به ما بپيونديد

8 ماه حبس  برای نسب عبداللهی بخاطر افشاگری در مورد "چهار صندوق رای"
همسر نسب عبداللهی :به فرزندم چه بگويم

وبلاگ محمدرضا نسب عبداللهی : قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب مرا، محمدرضا نسب عبداللهی،  به هشت ماه حبس تعزیری محکوم کرده است.من از زمان انتشار خبر و عکس های "چهار صندوق رای" (در شيراز) در وبلاگم و مصاحبه هایم با بی بی سی و صدای آمریکا در هنگام اعتراضات پس از انتخابات بحث انگیز ریاست جمهوری سال 88،در هنگام بازجویی ها در اداره اطلاعات شیراز و شعبه 102 دادگاه عمومی و جزایی شیراز و شعبه اول دادگاه انقلاب،از کارم دفاع کردم.بارها گفتم آنچه که انجام داده ام بنا بر ذات حرفه روزنامه نگاری بوده.من چندین بار در این بازجویی ها و دادگاه ها نوشتم که من فقط یک خبرنگارم و وظیفه ام خبررسانی است.اما چه سود که هر چه بیشتر گفتم،کمتر نتیجه گرفتم.
مدتی پیش مقابل استانداری فارس کارگران صنایع مخابراتی راه دور تجمع کرده بودند.من هم در حال عکس گرفتن از این تجمع بودم.به ناگاه یک افسر نیروی انتظامی مرا بازداشت کرد.کارت خبرنگاری ام را در آوردم و گفتم که خبرنگارم.او با دیدن کارت گفت که می دانم خبرنگاری اما چرا عکس می گیری؟
به نظر شما چه پاسخی می توانستم به او بدهم؟
کاش دستگاه های امنیتی،خبر را امنیتی نمی کردند،کاش!
----------------------------------------------------------------
نوشته همسر نسب عبداللهی در وبلاگش crygreen.blogspot

قاضی فقط می نویسد. و حکم میدهد . برایش مهم نیست که با این حکم چه اتفاقی خواهد افتاد. خرج آن یک جوهر خودکار است. می نویسد اعدام و حال چه فرقی می کند که با نوشتن این یک کلمه کودکی مجبور است تمام عمر خود را بدون داشتن مادر و پدر بزرگ شود. می نویسد ೬ سال زندان و حال چه فرقی می کند با این حکم چه خانواده هایی روزگارشان به سیاهی بگذرد. اصلا مهم نیست. او خانواده اش را دارد و به راحتی زندگانی را میگذراند . مهم نیست که چه کسانی فقط به جرم آزادی جانشان را از دست دهند و یا در بند باشند. مهم نیست که مادران شب تا صبح در فراق فرزندانشان چشمه اشکشان جاری باشد و کودکان در پی پدران و مادرانشان نالان.
و امروز قرعه به نام ما افتاد تا هلیای چهار ساله من نیز با معنای نداشتن پدر آشنا شود. اینبار قاضی برای پدرش نوشت هشت ماه زندان . به جرم گفنم حقیقت. حقیقتی که بر آنها گران آمد و تاب و تحمل شنیدنش را نداشتند.
محمد رضا نسب عبدالهی روزنامه نگاری که به دلیل کشف چهار صندوق قبلا از سوی دادگاه عمومی شیراز نبرئه شده بود اینبار به همان جرم به اتهام نشر اکاذیب از سوی دادگاه انقلاب شیراز به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شد.
و این اولین بار نیست که باید رنج دوری همسرم را تحمل کنم . پنج سال پیش وقتی به شش ماه حبس محکوم شد برایم سخت بود اما نه به اندازه امروز . اون روز ما با هم درد زندان را کشیدیم و هلیا در وجودم بود.  اما اینبار نمیدانم با فرزندم چه کنم و برای او چه بهانه ای بیاورم . او که شدید دلبسته پدر هست با دوری پدر چه  باید کند.

[کد مطلب: 16774] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با چهاردهم مه ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم ارديبهشت ۱۳۸۹ برابر با چهاردهم مه ۲۰۱۰ ، 06:55:39 توسط چلاقعلي
آفرين به شما خانواده قهرمان و شجاع، ايران و ايرانيان به شما عزيزان مي بالند، اين 8 ماه مي گذرد و عمر اين رژيم اشغالگر هم بزودي بسر مي آيد. ايران متعلق به ايرانيان واقعيست نه دجالان مزدور. به دختر نازنينت بگو كه پدرش يك قهرمان است كه همه مردم آزاديخواه اونو دوست دارن.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
استفاده از عبارت «دول الخليج العربي» در سايت وزارت امور خارجه سوريه + عکس
استقرار عناصر اطلاعاتی و امنیتی در کوچه محل سکونت احمدی نژاد
دروغ محسن رضایی در مورد پیوستن مردم به سپاه
وضعیت قیمت دلار در ایران پس از سخنرانی ترامپ 
چرا ترامپ نام خلیج فارس را تحریف کرد؟ 
سیلی ناظم، پرده گوش دانش آموز را پاره کرد + عکس
بازداشت صدیقه وسمقی عضو اسبق شورای شهر تهران هنگام بازگشت به کشور
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، دوشنبه 24 مهر، 16 اکتبر
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، یکشنبه 23 مهر، 15 اکتبر
«ترامپ هر آن ممکن است که تصمیم به استفاده از سلاح هسته‌ای بگیرد» 
ده میلیون دلار جایزه برای اطلاعات علیه ترامپ 
اختلاف شدید میان ۲ حزب کردستان عراق
آگهی های تجارتی