رویاهای احمقانه خامنه ای
ابلاغیۀ : به سوی دروازه‌های "تمدن نوین اسلامی ایرانی"!!


خامنه‌ای با انتشار ابلاغیه‌ای، خطوط کلی "الگوی پایِۀ اسلامی ایرانی" را تشریح کرد و از همۀ دستگاه‌ها و صاحبنظران خواست که این طرح کلی را تا دو سال دیگر تکمیل کنند به طوری که "از ابتدای قرن پانزده هجری شمسی" این الگو به اجرا درآید. هدف تعیین شده اینست که در سال ١۴۴۴ خورشیدی ایران "در شمار چهار کشور برتر آسیا و هفت کشور برتر دنیا شناخته شود.

به گزارش رادیو فرانشه، در مقدمۀ متنی که روز یکشنبه ٢٢ مهر در سایت اطلاع‌رسانی دفتر رهبری منتشر شده، خامنه‌ای شکرگزاری می‌کند که با "تلاش  چند هزار تن از صاحب‌نظران و استادان دانشگاهی و حوزوی، طراحی الگوی اسلامی ایرانیِ پیشرفت پس از هفت سال، در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به نتیجه" رسیده است. به نوشتۀ او با تحقق این الگو "طلیعۀ مبارک تمدن نوین اسلامی ایرانی در زیست بوم ایران رُخ خواهد نمود".

خامنه‌ای سپس از مجمع تشخیص مصلحت، مجلس شورا، دولت و دانشگاه‌ها می‌خواهد که این سند را به عنوان "چارچوب بالادستی سیاست‌های کلی" کشور در نیم قرن آینده بررسی  و تکمیل نمایند. برای این بررسی حداکثر یک دورۀ دو ساله پیش بینی شده است.

الگوی پایۀ اسلامی ایرانی

خامنه‌ای سپس متن اصلی را طی فصل‌های  "مبانی، آرمان‌ها، رسالت، افق و تدابیر" بسط می‌دهد.

بخش بزرگی از این فصول تکرار اصول اسلامی و شیعی است که گهگاه رنگ و لحن عرفان ایرانی هم به خود می‌گیرد. خدا محوری و توحید، "اساس و محور حیات فردی و اجتماعی مؤمنان" اعلام شده و همچنین تأکید شده است که "جهان با عوالم غیب و شهودش، سرشت توحیدی دارد". البته "نظام علّی- معلولی بر جهان حاکم است" اما "جهان مادی در طول عالم ماوراست و عوامل مؤثر در آن منحصر به علل مادی و طبیعی نیست". هدف از آفرینش انسان "دستیابی به مقام قرب و خلیفه‌اللهی است" و بعد فطری انسان از اوصاف خداپرستی، دین‌ورزی، زیبایی‌گرایی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی برخوردار است.

در عرصۀ جامعه‌شناختی، آیت‌الله خامنه‌ای تأکید می‌کند که "جوامع با وجود پاره‌ای تفاوت‌ها، تحت تأثیر سنن الهی" هستند و بنابراین برخی احکام الهی در سرنوشت جوامع مؤثر است. مثلاً تقوی، عدالت و استقامت منجر به وفور نعمت می‌شود. یا در صورت گسترش ظلم و فساد و گناه، جامعه عذاب و کیفر می‌بیند. همچنین قطعی است که "جهت‌گیری تاریخ به‌سوی آینده‌ای پیشرفته" با  "رهبری امام معصوم" صورت می‌گیرد.

خامنه‌ای سپس گوشزد می‌کند که "ارزش‌ها ریشه در واقعیت دارند و اصول آنها ثابت، مطلق و جهان‌شمول است". او ادامه می‌دهد که "دینِ کامل، جهان‌شمول و نهایی، اسلام است".

آیندۀ ایران و تداوم رهبری در سال ۱۴۴۴

در فصل ماقبل پایانی این الگو که "افق" عنوان گرفته آمده است: "در سال ۱۴۴۴ هجری شمسی مردم ایران دیندار، عموماً پیرو قرآن کریم و سنت پیامبر و اهل‌بیت، و با سبک زندگی و خانواده اسلامی ایرانی و روحیه جهادی، قانون‌مدار، پاسدار ارزش‌ها، هویت ملی و میراث انقلاب اسلامی، تربیت‌یافته به تناسب استعداد و علاقه تا عالی‌ترین مراحل معنوی، علمی و مهارتی و شاغل در حرفه متناسب‌اند و از احساس امنیت، آرامش، آسایش، سلامت و امید زندگی در سطح برتر جهانی برخوردارند".

درست معلوم نیست که به چه علت سال ۱۴۴۴ شمسی به عنوان موعد تعیین شده اما به هرحال، طبق ابلاغیۀ خامنه‌ای تا ۴٧ سال دیگر "ایران به پیشتاز در تولید علوم انسانی اسلامی و فرهنگ متعالی در سطح بین‌المللی تبدیل شده و در میان پنج کشور پیشرفته جهان در تولید اندیشه، علم و فناوری جای گرفته و از اقتصادی دانش‌بنیان، خوداتکا و مبتنی بر عقلانیت و معنویت اسلامی برخوردار، و دارای یکی از ده اقتصاد بزرگ دنیا است".

