دومین دور اعتصاب سراسری آموزگاران ایران


شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در فراخوانی از آموزگاران سراسر ایران خواسته است در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه جاری، دست به اعتصاب بزنند.

آموزگاران ایران که ماه گذشته در اعتراض به عدم پرداخت به موقع حقوق و دیگر خواسته‌های صنفی‌شان دو روز اعتصاب سراسری برگزار کردند، اکنون در فراخوان جدیدی آموزگاران را به برگزاری دو روز اعتصاب در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه دعوت کرده‌اند.

در دور پیشین اعتصاب سراسری آموزگاران که در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه انجام شد آموزگاران در شهرها و روستاهای مختلف ایران و در مقاطع مختلف تحصیلی به این اعتصاب پیوستند و با انتشار تصاویر تحصن خود در دفاتر مدارس در شبکه‌های اجتماعی، گستردگی این اعتصاب را به نمایش گذاشتند.

همچنین تعدادی از فعالان صنفی آموزگاران در دو روز اعتصاب آموزگاران در مهرماه و بعد از آن بازداشت و یا به وزارت اطلاعات احضار شدند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی آموزگاران در پایان روز دوم این تحصن با صدور پیامی به مقامات حکومت هشدار دادند که در صورت عدم توجه به خواسته‌های آموزگاران آنها اعتصاب خود را در ماه‌های آینده ادامه خواهند داد. اکنون یک ماه پس از آن اعتصاب، آموزگاران برای دومین دور اعتصاب سراسری خود فراخوان صادر کرده‌اند.

در این فراخوان آمده است که «نهادهای امنیتی و حراست‌ها نیز همچنان بر مدار گذشته خط پرونده‌سازی و سرکوب فعالان را ادامه می‌دهند، بطوری که از تهدید و ارعاب پا را فراتر گذاشته و به فعالان صنفی اتهام اخلاقی و روانی می‌زنند. برخی مجلسیان نیز، آشکارا، نارضایتی و اعتراضات معلمان در قالب تحصن را منکر و برخی دیگر نیز با الفاظ زشت، رکیک و توهین آمیز با معلمان معترض برخورد می‌کنند. بجز عده‌ای اندک، وضعیت سایر نمایندگان نیز بهتر از این نیست.»

در بخش دیگری از این بیانیه به بازتاب اعتراضات آموزگاران توسط رسانه‎های فارسی‌زبان خارج از کشور و خنثی بودن صدا و سیمای جمهوری اسلامی درباره مطالبات آموزگاران اشاره شده و آمده است: «اگر امروز رسانه‌های برون‌مرزی صدای معلمان را منعکس می‌کنند ربطی به تشکل‌ها ندارد چرا که شما صدای ما را خفه می‌کنید. صدا و سیما به عنوان رسانه به اصطلاح ملی برای ترویج و تبلیغ برنامه‌های ضد آموزشی در اختیار و اجاره‌ی مافیای آموزشی و کنکور است و هرگز توجهی به خواست و مطالبات معلمان ندارد و هر وقت هم خبری را بازتاب داده یا برای پرتوقع جلوه دادن معلمان بوده یا به دنبال تسویه حساب سیاسی با جناح مقابل بوده است.»

