس با سلام و تهیت، در پی استفساریه تلفنی شما نسبت به مخالفت و عدم مخالفت رهبری با بررسی لوایح چهارگانه و کنوانسیون‌ها، به دنبال فرمایش های در دیدار نمایندگان رهبری، آنچه در دیدار نمایندگان راجع به لوایح چهارگانه و کنوانسیون‌ها گفتم مربوط به اصل کنوانسیون‌ها بود نه کنوانسیون خاص. لذا با بررسی لوایح مشکلی ندارم.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: رهبری اجازه داد لوایح بررسی شود و ما هم قبول داریم و به حق است؛ اما سوال من از عزیزانی که در مجلس بررسی کردند و قانون منع مالی تروریسم را تصویب کردند، این است که آیا تصویب آنها با توجه به مبنای رهبری بود یا بی توجه به مبنای رهبری؟ شما عزیزان نماینده مردم هستید و این مردم روز و شب داد می‌زنند «مرگ بر ضد ولایت فقیه».

وی با بیان اینکه شما باید این لوایح را با توجه به مبنای مقام رهبری بررسی می‌کردید، پرسید: مبنای رهبری در کنوانسیون‌ها چیست؟

علم الهدی در پاسخ با اشاره به محتوای نشست نمایندگان مجلس با مقام رهبری که ماه گذشته انجام شده بود گفت: در دیدار با نمایندگان مجلس، رهبری فرمود در مورد این کنوانسیون‌ها، این معاهدات ابتدائا در اتاق‌های فکر قدرت‌های بزرگ برای تامین منافع آنها پخت و پز می‌شود و سپس با پیوستن دولت‌های مرعوب شکل بین‌المللی می‌گیرد؛ به گونه‌ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران آن را قبول نکند مورد هجوم قرار می‌دهند.

وی افزود: همان‌گونه که رهبری در مورد برخی کنوانسیون‌های اخیر فرمودند، مجلس شورای اسلامی رشید و بالغ است و باید مستقلا در موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم و پولشویی قانون‌گذاری کند اما ضرورتی ندارد با استناد به این فرموده‌ها به کنوانسیون‌هایی بپیوندیم که از عمق اهداف آنها نگاه نیستیم یا می‌دانیم مشکلاتی دارند.

علم‌الهدی گفت: مبنای ایشان این است که نپیوندیم. ایشان تنها اجازه دادند (این لوایح) در مجلس مطرح شود؛ ولی نماینده مجلس مقلد رهبری است و باید به این مبنا توجه می‌کرد. شما بررسی کردید و به این نتیجه رسیدید که برای حفظ موقعیت الان کشور باید این لایحه را تصویب کنیم. چطور به این نتیجه رسیدید؟ کارشناس‌ترین شما و متخصص‌ترین شما خود وزیر خارجه بود. وزیر خارجه رسما اعلام کرد تصویب این قضیه مشکلات شما را حل نمی‌کند. او گفت نه من تضمین می‌کنم، نه رئیس‌جمهور که مشکلات اقتصادی حل شود؛ فقط بهانه را از آمریکا می‌گیرد.

وی افزود: واقعا وظیفه ما این است که بهانه را از آمریکا بگیریم؟ مگر آمریکا تا امروز در همه جنایات خود بهانه داشته است؟ جایی که بهانه نداشته از دروغ بهانه تراشیده؛ آنجایی که چنین قدرتی هم نداشته، بی بهانه جنایت کرده است. مگر ایرباس مسافری را با بهانه روی هوا زدند؟ ما در مجلس برای بهانه آمریکا قانون تصویب کنیم؟ در حالی که مراجع تقلید این کنوانسیون را تحریم کردند؟ ما بگوییم این را بررسی کردیم؟

