دفاع  مصباح یزدی از اسلام: ما باید پیرو طرح علی باشیم، نه «دموكراسىِ غربى» / علی ۷۰ هزار نفر را از دم تيغ گذراند؟! آیا على آدمى  خشن، قسى القلب، بى سياست، و اوصافى از اين قبيل بود؟


آخوند محمدتقی مصباح یزدی گفت:

 "آيا مشابه اين القائات را امروزه درباره حضرت امام ، يا درباره مقام معظم رهبرى نشنيده ايد؟ آيا نشنيده ايد كه گفته مى‌شود اگر درباره فلان شخص اندكى مدارا مى‌شد كار به اين جا نمى‌كشيد؟ هنوز اين شبهات درباره سياست على هم مطرح است...اگر در مقابل خود به معارضى برخورد كنند كه نتوانند او را دفع كنند، با او سازش مى‌كنند، رو به روى يكديگر مى‌نشينند و به هم لبخند مى‌زنند، با يكديگر از در سازش در مى‌آيند، براى اين كه جنگ و خونريزى نشود و خشونت پيش نيايد.

مگر در تمام دنيا چنين نيست؟ در اين صورت چه تفاوتى بين حكومت على  با حكومت حاکمانِ آمریکا و ديگران وجود داشت؟...اگر على اين گونه عمل نكرده بود، من و شما از كجا مى‌دانستيم كه اسلام هم براى حكومت طرحى دارد و اجازه نمى‌دهد «دموكراسىِ غربى» در كشور اسلامى حاكم بشود؟ از كجا اطلاع داشتيم اسلام مى‌گويد بايد احكام خدا اجرا شود؟...

از آن جا كه اسلام دين رأفت، رحمت، مهربانى، صلح، آشتى، لبخند و سازش است، پس در اين كه با اصحاب جمل، نهروان و صفين جنگيد، اشتباه كرد! در مدت ۴ سال و ۹ ماه كه خلافت او ادامه داشت دائماً در حال جنگ بود، پس قرائت على  درست نبود! اما على نمى‌خواست فقط براى زمان خودش طرح بدهد، او قصد داشت براى مردم همه زمان ها، تا روز قيامت طرح حكومتى اسلام را معرفى كند. اسلام طرفدار «عدالت» است، اگر عدالت با صلح و سازش و آرامش حاصل شود، نبايد قطره خونى ريخت و نيز نبايد كوچك ترين اهانتى به هيچ كس بشود.

    على  همان شخصيتى بود كه وقتى شنيد يك خلخال از پاى دخترى يهودى يا زرتشتى كشيدند گفت: «اگر مسلمان از اين غصه جان دهد و دق كند سزاوار است».  على  حاضر نمى‌شد يك خلخال از پاى يك دختر يهودى كشيده شود، حال آيا چنين كسى مى‌پذيرد بدون دليل ۷۰ هزار نفر را از دم تيغ بگذراند؟! اگر من و شما با طرز تفكر امروزى بوديم، درباره على چه مى‌گفتيم؟ آيا نمى‌گفتيم على آدمى است خشن، قسى القلب، بى سياست، و اوصافى از اين قبيل؟! ديگر بيش از اين جرأت نمى‌كنم گستاخى كنم. اما على فقط زمان خودش را نمى‌ديد و فقط به فكر حكومت خودش نبود، او بايد الگوى حكومت اسلامى را نشان دهد، تا هر كس تا روز قيامت بخواهد حكومت اسلامى برپا كند از او الگو بگيرد".

