پرونده پناهجویان پذیرفته شده در آلمان مجددا بررسی می‌شود 

 
طبق قانون جدیدی که در پارلمان آلمان تصویب شده پناهجویان قبول شده در آلمان موظفند در بررسی مجدد پرونده پناهندگی‌شان با اداره مهاجرت همکاری کنند. قرار است سه سال بعد از پذیرفته شدن، پرونده پناهجویان دوباره بررسی شود.

به گزارش دويچه وله، پارلمان آلمان (بوندستاگ) قانونی را تصویب کرد که طبق آن پناهجویان پذیرفته شده موظفند تا در بررسی مجدد پرونده‌شان با اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی موسوم به بامف (BAMF) همکاری کنند. طبق قانون جدید قرار است بعد از سه سال وضعیت پناهندگی پناهجویان مورد ارزیابی مجدد قرار بگیرد و پناهجویان موظف هستند برای شفافیت بخشیدن به برخی از موارد پرونده خود، مانند هویت یا اطلاعات جدید دیگر، با اداره مهاجرت همکاری کنند.

قانون جدید روز پنجشنبه هشتم نوامبر (۱۷ آبان) با آرای نمایندگان احزاب حاکم و همچنین حزب دمکرات آزاد آلمان و حزب پوپولیست "آلترناتیو برای آلمان" AFD تصویب شد.

گفتنی است که ضرورت همکاری پناهجویان در دوره بررسی پرونده پناهجویی قبلا هم وجود داشته است، اما طبق قانون جدید پناهجویان مجبورند حتی پس از پذیرش درخواست پناهندگی‌شان، تا سه سال با اداره فدرال برای پناهندگی و مهاجرت همکاری کنند.

لیندا تویتبرگ، نماینده پارلمان از حزب "دمکرات آزاد" (FDP)، تغییرات جدید قانون پناهجویی را اقدامی مهم برای برخورد با خطاهای گذشته توصیف کرده است.

برخلاف نظرات او اولا یلپکه، از حزب چپ ها در پارلمان، از این مسئله انتقاد کرد و آن را اذیت و آزار پناهجویان خواند. او گفت این مسئله کار ادارات مربوط به مهاجرت را هم بیشتر می‌کند.

بیشترین تعداد پناهجویان در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ وارد آلمان شدند و طبق قانون جدید پرونده این پناهجویان دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرد چون این احتمال وجود دارد که هویت یا تابعیت افراد به دقت بررسی نشده باشد.

مقامات آلمانی می‌گویند، قرار است تا سال ۲۰۲۰ حدود ۸۰۰ هزار پرونده پناهجویی قبول شده مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد.

[کد مطلب: 169426] [تاريخ انتشار: هجدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با نهم نوامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ لحظاتی پیش از اجرای حکم اعدام وحید مظلومین ( معروف به سلطان سکه) و محمد اسماعیل قاسمی
فيلم/  مجرم سابقه‌داری به نام «احمد تن تن»، پس از تجاوز به اطفال ۱۲ ،۱۳ ساله با تصویربرداری، آن‌ها را تهدید کرد اگر به خانواده‌ها اطلاع دهند، دست به انتشار فیلم‌ها می‌زند!  
فيلم/ این هم اعترافات ناطق نوری در مورد بن بست نظام سید علی! 
قاچاق سکس؛ زنان ایرانی در بارهای استانبول
فيلم/ دفاع جانانه ی یک مرد ایرانی از همسرش در برابر سه فضول که به نام امر به معروف در حق انتخاب یک زن دخالت کردند
فيلم/ چند جوان در شهرداری رشت مشغول گیتار زدن و آواز خواندن بودند که وحشی های داعشی حاکم بر ايران به این صورت با آنان برخورد می کنند 
خامنه‌ای رقص‌های محلی را حرام اعلام کرد
کمک یک میلیارد دلاری ایران به حزب الله
چرا تحریم‌ها دلار را ارزان کرد؟
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاونش در سانحه رانندگی کشته شدند + عکس و فيلم
فیلم/ نظر احمدي نژاد در باره حسين طائب فرمانده سازمان اطلاعات سپاه
فيلم/ حمله سعید قاسمی به صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه: می ترسم از آن روزی که بر اثر فشار زیاد این فنر جهش کند و هوا پس می شود و حتی بعضی عبا و عمامه را درمی آورند و می گویند آخوند کشی می کنند... 
آگهی های تجارتی