[کد مطلب: 169315] [تاريخ انتشار: هفدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با هشتم نوامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با هشتم نوامبر ۲۰۱۸ ، 19:27:29 توسط زوگولی
برای نجات ایران از دست دلالان وکشور فروشان اعتصاب کنیم.
نوشته شده در تاريخ هفدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با هشتم نوامبر ۲۰۱۸ ، 16:17:28 توسط عباس
من از 90% معلمایی که داشتم یا تو مدرسه دیدم بدم میومد از بس که نامرد بودن و دست رو بچه‌ها بلند میکردن. گاهی وقتا ما هم از خجالتشون در میومدیم و بیرون مدرسه حالشونو حسابی میگرفتیم. ولی این نسل معلمای اعتصابی امروز انگار فهم و شعورشون خیلی با قبلیا فرق داره و مدرنتر شاید فکر میکنن که بجای کتک زدن و ضعیف کشی دانش آموزان, با گنده لاتهای مملکت تفمال ایران دست به یقه شدن و به اعتصاب و تحزب رو آوردن. امیدوارم شعار مدرسه خوب, تغذیه رایگان و آموزش و پرورش و آموزش عالی همگانی و سراسری در گوشه گوشه ایران به شعارها اضافه بشه تا دانش آموزان و والدین هم به این اعتصابات پیوند بخورن. دمشون گرم
نوشته شده در تاريخ هفدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با هشتم نوامبر ۲۰۱۸ ، 15:43:43 توسط آذر
زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری. دور جدیدی از مبارزات معلمان آغاز شده است. در دور اول ، برغم تمام خرابکاریها، برغم آنکه تعداد زیادی از فعالان تشکلهای مستقل معلمان در شهرهای مختلف به مراکزامنیتی احضار شدند و برغم آنکه برخی از مدیران مدارس در همسویی با حراست و اطلاعات، فضای ترس و وحشت در مدارس ایجاد کردند، اما معلمان مبارز درابعاد وسیعتری به اعتصاب پیوستند. “شورای هماهنگی” نیز هشدار داده بود، چنانچه روند احضارها و بازداشت فعالان جنبش اعتراضی معلمان متوقف نشود، “شورا” وارد اعتصاب سراسری گسترده‌تری خواهد شد.دستگاه امنیتی رژیم برغم تمام تلاشهای مذبوحانه و سرکوبگرانه‌اش نتوانسته اتحاد معلمان را درهم بشکند، جلو اعتصاب را بگیرد و یا آن را به کجراه بَرَد.افزایش حقوق و مزد،آزادی معلمان دربند،حق ایجاد و فعالیت آزادانه تشکل و اعتصاب،توقف پولی‌سازی آموزش، برخورداری کودکان از آموزش با کیفیت و رایگان و عادلانه، ایجاد مدارس امن و استاندارد، رفع تبعیض از ساختار نظام آموزشی، بیمه‌فراگیر و کارآمد، اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله مهمترین مطالبات معلمان است که هیچیک از آنها برآورده نشده است.
نوشته شده در تاريخ هفدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با هشتم نوامبر ۲۰۱۸ ، 15:16:15 توسط تبعیدی
همانگونه که پیش بینی میشد ایران میرود برای یک مبارزه دمکراتیک، اعتصاب سراسری همه طبقات اجتماعی. درود بر معلمان ایران.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ رگبار مسلسل و حمله نیروی انتظامی برای متفرق کردن مردم
فیلم/  لحظه حادثه فرود بدون چرخ فوكر ١٠٠ ایران ایر، بروی باند فرودگاه مهرآباد تهران
فیلم/ یکی از پر بیننده ترین ویدئوهای توئیتر ایرانی ها
فیلم/  رشت/ ماموران نیروی انتظامی به میان جشن و شادی مردم در میدان شهرداری ریختند تا مراسم را به هم بزنند
فیلم/ استقبال مردم کنگان از روحانی با شعار : کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو
فيلم/ تصاویر هوایی از سیل در ورودی شهر گنبدکاووس 
فیلم/ جشن چهارشنبه سوری مردم تهران در فلکه دوم تهرانپارس همراه با رقص و پایکوبی خیابانی
عکس/ سیل در مازندران
فیلم/ به کوری چشم آخوندها نوروز زنده تر از همیشه
فیلم/ چهارشنبه سوری سال ۹۷، کرمانشاه: فریاد «مرگ بر بسیجی»
فیلم/ چهارشنبه سوری شهرک اکباتان (تهران)
عصبانیت سیاستمداران آلمان از سفیر آمریکا در برلین 
آگهی های تجارتی