ظریف درباره وضعیت اقتصادی و معیشتی در ایران: شرایط خوبی نیست 


محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی درباره وضعیت اقتصادی و بحران گرانی در این کشور گفته است: "کاملا درک می‌کنم که مردم احساس خوبی نداشته باشند و ما نیز همچون مردم احساس خوبی از این موضوع نداریم".

به گزارش بی بی سی، ظریف در گفت و گویی رادیویی با یکی از برنامه های رادیو تلویزیون رسمی ایران گفته است از قیمت اجناس اطلاع دارد. گفته های وزیر خارجه ایران یک هفته پس از بازگشت کامل تحریم های اتمی آمریکا که با برجام رفع شده بود و همچنین اعمال تحریم های جدیدتر ایالات متحده علیه ایران است.

مقام های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته اند که در پی وارد کردن بیشترین فشار اقتصادی به ایران و به صفر رساندن صادرات نفت آن هستند. یک نماینده مجلس ایران هفته گذشته گفته بود که آمریکا در تازه‌ترین اقدام "تقریبا همه افراد و نهادهای فعال در دور زدن تحریم ها را" در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفته "در کشور نقدینگی وجود دارد و ما باید این نقدینگی را به سمت سرمایه‌ گذاری در حوزه تولید و مواردی همچون توریسم سوق دهیم... آمریکایی‌ها می‌خواهند ما را در حالت بی‌اطمینانی از آینده نگه دارند و این موضوع را طولانی کنند. آنها می‌خواهند با ما بازی کنند و ما باید مواظب باشیم که در زمین آنها بازی نکنیم".

شهرهای مختلف ایران در زمستان سال گذشته صحنه اعتراض به وضعیت اقتصادی و معیشتی بود. این اعتراضات به صورت محدودتری در تابستان امسال هم بروز کرد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفته "به نظرم بهترین راه مقابله با تحریم‌ها این است که مرعوب این فضای روانی نشویم و از امکانات داخلی‌مان به بهترین نحو استفاده کنیم".

ظریف هفته گذشته در پیامی که خطاب به مردم ایران منتشر کرد، تحریم های آمریکا را "خصمانه" خوانده و گفته بود که "روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست".

از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام و پیش از اجرایی شدن بازگشت تحریم ها علیه ایران، تورم در ایران مجددا دو رقمی شده است. قیمت هر دلار آمریکا در برابر ریال ایران از اوایل سال جاری و حتی پیش از خروج آمریکا از برجام به طور بی سابقه ای بالا رفته و به سه برابر افزایش یافته است.

مقام های ایرانی وعده داده اند که برنامه های تنوعی برای نجات اقتصاد ایران و بی اثرکردن تحریم های آمریکا دارند. حسن روحانی همزمان با بازگشت تحریم های آمریکا گفته بود که این بار "با افتخار" تحریم ها را دور می زنیم.

