دادگاه با ملاقات و خداحافظی زندانی عقیدتی با مادرش موافقت نکردبرادر ابراهیم فیروزی به کمپین گفت مادرشان در حالی فوت کرد که طی یک سال گذشته تنها آرزویش  أزادی ایراهیم بود و تا آخرین لحظات زندگی سراغ پسرش را می‌گرفته و امیدوار بود از زندان آزاد شود. محمد فیروزی به کمپین گفت مادرش به دلیل ابتلا به سرطان و ضعف بینایی، توانایی حضور در محل زندان را نداشته و مقامات قضایی به درخواست‌های  مکرر او برای دادن مرخصی اعتنایی نکرده اند

کبری کامرانی مادر ابراهیم پس از یک سال مبارزه با سرطان سینه روز ۱۲ آذر ۹۷ در خانه‌اش جان خود را از دست داد بدون این که برای آخرین بار با فرزندش ملاقات کند. ابراهیم فیروزی، بارها به دلیل تغییر دین ومسیحی شدن بازداشت و زندانی شده است، آو آخرین بار در  ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ به دلیل تبلیغات  مذهبی و توزیع کتاب هایی درباره مسیحیت، بازداشت و پس از دو ماه با  سپردن وثیقه آزاد شد. دادگاه این نوکیش مسیحی فروردین ۱۳۹۴ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه جمهوری اسلامی برگزار شد. مطابق حکم داگاه، ابراهیم فیروزی به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی و و اقدام علیه امنیتی به پنج سال حبس محکوم شد و با قطعی شدن حکم در ۲۵ شهریور ۹۲ به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به زندان رجایی شهر تبعید شد.

آقای فیروزی، کارگر تراشکار ۳۲ ساله و ساکن رباط کریم تا کنون سه بار به اتهام گرویدن به مسیحیت و برگزاری جلسات مذهبی بازداشت و محاکمه شده. این نوکیش مسیحی به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهداها امنیتی، دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. به گفته منبع مطلع در بازجویی ها به او گفته بودند اگر اعلام کند مسلمان است، آزاد خواهد شد و در غیر این صورت محاکمه خواهد شد. ابراهیم فیروزی در این پرونده به دلیل گرویدن به مسیحیت و انجام فعالیت‌های تبلیغی به «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات» متهم شد. او از اتهام توهین به مقدسات تبرئه شد ولی به اتهام تبلیغ علیه نظام، از سوی دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید شد و در ۱۸ خرداد ۱۳۹۰ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

[کد مطلب: 171321] [تاريخ انتشار: پانزدهم آذر ۱۳۹۷ برابر با ششم دسامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 آیا در پاسپورت‌های ایرانی تراشه جی‌پی‌اس نصب می‌شود؟
فيلم/ یکی از شهروندان تراشه‌ای را از داخل پاسپورت ایرانی خارج می‌کند 
فراموش شدگان + عکس
درخواست اخراج سفیر رژیم ایران از عراق به دلیل رفتار او در سالگرد پیروزی علیه داعش
عکس/ اصل شعار مرگ بر آمریکا اینه، تا الان کامل ادا نمیکردیمش
علی رضایی فرزند محسن رضایی کجا مشغول کار است؟
یک نویسنده ایرانی به اتهام تجاوز جنسی به اعدام محکوم شد 
خبر‌های ضد و نقیض از نحوه کشته شدن یک فرمانده سپاه
فيلم/ نماينده مجلس خطاب به کارمند: «تو ... می‌خوری از من دستور نمی‌گیری!
گروگانگیری شهروندان ایرانی در استانبول ترکیه
فيلم/ ریختن گازوئیل در خیابان و ماشین هایی که در جاده نوشهر به رویان در منطقه امیررود سر میخورند و منحرف میشوند! 
چه کسانی می‌خواستند باقری‌درمنی را فراری دهند؟
ایرانی هایی که در گرجستان ملک خریده اند، خانه های شان را به حراج گذاشته اند
آگهی های تجارتی