لیست جدید تحریمی آمریکا، شائبه نفوذ بیگانه در نهادهای اطلاعاتی حساس کشور را تقویت می‌کند


همزمان با اجرایی شدن دور دوم تحریم های واشینگتن علیه ایران، وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار یک لیست ۷١ صفحه ای مشخصات روزآمد شده بیش از ۷۰۰ فرد، شرکت و شخصیت حقوقی را که تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفته اند، منتشر کرد. حضور افراد و شرکت هایی در این لیست که هیچ سابقه همکاری با سپاه و یا نهادهای رسمی و حکومتی ایران نداشته اند، ولی توانایی و امکان دور زدن تحریم ها را داشتند و به نحو بسیار محرمانه ای در دور زدن تحریم ها با نهادهای حکومتی همکاری کرده اند، این پرسش را مطرح می کند که مشخصات این افراد و شرکت ها را چه کسی در اختیار خزانه داری آمریکا قرار داده است؟ این موضوع شائبه نفوذ اطلاعاتی بیگانه در نهادهای اطلاعاتی بسیار حساس کشور، مانند وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه را به شدت تقویت کرده است.

سایت کلمه وابسته به جنبش سبز در گزارشی تحت عنوان "اطلاعات موشکی ایران را چه کسانی در اختیار آمریکا گذاشته‌اند؟ نفوذی‌ها در مهمترین نهادهای انقلابی"، این انگاره را مطرح کرده است که با توجه به درصد بسیار بالای محرمانه بودن این اطلاعات، افرادی که این اطلاعات را در اختیار سرویس‌های اطلاعاتی خارجی از جمله آمریکا قرار داده‌اند، قطعاً وابسته به نهادهای امنیتی چون سپاه و وزارت اطلاعات بوده‌اند و یا در نهادهای انتصابی و بالادستی حکومت نفوذ داشته‌اند، این درحالی است که اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات احتمالاً برای رد گم کردن، فعالان سیاسی، مدنی، روزنامه نگاران، فعالان محیط زیستی و … را که تحت هیچ شرایطی توانایی و قدرت دسترسی به این اطلاعات حساس را نداشته‌اند، متهم به جاسوسی و بازداشت می‌کنند.

سایت کلمه می‌نویسد: "بر اساس اخبار رسیده به کلمه چندی است که یک زوج متهم به جاسوسی که عضو سپاه بوده‌اند در زندان اوین در بازداشت بسر می‌برند. این زن و شوهر که به اتهام جاسوسی برای سرویس‌های امنیتی آمریکا بازداشت شده‎اند، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به فعالیت بوده و از رده‌های بالای این نهاد نظامی محسوب می‌شدند. همچنین بستگان این زوج نیز از رده‌های بالای اطلاعات سپاه هستند. البته این دو نفر تنها نبوده‌اند و افراد دیگری از وابستگان چند فرد سرشناس در چند نهاد انتصابی نیز آنان را در این پروژه جاسوسی یاری می‌رساندند که همگی بازداشت شده‌اند."

کلمه می‌نویسد: "در حالیکه رسانه‌های نزدیک به سپاه مدعی شدند که فعالان محیط زیست با استفاده از دوربین‌های عکاسی مخصوصِ یوزپلنگ، سایت‌های موشکی سپاه را رصد می‌کردند، این زن و شوهر وابسته به سپاه، به مدت سه سال اطلاعات موشکی ایران، سکوهای پرتاب و نقشه‌های دقیق و محاسباتی موشک‌های شهاب را در اختیار سرویس جاسوسی ایالات متحده یعنی سازمان سیا قرار می‌داده‌اند.این دو نفر حتی اطلاعاتی را نیز در خصوص کمک نظامی سپاه به حوثی‌های یمن در اختیار سرویس جاسوسی آمریکا گذاشته‌اند. این اطلاعات در ملاقات این زوج با افسر سیا در یکی از کشورهای عربی داده ‌شده است."

در این گزارش، کلمه به موارد بسیار زیاد دیگری اشاره می‌کند که افراد وابسته به سپاه و بسیج به جرم جاسوسی برای اسرائیل در بازداشت به سر می‌برند. این سایت همچنین به اعدام جاسوس‌هایی اشاره می‌کند که همگی به سرویس‌های اطلاعاتی حکومتی در ایران وابسته بودند.

کلمه در این رابطه می‌نویسد: "گفته می‌شود بیش از سی نفر از افراد با اتهام‌های اثبات شده در رابطه با همکاری مستقیم با اسرائیل بازداشت شده‌‌اند، افرادی که بعضا در بند ۳۵۰ اوین نیز حضور داشته و به اتهامات خود پیش بقیه زندانیان اعتراف کرده بودند. این‌ افراد بیشتر وابسته به اطلاعات، سپاه و بسیج بوده‌اند. همچنین گفته شده بود که فردی در ازای دریافت حدود ۶۰ هزار دلار در یک سال اطلاعات و نقشه کل پادگان‌های سپاه در تهران را به اسرائیلی‌ها داده است."

