مسئول بسیج پلی‌تکنیک: آتش به اختیار عمل کردیم


یکی از مسئولان بسیج در دانشگاه امیرکبیر (پلی‌تکنیک) تهران از "برخورد مقتدرانه" با تجمع دانشجویان معترض دفاع کرده و گفته است که بسیجیان در این مورد "آتش‌ به اختیار" عمل کردند.

به گزارش بی بی سی، مرتضی محمدی، از بسیج پلی‌تکنیک در مصاحبه با خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا، گفته علت برخورد آنها با تجمع دانشجویان این بوده است که آنها در تجمعی برای اعتراض به شرایط اقتصادی "شعارهایی که سردادند، کاملا سیاسی بود."

روز سه‌شنبه تجمع دانشجویان دانشگاه پلی‌تکنیک با مداخله اعضای شاخه دانشگاهی تشکل شبه‌نظامی بسیج به خشونت کشیده شد و چند دانشجو زخمی شدند.

این تجمع در آستانه ۱۶ آذر برگزار شد که در ایران به عنوان "روز دانشجو" گرامی داشته می‌شود.

شوراهای صنفی دانشجویان ٣۵ دانشگاه ایران به این مناسبت بیانیه‌ای منتشر کرده و گفته‌اند که در یک سال اخیر فشارهای امنیتی علیه فعالان دانشجویی تشدید شده است.

در بیانیه شوراهای صنفی دانشگاه‌های ایران آمده است: "حضور مستمر افراد ناشناس لباس شخصی در محیط‌های دانشگاه، پرونده‌سازی‌های امنیتی و انضباطی برای دانشجویان و لغو اسکان دانشجویان و ارعاب خانواده‌هایشان - به ویژه در مورد دانشجویان زن - به شدت فزونی یافته است."

مرتضی محمدی، از بسیج پلی‌تکنیک، به ایرنا گفته است: "دوستانی که تجمع کرده بودند با برخورد مقتدرانه انقلابیون مواجه شدند. من یک دانشجو هستم و این صلاحیت را به بنده داده‌اند. رهبر جمهوری اسلامی ایران به من گفته است که می‎توانید آتش به اختیار عمل کنید."

او گفته "برخورد فیزیکی (از طرف بسیج) به شکلی که شما می گویید نبوده" و "از آنها (دانشجویان معترض) بپرسید چرا خشونت کردند".

'یورش اقتصادی و امنیتی'


شوراهای صنفی دانشگاه‌های ایران در بیانیه‌ای به مناسبت ۱۶ آذر درباره "یورش همه‌جانبه‌ اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی به تمام عرصه‌های زیست اجتماعی" هشدار داده‌اند.

آنها گفته‌اند که از سویی "پس از سرکوب دانشجویان در دی ماه ۱۳۹۶... بازداشت بیش از ۳۰۰ دانشجو در سراسر کشور و صدور بیش از صد سال حکم حبس، مجازات شلاق و ممنوع‌الخروجی" برای برخورد با فعالان صورت گرفته و از سوی دیگر "تحریم‌های اقتصادی بهانه‌ای به دست مجریان سیاست‌های نئولیبرالی داده است تا کاهش فزاینده‌ خدمات رفاهی را توجیه و کسب سود مضاعف کنند".

در این بیانیه همچنین نسبت به تشدید پولی شدن آموزش عالی در ایران و همچنین تشدید محدودیت‌ها برای زنان دانشجو هشدار داده شده است.


[کد مطلب: 171428] [تاريخ انتشار: شانزدهم آذر ۱۳۹۷ برابر با هفتم دسامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ شانزدهم آذر ۱۳۹۷ برابر با هفتم دسامبر ۲۰۱۸ ، 18:36:37 توسط دانشگاه ازاد
مرتضی لجن تو بیسواد حتما محصول فاحشه خانه های عفاف علم الهدا و سهمیه دزدان و قاچاقچیان در دانشگاه هستی تو پدر ناشناس که دانشجو نیستی.بزودی جوانان دانشجوی اتش به اختیار ما هم مقتدرانه هیزم به اونجای تو و اربابانت ....کمی صبر کن ... .ازدانشگاه ازاد
نوشته شده در تاريخ شانزدهم آذر ۱۳۹۷ برابر با هفتم دسامبر ۲۰۱۸ ، 17:29:49 توسط مستضعف زمان شاه
این مرتضی محمدی عنصر ضد مردم غلط کرده که "آتش باختیار" عمل نموده وچون استدال او بمزخرفات ولی سفیه دیکتاتور نادان است بایدباو گفت که ولی سفیه هم غلط کرده که به شما اوباش گفت آتش باختیار عمل کنید. مگر سلامت و زندگی دانشجویان چنان بی ارزش حساب شده که به شما اوباش اختیار استفاده دلخواه از سلاح آتشین داده شود. هر یک از این داشجویان دلیر ارزشش از تمام اوبا ش بسیجی و فرمانده جانی عراقی آن یشتر است و باید شما اوباش بدانید که نهایتا همین شجاعان هستند که تار و مار و ساختار ولایت سفیه را برخواهند کند و امثال مرتضی محمدی، دردادگاه مردمی در مقابل آنها به گریه و زاری خواهند پرداخت و اظهار پشیمانی خوهند کرد. بسیجیان و سپاهیان بدانند که شب دراز است و قلندر بیدار. برای سرنگونی رژیم خود کامه ملت ایران هم شجاعت دارد و هم صبر و درایت. حمله شما بدانشجویان پلی تکنیک نه ساکت خواهند ونه غرش شجاعانش را خاموش خواهد نمود. نبرد برای آزادی میهن ازچنگال اهریمنان آرام نخواهد شد. اگر کانونی را ساکت کنید صدها کانون بجای آن غرش خواهد کرد. غرشی سهمگین وغیرقابل جلوگیری. همان مستضعفینی که شمارا آوردندشما را بیرون میکنند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عامل لغو قرارداد فرودگاه امام؛ وزیر یا سردار؟
فيلم/  پولشویی سپاه؛ گزارشی از دزدیهای نجومی سپاه پاسداران 
عکس/ تقدیر رییس دانشگاه فردوسی مشهد از خودش! 
روحانی: یک وزیر به خاطر روسری نگذاشت فرودگاه امام دو ساله ساخته شود + فیلم
 دستور خامنه اي ایران برای تقویت ریال 
فرمانده کل سپاه; مسئولان غربگرای نظام گوش شنوایی ندارند و به دنبال سازش با آمریکا هستند
مدیرعامل بازنشسته پرسپولیس به کانادا رفت
تهدید شدید نتانیاهو پس از کشف سومین تونل زیرزمینی حزب‌الله 
هوک: در حال کار روی موضوع اخراج فرزندان مقامات جمهوری اسلامی از آمریکا هستیم 
فیلم/ استاندار کردستان درحال خرید طلا در سلیمانیه عراق!
فيلم/ مجید حسینی استاد دانشگاه: رفتم سر کلاس دکترای دانشگاه تهران از ۹ نفر ۷ نفر سهمیه داشتند
روسیه دو بمب‌افکن مدرن در ونزوئلا مستقر کرد 
آگهی های تجارتی