[کد مطلب: 167327] [تاريخ انتشار: بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم مهر ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 07:15:06 توسط marg bar j a i
این یارو داره با این حرفا مخالفین را تهدید می‌کنه و به بسیجیها و ادمکش‌های رژیم فتوا صادر می‌کنه که ادمکشی بر طبق سیاست علی‌ خپله ثواب داره. میدونن رفتنی هستند
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 21:49:44 توسط چهلچراغ
علی ۷۰ هزار نفر را از دم تيغ گذراند؟! "اگر من و شما با طرز تفكر امروزى بوديم، درباره على چه مى‌گفتيم؟ آيا نمى‌گفتيم على آدمى است خشن، قسى القلب، بى سياست، و اوصافى از اين قبيل؟!" "... اما على فقط زمان خودش را نمى‌ديد و فقط به فكر حكومت خودش نبود، او بايد الگوى حكومت اسلامى را نشان دهد، تا هر كس تا روز قيامت بخواهد حكومت اسلامى برپا كند از او الگو بگيرد."
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 21:29:01 توسط بیداری ایرانی
قابل توجه اصلاح طلبهای احمق که خیال خام میکنند میشود در این نظام اسلامی به دموکراسی رسید که بقول این ملا دستمال یزدی اسلام اختراع شده تا سدی مقابل دموکراسی باشد. میگیم ملا احمقه اینهم یک نمونه اش که خودش اعتراف میکند حضرت علی بزرگترین آدمکش و جنایتکار بود. چند وقت دیگر اقرار میکند که محمد عرب پیامبر اسلام اولین تروریست بزرگ اسلام بوده که سندش هست. حالا ثابت شد که اسلام را با زور شمشیر و کشتار میلیونها ایرانی بیگناه وارد ایران کردند و حرفهای این آخوند هم یعنی برگشت به خشونت و کشتن مخالفین اسلام پوسیده انسان ستیز. تا همه این آخوندهای ضد ایرانی با ابزار خشونت خودشان نابود نشوند امیدی به آزادی و خوشبختی ایرانی نیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 20:37:37 توسط كيانوش
عدالت و قانون اسلام كه پيامبرش به دزد شترش سه نفر را در ارتباط با ان را خود شخصا چشمان انها را زنده زنده از حدقه بيرون مي اورد و مدت سه روز با دستان بسته و تشنه و گرسنه زير آفتاب سوزان جان دادن اين از اعمال پيامبر و حالا امام و داماد و پسر عمويش بخاطر اشتباه چند نفر از قبيله بني نظير همه قبيله را قتل عام مي كند
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 20:31:30 توسط پدر ابن مرجم
ابن مرجم روحت شاد......
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 20:23:44 توسط كاوه اهنگر
پس از كودتاي ٨٨، ايت الشيطان سعيدي نماينده علي شيره اي در سپاه در يك لجن پراكني اشكار شكر خواري نموده و گفت "مي ارزد برای حفظ حکومت، ۷۵ هزار نفر کشته شوند." - و حالا اين معروفترين مفعول حوزه علميه قم مجددا از قتل عام مردم براي حفظ اين حكومت سرتاپا لجن و تعفن سخن ميگويد. اين قوم جنايتكار براي نگهداري اين دستگاه ظلم و استبداد حاضر به كشتار وسيع مردم و حتي باج دادن و همه نوع مصالحه با شرق و غرب هستند و نيات پليد و خوابهاي شوم خود را با تنگ شدن حلقه محاصره با اعتصابات و اعتراضات مردم، به زبان مي اورند. اين قوم تبهكار و مافيايي بدانند كه خواب شوم انان با قيام و اعتراضات مردم تعبير نشده و تك تك انان بدست عدالت سپرده خواهند شد. http://iranianuk.com/20090212003600002/علی-سعیدی-نماینده-آیت-الله-علی-خامنه-ای-در-سپاه-می-ارزد-برای-حفظ-حکومت-۷۵-هزار-نفر-کشته-شوند
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 19:25:17 توسط مار غاشیه!
حالا شما یه نفس عمیق بکشید، یه لیوان آب بنوشید، "لبخند"، یه سِلفی با هم بگیریم! اسلام دینِ همه ی اینها هست... یا ابا الوءلوء.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم مهر ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 18:56:18 توسط شعبانزاده اردشیر از تبریز
ببینید این تازه مظهر عدالتشان است. اینرا من نمی گکویم. ببینید چه بیشرفی و خونخواری بوده اون مردک آدمکش. هفتاد هزار نفر را کشته ذبا دست خودش! اینرا یک فلیسوف آدمکشان یک نظریه پرداز حکومت اسلامی میگوید. من البته با این بیشرف کاری ندارم. اما با افرادی چون سید محمد خاتمی سروش کدیور ، مهاجرانی و بازگان این اصلاح طلبان  چه بگویم. یادم نمی رود که خاتمی روزی که برای دومین بار میخواست تادراکاتچی شود گفت یا علی! باید به اصلاح طلب گفت ایدئولوژی ای با این بنیان و بنیاد تو چه چیزی را میخواهی اصلاح کنی؟
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ رگبار مسلسل و حمله نیروی انتظامی برای متفرق کردن مردم
فیلم/  لحظه حادثه فرود بدون چرخ فوكر ١٠٠ ایران ایر، بروی باند فرودگاه مهرآباد تهران
فیلم/ یکی از پر بیننده ترین ویدئوهای توئیتر ایرانی ها
فیلم/  رشت/ ماموران نیروی انتظامی به میان جشن و شادی مردم در میدان شهرداری ریختند تا مراسم را به هم بزنند
فیلم/ استقبال مردم کنگان از روحانی با شعار : کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو
فیلم/ جشن چهارشنبه سوری مردم تهران در فلکه دوم تهرانپارس همراه با رقص و پایکوبی خیابانی
عکس/ سیل در مازندران
فیلم/ به کوری چشم آخوندها نوروز زنده تر از همیشه
فیلم/ چهارشنبه سوری سال ۹۷، کرمانشاه: فریاد «مرگ بر بسیجی»
فیلم/ چهارشنبه سوری شهرک اکباتان (تهران)
فیلم/ جشن ملی چهارشنبه سوری در پارک نهج‌البلاغه تهران؛ جشن و شادی خیابانی مردم
عصبانیت سیاستمداران آلمان از سفیر آمریکا در برلین 
آگهی های تجارتی