گزارش کلمه از تعداد جاسوس‌های اسرائیل در نهاد‌های نظامی کشور، قابل تأمل است. کلمه می‌نویسد: نکته جالب این که عمده جاسوسی‌های مقامات نظامی و امنیتی برای اسرائیل بوده و هست. مانند یکی از مسئولان اطلاعات در خوزستان و یا فردی سپاهی که دو نفر از اقوام شان نیز بازجوی امنیتی هستند و گفته می‌شود هفتاد هزار دلار از اسرائیلی‌ها دریافت کرده است...

کلمه می نویسد: نخست وزیر اسرائیل در برنامه تکراری خود علیه ایران از اسنادی سخن گفت که توسط جاسوسان این رژیم از ایران خارج شده و در اختیار آنان قرار گرفته است. اسنادی که قطعا نه توسط فعالان محیط زیست و نه توسط روزنامه نگارانِ همیشه بازداشت شده از کشور خارج می‌شود. در واقع، دسترسی به این اسناد و مدارک برای هر فردی امکان پذیر نیست و فقط کسانی می‌توانند این اسناد و یا موارد مشابه آن را از ایران خارج کنند که در رده‌های بالای نظامی و امنیتی کشور قرار دارند. حال در لیست تحریم‌ها نیز شواهد متقنی از حضور نیروهای نفوذی در رده‌های بالا وجود دارد.

کلمه در پایان این گزارش به نیروهای امنیتی در سپاه و در وزارت اطلاعت و قضات دستگاه قضایی توصیه می‌کند که "به جای اتهام زنی‌های هرروزه به فعالان مدنی و سیاسی و روزنامه نگاران و ….خانه خود را نگهبانی کنند و مراقب باشند تا اهل خانه شان جاسوس از آب درنیاید."

رادیو فرانسه

[کد مطلب: 169341] [تاريخ انتشار: هفدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با هشتم نوامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هجدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با نهم نوامبر ۲۰۱۸ ، 02:33:00 توسط چهلچراغ
کرکس زاده هائی بنام "آقا زاده ها" و یا "نژاد خوب ها"، اغلب بخاطر نزدیکی تنگاتنگشان با مراکز قدرت در حکومت اشغالگر اسلامی و نیز بخاطر نقطه ضعف های اخلاقی متعددی که از خود در کشورهای غربی از خود بجا گذاشته اند میتوانند طعمه های خوبی برای جاسوسی و افشای اسرار فوق سری حکومت اشغالگر اسلامی باشند! سازمانهای اطلاعاتی در غرب میتوانند کلیه اطلاعات با ارزش این افراد را به راحتی تخلیه کنند و آنهارا تحت کنترل خود در آورند! پیداست که دولتهای غربی با کمال میل هر نوع پاسپورتی که مورد نیاز باشد را در اختیار این افراد قرار میدهند! لذا جاسوسان خائن را میشود از درون شبکه های فاسد و تبهکار آقازاده های رژیم یافت! این گونه افراد متصل به قدرت درون ایران و شبکه های خائن آنها به راحتی به ایران و خارج سفر میکنند و بدون کنترل موثر بر رویشان در خارج به عیش و خوشی وطنفروشی و جاسوسی سرگرمند!
نوشته شده در تاريخ هفدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با هشتم نوامبر ۲۰۱۸ ، 21:16:50 توسط بیدار باش ایران تهران
در رآس این نفوذی ها شخص بیشرف خامنه ای ست! بعد کل روحانیت و مداحان. بعد فرکماندذهان سپاه و بسیج و بعد هر کس با نام الله و یا خدا بنوپیسد و حر ف بزند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ "دوچرخه مخصوص بانوان" ساخت بسیج
عکس/  تصاویری از زد و خورد در تبریز پس از شکست تراکتورسازی برابر پیکان
خامنه ای فرمانده کل سپاه را برکنار کرد
حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد
عکس/ حضور حزب الله لبنان در خوزستان: کمک چه ربطی به این پرچمها و بنرها دارد؟
گاف عجیب ترامپ در واکنش به حملات سریلانکا
پنجاه دانشگاه در ایران تعطیل شدند
 یک پروپاگاندای عجیب و معنی دار روی سایت روسی اسپوتنیک!
فيلم/ بانويی که محکم و قاطع جلوی زورگويی ايستاد 
امیرحسین آزاد، 30 سال بیشتر سن ندارد فقط یک ملک او در منطقه پاسداران در تهران، ۵۰ میلیارد تومان می‌ارزد و یک خودروی زیر پایش نیز پنج میلیارد تومان قیمت دارد
فیلم/  شهر بُستان، ۹۰ كيلومترى اهواز؛ فیلمی از "سرقت كمک‌های مردمى به سيل‌زدگان توسط نهادهاى حكومتی" / مردم شهر جلوى کامیونها را میگیرند
اسرائیل روش مقابله با اس 300 را پیدا کرد
با فشار افکار عمومی برنامه صدیقی امام جمعه تهران در یک مرکز تجاری لوکس لغو شد
آگهی های تجارتی