همچنین تا آن سال "انرژی و امنیت غذایی با حداقل نابرابری فضایی در کشور فراهم شده... وفور نعمت برای همگان با رعایت عدالت بین نسلی حاصل شده... فقر، فساد و تبعیض در کشور ریشه‌کن گردیده و دسترسی آسان همگانی به نظام قضایی عادلانه تأمین شده است".

فصل پایانی این الگوی پایه "تدابیر" عنوان دارد و دارای ۵۶ بند کوتاه است. از "زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا"،  تسهیل ازدواج و توسعۀ نمادهای اسلامی گرفته تا کاهش مصرف انرژی و ترویج گردشگری و تنظیم نرخ باروری و "گسترش مردم‌سالاری مبتنی بر ولایت فقیه"، انواع "تدابیر" اجرایی در جهت رسیدن به افق تمدن نوین اسلامی ایرانی در این فصل فهرست‌وار برشمرده شده است.

[کد مطلب: 167405] [تاريخ انتشار: بيست و دوم مهر ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم اکتبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم مهر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 10:19:42 توسط ali
با این خر لنگ نابود شدن زیرساخت های اجتماعی ، فرهنگی،سیاسی،مالی و تزویر و فساد و هزاران کوفت و زهرمار دیگر در روزمرگی مانده اند انوقت به قول خودشان شتر در خواب بیند پنبه دانه !!!!!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم مهر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 08:24:50 توسط Amir
پیش به سوی دروازه های تمدن بزرگ(سرنگونی نظام)
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم مهر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 07:45:54 توسط هامون
آقا این ... خل چی میزنه اینقدر مشنگ میگه جدی میگم به ما هم بگید تا کمی نعشه بشیم از دست گرانی خلاص , خانه از پای بست ویران است این کس خل در فکر نقش ایوان است
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم مهر ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 20:42:25 توسط شهرام27245
معلومه تریاک دیشبش کمی قاطی داشته و طرف حسابی توهم زده.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم مهر ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 20:26:06 توسط آذر
رهبر حکومت اسلامی، گیریم که در اوهام و خیالات خویش برای “دنیای اسلام” فرمان صادر میکند، اما این را میداند، دنیای اسلامی که باید به فرمان وی لبیک بگوید، دنیای دیگری جز همین وضعیت و شرایطی که در عربستان و سومالی و عراق و ترکیه و پاکستان و سوریه وایران و یمن و افغانستان و امثال آن جاریست، نیست، و کسی برای این تُرّهات تره خرد نمیکند وخلاصه این‏که فرمایشات رهبر مسلمانان جهان از چهار دیواری شیعیان ذوب در ولایت فراتر نمیرود.خامنه‌ای ، زمانی طرح دعاوی بزرگ به سرش زده است که چرخ زمانه چندان به سود وی نمی‌چرخد! و،در آینده ای نه چندان بر بستر ادامهٔ مبارزات روز افزون توده ها دستی به علامت تسلیم بالا خواهد برد،و با اجبار، دست التماس و استعانت بسوی “استکبار” و “شیطان بزرگ” درازخواهد کرد.نرمش قهرمانانه‌ٔ آتی، راهی برای، بسوی دروازه‌های "تمدن نوین اسلامی ایرانی"!ناجی دنیای اسلام، برجای نمیگذارد. افشاء ماهیت باندها و فرقه‌های اسلامگرای گوناگون در دنیا و جنایات تکان‌دهنده‌ٔ آنها به تأسّی از رسول الله، سیمای کثیف و ننگین هرچه بیشتر اسلام را در انظار جهانیان برملا ساخته و قلب چهره اسلام کاری‌ست عبث.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم مهر ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 19:41:57 توسط بچه مشهد
چهل سال طول کشید تا مملکت رو به پیشرفت ایران را به یکی از عقب افتاده ترین و فاسد ترین جوامع امروز دنیا تبدیل کنند حالا میگوید بزک نمیر بهار میاد .... پنجاه سال دیگر صبر کنید خودم بدروازه های تمدن بزرگ ان مرحوم میرسونمتون .
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم مهر ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم اکتبر ۲۰۱۸ ، 18:10:34 توسط غلی
زین بچسب نیفتی اسب سواری پیشکشت
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
حاشیه‌های ابقای حسین طائب؛ رییسی که مسئول شد
فیلم/در یکی از شهرهای ایران
آدرس نمی دیم تا آخوندها از عصبانیت سکته کنند
فیلم/ جابجایی گسترده تجهیزات نظامی در جاده عسلویه (بوشهر و هرمزگان)
"آرش صادقی در زندان اوین دستش را از دست داد" + عکس
فیلم/ اسم محل را نپرس/ این صحنه ها به عنوان حرکت های اعتراضی، از مدرسه تا خیابانها علیه حکومت اسلامی در حال گسترش است
*  مسافر «ترکیش ایرلاینز» در تهران فوت کرد
* نماینده پارلمان عراق: عبدالمهدی در حال رایزنی میان ایران و آمریکا است
فیلم/ اسلام زنان را در ردیف کدام حیوانات قرار میدهد؟
فیلم/ سخنان شنیدنی سارق بانک در محل سرقت و درحضور خبرنگاران
فيلم/ دفاع دسته‌بیلی رزمندگان اسلام در مقابل موشک مالیوتکا به روايت رائفی‌پو که در پايان جنگ ايران و عراق 5 ساله بوده! 
در حادثه انفجار در تهران  3 نفر کشته شدند
انفجار در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد
خرماهای تقلبی در بازار ایران + فیلم
آگهی های تجارتی