حضور میرزا کوچک خان و رئیس علی دلواری در دعوای FATF!


حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با خبرنگار تسنیم به اظهار نظر در مورد معاهده FATF پرداخت و گفت: «لیست سیاهی در FATF‌ وجود ندارد و ایران در گروه پر خطر FATF‌ است، حال این نمایندگان از خود بپرسند که چرا ایران در لیست پر خطر FATF‌ قرار گرفته است و با عضویت در آن آیا از این لیست خارج می‌شود؟»

وی افزود:‌ «با توجه به اینکه تعاریف و ادبیات مشترکی بین ما و FATF‌ وجود ندارد محال است حتی در صورتی که به این گروه بپیوندیم نیز از این گروه پر خطر خارج شویم بنابراین این دیگر ربطی به عضویت و عدم عضویت ندارد که بخواهیم به جهت آن امنیت کشور را به مخاطره بیاندازیم.»

حاجی دلیگانی گفت: «تعریفی که مردم ایران از تروریست دارند درست نقطه مقابل FATF‌ است.»

این نماینده مجلس شورای اسلامی مسئله را به اسناد مربوط به خانواده در مجامعه بین المللی تشبیه کرد و گفت: « FATF‌ مانند سند 2030 است که به جهت تغایر مفاهیم قابلیت اجرایی در کشور را ندارد. مثلا در سند 2030 به تکریم و تحکیم خانواده اشاره شده است اما تعریفی که از خانواده دارد با تعریف مردم مسلمان ایران متفاوت است چرا که در احصا خانواده به سه دسته خانواده اشاره می کند که ازدواج همجنس با همجنس نیز در آن وجود دارد.»

وی با تذکر به اینکه عربستان و رژیم اشغالگر قدس به عنوان عضو ناظر FATF هستند گفت:‌ «آیا دادن اطلاعات و در دسترس قرار دادن تمامی تراکنش های مالی کشور در اختیار دشمنانی که در دشمنی خود از استفاده از هیچ ابزاری ابایی ندارند کار عاقلانه‌ای است و در صورت پذیرش تمامی خفتها و همکاری تام آیا چنین اعضایی اجازه خواهند داد که از این نهاد منفعتی حاصل کشور شود؟

این نماینده اصولگرا تاکید کرد که طبق تعاریف FATF: «اگر ملتی با متجاوزانی که برای غارت کشورشان حمله ور شدند مقابله کند تروریست هستند که مسلم است هیچ آزادی خواهی این تعریف را نمی‌پذیرد کسی را که از خانه خود زمین کشاورزی خود دفاع می‌کند تروریست معرفی شود. طبق این تعریف رئیس علی دلواری،‌ میرزا کوچک خان جنگلی و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس مصداق تروریست هستند.»

وی هشدار داد که: «مومن از یک سوراخ نباید دوبار گزیده شود.»

##

[کد مطلب: 167241] [تاريخ انتشار: بيستم مهر ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اکتبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 05:15:59 توسط نادر
چه ميشه گفت وقتى نماينده مجلس اينقدر بيسواده كه معنى عضو ناظر رو نميفهمه. حاجى، عضو ناظر يعنى عضوى كه هنوز وضعيت عضويتش معلوم نشده و تحت بررسيه وگرنه هيچ معاهده اى تو تاريخ دنيا نيست كه از كشورى بخواد كه اطلاعات بانك هاش رو در اختيار كشور ثالث بذاره. بابا اينجا يه حساب پس انداز ساده داشته باشى، دسترسى به اطلاعات بانكيت از طريق شخص ثالث غيرممكنه مگر اينكه اون شخص از دادگاه حكم داشته باشه. حالا ميان از يه كشور ميخوان كه اطلاعات بانكيش رو در اختيار كشور ثالث، اونم كشورى كه با شما روابطش خوب نيست بذارن؟ چرا؟ اينا فقط نگران اينن كه ديگه نميتونن چمدون هاى پول نقد رو جابجا كنن، چون با قبول اين لايحه، مبدأ و مقصد هر ريال موجود در سيستم مالى بايد واضح و مشخص باشه و ديگه دست آقايون از پول نقد كوتاه ميشه و جلوى اختلاس و رانت خوارى و كمك هاى بلاعوض يواشكى به حزب الله و شعب الجيش گرفته ميشه. حالا اين كجاش بضرر مردمه من نميدونم، اگه كسى ميدونه لطفا توضيح بده.
نوشته شده در تاريخ بيستم مهر ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 15:31:25 توسط علی اصغر
این همون دروغ نویسی در تاریخه. به این بی حیایی دروغ میگه: اگر کشوری به کشورت حمله کرد و تو دفاع کردی تو تروریستی. وقاحت و بیشرمی حد نداره.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ درگیری «همه‌ی مردم» با «یک آخوند» که با فضولی خود قصد دخالت در پوشش یکی از بانوان را داشت / متروی تهران
فيلم/  ورود وقيح الله موسوی جزایری «برای تبیین آرمان‌های انقلاب» در لندن و خوردن نان جو در کلبه ای فقیرانه! 
حمله انتحاری به اتوبوس سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان /  20 نفر کشته شدند/ تکمیلی + فیلم
فيلم/ بازی ۲۲ بهمن تمام شد، بازداشت دختران مردم آغاز؛ شلیک به خاطر حجاب و "اتحاد مردم"
شهرک ویلایی «باستی هیلز لواسان» امپراتوری «ژنرال‎های تدبیر و امید» با منظره‌ی سد لَتیان
نگاهی گذرا به مردان متقاضی خدمات جنسی در پایتخت 
گم شدن ۹۲۷ گوسفند در فرودگاه خمينی! 
فیلم / نمونه ای از دروغین بودن امامزاده ها/ جعلي بودن مكان بي بي شهربانو مادر امام سجاد (در تهران)
پاسخ ظریف به علی کریمی
فیلم/  تنش روی سکوهای ورزشگاه یادگار امام  (آخر این هم شد اسم!) در تبریز در بازی تراکتور سازی و استقلال تهران
۱۰ ایرانی که به دلیل جاسوسی سایبری از آمریکا تحریم شده‌اند چه کسانی هستند؟
فيلم/ داعشِ وطنی را ببینید که بخاطر حجاب ، دختر مردم را میزند 
آگهی های تجارتی