[کد مطلب: 169460] [تاريخ انتشار: نوزدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با دهم نوامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ نوزدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با دهم نوامبر ۲۰۱۸ ، 13:36:56 توسط چهلچراغ
مم جواد بالاخره با دهان همیشه گشاد و چشمانی از وقاحت به بیرون جهیده اش اعتراف میکند که دوران چهار دهه دروغگوئی، شیادی و تبهکاری به پایانی وحشتناکی رسیده و عمر سراسر ننگین حکومت اشغالگران اسلامی به سقوط غیر قابل کنترلی نزدیک میشود! این اعتراف ظریف به ناکارآمدی و شکست رژیم اگر چه با اهدافی ریاکارانه برای خریدن وقت قبل از سرنگونی است، اما برای مردم محروم و چپاول شده ایران پیام آور پایان رژیم منفور و جشن پیروزی نور بر تاریکی است!
نوشته شده در تاريخ نوزدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با دهم نوامبر ۲۰۱۸ ، 12:05:46 توسط تهمتن - ش
این مزدور کاسه لیس علی خامنه ای ـ ظریف - حال رنگ عوض میکند و مفتضحانه سعی میکند خود و نظام فاسد و بدنام را بمردمی که ۴۰ سال از آنان متنفرند؛ نزدیک کند و میگوید " ما هم *مانند مردم* ازاین موضوع احساس خوبی نداریم" ؟؟!! وای از وقاحت بی نظیر این مزدور !! - حاکمان حکومتی؛ در آشفتگی کامل و ترس و وحشت از مردم و حساب پس دهی در آینده ای بسیار نزدیک قرار گرفته اند و به هذیانگویی دچار گشته اند. - نیروهای مبارز و منتظر بهانه : هم اکنون نظام پابگور با یک هجوم؛ هرچند با نیرویی اندک﴿شروع کار و شعله قیام﴾ بسیار آسیب پذیر و مورد تهدید قطعی قرار خواهند گرفت و حتا اگر خیزش کوتاه مدت دیماه؛ نظام را سرنگون نکرد؛ اینبار با وجود ضعف کامل نظام و نارضایتی عمومی از گرانی و هزاران ظلم و جوردیگر؛ خیزشی به اندازه دیماه؛ وسعتی برق آسا داشته و شرکت میلیونها نفر از مردم عاصی از نظام را بهمراه خواهذداشت. - مبارزین پیشگام : کارگر - دانشجو- معلم- کشاورز و اقشار گوناگون؛ بادستی پر از وسائل دفاعی؛ قیام را شعله ورکنید که هم اکنون بهترین فرصت هاست ونظام در ضعف کامل داخلی و خارجی ست - فرصتهای طلایی سرنگونی را از دست ندهید.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با دهم نوامبر ۲۰۱۸ ، 11:32:31 توسط سیم آخر
اره ظریف جان کوکولی موکولی. میخواهی تو صنعت توریزم سرمایه گذاری کنی؟ من راهشو میگم. به جامعةالمصطفي یک میلیارد دلار بودجه بده، همه گرسنه های افریقا رو با زوارهای دختر باز عراقی که مشهد را کعبه امیال خود میدانند، بکشه بیاره ایران. حتی پول جیبیشون هم میده. مرتیکه پررو حرف هم میزنی. فکر کردی مردم دنیا عاشق ریش و پشم ملاها هستند یا عاشق قیافه کلاغ سیاهاتون نظیر فاطی کماندوها. یا اصلا نکنه جوانهای دنیا از سر و کول هم بالا میرن که برن تو حسینیه ها و تکایا زنجیر به خودشون بزنن. عجب خودفروخته ای هست این ظریف.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با دهم نوامبر ۲۰۱۸ ، 11:29:37 توسط احمد
كي وضع مردم خوب بود كه حالا بد شد اگر جرّأت كني بگوي پول صادرات نفت را خرج جنگ سوريه و حزب الله مي كنيد همه دزدان در جمهوري ننگ و نفرين يك حقيقت را از مردم پنهان مي كنند و حق ندارند كمترين سخني در مورد ان بگويند و ان خرج جنگ سوريه را اخوندها پرداخت مي كنند قبور مقبورين عرب را از خشتها طلا مي سازند حزب الله لبنان ثروتمند ترين تشكيلات مسلح دنيا را دارد اگر رئيس جمهور دهان گشاد جرّأت كند حقيقت را به مردم بگويد
نوشته شده در تاريخ نوزدهم آبان ۱۳۹۷ برابر با دهم نوامبر ۲۰۱۸ ، 11:03:22 توسط فرید
از عجایب شیخ ما چه عجب ! پنجه را باز کرد و گفت یه وجب . واقعا این جانوران نفهم تا کی میخواهند خود را به نفهمی بزنند و مردم را نیز نفهم و احمق حساب کنند ؟یا شاید هم واقعا نمیفهمند وما انتظار دیگری ازآنها داریم 40 سال مملکت را به لجن کشیده اند و به روی نا مبارکشان هم نمیاورند .............مملکت داره به فنا میروز اون بابا که خودش را همه کاره هم میدونه امروز در اسهالاتش راجع به کراوات زدن فتوی میدهد انگار نه انگار که تمامیت ایران را به کجا میبرند ............شرمتان باد واقعا شرمتان باد
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ "دوچرخه مخصوص بانوان" ساخت بسیج
خامنه ای فرمانده کل سپاه را برکنار کرد
حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد
گاف عجیب ترامپ در واکنش به حملات سریلانکا
پنجاه دانشگاه در ایران تعطیل شدند
بنر جنجالی در بابل پایین کشیده شد/  فرد "متخلف" دستگیر و آرایشگاه وی پلمپ شد + عکس
امیرحسین آزاد، 30 سال بیشتر سن ندارد فقط یک ملک او در منطقه پاسداران در تهران، ۵۰ میلیارد تومان می‌ارزد و یک خودروی زیر پایش نیز پنج میلیارد تومان قیمت دارد
فیلم/  شهر بُستان، ۹۰ كيلومترى اهواز؛ فیلمی از "سرقت كمک‌های مردمى به سيل‌زدگان توسط نهادهاى حكومتی" / مردم شهر جلوى کامیونها را میگیرند
کاریکاتور/ آزادی مطبوعات در سایه آقا
تبعات اقتصادی تحریم نفتی کامل ایران؛ دلار تا چه نرخی گران می‌شود؟
فيلم/ بانويی که محکم و قاطع جلوی زورگويی ايستاد 
فیلم/ درگیری در جشن نیمه شعبان در هرمزگان شهرستان میناب
طرح پنج‌ مرحله‌ای خامنه‌ای برای ظهور امام زمان؟
آگهی های تجارتی