نماینده رهبری در مشهد با بیان اینکه پیغمبر فرمود عالم وظیفه دارد بدعت که ظاهر شد به مردم بگوید، گفت: مراجع تحریم کردند؛ مقام رهبری مبنای خود را گفتند؛ من هم به عنوان طلبه وظیفه دارم، بگویم. این حرکت در مسیر خودتحریمی در برابر نیروهای مدافعی بود که در سپاه دارند جان می‌دهند و از ما دفاع می‌کنند.
 [کد مطلب: 167235] [تاريخ انتشار: بيستم مهر ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اکتبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 11:36:52 توسط آگاه از درون از تهران
علم الهدی دارد به روشنی و صراحت اعلام می کند که حکومت اسلامی که ایران را در اشغال دارد ضددرضد تروریستی و تروریست پرور است. اما اینها آنقدر حلالزاده و فرزند پدران خود هستند و هم آنقدر احمق که اصلا نمنی فهمند چه میگویند. این رهبر کفتار صفت و حیله گر تا اینگون دوستان بیشرف و احمقی دارد نیاز به دشمنانی دانا ندارد.
نوشته شده در تاريخ بيستم مهر ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 23:12:19 توسط كاوه اهنگر
اي خيكي بيشرم و حيا، چه لذتي خواهد داشت ديدن رقص كالبد كثيفت بالاي طناب دار. براي هر خيانت، هر جنايت و هر شكر اضافي كه در مخالفت با منافع ايران و ضديت با مردم ايران خوردي بايد اون بالا يه قر كمر بدي. با اين حساب فكر كنم حالا حالاها اون بالا خواهي ماند. يكبار و فقط يكبار در عمر منحوست شد كه از بيكاران لرستان و كرمانشاه و كپرهاي بلوچستان و زنان محروم ايلام و عشرتكده هاي مشهد و كارگران هفت تپه و معلمان زنداني و قاچاق سوخت و كودكان كار و فرار مغزها دهن كثيفت را باز كني و از ظلمي كه در حق اين مردم ميشود شكوه كني؟؟؟ اين ايران و ايراني ستيزي شما از كجا نشات ميگيرد اي حرامزاده پفيوز؟
نوشته شده در تاريخ بيستم مهر ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 23:07:27 توسط azadi
ملت ایران مایل نیست که ثروتش خرج جانیانی مثل حس نضرالله عرب تروریست شود و او با کمال بی حیائی به تاریخ پر افتخار ایران تو هین کند و گذشته ما قبل از اشغالذ اعراب را به سخره بگیرد و ما بدلیل نادانی ولی سفیه عرب تبارمان هیچ نگوئیم و همچنان پول و اسلحه باین بیشرف برسانیم تا درمنطقه آرامش را بهم بزند. چرا ماباید جنگهای نیابتی بکنیم و مردم ما گرسنه و بی خانمان باشند. چرا ولی سفیه بدلخواه خود پولهای مارا بیحسلب خرج نگهداری بشار اسد در قدرت بکند و زلزله زدگان ما درسرما بمیرند. علم الگدا این آخوند پست البته نمی خواههدحسابی در کاررهبر سقیه و رئیس بنیاد امام هشتم باشد.
نوشته شده در تاريخ بيستم مهر ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 19:04:24 توسط نکته سنج
این مردک نادان ابله نمیتواند معنی قانون را بفهمد و یادبگیرد که قانون برای مناع یک شخص و یا عده ای مثلا آخوندها وضع نمیمیشود بلکه برای کل جامعه ویا کشوراست اگردر قانونی حکم اعدام برای جناتیکاران وضع شده مسلما یک آدم کش با آن قانون مخالف است. ملت ایران مایل نیست که ثروتش خرج جانیانی مثل حس نضرالله عرب تروریست شود و او با کمال بی حیائی به تاریخ پر افتخار ایران تو هین کند و گذشته ما قبل از اشغالذ اعراب را به سخره بگیرد و ما بدلیل نادانی ولی سفیه عرب تبارمان هیچ نگوئیم و همچنان پول و اسلحه باین بیشرف برسانیم تا درمنطقه آرامش را بهم بزند. چرا ماباید جنگهای نیابتی بکنیم و مردم ما گرسنه و بی خانمان باشند. چرا ولی سفیه بدلخواه خود پولهای مارا بیحسلب خرج نگهداری بشار اسد در قدرت بکند و زلزله زدگان ما درسرما بمیرند. علم الگدا این آخوند پست البته نمی خواههدحسابی در کاررهبر سقیه و رئیس بنیاد امام هشتم باشد. تا بهر کس بخواهد بدهد یا ندهد و مانتد تمام آخوند ها از حساب و کتاب منزجر باشند. آخوند را چه به حساب وحسا برسی خمینی هم با حساب و کتاب مخالف بود مثل جانشین بی کفایت او که جوابگوی هیچ کس نیست.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
جمهوری اسلامی 'بزرگترین زیرگذر' شهر کربلا عراق را با پول مردم ایران  ساخت + عکس
کشف انبار مهمات بزرگ در بلغارستان؛ دو ایرانی دستگیر شدند
نامه اسحاق جهانگيري به رهبر ايران
* برخورد بی‌سابقه پلیس فرودگاه تفلیس با یک زن ایرانیپ
* علی مطهری: ما در مجموع در زمینه عدالت اجتماعی کارنامه خوبی نداریم
فرزند غلامحسین الهام که با هزینه دولت بورسیه شد ؛به کشور بر نگشت!!
فيلم/  پولشویی سپاه؛ گزارشی از دزدیهای نجومی سپاه پاسداران 
ناو هواپیمابر هسته‌ای آمریکا وارد خلیج فارس شد
فيلم/ ۱۷ آذرماه، هم‌اکنون: تجمع جلوی درب اصلی دانشگاه تهران 
 دستور خامنه اي ایران برای تقویت ریال 
روحانی: یک وزیر به خاطر روسری نگذاشت فرودگاه امام دو ساله ساخته شود + فیلم
فيلم/ محمد رضا عالی پیام‏ از زبان کارگران کارد به استخوان رسیده هفت تپه 
* ورود ارز به ایران به هر میزان و بدون محدودیت آزاد شد
* هدردهنده نخست آب در دنیا هستیم
آگهی های تجارتی