پزشکیان: کل اروپا به اندازه ایران دانشگاه ندارد


نایب رییس مجلس با تأکید بر لزوم تناسب بین رشته های دانشگاهی و بازار کار، افزود: علمی را باید آموزش داده و رشته ای را باید تقویت کرد که زمانی که دانشجو فارغ التحصیل می‌شود بتواند در آن رشته فعالیت کاری داشته باشد.

به گزارش جماران؛ نایب رییس مجلس، با بیان اینکه ۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد که تمام اروپا این میزان دانشگاه ندارد، گفت: در این دانشگاه‌ها رشته هایی آموزش داده می‌شود که در جامعه کارآیی ندارد.

مسعود پزشکیان شب گذشته (پنج شنبه ١۵ آذرماه) به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه های کیش حضور یافت.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه انسانی ارزش دارد که علم و دانش داشته و آگاه است، گفت: نگرش ها آینده انسان را می سازد و قدر و ارزش انسان به اندازه نگرش آن بوده و انسان به اندازه دغدغه ها و نگرانی هایش انسان است.

انتقاد از احداث دانشگاه های بی هدف در سراسر کشور


وی با تأکید بر لزوم تناسب بین رشته های دانشگاهی و بازار کار، افزود: علمی را باید آموزش داده و رشته ای را باید تقویت کرد که زمانی که دانشجو فارغ التحصیل می‌شود بتواند در آن رشته فعالیت کاری داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از احداث دانشگاه های بی هدف در سراسر کشور، ادامه داد: متاسفانه در هر منطقه‌ای دانشگاه های فراوانی احداث شده و به ایجاد دانشگاه های بی هدف افتخار می شود.

۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد


وی با بیان اینکه ۲۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد که تمام اروپا این میزان دانشگاه ندارد، اظهار داشت: در این دانشگاه‌ها رشته هایی آموزش داده می‌شود که در جامعه کارآیی ندارد، لذا توسعه بدون تناسب بی معنا است که متاسفانه ما به این بی معنا بودن افتخار می کنیم.

پزشکیان افزود: سیاست ما متناسب با نیازهای جامعه نبوده است، در حالی که دانشگاه ها، علما و دانشمندان باید بر اساس نیاز جامعه تربیت شوند.

[کد مطلب: 171461] [تاريخ انتشار: هفدهم آذر ۱۳۹۷ برابر با هشتم دسامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفدهم آذر ۱۳۹۷ برابر با هشتم دسامبر ۲۰۱۸ ، 10:36:50 توسط سخنگو
با توجه به اينكه اگر كسي پنجاه تا بچه داشته باشد همه بي تربيت و بي عقل و بي سواد خواهند شد دانشگاه ها هم همين سرنوشت را دارند. در هر دهاتي دانشگاه تأسيس شده كه دختر ها در همان دهات به دانشگاه بروند و در خانه پدر و مادر باشند . دليل ديگر هم گرفتن شهريه است. حكومت اشغالگر كاري به اينده و اشتغال و سطح سواد خروجيهاي اين "دانشگاه ها" ندارد .پزشكيان در زمره تبهكاران است كه خوب سيستم را ميشناسد و حقوقش برايش از همه جيز مهمتر است . ٩٩٪ مقامات حكومت اشغالگر فرصت طلباني هستند كه با تظاهر به "إيمان" و "اسلام" براي خودشان دستك و دمبكي درست كرده اند و زندگي مرفه دارند .
نوشته شده در تاريخ هفدهم آذر ۱۳۹۷ برابر با هشتم دسامبر ۲۰۱۸ ، 08:42:28 توسط فرید
ظاهرا این جناب که رل بالائی هم در قوه بقول خودشون مقننه دارد از این واقعیتها بی اطلاع تشریف دارند که 1-ایران چند برایر هر یک از کشورهای اروپائی وسعت دارد؟ 2- جمعیت ایران چند برایر چند تا از کشور های اروپائیست ؟ 3-رشد جمعیت کدام یک از کشورهای اروپائی همانند ایران بده ؟ 4- در طول 36 سال اخیر جمعیت ایران ازحدود 25 به نزدیک 80 میلیون رسیده است 5-تعداد دانشکده یا دانشکاه مهم نیست . کمیت آنها را باید در نظر گرفت 6- در طول 36-7 سال اخیر چند درصد از فارغ التحصیلان دانشکده های ایران که عملا برای سود جوئی به جامعه تحمیل شده اند در مقام تخصصی واقعی قرار دارند ؟؟ ومهمتر از همه آیا میانگین سواد و اطلاعات فارغ التحصیلان این دانشکده ها را با میانگین سواد و تخصص دانشکده های معتبر اروچا مقایسه کرده اند ؟؟ بنده شخصا شاهد کار آمدی تعدادی از فارغ التحصیلان رشته مهندسی دانشکده های ایران (از سال 1983 تا 2015 ) بوده ام که باندازه ی یک دیپلم هنرستان صنعتی سالهای تا 1357 نه سواد مهندسیی داشتند و نه اطلاعی از تخصص مهندسی ! ! نمیدانم ایشان مین مطلب را خواهد دید یا نه ؟!؟؟
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عامل لغو قرارداد فرودگاه امام؛ وزیر یا سردار؟
فيلم/  پولشویی سپاه؛ گزارشی از دزدیهای نجومی سپاه پاسداران 
عکس/ تقدیر رییس دانشگاه فردوسی مشهد از خودش! 
روحانی: یک وزیر به خاطر روسری نگذاشت فرودگاه امام دو ساله ساخته شود + فیلم
 دستور خامنه اي ایران برای تقویت ریال 
فرمانده کل سپاه; مسئولان غربگرای نظام گوش شنوایی ندارند و به دنبال سازش با آمریکا هستند
تهدید شدید نتانیاهو پس از کشف سومین تونل زیرزمینی حزب‌الله 
مدیرعامل بازنشسته پرسپولیس به کانادا رفت
هوک: در حال کار روی موضوع اخراج فرزندان مقامات جمهوری اسلامی از آمریکا هستیم 
فیلم/ استاندار کردستان درحال خرید طلا در سلیمانیه عراق!
روسیه دو بمب‌افکن مدرن در ونزوئلا مستقر کرد 
فيلم/ مجید حسینی استاد دانشگاه: رفتم سر کلاس دکترای دانشگاه تهران از ۹ نفر ۷ نفر سهمیه داشتند
آگهی های تجارتی